evropea.com - форум за паническо разстройство
Май 25, 2024, 12:07:06 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 4
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 4

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Wanted to apprehend what your conception is on this point
[Паническо разстройство]
Vjiupstom
Май 16, 2024, 11:11:57

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 162
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси към г-н Тодоров!  (Прочетена 239121 пъти)
nnnnn
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

Профил
« Отговор #735 -: Април 19, 2012, 10:32:56 »

Благодаря за отговорите! Не знам как да обясня на хората около мен как се чувствам. Дори и близките ми не знаят, а страдам от това от 2-3 години. Не знам точно от кога, някак си не съм го считала за проблем, не съм мислила, че страдам от нещо изискващо намесата на психолог (скоро ще стана доктор , мисля, че съм наясно с термините и все пак благодаря за вниманието). Като се сравнявам с другите във форума...мисля че 3 пъти по 10-30 мин. на ден такъв ужас е някак си по-безобидно.
Активен
nnnnn
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3

Профил
« Отговор #736 -: Април 19, 2012, 11:12:21 »

Наскоро взех да се замислям над проблема си, досега просто всячески се мъчех да не обръщам внимание. За толкова години вие, в този форум, сте първите, с които споделям.
Активен
inna
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 40

Профил
« Отговор #737 -: Април 23, 2012, 06:53:43 »

Здравейте, г-н Тодоров, моля за съвет. От 10 години страдам от ПР, като през повечето време съм се лекувала с антидепресанти и съм била добре. Сега обаче съм бременна и не мога да ги пия, а нещата ескалират. Основният ми симптом е на постоянна деперсонализация. Постоянно се чувствам все едно съм в някакъв паралелен отдалечен свят, от който трудно се движа и общувам с хората. На моменти имам чувството, че блокирам и изчезвам. Сякаш не съм аз. Това е почти през целия ден. Много ме е страх да не развивам шизофрения, макар че за толкова години никога не е ставало. Нормално ли е при ПР да има постоянна деперсонализация? И как мога да се справя с нея без лекарства? Има ли шанс, като е толкова силна, да отмине от само себе си? Страшна мъка е!
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #738 -: Април 23, 2012, 10:51:04 »

Здравейте, мисля че трябва първо да се консултирате отново с психиатър. Ако сте го направила, то следващата стъпка е психотерапия. Бременността в този случай е фактора, който ще ви откъсне от лекарствата, но пък ще ви тласне към истинското справяне с вашата тревожност. Щом диагнозата ви е ПР, решение винаги има, но трябва сериозна работа. Добре е, че с лекарства не сте изпитвала симптоми, т.е. добре е, че живота ви не се е завъртял по симптомите и поведение свързано с постоянно избягване на тревожността. Просто със закъснение трябва да направите това, което е трябвало да направите преди 10г. - психотерапия. Не знам от къде сте, но добрите терапевти все още са в по-големите градове за съжаление. Въпреки това има специалисти, които могат да ви помогнат, стига да усетите, че това е "вашият човек" и да му се доверите. Ако имате нужда от информация за специалисти по населени места мога да помогна, ако имам информация.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
inna
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #739 -: Април 24, 2012, 06:36:40 »

Аз се консултирах с психиатър и той каза, че имам тревожно-депресивно състояние. Но въпреки това много ме е страх да не развивам шизофрения. Има ли такива симптоми при нея?
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #740 -: Април 24, 2012, 08:03:32 »

Можете да сте спокойна. Макар симптомите на дереализация и деперсонализация да създават подобни страхове за "лудост", те са различни. Но те са повода да изследвате, кое във вашата реалност и ежедневие ви кара да го дереализирате, като способност да се справите с него.
Активен

inna
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #741 -: Април 24, 2012, 08:21:56 »

А не е ли притеснително, че аз съм постоянно в такова състояние на деперсонализация, а не само от време на време? Това не е ли психотично?
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #742 -: Април 24, 2012, 08:55:04 »

Вашият психиатър би ви казал ако има нещо такова. Обикновено когато човек има подобни симптоми неговата чувствителност да ги регистрира се изостря. Дори неща които до сега не е забелязвал започват да му правят впечатление. Все пак ако скоро сте оставила лекарствата може известно време да има подобен дискомфорт. Но за всички тези опасения можете да раговаряте с психиатъра си.
Активен

vesi2003
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 313

Профил
« Отговор #743 -: Април 28, 2012, 09:03:45 »

Г-н Тодоров,имам колежка,която винаги е настроена отрицателно,голям песимист,мърморещ тип,постоянно говорещ за болести и на мен това ми действа зле.Работим в едно помещение и не мога да избягам никъде.Извън работа винаги съм избягвала такъв тип хора,но в работата няма накъде.
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #744 -: Април 28, 2012, 09:10:36 »

И какво ви хрумва че можете да направите, когато досегашната ви стратегия на избягване няма как да сработи? Ако трябва да защитите себе си и границите си, вместо да напускате "бойното поле" как ли можете да го сторите?
Активен

vesi2003
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #745 -: Април 29, 2012, 08:29:24 »

Варианта е да и кажа всичко,и после познавайки я да не говорим и да си гледаме в различни посоки.Аз по принцип не съм конфликтна личност и много неща премълчавам само да има мир.
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #746 -: Април 29, 2012, 08:58:30 »

Т.е. вие имате способността да сте учтива към другите и по този начин да избягвате конфликта извън вас, но да преживявате това вътре във вас. Хрумва ми че както според поговорката "капка по капка" и вие така капка по капка събирате и когато напрежението стане толкова силно че е извън пределите на вашата способност да го задържите, избухвате и сте напълно откровена. Чудя се какво ли би станало, ако и споделяте по същият начин, капка по капка, как това нейно поведение ви кара да се чувствате, след като и съчувствате за страданията, които ви споделя? Лично на мен много варианти ми хрумват за това относно това, когато някой твърди чче чашата е наполовина празна, вие да му внасяте противоположната концепция, че чашата е наполовина пълна. Все пак това е функцията на опакването - някой от вън да внесе и другата половина. Ако пък не ви се занимава да и доставяте някакъв комфорт, можете и по-директо да споделите как се чувствате ...
 - Разбирам колко ти е трудно и може би това ме кара да си мисля че би могла да се поставиш на мое място за да ми повярваш че на мен ми е трудно по същият начин да слушам негативни неща ... и т.н. ...
Изобщо може би като се замислите и вие ще успеете да се сетите много и най-различни начини да споделите с нея какво се случва с вас, докато тя предприема такова поведение. Това все пак не е гаранция че ще ви разберат и ще престанат, но поне ще знае как се чувствате вие през това време. До тук разбирам, че тя няма идея, какво се случва с вас в такива моменти. Просто и споделете, без да я осъждате. Така когато се знаят двете позиции много по-лесно ще се договори някакъв компромис, който да е по-различен от това единият да "товари", а другият да "трупа мускули" понасяйки.

Активен

vesi2003
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #747 -: Април 29, 2012, 10:09:07 »

Не напротив,запозната е,че страдам от ПР. и вземам АД. в момента,но въобще не се съобразява.Понякога си мисля,че нарочно го прави.Тя самата има майка страдаща от същото и съпруг.
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #748 -: Април 29, 2012, 10:29:40 »

Какво ли ме кара да си мисля, че вашата диагноза, която е наименование на сбор от симптоми, едва ли и внася яснота, как вие се чувствате и какво ли преживявате в определени и конкретни моменти. Също така си давам сметка, че ако срещу мен има един учтив, разбиращ, изслушващ човек, това би ме предразположило да споделям трудните за мен моменти. Дали в контакта с вас тя не намира желаният събеседник, който ще я изслуша, на чието рамо ще се "облегне" споделяйки своите преживявания? Може би вашата способност да сте учтива с другите понякога ще предразполага другите към точно това, но ще играе лоша шега на вас самата. Дали ако вместо диагнозата, вие споделяте как се чувствате в подобни разговори, в конкретният момент, няма да помогне и на вашата колежка? понякога човек има нужда да му се поскарат и това му действа активиращо, да промени поведението си ... например ...
 - Понякога това, че задълбаваш в подобни теми ме кара много да ти се ядосвам и едвам се сдържам да не ти го кажа ....
Или нещо подобно. Естествено със сила и мяра, която няма да доведе до конфликт, но все пак да внесе информация и за другия как се чувствате и до някакво взаимоотношение в по-различна плоскост - да и дадете обратна връзка, да и позволите да се "огледа" във вас, като в огледало, като използвате вашите преживявания, които се появяват когато се държи по онзи начин и и ги споделяте.
Активен

Съни
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Профил
« Отговор #749 -: Май 04, 2012, 01:27:02 »

Здравейте! Моят въпрос е дали е възможно тези симптоми, които са на паническо разстройство, да са ранни симптоми на сериозно психическо заболяване като шизофрения. Благодаря за вниманието!
Активен
Страници: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 162
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА