evropea.com - форум за паническо разстройство
Октомври 22, 2021, 01:13:05 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос към д-р Тодоров  (Прочетена 911 пъти)
popo
Newbie
*

Рейтинг: 2
Неактивен Неактивен

Публикации: 40

Профил Ел. поща
« -: Декември 19, 2014, 12:21:47 »

Здравейте д-р Тодоров аз съм жена на 38 г преди 5 години се разболях от тежка депресия,отидох на психиатър изписа ми Пароксат от 20 мг на дег +ривотрил,след 3 месеца бях нов човек почнах да излизам да се радвам на живота,а преди това не излизах не оставах сама страх ме беше че ще умра но всичко мина,ДО ПРЕДИ 4 месеца чух една песен и ми напомни за друга но не се сещах другата коя е и ме обвзе паника 2 дни седях на компа и е търсих постояно в страх че няма да мога да е открия защото постояно ми се тананикаше в главата както и да е нее намериих и ми излизе от главата,но оттогава започна всичка като чуя някоя позната песен или ми зазвучи някоя песен от миналато в главата и не мого да се сетя коя е ме обвзема безпокойство страх че няма да мога да е открия и сядам да е търся на компа и това вече 4 месеца,Ходих на психиатър тя ми каза че това са натрапливи мисли и да си пия пароксата но аз се чудя след толково много години пиене дали вече не е спрял да ми помага,защота в началота ме вдигна на крака още на 3 месец,Ходих и наа психотерапевт там ми казаха че това е някаква моя подреенос т всяко нещо да си е на мястото защото аз като потърся някоя песен и си е слагам в папка,Незнам защо ми се случва това не ме плаши че ми звучи някоя песен в главата ,всеки понякога си тананика по някоя песен,но при мен се получава някакъв вътрешен страх "ами сега ако не е намеря на кого е какво ще правя",защо се получава това незнам,понякога това се случва и с филми и актьори ако случаино се сетя зя някой филм и немога да се сетя за имито и пак така сядане на компа и търсене.Незнам това моето мания ли е паническо разстройство ли е,защото аз не влизам в магазине (и където звучи музика или като чуя от някъде да звучи музика и съм тръгнала натам везднага обратен завой и изчезвам от страх не толкова че ще чуя музиката или че ше ми се натрапи а от страх да не ме почне да ме кара пак да сядам да е търся,е незнам кой ме кара освен самата аз и много често се питам защо е толково важно да е намериш какво от това но не мога да си дам отговорите,просто като чуя някоя позната песен или мелодия и почвам да си мъча акъла да се сетя на кого е и като не мога ме обхваща паника и сядам да е търса,защо се получава това незнам.Слава богу тука от 2 седмици гледам Х фактор,БИГ БРАДЪР защото преди това не ги гледах защота в тях пускат позноти мелодии и ме беше страх,пък мож и да ги гледам защото после мого да ги намеря на фейса и да намеря дадена песен ако се е загнездила в главата ми.Извинявайте за дългия пост просто искам да намеря начин да се отърва от всичко тово не от песните който зазвучават понякого в главата ми а от страха,от това да не се казам ами сега ако не е намеря какаво ще стане,защо са тези мисле кое ги поражда и може ли да се полудее от това страх ме е защота имам 11 годишна дъщеря. Ще се радвам и ще ви бъда мног благодарна ако ми отговорите и ако имате съвет как може да се отърва от всичко това и да си върна живота такъв какъвто беще преди.Ще ви бъда много задължена 
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Декември 20, 2014, 08:51:10 »

Здравейте, толкова добре сте описала ситуацията около вас, но какви са ви въпросите към мен? Само искам да отбележа, че има тема с подобно заглавие по-нагоре в темите. Когато сте готова с въпросите, можете да ги зададете там.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
rums
Jr. Member
**

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 59

Профил
« Отговор #2 -: Декември 20, 2014, 10:23:45 »

Г-н Тодоров,ако човек установи какви са причините за атаките и тревожжността си,но поради дадени обстоятелства,не може да премахне дразнителите на този етап, да речем хора,с които е длъжен да съжителства,а не понася, как да процедира и как да му помогне терапията по-нататък.Трябва ли да приеме действителността,такава каквато е за да се отърве от тревожността си?
Активен
popo
Newbie
*

Рейтинг: 2
Неактивен Неактивен

Публикации: 40

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: Декември 21, 2014, 03:29:02 »

Здравейте д-р Тодоров писах и по горе но не видях къде ми излязаха въпросите затова пиша и тука.Въпросите ми  към вас са защо като ми зазвучи някоя песен или мелодия в главата и не знам на кого е ме обхваща страх и безпокойство и сядам да е търся защото постояно съм под напрежение и ми се пее в глаавата,а ако е знам на кого е песента не ми прави впечетление,само ако ми зазвучи и незнам на кого е ме обхваща този страх и тръгвам да е търся,На какво се дължи това,защо ме обхваща този страх като незная на кого е песента,и как може да го преодолея това-като ми зазвучи някоя песен и като не знам на кого е да,как да се справя да не изпадам в такива състояния на страх и напрежение,дали защото сама си казвам "ами сега ако не мога да се сетя или да е намеря какво ще стане",дали заради това изпадам в тези състояния,просто имам накакъв страх че ако не е намеря няма да излезе от главата ми и ще ми се пее постояно,Това какво е ОКР ли е или Паническо растройство,и въпроси те са ми -как може да се отърва от това,на какво се дължи това и може ли да се полудее от това.Благодаря ви предварително
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА