evropea.com - форум за паническо разстройство
Май 21, 2022, 06:23:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 5
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 5

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12
  Изпечатай  
Автор Тема: Панически атаки  (Прочетена 10728 пъти)
karindar
Full Member

Рейтинг: 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 161

Профил
« Отговор #135 -: Септември 25, 2014, 06:47:18 »

Здравейте, имам нужда да споделям, но немога да си подреда мислите, имах снощи труден разговор със съпруга ми по повад моите състояния. Както винаги получих само упреци. Много съм уязвима, не мога да се боря, потъвам... Днес не се справям в споделянето, ще млъквам...До скоро в по-розово.
Роси, споделяй само с човек, който смяташ, че може да те разбере. Иначе ефектът е обратен, вместо да се разтовариш и да придобиеш нови сили, ти се натоварваш допълнително.
Активен
Rossi
Jr. Member
**

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

Профил
« Отговор #136 -: Септември 26, 2014, 08:43:08 »

Добър ден, в един дъждавен ден! Наистина разбрах, че споделянено е нож с 2 остриета. Затова ми оставате за момента вие. Страхувам се, че испускам момента за психотерапия. Пак увеличавам лекарства и потъвам, а в такива моменти не се прави психотерапия.И понеже все ви пиша за объркани мисли, искам да ви покажа нещо с което да се опитам да обясня. Написах на съпруга ми едно стихотворение, за годишнина от сватбата, с което исках да му обясня как се чувствам, той не ме разбра. Ще ви го напиша, нищо че е лично, да видите, наистина ли е невъзможно да бъда разбрана.

Вървя си аз на жизнения път в средата
и мисля, и не мисля за това
животът пълен е с обрати,
но кой ще ме накара да ги разбера?

А любовта е чувство вечно и прекрасно,
но винаги създава самота,
обичам ли, обичат ли ме не е ясно,
но защо ли се запитвам чак сега?

Вървя си устремена към безкрая
по моя път отъпкан за сега
и винаги намирам нещичко да ме омая,
да ме разплаче, радва, бърка, но немога да го разбера.

В това е смисълът да се живее
да търсиш малките наща,
да виждаш, мислиш, чувстваш и обичаш
и пак да си обгърнат в самота...
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #137 -: Септември 26, 2014, 09:28:18 »

Grin Роска, абе те мъжете са абсолютни... Човекът е изревнувал, че явно нещо пак те е омаяло, например. Също... ти самата не се разбираш... И най- вече, ама въобще не е обърнал внимание на изречението, в което му посочваш, че малките неща са разковничето на липсата на ПР.  Grin
Мъжете са егоистични същества, еле пък тия кандидат пенсионерите. Свикнали да се цвъкнат на масата, а ти да бягаш насам - натам. Аз мога да ти дам пример - две деца реват, че са гладни, мъжът ми моли за чаша вода. Знаеш ли какво се случваше с ошашканата ми душа  - чудех се кой по - напред да обслужа.
Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
karindar
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #138 -: Септември 26, 2014, 09:53:28 »

Мъжът не можеше ли сам да се обслужи, че нещо не се сещам? Да няма някакъв проблем с наливането на вода? Какъв е тоя турски сериал в душата му, да не кажа муджахидински
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #139 -: Септември 26, 2014, 10:09:03 »

А ти случайно да си спомняш как се бях кръстила?!  Grin
Аз казах мисля, че ако сега трябва да си избирам мъж, сигурно щях да остана стара мома, а можеше и да обърна полюсите. Щяф спокойно да си поделям домашните задължения с половинката. Grin Grin
С тоците се оправям долу - горе, тръби не съм сменяла, ама нищо не ми пречи да се науча...  Grin

Такива взаимоотношения като моите с мъжа ми обезмислят живота.

Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
karindar
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #140 -: Септември 26, 2014, 10:24:57 »

Аз съм за партньорски взаимоотношения- мога да дам вода, но ще очаквам същия жест и от него. А, ако не се случи, просто да пътува , не съм му слуга. Мога да бъда слуга на децата си, ако са малки и безпомощни, но той е достатъчно голям, за да се обслужва сам, ако не е болен разбира се.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #141 -: Септември 26, 2014, 10:31:53 »

Между другото, сме българи, при това християни.  Grin Имаме закачено малко българско знаме на входа на къщата  Grin. Най - тъпото е, че аз имам познати турци, които бяха свестни, да не казвам по - свестни от повечето българи, поне до края на средното ми образование. После вече не съм се срещала, за да добия нови впечатления, но е факт - уважителни, точни.

Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Rossi
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 54

Профил
« Отговор #142 -: Септември 26, 2014, 11:02:13 »

Момичета, забелязвам, че много говорим за мъжете си. Май ще се окаже, че това ми е проблема, да съм в услуга на съпруга си, да не му накривя шапката, че иначе какво...? Нямам идея не му ли угодя, какво ще стане. По- принцип ние дори не се и караме.  Fantagiro, пусни пак, някое парче за настроение, че този дъжд ще ми удави ентусиазма за справяне с ПА.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #143 -: Септември 26, 2014, 11:19:08 »

http://www.youtube.com/watch?v=hXsSPhFoP2c

Ето, за случая.  Grin

Роска, ти да не си от тези, които оставят прилежно след баня гащички, чорапки, блузка, всичко да Му е удобно, да е спокоен, да не се преумори?
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
karindar
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #144 -: Септември 26, 2014, 11:27:00 »

Момичета, ние сме с даден мъж, не да му прислугваме, а взаимно да си помагаме в различни ситуации. Номерът с подреждане на дрешки, готвене на супички, чистене на цялата къща, финансова подкрепа, отглеждане на децата, носене на пантофите, срещу ...гледане на телевизия  и неразбиране, води жените до ...психиатъра.
Това е истината. Жената чака да бъде оценена, а в резултат получава само мрънкане и неудовлетворение, защото мъжът всъщност мрънка срещу своето собствено безсилие и немощ. Бракът е партньорство, а не подслон на мъжа и робство на жената.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #145 -: Септември 26, 2014, 11:32:20 »

Grin Между другото котарака Тошо... е типичен мъж - спи, лентяйства, котарак да си в нашата къща. Три жени около него, галят го, мачкат го..  Grin Вчера беше изкъпан, не ме одра, напудрен, сушен със сешоар, сресан... После маркира територия с едно голямо ако и за моя радост е чист откъм паразити...
 Възприемчив, метнах малко ако в легена - тоалетна и вече маркира само там...
А аз пък нали си имам мания да си мия ръцете постоянно като съм пипала животно и от страх да не се мотае около чиниите, като нищо ще се превърна отново в изрядна домакиня, заради него.  Grin

Като гледам котето колко е спокойно, осъзнавам, колко изнервени сме и аз, и децата ми.

Въобще, домашен любимец котка е много добър избор, защото аз имам наблюдения, че животните са отражение на стопаните си. Smiley Удобно средство за постоянна сверка накъде върви семейният живот.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #146 -: Септември 26, 2014, 11:39:19 »

Кариндар, има един момент, в който един от двамата партньори иззема функциите на другия, поради някакви изкривявания на характера... В повечето случаи жената сама си ги прави тия номера да му слугува, по пример, взет услужливо от мама и за да покаже колко много обича.
А ако мъжът е умничък, отвръща със същото и би трябвало да се живее хармонично. Обаче аз такова чудо не съм виждала, ако не ме лъже паметта. Всъщност само един случай си имам такъв.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
karindar
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #147 -: Септември 26, 2014, 12:06:01 »

Права си, жената възпитава мъжа. Тя се грижи за децата и покрай тях минава и мъжа.И той решава, че може така да си живее.Разбира се, ако ясно му бъде заявено, какво се иска от него, той ще мрънка известен период от време, но при неотстъпчивост от страна на жената може да се получи добър резултат.
Искам да кажа, че има мъже, които споделят домакинските задължения и те не са никак малко. Те, обаче са научени на труд. Има такива мъже много и за тях не е неестествено да го правят.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #148 -: Септември 26, 2014, 12:19:08 »

Кариндар, мъжът ми сякак мога да го нарека, но не и мързелив.

Просто той не е научен как да обича жена, уважението му липсва по рождение.

Да не споменавам пак извращенията на баща му. Добре, че той се е ограничавал само до това да ме заплашва с бой.

Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 453

Профил
« Отговор #149 -: Септември 26, 2014, 12:33:52 »

И аз да се включа за стихотворението на Роската
Харесва ми
НО,там няма нищо за разбиране от мъжа ти,ако аз го прочета,даже ще си кажа колко спокойно и мъдро разбира живота тоз автор
Няма болка,няма повей от неудовлетвореност,та така,сигурно аз нещо не съм разбрала
Ми това си е чистата истина,сам си,и от теб си зависи как се чувстваш,или как да се чувстваш,как искаш да се чувстваш и какво да направиш,като истината е"Че единствено можеш да променяш себе си,много е тъпо да променяш другите,нито имаш сили, нито се можеш ,да не говорим,че е безмислено занимание"
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА