evropea.com - форум за паническо разстройство
Ноември 30, 2021, 03:08:03 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 1
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 1

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Най-страшните ви и най-абсурдните ви моменти на панически атаки  (Прочетена 848 пъти)
ANONIMNIQ
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Профил WWW
« -: Февруари 01, 2014, 04:46:30 »

Ще ми е интересно в тази тема да споделите най-неприятните, както и най-абсурдните моменти, когато сте получавали ПА. Тъй като в повечето случай ПА се получават изненадващо, сигурно много от вас са имали и доста сконфузни ситуации. Аз лично с ужас си спомням за момента, точно преди да започна да се лекувам, когато ме беше хванало ужасно безсъние, В следствие на него се чувствах страшно отпаднал и раздразнен. Веднъж бях на кафе с един приятел, когато ужасното чувство, че заспивам на масата бе съпроводено от усещането, че буквално ще припадна и може никога да не се събудя.  На съседните маси имаше други хора, а аз имам и социална фобия. Сигурно съм изглеждал доста смешно в чуждите очи, защото буквално се тъпчех с пържени картофи, опитвайки да си възвърна силите и да не заспя. В един момент не издържах и реших да стана и да се прибера... но и ходенето не беше лесно, а пътя до нас ми се стори дълъг цяла вечност.
В друг случай, отново по същото време, бях решил рано сутрин да изляза да покарам колело, защото четох, че това ще ми помогне да преборя безсънието. Още не бях започнал да се лекувам и не знаех, че имам паническо разстройство. Та една сутрин, станах аз... не, че изобщо бях лягал... и решавам да карам велосипед. Да, но само докато излязох през вратата на стаята си и започваха да ме обливат едри капки пот, целия се разтрепервах и лягах обратно в леглото. И така на няколко пъти се мъчих да се наканя.... тъкмо стигах до асансьора... и пак се връщах обратно. Представях си, че докато карам колело може отново да получа паник атака.. само, че тогава не знаех какво е това.... та през ума ми минаваха какви ли не глупости.... мислих си, че докато карам колело може да получа инфаркт.
Друг път, излязох една вечер с един приятел ... и на няколко метра от нас, докато вървяхме по улицата, по някаква причина фаровете на колите започнаха да ме дразнят... получих ужасно сърцебиене ... поредна паник атака. Седнах на една пейка и не можех да мръдна от там. Започнах да пуша цигара след цигара в опит да се успокоя.... изпуших сигурно 5 цигари една след друга. Накрая едва-едва успях да се изправя, и целия още треперещ като лист, се прибрах вкъщи. През следващите дни почти не ставах от леглото, макар да не можех да спя. Потях се обилно, бях под ужасно напрежение. Едвам ставах, за да отида до тоалетната. Исках само да лежа и да релаксирам.
Получавал съм и паник атаки в банята, излизал съм и съм влизал обрратно като ненормален по няколко пъти. Имал съм моменти, в които ми се е струвало, че докато съм в банята не мога да дишам и се задушавам.
И други още подобни случки имам, но ще се радвам и някой друг да се включи!
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА