evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 09, 2021, 01:15:15 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: ПР и предменструален синдром  (Прочетена 3950 пъти)
vesinci
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 45

Профил Ел. поща
« -: Септември 16, 2013, 05:49:58 »

Здравейте въпросът ми е към всички жени който имат ПР и дните преди месечния цикъл са проблемни за тях като за мен.Аз съм с паническо разтройство вече почти 3 години от около 6 месеца вече не пия антидепресанти минах през доста от тях(ривотрил,ципралекс,ксанакс,серопрам,дианксит)сега пия само дианксит от време на време и невростаб си взимам.Та проблема ми е че около две седмици преди да ми дойде става ад за мен ставам хипер нервна викам,карам се ставам непоносима да знам че повечето жени са така ,но проблема ми е че има моменти в който губя концентация просто ми блокира мозъка сеедно и ми е толкова трудно да мисля.В такъв момент изпадам в паника че полудявам и започвам с дни след това да се следя какво мисля започнах да се притеснявам дори и пред най-близките си какво говоря дали не съм полудяла и няма ли да кажа нещо което не трябва,дори си мисля че хората ме мислят за луда а това нее така.През тези дни ме налягат и гадните черни мисли как полудявам и наранявам детето си или мъжа си,после умирам от страх и си мисля как ме вкарват в лудница и как ме заключват там и ме отделят от детето ми и т.н и този ужас е точно до като ми мине цикъла,мине ли след това 10-15 дни съм супер и после пак се почва.За капак съм и с агорофобия и не излизам почти от вкъщи  нямам никакво развлечение и започнах и кръвното да дигам,нее много високо но пак 135/90.Моля ви ако има някой с подобен проблем нека каже какво му се случва и как се справя с проблема.Имам психолог и енерготерапевт ходила съм и на психиатър много пъти.Просто искам мнение на хора преживяващи подобен или същия проблем.Благодаря предварително
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #1 -: Септември 16, 2013, 06:33:43 »

Хах, Веси, Веси, цялата тема за БАР-овците е създадена 15 дни преди цикъла ми. Защо си нервна? Безпричинно или само на пръв поглед безпричинно?
Мисля, че човек, когато започне да разбира себе си, разбира кога трябва да спре и да си почине, яде, спи и поне малко си угажда, няма опасност от полудяване.
Мислите, че нараняваш детето си и страха от тях, представляват натрапливи мисли. Г-н Тодоров да ме опровергае, ако греша. Прочети мнението на Орлин Баев относно натрапливите мисли и ще разбереш себе си поне малко.
Само агорафобия не беше ме гонила, не мога да съм ти от помощ за това. : ) Недей се стряска, че една луда във форума изтрещява преди да й дойде цикъла. Всичките жени сме така, една повече, друга по - малко.
Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Септември 16, 2013, 06:49:28 »

Също така, казваш, че си имаш енерготерапевт. От личен опит ще ти кажа, че никой енерготерапевт не може да ти помогне за по - дълго време, ако не промениш мисленето си, ако не започнеш да обръщаш поне малко внимание на твоите лични нужди. Дори да речем, че ти "изчисти енергийното поле", ти по навик после пак ще си го замърсиш с негативни мисли.
И ей така между другото да ти кажа, че мойте баби халхабер са си нямали от понятието предменструален синдром/ПМС/. Просто са копали по енергично две седмици преди цикъла  Grin, че даже и сред медалистите са били/едно време ако не знаеш са ги награждавали/. Grin Grin Grin
Живота не трябва да се приема толкова на сериозно. Даже и в така любимата ми книга Библията, ще срещнеш изречение "Яжте, пийте и веселете се и не мислете за утрешния ден".
Почни полека с промяна. Недей да бързаш, цял живот имаш на разположение да се промениш.
« Последна редакция: Септември 16, 2013, 06:57:52 от DG » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
vesinci
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: Септември 16, 2013, 07:00:03 »

оххх заради всички тези гадни неща който ми се случват и този страх от полудяване не смея дори да си мечтая за напред.Как си помисла за нещо хубаво за напред и на момента ми излиза мисълта аз до тогава може да съм в лудница и всичко ми се скапва.А това за енерготерапевта е така първите сенаси с него фърках дори успях да излезна и всичко беше супер но след месец пак същата работа.Опитвам се да променя мисленето си но като ми се случи нещо пак от тези гадни симптоми и сеедно се връщам в начална точка.А за бабите де да живеехме като тях щяхме да сме хиляди пъти по добре.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Септември 16, 2013, 07:05:00 »

Гадни неща се случват на всички. Само че всеки реагира по различен начин на това, което му се случва.
Я си опиши симптомите по -  подробно. И стига с тия мисли, че ще полудееш. Ще полудееш ако не спиш в продължение на една, две седмици и се товариш с мисли през това време, и не ядеш също така. Ако няколко дни/Тодоров да каже по - точно колко/ не спиш, бягаш на психиатър да ти изпише нещо за сън. Пиеш известно време, докато ти мине и после се захващаш отново на работа.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Септември 16, 2013, 07:09:25 »

http://strahove.evropea.com/index.php?topic=343.0

Виж поста на Баев.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
vesinci
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #6 -: Септември 16, 2013, 07:35:46 »

аз зардади тази агорофобия и на работа не мога да се хвана аз не мога да излезна от нас като затворник съм на месеца ако излезна веднъж и то на улицата пред нас много рядко някъде другаде и то с колата че ако ми стане нещо да има с кво да ме закарат в болницата оффф има чувството че само аз имам всички севъзможно симптоми на ПР хората имат по един два по 5 симптома аз минах всички всевъзможни
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Септември 16, 2013, 07:59:21 »

А агорафобията само на психическа основа ли ти е или имаш проблеми с вестибуларния апарат?
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
vesinci
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #8 -: Септември 16, 2013, 08:05:55 »

при мен паническото разтройство се получи от една жена припадна на улицата пред мен и на другия ден пък аз припаднах на улицата почти казвам почти защото получих силно сърцебиене от което неможех да си седя на краката и се тупнах на тротоара но не загубих съзнание и от тогава умирам от страх да излизам навън по принцип нямам проблем с вестибуларния апарат за сега но като не съм излизала много време и след това съм като пияна навън и това ме плаши и веднага се прибирам
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Септември 16, 2013, 08:08:44 »

Ами не знам какво да ти кажа друго освен да почнеш да излизаш навън за по малко. Всеки ден увеличаваш стоенето с по 2-3-15 минути. И така докато свикнеш. Съвсем нормална реакция на организма е това след като не си подаваш носа навън въобще. Аз също се закотвих вкъщи, вчера ми се наложи да изляза за няколко часа и като се върнах ми се спеше, при все, че преди това кипях от енергия.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
vesinci
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #10 -: Септември 16, 2013, 08:11:01 »

това някак си ще го преодолея с излизането ама този страх от това полудяване и тази загуба на концентрация ме побъркват
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: Септември 16, 2013, 08:13:48 »

Загубата на концентрация според мен се появява естествено, когато дълго време не си дала време за почивка на ума и тялото.
А за страха от полудяване вече ти казах при какви обстоятелства настъпва полудяване.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
vesinci
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #12 -: Септември 16, 2013, 08:14:46 »

оффф дано някога свърши този ад
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА