evropea.com - форум за паническо разстройство
Ноември 27, 2021, 01:07:55 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 1
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 1

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО И БРЕМЕННОСТ  (Прочетена 1537 пъти)
valia 79
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил Ел. поща
« -: Май 17, 2013, 11:50:44 »

Здравейте на всички с ПР. Не знам как и защо си лепнах това ПР, но си го влача вече  три години и имам чувство, че оттърване няма. Докато пия АД е добре , но след спиране не знам. Проблемът ми обаче е че искам да имам още едно дете /имам 7 годишна дъщеричка/, но много се притеснявам дали това състояние може да доведе до някъкъв проблем по време на бременноста и на самото дете. Моля ако някой е минал по този път да ми даде съвет. Успех на всички с борбата с гадното ПР.
Активен
karindar
Full Member

Рейтинг: 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 161

Профил
« Отговор #1 -: Май 18, 2013, 09:31:53 »

Здравей,valia 79! По твоя въпрос най-добре е да се  включи DG, тя има две страхотни момиченца, едното, от които роди наскоро и може да ти бъде полезна много.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #2 -: Май 18, 2013, 04:20:30 »

ДГ я няма вече.  Grin Има Фатмагюл с диагноза БАР. Пред БАР, ПР нищо не представлява.
Ти защо искаш още едно дете?
Аз ако знаех, че така ще се оплескам, никога не бих направила второ дете, което с психясали родители, каквито сме аз и мъжът ми нищо хубаво не го очаква най - вероятно.
До преди да направя втората криза, вярата в Бог ми даваше надежда, че всичко има някакъв по - дълбок смисъл.
Но сега съм твърдо убедена, че няма такъв. Поне такъв, какъвто пише по всичките книги, включително Библията.
Едно дете има смисъл ако в семейството има хармония.Да отгледаш едно спокойно и щастливо дете, но това не е лесна работа дори за хора, които нямат никакви психични проблеми, поне на пръв поглед. В твоето семейство има ли някаква хармония поне през повечето време? Как се държи мъжът ти с тебе?
Защо имаш ПР, кога се появява? В какво се изразява?
По принцип бих ти препоръчала следното: да избягваш да гледаш новини, да спортуваш всеки ден, възможно най - много положителни емоции да си доставяш. Това е лек според мен за повечето психични проблеми.
Упражненията на Елена Шахънска на мен лично ми действат много добре, но нямам време да ги правя.http://raiatzadstraha.blogspot.com/
Не трябва да зацикляш над паническите атаки. Когато има период, в който липсват, не трябва да си задаваш въпроса кога пак ще се появят и да ги очакваш със страх.
Въобще, който успее да се справи със страховете си, мисля, че е излекуван от ПР.
Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
valia 79
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: Май 26, 2013, 02:53:14 »

Здравейте, как сте момичета?
Фатмагюл какво е БАР? Ти си имала ПР когато си родила второто си дете или нещо грешно съм разбрала, ако е така би ли ми разказала как си се чувствала и не ти ли е давала бременноста кураж.
Благодаря че се включихте!
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Май 26, 2013, 03:28:37 »

Дълго е за разправяне, но накратко:Преживях криза/около две години след раждането/, не ми хареса психиатърката, която диагностицира страхова психоза, сама реших, че е ПР. За три години от първата криза преживях доста неща, някои хубави, други лоши, но се държах. Едва след втората криза моите подозрения за Биполярно афективно разстройство се потвърдиха.
Диагнозата ми не е от толкова голямо значение.
Децата трябва да живеят в сравнително спокойна, хармонична, ведра, весела атмосфера. Нещо, което го няма вкъщи.
На мене ми е чужд страха от смъртта, страха от излизане и всякакви други страхове, определящи ПР. Много е важно отношението на съпруга, ако е добродушен няма лошо за второ дете.
Не знам дали бременността дава кураж. Аз имах две перфектни бременности, нямаше и следа от атаки, въпреки че по време на втората бременност имах доста труден период от чисто житейски несгоди.
Мисля, че всеки с ПР трябва да се научи да бъде щастлив въпреки атаките. Едва тогава може би трябва да се забременява.
Защото, колкото и грубо да звучи, кому е нужно още едно тревожно същество?Аз самата трябваше да си задам тези въпроси,преди да забременея втори път. Но тогава вярвах в Господ и смятах, че трудностите, през които минавам си струват. Сега не мисля така. Тогава мислех, че тази криза няма да се повтори, че мога да се владея....И сега смятам така, но вече не съм чак толкова убедена всъщност.
« Последна редакция: Май 26, 2013, 03:36:58 от Фатмагюл:) » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
valia 79
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #5 -: Май 26, 2013, 04:37:37 »

При мен по скоро когато съм под напреженение се появяват ПА и особенно когато съм на работа, а работата ми е свързана с голямо напрежение. Започва да ми се вие свят  и кръвното ми се вдига, а  от това изпадам в още по-голяма паника.Когато не съм на работа като че ли всичко е ок, спокойно ми е. Съпругът ми ме разбира и подкрепя напълно което много ми помага, имам голяма подкрепа от цялото ми семейство и все ми се чудят от какво ми става така след като нямам др проблеми в смисъл нещо което наистина да ме притеснява.
В какво се изразяват твоите кризи? Аз също не изпитвам страх да излизам да пътувам и така нататъче както пишат повечето напротив гледам да съм все някъде и с компания общо взето не обичаме да си стоим в къщи /и малката е хаймана като нас/. При мен като че ли страха идва повече от това, че ще вдигна кръвно и................незнам.Пожелавам ти да се оправиш и не губи вяра. Успех ,много здраве на теб и семейството ти- имаш заради кого да се бориш!
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Май 26, 2013, 05:05:34 »

Аз се чувствам като изгубила битката - на хапчета съм. Иначе, ти вдигаш ли кръвно? Самите ти атаки ако вдигаш кръвно би следвало да не са без основание, ако си с високо кръвно по принцип.
Щом мъжа е наред, преспокойно може да мислите за бебе. Не можеш ли да си смениш работата с по - спокойна?
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
valia 79
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: Май 27, 2013, 08:04:33 »

Privet, ne6to mi se skapa kirilicata. Az vdigam kravno kogato sam pod gol naprejenie ina4e ne. A za nova rabota na toz etap......Ti kakvo pie6, az sam na cipraleks ot koito ne vigdam koi znae kakav efekt.
 Iska mi se da imam o6te edno dete ama ne znam da ne vzema da se skapia pove4e ina4e i malkata i ba6ta i imat goliam merak 6teli da pomagat ama
Tvoite de4ica kolko sa golemi?
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА