evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 09, 2021, 01:25:19 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Мадлен Алгафари  (Прочетена 8100 пъти)
anonymous
Full Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 246

Профил
« -: Април 11, 2013, 01:44:04 »

Здравейте, драги съфорумци.  Smiley Пускам тази тема с ясното съзнание, че не съм писал отдавна поради ред причини, като най-значимата от тях е че усилията и мисълта ми бяха вложени в намирането на интимна партньорка - нещо, което след няколко месечно активно търсене най-накрая успях. Това повзволи винманието ми да се върне поне отчасти отново в полето на психопатологията и психотерапията.  Smiley
Днес в нашия уважаван (и не толкова уважаван) университет дойде Мадлен Алгафари - известна психоложка. Тя ни изнесе интересна лекция относно вижданията на нейната школа за психичните феномени. Интересно ми е дали някой от вас е ходил при нея и какви са вашите отзиви и мнения за нея и школата и.
Мерси предварително.  Smiley
Активен

„Делото по спасяване на давещите се е дело на самите давещи се”
                                                    Илф и Петров
lotxen
Sr. Member

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 453

Профил
« Отговор #1 -: Април 11, 2013, 10:55:51 »

Поздравления за партньорката!Скъсай я от любов!
За Мадлен,като и за всички,ни повече ,ни по-малко!Слушаш,четеш,и го прекарваш през себе си!Едни неща са истина,към други залита/всеки гуру,или научен работник/,трети са пълна фантасмагория!Това от мен!
  Липсваше ми!И ще ми липсваш!
Активен
anonymous
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Април 11, 2013, 11:02:50 »

На мен това, което ми прави впечетление е, че почти всички школи изхождат от една обща база а това е именно идеята, че емоциите на човека не бива да се подтискат. Точно от това започват всички психологични пробелматики - невъзможността да се даде израз на това което се случва вътре в нашия емоционален свят.
Вече различните школи имат различни виждания относно това как да се "отпуши" човек. Примерно Мадлен включва в своята работа както похвати от психоанализата, психодрамата, КПТ, така и масаж на определени части от тялото, взависимост от подтиснатия афект. Това наистина звучи "шаманско" като го чуе човек за пръв път но тя после даде много добро научно обяснение от биологична гледна точка, което не мога да пресъздам но все пак успя да ме убеди.  Smiley
Активен

Илф и Петров
Мая
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 242

Профил
« Отговор #3 -: Април 11, 2013, 01:17:16 »

Цитат
като най-значимата от тях е че усилията и мисълта ми бяха вложени в намирането на интимна партньорка - нещо, което след няколко месечно активно търсене най-накрая успях.

Според моите разбирания странен начин за търсене на приятелка/интимна партьорка. Няколко месечно активно търсене, намиране, успех, .......звучи ми като кастинг. Обикновено тези неща са най хубави и истински, когато човек си живее живота сравнително активно и се среща с хора различни по различни поводи. И без планирани и целенасочени търсения нещо се случи, бъде грабнато вниманието от човек от другия пол, дали ще е само запознанство или само секс или ще прерастне в по сериозна връзка ........това идва от само себе си във времето без планирания, без на всяка цена.

Мадлен Алгафари не ми допада особено. Чувала съм за високите й такси в разни предавания дори и трицифрена сума. Масовия човек не може да си позволи посещение при нея, кой тогава явно само хората с доходи над 1200/1500 лева.
Има едно момиче Бояна болно от анорексия била е в разни предавания, от както се отнесе доста грозно с нея Алгафари в едно предаване ми падна още повече в очите.
А и много залита по разни Тайни и Кехоувци и повърхностни внушения, според мен тук не знае мярката. То внушение, внушение ама не всичко става с внушение. Виж някои работи могат и само с внушение да станат .....може да бъде постигнат оргазъм само с фантазия и визуализации без никакви докосвания нито чужди нито лични, ама не всичко опира до това.
Внушения личен опит не трупат!

« Последна редакция: Април 11, 2013, 01:35:33 от Мая » Активен
anonymous
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Април 11, 2013, 03:39:13 »

Цитат
като най-значимата от тях е че усилията и мисълта ми бяха вложени в намирането на интимна партньорка - нещо, което след няколко месечно активно търсене най-накрая успях.

Според моите разбирания странен начин за търсене на приятелка/интимна партьорка. Няколко месечно активно търсене, намиране, успех, .......звучи ми като кастинг. Обикновено тези неща са най хубави и истински, когато човек си живее живота сравнително активно и се среща с хора различни по различни поводи. И без планирани и целенасочени търсения нещо се случи, бъде грабнато вниманието от човек от другия пол, дали ще е само запознанство или само секс или ще прерастне в по сериозна връзка ........това идва от само себе си във времето без планирания, без на всяка цена.

Не мисля, че е странен. Все пак когато човек има някакви желания той трябва да бъде активен в реализирането им. Това си е т.нар. социална потентност, пробивност и тн. А особено когато става въпрос за взаимоотношения точно на мъжа се пада ролята да поеме инициативата. От собствен опит знам, че с пасивно очкаване на нещата да станат от самосебе си не се получава нищо. Разбира се не трябва да минаваме в другата крайност и да контролираме езика на тялото си на първа среща или да си взема едно листче и да си напиша теми за разговор, от което да поглеждам в случай на неловко мълчание.  Smiley Това би  било абсурдно и по-скоро като сюжет от комедия.

Активен

Илф и Петров
anonymous
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Април 11, 2013, 03:51:19 »

Мадлен Алгафари не ми допада особено. Чувала съм за високите й такси в разни предавания дори и трицифрена сума. Масовия човек не може да си позволи посещение при нея, кой тогава явно само хората с доходи над 1200/1500 лева.
Има едно момиче Бояна болно от анорексия била е в разни предавания, от както се отнесе доста грозно с нея Алгафари в едно предаване ми падна още повече в очите.
А и много залита по разни Тайни и Кехоувци и повърхностни внушения, според мен тук не знае мярката. То внушение, внушение ама не всичко става с внушение. Виж някои работи могат и само с внушение да станат .....може да бъде постигнат оргазъм само с фантазия и визуализации без никакви докосвания нито чужди нито лични, ама не всичко опира до това.
Внушения личен опит не трупат!

За таксите тя поне на нас каза, че всъщност се взима процент от доходите на човека, основното е да може той да усети че дава нещо там, но в същото време да може да си повзволи да ходи.
Не знам за случая с момичето, болно от анорексия. Ако нещата са така, както ги описваш, наистина грозна постъпка.
Наичинът, по който тя представи школата си не звучеше никак сектантски, но не съм  се разравял по-подробно може и така да стоят нещата.

« Последна редакция: Април 11, 2013, 04:16:08 от anonymous » Активен

Илф и Петров
Мая
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Април 11, 2013, 07:40:05 »

Това за трицифрената сума, тоест 100 лева беше преди около 4 години, разбира се с днешна дата може да се е осъзнала. Ама и осъзнаването и не го разбирам. Как ще се интересуваш от доходите на човека и след това ще му казваш каква е цената. Без значение дали клиента и получава 500 лева или 20 000 на месец, не е длъжен да и дава такъв отчет.
Активен
anonymous
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Април 11, 2013, 08:08:51 »

Това за трицифрената сума, тоест 100 лева беше преди около 4 години, разбира се с днешна дата може да се е осъзнала. Ама и осъзнаването и не го разбирам. Как ще се интересуваш от доходите на човека и след това ще му казваш каква е цената. Без значение дали клиента и получава 500 лева или 20 000 на месец, не е длъжен да и дава такъв отчет.

Не е длъжен, но в това има логика. Примерно ако пациента е милионер за него 20 лева на среща нищо не са. Той реално не дава нищо - не усеща липса, не се чувства ощетен (с което не вижда и причина някога да приключва своята терапия несъзнателно естествено).
И обратния случай - на човек с 300 лева заплата не можеш да взимаш по 100 на сеанс - той просто няма да може да си повзволи да идва.

Плюс това мисля, че тя не е седнала да иска точни данни за месечните приходи на пациентите си, а по-скоро иска по-малко от разполагащите с по-малко средства.
« Последна редакция: Април 11, 2013, 08:10:23 от anonymous » Активен

Илф и Петров
Мая
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Април 11, 2013, 08:39:39 »

Чак за 20 лева на среща не я виждам, нито я виждам да се занимава с хора с 300 лева заплата а и те няма да потърсят нея ами друг психотерапевт, надали приема  за по малко от 50/60 лева, но това си е нейно право. Поради медийната си известност датираща от повече от 15 години има вероятно много, много клиенти и високите цени не пречат да си запълва графика.
Иначе се е афиширала в медиите и с безплати терапии на някой и друг човек, от това или онова предаване, но до колко е благотворителност и до колко показност само тя си знае.

Но така и  се е наредил живота на жената така го живее, може да си позволи висока такса прави го има и достатъчно клиенти които да и ги дават по желание, значи няма проблем.
Аз лично ако имам нужда или мой близък от психотерапевт, не бих я потърсила дори и 5 лева да е срещата. Но както и да е много се отнесох.
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Април 12, 2013, 11:25:42 »

" Интересно ми е дали някой от вас е ходил при нея и какви са вашите отзиви и мнения за нея и школата и"

По принцип школата не е компрометирана и има теоритични основания в по-голямата си част. Като изключим "мускулните брони" иследването на динамиката на личността иползва аналитичният модел. Друг е въпроса обаче дали към нея не се насочват малко "залитнали" към окултното специалисти. В много случаи те са и "трансперсонални терапевти", което в вече ненаучна практика. Другият етичен момент е телесните контакти в процеса. Терапевта не бива да е и масажист. Все пак рамките на метода са приети от научната общност.
« Последна редакция: Април 12, 2013, 11:27:24 от t.todorov » Активен

http://ttodorov.alle.bg
kamalin
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Профил
« Отговор #10 -: Септември 19, 2013, 11:22:44 »

Здравейте,
Наскоро посетих кабинета на Мадлен Алгафари и искам да споделя, че там преобладава комерсиалното. След такса от 150 лева, си тръгнах от кабинета и много по зле психически от колкото пристигнах. Накара ми се, вместо да ми даде съвет или помощ. Опитваше се да ме имитира как казах дадени неща. Нещо недопустимо за психотерапевт с претенциите които има. За един час освен упреци и насаждане на чувство за вина, ми беше рекламирано и прескъпо престоящо и организирано от нея събитие..което много "ще ми помогне" за скромната сума от 800 лева. Много съм разочарована.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #11 -: Септември 20, 2013, 06:52:00 »

Ми...ела в темата с баровците, там терапевтираме безплатно : ))))))) Може не напразно да ти се е карала жената, то веднъж отскубнеш ли се от омагьосания кръг, веднъж видиш ли собствената си простотия, ще ти се ще сам да се набиеш за всичките месеци или години, в които си се наказвал с мисли незаслужено!
Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #12 -: Септември 20, 2013, 06:53:37 »

А и с кой акъл даде 150лв?! За 150лв изхвърчах до Варна и щяха да ми останат и за връщане сигурно Grin
Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА