evropea.com - форум за паническо разстройство
Август 15, 2022, 03:27:18 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 [2] 3 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Група за взаимопомощ  (Прочетена 7228 пъти)
bai hui
Full Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 196

Профил
« Отговор #15 -: Ноември 29, 2012, 01:10:23 »

-
« Последна редакция: Декември 01, 2012, 12:54:49 от podolski » Активен
Viktoria
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 58

Профил Ел. поща
« Отговор #16 -: Ноември 29, 2012, 01:15:18 »

Много си ми готина-да си прехвърля изблиците на другите .Тук обаче ми се получава друга конфронтация-първо като чуя как ме питат кво и що,ама защо така  бе жена,нещо много ти е се е насъбрало- и ми иде да ги тресна в главата,аз знам кво ми се е събрало.Просто срещам пълна неспособност да разберат за какво по дяволите иде реч и се отказвам.После има и друг момент,чувствам вина,че товаря хората,всеки си има грижи,тегаво е някой все да ти мърмори,че е зле и да ти действа като енергиен вампир.
Активен

Най-важното - има лудост, която ни прави по-богати, и за съжаление, лудост, която ни ограбва.
Каква ли е моята? Не знам!
lotxen
Sr. Member

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 453

Профил
« Отговор #17 -: Ноември 29, 2012, 01:17:22 »

Подолски,обичам ти симптомите,не знам защо обаче!Имаш две качества,които ми се набиват: фантазьор/в най-добрия смисъл/,затова и са ти толкова цветни симптомите,и второто дребнаво-прецизен/това не е в най-добрия смисъл/!
Активен
bai hui
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #18 -: Ноември 29, 2012, 01:23:41 »

-
« Последна редакция: Декември 01, 2012, 12:54:40 от podolski » Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #19 -: Ноември 29, 2012, 01:45:36 »

Въобще не ме разбра!Ама утре ще ти обяснявам!
Активен
bai hui
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #20 -: Ноември 29, 2012, 01:59:34 »

-
« Последна редакция: Декември 01, 2012, 12:54:32 от podolski » Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #21 -: Ноември 30, 2012, 09:08:50 »

Привет на съфорумците,вчера съм пропуснала любимата си тема,но и без мен сте се справили!
  Към Вики,как мина зъболекаря,готино ли беше?
 Към Подолски,самият ти отговор отново се натрапва дребнавостно-прецизния ти характер,трябва да работиш,за по-отгоре,отгоре на нещата,пък какво съм пил,колко,в колко часът,с компот,или с чай и т.н. и т.н.
  А за симптомите и ОКРтоти,разбира се ,че ти вярвам на 100%,макар,че ти си споделил 5%даже и по-малко,просто нещата които ти се случват,са продукт на мозък+материал от досегашния ти живот,преживяване,книга,реплика,+твоята фантазия!Затова го казвам в добрия смисъл/фантазьор/,например кървищата +ножовете,повярвай ми и аз съм го преживяла,но моите фантазии са други,и случките са други,които са последвали в резултат на ОКР при теб,и на БАР при мен!Това имах предвид,сега чат ли си,???
Активен
Viktoria
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #22 -: Ноември 30, 2012, 09:14:07 »

Хей,Лотхен,здравей!Радвам се,че си тук :)Зъболекаря нормално мина-стискам юмруци през цялото време ;)И  не е късно да се включиш в любимата тема и да споделиш с нас размисли и страсти Wink
Активен

Най-важното - има лудост, която ни прави по-богати, и за съжаление, лудост, която ни ограбва.
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #23 -: Ноември 30, 2012, 10:08:02 »

Бикче,или Крикет предпочиташ,за запалване на поредната цигарка!Което ме подсеща да попитам съфорумците,дали сме повече пушачи или непушачи!Аз имам теория,че пушенето вече е една стъпка към лудницата!
Активен
Viktoria
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #24 -: Ноември 30, 2012, 11:58:17 »

Бих искала да питам ветераните тук някой дали е чел,,Другото лице на паника'' и ако да-моля да сподели впечатления.Поствам коментар на терапевта Орлин Баев,на когото попаднах.Дали ще има полза Huh?
Орлин Баев
Попаднах на книгата и сайта на Петя преди два три дни - просто ми изскочи корицата на книгата и отнякъде. Поръчах я, дойде за два дни и още същата вечер (снощи) я прочетох за час и половина, два часа. Хареса ми! Между редовете е вложен личният опит на авторката - а той е най-важният! Основната насока за справяне напълно съвпада с моя опит и изводи по отношение на тревожността! Препоръчвам книгата на всеки, преживяващ тревожно разстройство
Активен

Надежда
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил Ел. поща
« Отговор #25 -: Ноември 30, 2012, 12:16:59 »

Имам един въпрос към хората с паническо разстройство, Незнам в коя тема да го пусна, виждам че тази е актуална и пиша тук. А и заглавието е свързано със взаимопомощ. Та помогнете ми с информация ако желаете.

Интересува ме: следните симптоми могат ли да бъдат симптоми на паническо разстройство/паническа атака

-  вариращи болки и дискомфорт в шията и гърлото от подлудяващи такива че човек да не може да има нормално ежедневие, до по притъпени

-  болките в шията и гърлото се разпространяват по цялото тяло(стави, черва, всичко и главата. Просто центъра на всичко се усеща че е шията и гърлото. От някакъв проблем в шията се усеща нещо като спазъм по цялото тяло.

-  По време на подлудяващите болки червата откачат работят на много бързи обороти и се свалят килограми, при преминаване на пристъпа пак се връщат килограмите.

-  това което нарекох пристъп е от  няколко дни, до седмица, две

-  всичко това е свързано с варираща като сила стържеща кашлица.

-  свързано е със вариращо свирене при дишане, това свирене е правопропорционално на кашлицата, увеличи ли се едното, увеличава се и другото и обратно.

-  вариации на гласа от дрезгав и гъгнещ, до нормален

-   горчив вкус който също е вариращ, колкото по силно е свиренето при дишане и кашлицата, толкова по силно горчив е вкуса в устата.

-  чувство за сухота в гърлото, колкото по силна е болковата симптоматика, толкова по силно е и чувството за сухота.

Наясно съм че това изглежда като симптоматика на друг проблем, но лекарите  не им се занимава и дежурният им отговор е на психична основа.

Този който е наясно от личен опит със симптоматиката на ПР, може ли да каже до колко се припокрива с описаното от мен.

Активен
bai hui
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: Ноември 30, 2012, 02:18:49 »

-
« Последна редакция: Декември 01, 2012, 12:54:21 от podolski » Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: Ноември 30, 2012, 02:38:04 »

Към Подолски-и БАР и ОКР,без да съм чела,просто си имам мнение,е строго индивидуално,половината съм ти отговорила!В мания нещата са като че ли си дрогиран,може да не спиш и ядеш със седмици,мислите препускат,дребни и незначителни неща се схващат като много важни,аз лично се чувствам бог,притеснявам се ,че мога да погубя вселената,ако не внимавам,още искаш ли!Не съм пила лекарства,освен задължителната инжекция,насилствено поставена на Екзарх Йосиф,защото отгоре на всичкото,не смяташ ,че си болен,Та инжекцията,слава богу ме приспива,и след сън съм друга!Лошото е ,че не се усещам как отивам към незавръщане,и не знам,че не спя и ям,толкова ми е интересно точно тогава да живея,когато излеза от мания,живота е доста по-безинтересен!Говоря като че ли все съм си там,но имам само две кризи,преди 10 години,когато взех много важно решение за себе си,да се разведа,и преди вече станаха  8 месеца,когато се влюбих!Май и двата пъти,присъства влюбеност,тогава изпускам юздите!
  Благодаря,че попита,очертаваш се умник!
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: Ноември 30, 2012, 02:43:17 »

А и двата пъти,после ходя 2,3 пъти на контролни прегледи,където водя щури преговори с докторите,за лекарствата,трябва да знаеш,че като ми замънкат за действието,гаранцията за лечение,за причините и прогнозата,замлъкват и се съгласяват на моя отговорност,да не ми пробутват отрови!Но аз от малка,мразя лекарствата,освен доказаните-антибиотик,обезболяващо,инсулин,кардиаци,и някои антихипертензивни!
Активен
Надежда
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил Ел. поща
« Отговор #29 -: Ноември 30, 2012, 02:50:25 »

Цитат
Имам един въпрос към хората с паническо разстройство, Незнам в коя тема да го пусна, виждам че тази е актуална и пиша тук. А и заглавието е свързано със взаимопомощ. Та помогнете ми с информация ако желаете.

Интересува ме: следните симптоми могат ли да бъдат симптоми на паническо разстройство/паническа атака

-  вариращи болки и дискомфорт в шията и гърлото от подлудяващи такива че човек да не може да има нормално ежедневие, до по притъпени

-  болките в шията и гърлото се разпространяват по цялото тяло(стави, черва, всичко и главата. Просто центъра на всичко се усеща че е шията и гърлото. От някакъв проблем в шията се усеща нещо като спазъм по цялото тяло.

-  По време на подлудяващите болки червата откачат работят на много бързи обороти и се свалят килограми, при преминаване на пристъпа пак се връщат килограмите.

-  това което нарекох пристъп е от  няколко дни, до седмица, две

-  всичко това е свързано с варираща като сила стържеща кашлица.

-  свързано е със вариращо свирене при дишане, това свирене е правопропорционално на кашлицата, увеличи ли се едното, увеличава се и другото и обратно.

-  вариации на гласа от дрезгав и гъгнещ, до нормален

-   горчив вкус който също е вариращ, колкото по силно е свиренето при дишане и кашлицата, толкова по силно горчив е вкуса в устата.

-  чувство за сухота в гърлото, колкото по силна е болковата симптоматика, толкова по силно е и чувството за сухота.

Наясно съм че това изглежда като симптоматика на друг проблем, но лекарите  не им се занимава и дежурният им отговор е на психична основа.

Този който е наясно от личен опит със симптоматиката на ПР, може ли да каже до колко се припокрива с описаното от мен.

По-вероятно е да са прави.

Да разбирам ли че ти си имал или имаш ПР/ПА, и то е свързано с стържеща и подлудяваща кашлица от която не можеш да спиш, свирене при дишане в най силният му вариант като музикален инструмент. Постоянен горчив вкус в устата, вкуса на храната не с усеща.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА