evropea.com - форум за паническо разстройство
Май 23, 2022, 05:19:31 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1] 2 3 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Група за взаимопомощ  (Прочетена 7148 пъти)
bai hui
Full Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 196

Профил
« -: Ноември 28, 2012, 10:03:40 »

-
« Последна редакция: Декември 01, 2012, 12:55:11 от podolski » Активен
bai hui
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2012, 11:08:43 »

Това е написано , за да може да се влиза само тук и форума да печели от реклами, нали така?  Smiley

Пишете на ЛС да дам линка за ФБ. Smiley
Активен
lotxen
Sr. Member

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 453

Профил
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2012, 08:53:14 »

Добро утро на по-ранобудните,и на по-поспаливите!
Аз ви напуснах рано вчера,но се надявам вие да сте си прекарали добре!Бях с вас мислено,и това ме подсеща да ви питам знаете ли вица за двамата,които си казали,"Тия си мислят,че се таковаме,а ние се лекуваме?"
  Приветствам новата тема на Подолски!
 Ако обича да се съобрази с админа и да покани тия от ФБ да дойдат в нашата тема!
  И предварително се извинявам ако прекалявам на тема секс/любов,желание,обожание ит.н./,но тя според мен е много базова и за здравите и за болните,НО както и в цивилния свят се е случвало,къде на шега ,къде наистина,да се извинявам с болеста си,така и на вас се извинявам-Аз просто съм с диагноза/за незнаещите,препратка към началните страници на моите публикации/,и това ми е от болестта!
  Вики как сме тази сутрин,времето е меко,един час разхождах куче,и не ми се прибираше!Колко ти е голяма наследницата,за да си представя,детска градина ли гониш,училище ли?
 За себе си да спомена,че прекарах ноща сама,и бях много доволна от това!
Разчупвам леда!
  Що не гледате и филма"Колкото Толкова" с Хелън Хънт и великия Джак Никълсън!
Активен
Viktoria
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 58

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2012, 09:03:10 »

Добро и от мен!Лотхен,и на мен ми е слабост темата за любовта.Детето е на 5,заведох я на градина.Сега трябва да бягам на зъболекар,а как не ми се ходи,но вчера отложих часа за днес.Оф и трепетликата ме гони,ама си казах взимам ксанакса и ще мине.Та чакам да ме споходи някакво душевно спокойствие с риск да закъснея за зъбара.
Активен

Най-важното - има лудост, която ни прави по-богати, и за съжаление, лудост, която ни ограбва.
Каква ли е моята? Не знам!
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2012, 09:05:25 »

Подолски,аз и ти сме явно отскоро,по времето на истерясването на оправилия се Хипджон,но аз се сравнявам с Трак,Кадифе,Деликаси и други ,които тогава все пак пишеха,и си бяха истински ветеранки!
Къде ли се скриха,много ми липсват ,а най-много Трак от Варна!
Кадифе официално се сбогува,а това според мен е сигурен белег за оправяне!Дай боже всекиму!
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2012, 09:09:45 »

Съжалявам за теб,чуждо ми е!Аз съм обратното,с удоволствие ходя на зъболекар,винаги правя всичко без упойка,и през цялото време мислено помагам на зъболекаря,и се моля,днес да е във форма,за да изчисти добре къщичката,и да я построи по-най добър начин!Зъболекаря е архитект за мен!Обичам нещо от мръсно да става чисто,зъболекар,пране,миене на чинии,дали съм болна?Майтапя се с последното,направо се подигравам с болните!Дано господ ми прости,и ме пусне безнаказано!
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2012, 09:13:55 »

ОК Вики,после ще споделиш,само като си помисля какви пари давам за зъболекари,и гледам пълноценно да поема каквото ми се предложи като изживяване!
Активен
Viktoria
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2012, 09:27:21 »

Мислех си,че последните 2-3 дни съм по-добре-отървавах се с малка топка от необяснимо притеснение и за кратко,без пълната сила на ПА ,но явно греша.Явно се дължи на  ксанакса.Разочарована съм от себе си,само от седмица го пия,едва ли съм развила физическа зависимост,ноооо.....щом усетих ,че приближава вегетативната буря побързах да се спася с хапчето,т.е. избягах,не можах да застана срещу себе си.Жалко.
Активен

Най-важното - има лудост, която ни прави по-богати, и за съжаление, лудост, която ни ограбва.
bai hui
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2012, 09:46:36 »

-
« Последна редакция: Декември 01, 2012, 12:55:20 от podolski » Активен
Viktoria
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2012, 12:04:02 »

Ривотрил,лексотан,ксанакс-все бензодиазепини,използвани да предотвратят на прима виста телесните симптоми и дискомфорт.Изписват се  на зелена рецепта,някакъв вид наркотични са,има възможност за развиване на физическа и психическа зависимост.За пръв път преди 20тина дена психиатъра ми изписа ривотрил,категорично отказах и не съм взела нито едно хапче.Отидох пак при невролог.Той предложи ксанакса,като се опита да ме убеди,че няма опасност да привикна с тези малки дози.Тогава се примирих,че явно ще се наложи да взема нещо такова.Ривотрилът е по-силен.Не знам как си преборил паническите атаки лесно,как се спира да мислиш за тях,когато сърцето ти ще се пръсне,когато те втриса цялото тяло и имаш чувството,че не можеш да спреш да трепериш.Когато съм спокойна и аз си мисля-другия път няма да ми пука,знам,че след10 или 20 мин ще мине.Да,ама не-само да усетя,че сърцето ми забива бясно и главата ми ще се пръсне от някакво незнайно налягане ужасът ме грабва.ИИИ естествено си  казвам-ще умра,казах им на докторите,че ми има нещо,ама йок,само имам някой тумор в главата.......и нататък няма да ви разказвам.
Активен

delicacy
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 454

Профил
« Отговор #10 -: Ноември 29, 2012, 12:16:08 »

Мили приятели, мила Вики, не се притеснявай, няма ти нищо на главата. Това са отвратителни симптоми, които се предизвикват от голямото количество на адреналин, което се освобождава в тялото в ситуации на страх.
И още нещо - не се страхувайте от лекарствата, не ги пийте постоянно, просто при нужда, защото само тяло се пренапряга физически и търси подкрепа, за да се успокои. Малките дози бензодиазепини не са страшни. Знаете ли колко много хора без ПР ги пият и то  всеки ден, за да са спокойни в работата, на лекции и т.н.
Стискам палци на всички да са добре

Активен
Viktoria
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2012, 12:33:07 »

Благодаря ,дели,много мило,наистина благодаря за подкрепата.Аз обаче пак съм набрала,ще ме прощавате.Идеята за групата ме накара да мисля за нещо.Ние болни  ли сме?Доколкото мойта проста глава разбира писанията относно ПР и обясненията на докторите колко срещано и обичайно явление е това ,оказва се ,че това не е болестно състояние.А кажете ми защо тогава повдигнахме въпроса за анонимността,защо поискахме да останем тук,където сме скрити?Трябва ли да крия какво чувствам,нз-но е факт,че го правя,макар че ми се говори и ми се отразява добре на мен самата(сори за егоизма).
Активен

delicacy
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 454

Профил
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2012, 12:46:38 »

Повечето хора от незнание реагират по-особено спрямо хората с ПР, пък и с други страдания. Затова ,според мен само най-близките хора е добре да са запознати със състоянието. Според мен не трябва да се информират работодатели, защото може да пострада човек от некомпетентно отношение и да си загуби работата, да речем.
Активен
Enigma_3
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 16

Профил
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2012, 12:53:05 »

Ще се включа и аз. Да и аз мисля, че на работодатели не трябва да се казва. Ние се разбираме какво ни е, какво изпитваме по време на ПА и как тя мъчи живота ни, но хората които не са преживяли подобно нещо ще ни помислят честно казано за луди. Ако ние бяхме добре и никога не бяхме имали ПА, не знаехме нищо за това състояние ПР и ако някоя колежка ни разказваше какво е, най-много да си помислим, че нещо и мърда, честно казано.
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: Ноември 29, 2012, 01:03:08 »

Мм-м-м много готин въпрос зададе Вики,и аз ще се включа!
Първо и най-важното,ако не  се е случвало на някой ,той трудно може да те разбере,ти самата Вики,каза" писна ми от това да ми казват "да се стегна"
 Така че ако споделяш ,няма да те разбератНО,НО,НО,това че няма някой да ме разбере,много малко ,мен, лично ме вълнува,Аз не споделям,и съм анонимна единствено защото,на работното място,ако някой и през ум му мине,че съм Ха-хо/болна,луда/,няма да мога да се издържам,а парите за жалост са необходими!
   Но,ако твоята работа,не изисква по презумция,психическа стабилност,моя съвет е ,споделяй с който ти падне!Така и за психолог може да не даваш пари,стига да има,кого да натоварваш!
Активен
Страници: [1] 2 3 4
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА