evropea.com - форум за паническо разстройство
Август 17, 2022, 10:50:33 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Група за взаимопомощ  (Прочетена 7235 пъти)
lotxen
Sr. Member

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 453

Профил
« Отговор #30 -: Ноември 30, 2012, 02:55:34 »

Не,Надежда не го разбирай така,психическите,психосоматичните болести,между които и ПА,са просто индивидуално,но общото е ,че нямат причина,продължават дълго време/все пак с рак се свършва за година,две/,и притежателите им,точно като теб описват ли,описват симптомите,и се впечатляват,и задълбочават,абе с две думи са влюбени,но по-лош начин в болеста си!
  Подолски не кашля точно така,ама си има други,много приятни работи!
  Добре дошла,питай,и се чувствай като у дома!
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #31 -: Ноември 30, 2012, 02:57:15 »

Май всъщност не казах,че съм съгласна с Подолски,а именно всичко ти е от главата!
Активен
Надежда
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил Ел. поща
« Отговор #32 -: Ноември 30, 2012, 03:19:14 »

Не,Надежда не го разбирай така,психическите,психосоматичните болести,между които и ПА,са просто индивидуално,но общото е ,че нямат причина,продължават дълго време/все пак с рак се свършва за година,две/,и притежателите им,точно като теб описват ли,описват симптомите,и се впечатляват,и задълбочават,абе с две думи са влюбени,но по-лош начин в болеста си!
  Подолски не кашля точно така,ама си има други,много приятни работи!
  Добре дошла,питай,и се чувствай като у дома!

За какъв рак става въпрос. Рака не е единствената нелечима болест на света. Човек може да е с 5/10 години сериозна симптоматика-болки и това да не е рак, а някакво друго заболяване от което не се умира, но се страда цял живот, примерно да кажем ревматоиден артрит.

Моя проблем е от 60,70 дена, не е от дълго време, все още не са направени всички изследвания защото на никой не му дреме, само на мене и тепърва ще ги правя. Не съм много наясно с паническо разстройство и всякакви там тревожни разстройства, ама много се съмнявам някой тук да има такива симптоми "стържеща и подлудяваща кашлица от която не можеш да спиш, свирене при дишане в най силният му вариант като музикален инструмент. Постоянен горчив вкус в устата, вкуса на храната не се усеща."

lotxen, аз май забравих да кажа че въпроса ми беше само към хора които имат личен опит.

Виждам че с нищо не може да помогнете, просто не сте наясно. А въпросите ми към подолски не бяха сериозни, а иронични, много е ясно че няма същите кашлици и свирения.

lotxen, да ти кажа наистина може да е от главата ми ама не в твоя смисъл ами в буквалния, във вторник ще си правя скенер на чарковете-органите  в глава ми.
Активен
bai hui
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 196

Профил
« Отговор #33 -: Ноември 30, 2012, 03:23:10 »

-
« Последна редакция: Декември 01, 2012, 12:55:00 от podolski » Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #34 -: Ноември 30, 2012, 04:10:07 »

От къде ги четеш тези неща Подолски!Моля дай ми източници,или как да го намеря в интернет,намери ли някаква група с БАР,защото аз съм тук,от немай къде?
Активен
bai hui
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #35 -: Ноември 30, 2012, 04:35:03 »

-
« Последна редакция: Декември 01, 2012, 12:51:36 от podolski » Активен
Viktoria
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 58

Профил Ел. поща
« Отговор #36 -: Ноември 30, 2012, 07:05:35 »

Минах да ви кажа добра вечер,но народа се покрил
Активен

Най-важното - има лудост, която ни прави по-богати, и за съжаление, лудост, която ни ограбва.
Каква ли е моята? Не знам!
Viktoria
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #37 -: Декември 05, 2012, 09:04:32 »

Добър и хубав ден на всички!Никакви ви няма и сте много мълчаливи,защо така Sad
Активен

Най-важното - има лудост, която ни прави по-богати, и за съжаление, лудост, която ни ограбва.
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #38 -: Декември 05, 2012, 09:09:34 »

Добро утро и от мен!С твоята поява Вики,леко имаше движение тук,но и тук,както и отвън,положението е на приливи и отливи!Ти беше прилива,чакаме следващия да окне!

Активен
Viktoria
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #39 -: Декември 05, 2012, 11:30:52 »

Хубаво е приливите да са повече от отливите :)Аз бих могла да ви удавя с приказки ;)ама трудно се лъжете ,все пак е приятно като има кой да драсне 2 реда Smiley
Активен

lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #40 -: Декември 05, 2012, 12:01:32 »

Не,че те подстрекавам,ама не вярвам,че можеш да ни удавиш с приказки!
Аз много обичам приказките,но наистина,вече е по-трудно да се излъжа!И ми липсват разказвачи на добри приказки!Както казвам аз,все ми е тая дали ме лъже,аз ако му повярвам,вече е върха!
Активен
estrella1991
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 7

Профил Ел. поща
« Отговор #41 -: Декември 16, 2012, 07:35:03 »

Здравейте от известно време чета в този форум най-различни неща за ПА и деперсонализацията. Преди две години започнах да страдам от паническо разстройство ,което се характеризираше с много тежки кризи по време на които не ми стигаше въздух изтръпваха ми ръцете,краката ,имах чувството ,че умирам. Започнах да пия Ципралекс антидепресанти ,които психиатър ми изписа и положението се оправи за година ,но след като ги спрях точно в този момент се разделих и с гаджето и оп обратно в дупка. Напоследък обаче започнах да изпадам в много странни състояния на нереалност,сякаш сънувам,сякаш не съм на себе си ,не искам да се поглеждам в огледалото в такива моменти сякаш виждам друг човек там,сякаш съм чужда на себе си .... Това усещане предизвиква страхотни панически атаки при мен ....и отново се започна ходене по мъките изписаха ми Коаксил,но реших да не го пия ,защото според мен тези антидепресанти колкото помагат толкова и вредят. Когато изпадам в много тежки кризи пия половин ривотрил и ми помага.... моля кажете изпадали ли се в такива състояния доколкото разбрах тези състояния се наричат деперсонализация и дисоциация...изживяването е ужасно драматично и плашещо сякаш ще изчезна и нещо много лошо ще ми се случи... Undecided
« Последна редакция: Декември 16, 2012, 07:58:49 от estrella1991 » Активен
Viktoria
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #42 -: Декември 16, 2012, 07:52:26 »

Здравей!Доколкото знам усещането за нереалност е един от симптомите на ПР.Аз лично съм изпитвала на моменти подобно усещане,но може би в по-слаба степен.При мен е най-силна проявата на страшно сърцебиене,ледени,изпотени и изтръпващи ръце,също и усещане че ще припадна,което естествено води до ужасяващата мисъл,че умираш,полудяваш или Бог знае какво.Знам,че е тъпо да ти казвам да не се срахуваш,но е така-няма да изчезнеш,нито друго страшно,опитай да си кажеш,че е само за малко и след минути усещането ще изчезне.Знам,че в момент на ПА подобни съвети звучат идиотски,но знай,че е просто част от симптомите,нищо повече,нищо което може да ти навреди.Аз взимам сутрин и вечер половин ксанакс и горе долу удържам,пристъпите са си ежедневни,но не с тази сила поне.Като го спра след някой ден нз как ще продължи всичко.Терапия пробвала ли си?или опитай с разните там диафрагмени дишания,спорт-уж помагали.
Активен

estrella1991
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 7

Профил Ел. поща
« Отговор #43 -: Декември 18, 2012, 01:38:29 »

Да доста съвети получавам за спорт и подобни занимания,но в такива моменти хич не ми е до това. Напълно осъзнавам,че от медицинска гледна точка не е страшно,но изживяването е ужасяващо. Аз взимам ривотрил сутрин и вечер и с това що годе се поддържам в нормално състояние без толкова ужасяващи кризи. Провеждам и психотерапия. Нали казват ,че винаги има някаква подсъзнателна причина за тези състояния ,която трябва да се открие,но е трудно да ровиш в подсъзнанието си и да търсиш отговори. Аз преди година бях с твоите пристъпи,но ги излекувах с антидепресанти,сега пък започна тази деперсонализация ...понякога си мисля,че това няма край...не може цял живот да сме на някакви хапове това не е нормално...Като чета по разни форуми има хора ,които си ги влачат тези проблеми с години това е доста натоварващо.Чудя се дали ако не си създавам супер динамично ежедневие няма да ми помогне това ...вече се чудя какво би било добре.  А това с чувството ,че ще припаднеш и аз го получавам наред с деперсонализацията ,но никога не припадам. Всичко е в мозъка,просто се чудя как някои хора никога не разбират дори какво е това,а други се мъчат с тези състояния дълго време ...може би въпрос на психика е всичко...
Активен
bai hui
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #44 -: Декември 19, 2012, 09:41:24 »

-
« Последна редакция: Януари 19, 2013, 12:10:29 от podolski » Активен
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА