evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 09, 2021, 01:03:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 4
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 4

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Детето ми се страхува да ходи на училище  (Прочетена 2735 пъти)
velveti
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

Профил
« -: Април 25, 2009, 10:53:56 »

Здравейте. Имам дъщеря на 11 години, която изпитва страх да ходи на училище. Непосредствено преди да тръгне на училище, започват едни коремни болки, присвивания, треперене и ужас в очите на детето. Страхува се да я изпитват, страхува се да не се изложи. Постоянно е със свити юмручета от напрежение. Водих ме я на лекар, изписа и хапчета, невролептик. Но няма никакъв добър резултат  от него. Една нейна преподавателка дори се е настроила срещу нея, че не учи достатъчно. а детето полага неимоверни усилия да запамети уроците си по математика, но от напрежение, не се получава. Казва ми ,мамо когато ме изпитват забравям всичко, което съм научила.  Много съм притеснена, не зная какво да правя и затова реших тук да поискам някакъв съвет.
Активен
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 122

Профил
« Отговор #1 -: Април 25, 2009, 06:08:26 »

Здравей, velveti! Разбирам проблема и притеснението ти,  защото аз имам подобен проблем с моята дъщеря, но по-слабо изразен. Не пишеш винаги ли е била така или напоследък. Щом е 11 годишна, значи тя вече ходи на училище поне 4 години. Мисълта ми е, може ли това да е предизвикано от смяна на преподаватели, клас, училище или просто е така от самото начало? Може би, би могла да потърсиш специалист, който да поработи с детето. Говоря за терапевт, а не за лекарства. Аз самата наблюдавам дъщеря си и се моля нещата да не се задълбочат, но ако това стане, бих направила това, което казах и на теб. Желая ти упех !
« Последна редакция: Април 25, 2009, 06:10:52 от ru » Активен
velveti
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Април 25, 2009, 08:45:39 »

Здравей, ru! Детенцето ми има тези проблеми още от първи клас. вероятно смяната и на домашната среда с училищната доведе до тоя проблем. Приписваха му разни диагнози на детето, че е чувствително, глезено, мързеливо и т.н. Това още повече го потисна и сега вече започна да отказва да ходи на училища, защото й се присмиват, а учителите я смятат, че кръшка. Опитахме и с псиполог, но тя  не може да се отпусне и при него. Изпитва притеснения от всички непознати хора и това се с времето се засилва. Тя ми споделя и казва - мамо, искам да си остана малко вкъщи да събера сили и ще се справя, аз инстинктивно и вярвам, вярвам й, че казва истината, но от време на време се питам, дали постъпвам правилно или по-точно дали ще постъпя правилно ако я оставя за известно време вкъщи?
Активен
poopo
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил
« Отговор #3 -: Април 25, 2009, 10:57:14 »

Постъпи така , както ти диктува майчиното чувство и майчината  съвест.Ако питаш мен, нито ще изгуби кой знае колко от училище, нито нищо.За теб предполагам най-важното е , детето ти да се чувства добре, и да е щастливо.Дай и този шанс, нека си остане в къщи, и събере сили , тя най-добре усеща как може да се справи.Още повече, че си опитала познатата схема  - доктори, психолози.....
Активен

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.
rache
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 9

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: Април 26, 2009, 10:36:58 »

Ох,колко гадно!Милото детенце!Велвети,според мен сама няма да можеш да се справиш с този проблем.Трябва да потърсиш наистина добър клиничен психолог,който да работи с дъщеря ти.Доколкото знам,социалните фобии се "лекуват" доста успешно с психотерапия.Не губи време,защото това е много сериозен проблем и няма смисъл да чакаш,а детенцето да се мъчи!Ти говорила ли си учителите?Те опитвали са да помогнат по някакъв начин на момичето ти като например да я изпитват писмено,а не на дъската или нещо такова?Трябва да има начин и съм сигурна,че ще се справите с тази фобия,но не губете време!Успех!!!
Активен
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 122

Профил
« Отговор #5 -: Април 26, 2009, 04:12:42 »

Честно казано и на мен ми стана много гадно за детенцето. Представям си и това, което ти изживяваш, velveti. Ето, аз например искам да си сменим местожителството, но ужасно се притеснявам как ще се отрази това на детето, което и сега има леки проблеми. Почти съм сигурна, че нов град, жилище, училище, учители и деца ще я стресират напълно. Все пак трябва да се търси изход. Напълно съм съгласна с това, което са написали момичетата преди мен. Ти най-добре знаеш кое е добро за нея. Можеш да я спреш от училище, въпреки, че остава само 1 месец  до края на годината и не знам дали не е по-добре да стисне зъби и да избутате някак си до края. Конкретно за психолога, смятам, че не е бил точния човек. Това, че детето има проблем с непознати, не би трябвало да пречи в случая. Той трябва да намери точния подход към нея и да успее да я спечели - това му е работата. Има специализирани детски психолози и терапевти, вие такъв ли потърсихте?
Активен
velveti
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Април 26, 2009, 04:49:05 »

Благодаря ви на всички, които ме подкрепихте!
Ходили сме  на детски психолог, ходили сме на педиатър, той сложи диагноза на детето ми "тоягос неокастренос"  и затова започнах да се боря сама. Вярвам, че детето ми не лъже, не си измисля  и не мързелува, както се мъчат и някои учители да го изкарат. Аз я наблюдавам всеки ден вкъщи как се старае, как учи и разбирам, че детето ми има проблем, който го измъчва. Директорката на училището единствена ни разбира и още една учителката. Макар и в края на учебнат агодина виждам, че детето трябва да си почине от всекидневното напрежение, зная колко е старателна, нещо отвътре ми говори, че е важно да го направя и детето ми ще придобие увереност.Поемам този риск, дано не сбъркам, благодаря ви!
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА