evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 09, 2021, 12:24:42 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 4
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 4

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Смелост и страх  (Прочетена 6318 пъти)
Boyana
Jr. Member
**

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 90

Профил
« Отговор #15 -: Април 26, 2009, 12:07:35 »

Момичета, страхотни сте и ти Димчо, също!:)
Ако утре нямам панически атаки - сутринта ще стана, ще се усмихна на слънцето и ще изпия кафето си, което ще бъще кофеинно и много силно. След това ще  се издокарам хубаво и ще се разхождам пеша цял ден, като към 12 часа ще вляза в някои хубав ресторант и ще обядвам, спокойно без да се оглеждам дали врата е на близко и дали това може да стане безпрепятствено. След като обядвам ще отида на кино и ще седна в центъра на салона, а не открая на реда, ще гледам филма и ще помечтая. След това ще отида в Мол-а и ще използвам ескалаторите и в двете посоки, а после...после ако има билет за самолети за Варна или Бургас ще си взема един и ще отида да видя морето, ще гледам от малкото прозорце на самолета  и ще се чувствам свободна...толкова свободна, колкото години наред не съм била. Когато кацнем ще взема едно такси и ще отида до брега на морето и ще тичам по брега на воля, бе за мисля за нищо друго...освен колко съм щастлива и свободна! И наистина ще бъда!
Активен
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 122

Профил
« Отговор #16 -: Април 26, 2009, 04:41:08 »

Здравейте, приятели! Малко ме ограничи условието, че трябва да е само за един ден, а аз съм набелязала около 100 неща, които трябва да свърша, защото съм ги пропуснала заради тази гад ПР. И все пак. Първата ми мисъл ще бъде точно като при rache. След това ще заведа спокойно детето си на училище, без да се чудя дали ще успея да стигна. На връщане задължително ще седна да изпия с някой едно кафе (ако не съм забравила как се седи в заведение и как се държи чаша Smiley) Ще си купя и вестник. После ще си свърша домакинската работа с огромно желание и лекота. Ще седна пред  компютъра и никога няма да вляза в този форум, защото вече няма да съм за него Smiley. Следобед ще заведа дъщеря си на най-дългата разходка и дори може да не си взема телефона (не излизам без телефон). За вечерта ще си поканя гости и ще си прекарам много весело, даже смятам да си пийна (не пия алкохол).  После ще си легна спокойна и за първи път от години ще бъда щастлива.
Активен
poopo
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил
« Отговор #17 -: Април 26, 2009, 08:07:02 »

Докато четях постовете ви, направо ми идваше да заплача.Вие не си давате сметка, колко смели хора сте, щом се изправяте срещу това.Толкова малко ни е нужно, за да бъдем щастливи, а дали другите, които не са изпадали в нашата ситуация си дават сметка за това?Huh?? Ще ви пейстна един разказ  в тази връзка:

"Моят учител многократно ми разказвал, как когато се учил един възрастен лекар ,шеф на голям диспансер го извикал , посочил му пълният двор с пациенти и го попитал иска ли да му каже голямата тайна- защо тези хора са в болницата и той ги лекува.След това лекаря отишъл някъде.
Учителят ми направо изтръпнал и зачакал възрастният лекар да го извика и му каже тайната.След няколко часа лекаря пак го повикал , отново му посочил облечените с пижами жени и мъже и казал,,Тайната е следната - Тези хора са тук защото не умеят да се радват на малките неща’’
Казал това и замълчал.Учителят ми бил разочарован.Очаквал какво ли не , но не и това просто изречение
,,Тези хора са тук защото не умеят да се радват на малките неща’’.
Тръгнал си с чувството, че нещо е изпуснал .Не можело диспансера, да е пълен само по тази причина.
На другият ден започнал много съзнателно да говори с пациентите .Говорил за техният живот и постепенно започнал да проумява колко прав е старият лекар.Бавно разбирал че този който не може да се радва на малкото , не умее да се радва и на голямото.
Така, че всички които споделяте своите притеснения , започнете и да се хвалите.Хвалете се без притеснение.Ще е като с оплакванията – един ще ви подкрепи друг не  , но това не е важно.Важното е енергията която ще започнете да излъчвате , тя ще бъде съвсем различна."
Активен

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.
Lil
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 41

Профил
« Отговор #18 -: Април 27, 2009, 09:18:39 »

Аз пък бих се разхождала цял ден с колата без да се страхувам от задръствания и бих отишла на гости на мойте пирятелки без да се притеснявам, че вески миг мога да получа ПА.Един ден ще стане!
Активен
rosarina1
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил
« Отговор #19 -: Май 09, 2009, 10:13:50 »

Здравейте! Включвайте ме и мен. Вчера се побърках от паника и страх, през целия ден имах 2-3 кризи. Ходя на работат с метрото и в едната и в другата посока получих кризи. Трябва да се спасявам по някакъв начин иначе ще се довърша от това треперене. Poopo кажи откъде да започна? Мойте мечти и представи се свеждат до това да се разхождам и да пътувам без страх. Иска ми се да стана сутринта и без да му мисля много да се кача  в колата или в метрото и да си пътувам спокойно без да  пресмятам и да мисля за страха. На тоя етап желанията ми се свеждат само до тук.
Активен
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА