evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 09, 2021, 08:50:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 2 3 [4] 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Паническо разтройство.Моя проблем как да  (Прочетена 6487 пъти)
Ema
Hero Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 566

Профил Ел. поща
« Отговор #45 -: Юли 02, 2012, 01:11:12 »

Лотхен, проблема ПР зависи от готовността на клиента да се справи и от качеството на психотерапевта като теоретично и практично подготвен да проведе една психотерапия.
 Всичко друго са удобни  импровизации.
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #46 -: Юли 02, 2012, 01:43:03 »

Имаше един докторски лаф ....

"преди да работиш с някой върху това да е по-здрав, първо го попитай дали е готов да изостави нещата, които го разболяват".

" ...проблема ПР зависи от готовността на клиента да се справи"

90% от хората не са готови да изоставят старият си начин на функциониране, който ги е довел до ПР. В това се състои терапевтичният проблем. Казвам проблем, защото той не се решава с кандърма - "мотивирай се сега ...", или със заразителен словоред на терапевта. Изоставя се, когато това функциониране се компрометира, когато се осъзнае неговата несъстоятелност и когато човек се осмели да опита друго функциониране. И след като обере "първите плодове" от това, нещата стават много лесни, а терапията излишна.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
lotxen
Sr. Member

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 453

Профил
« Отговор #47 -: Юли 02, 2012, 01:52:45 »

Няма спор по този въпрос!
  Но когато реша,че Т.Тодоров е неподготвен и аз ще Изокам,но до този момент,съм съгласна с него,имам му доверие!Казвам го,защото не мога да си обясня атаката ви срещу единствения капацитет в този форум!
   Не ми отговоряй,защото времето ще ми покаже,как са нещата,колкото и да чета старите постинги,,засега напълно му разбирам обясненията!
   И не разбирам,защо ти и Х. сте в другия лагер!
Единственото обяснение ми е,че забравяте фактор ВРЕМЕ!
   Хпджон,имаше 10 год ПР,и изведнъж за 4 месеца-здрав,излекуван,Панацея!
А не допускате ли,че тези 10 години са част от тази терапия!Да не говорим ,че след 10 год. ще се разбере колко е здрав?
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #48 -: Юли 02, 2012, 01:56:00 »

Това,горното беше към Ема,преди да прочета на Т.Тодоров отговора!Аз,да поясна!
Активен
Ema
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #49 -: Юли 02, 2012, 02:33:43 »

И не разбирам,защо ти и Х. сте в другия лагер!
Единственото обяснение ми е,че забравяте фактор ВРЕМЕ!
   Хпджон,имаше 10 год ПР,и изведнъж за 4 месеца-здрав,излекуван,Панацея!
А не допускате ли,че тези 10 години са част от тази терапия!Да не говорим ,че след 10 год. ще се разбере колко е здрав?

Лотхен, четвърта година съм здрава след терапията. Нямам какво повече да искам от нея. До преди десетата година може да ме блъсне кола и да загина. Но пък дотогава съм живяла пълноценно. Да, пак ще кажа, че изглежда невероятна терапия, но е така. Кратка е и трайна.
  В другия лагер съм, защото е само Тодоров и той представя нещата едностранно. Според мен и Хпджон спореше за това.
  Всъщност трябва човек да има избор от терапии, терапевти, методи. До сега тук, в този форум няма такъв избор.
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #50 -: Юли 02, 2012, 02:39:27 »

Благодаря за отговора!
 Аз наистина,чувствам,че се изказвам неподготвена,защото не мога да прочета всичко постнато!Но работя по въпросат.е. чета!
   Но нали тази терапия,не проработва при всички,или твърдиш,че абсолютно помага!Щото ако помага на всички,много бързо болните ще се изчерпат?
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #51 -: Юли 02, 2012, 02:41:45 »

И освен това,понеже беше така мила и любезна да ми отговаряш,къде точно Т.Тодоров ,от кои изказвания проличава,че не дава алтернативи,или нещо подобно,той само казва,че всичко е възможно и да не абсолютизираме нещата!
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #52 -: Юли 02, 2012, 02:44:52 »

Спомням си,че Хпжон много скачаше срещу въпросите на Т.Тодоров,но аз лично от 20 дни,от както Т.Тодоров ми зададе въпрос,мисля върху него,и така се развивам!Смятам,че най-важното нещо в ТЕРАПИЯТА,е правилно зададения ВЪПРОС!
Активен
Ema
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #53 -: Юли 02, 2012, 02:48:14 »

Естествено, едва ли ще е панацея за всички и всичко.
 Но тя съществува и я има.
 Тази теза защитавам. а иначе изборът си остава за всеки поотделно. Никого не мога да убедя или насиля. Това е смешно.

Никога преди терапията си не съм се замисляла за нещата, за които говорим тук. Но като говоря, то е от личен опит и впечатление, прибави и малко литература по въпроса. Иначе доста почетох, откакто върви спора.

Вече съм го казвала няколко пъти. Аз не отричам терапията на Тодоров. Тя е такава, той я работи, има впечатления за нея.
  Освен нея има и други видове терапия, които дават ефект при нашите проблеми. Това е.
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #54 -: Юли 02, 2012, 02:48:46 »

"Всъщност трябва човек да има избор от терапии, терапевти, методи. До сега тук, в този форум няма такъв избор."

Това е много вярно. Всяка терапия е ценна. Аз никога не съм казвал едикоя си терапия е най-правилна. И това е разбираемо, защото няма как да има такова твърдение. Правилната терапия е подходящата, от легитимният избор който има човек. Не съм спорил за това, а за някои твърдения, които просто са неверни, например, че 4 мес. за всички са достатъчни, че д-ра е психотерапевт /а той не е такъв/, че стратегическата терапия е подходяща за всички ... и други подобни обобщения, които са безмислени и несъстоятелни.
Що се отнася до МРД- метода, или както там беше, аз заявих, че е недопустимо подобни техники да се използват от хора, които нямат принципна психотерапевтична и психологична подготовка, както и това, че подобна техника няма как да бъде самостоятелен психотерапевтичен метод.
Иначе е нормално, когато специалиста е само един, да има съмнения и да липсва по-различна гледна точка. Но това е въпрос на личен избор. Който иска ще се включва, който не желае не. Все пак не забравяйте че моята гледна точка е формирана от много и различни терапевти, които са ме обучавали, а и в повечето случаи избягвам да изразявам моя гледна точка. Просто не се стига до там. В повечето случаи се намесвам, когато се допускат фундаментални грешки от теоритична гледна точка, за психологически понятия и определения, защото те отдалечават от обективната информираност и създават погрешни впечатления.
Активен

Ema
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #55 -: Юли 02, 2012, 02:51:28 »

Спомням си,че Хпжон много скачаше срещу въпросите на Т.Тодоров,но аз лично от 20 дни,от както Т.Тодоров ми зададе въпрос,мисля върху него,и така се развивам!Смятам,че най-важното нещо в ТЕРАПИЯТА,е правилно зададения ВЪПРОС!

За отношенията във форума може би някой друг път ще кажа мнението си.

Да, чудесно е, че се развиваш. А какво ти пречи да започнеш терапия? Просто по-ефективно е.
Активен
Ema
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #56 -: Юли 02, 2012, 02:57:32 »

Все пак не забравяйте че моята гледна точка е формирана от много и различни терапевти, които са ме обучавали, а и в повечето случаи избягвам да изразявам моя гледна точка. Просто не се стига до там. В повечето случаи се намесвам, когато се допускат фундаментални грешки от теоритична гледна точка, за психологически понятия и определения, защото те отдалечават от обективната информираност и създават погрешни впечатления.

Но все пак е пречупено през личната призма на житейска и професионална  опитност, информация, нагласа и куп други неща. Това не е информация от робот на който да натиснеш копчето и той да започне да отговаря

ПП Според мен е по-добре да казвате личното си мнение, но щом сте решил да говорите от името на всички....
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #57 -: Юли 02, 2012, 03:00:56 »

Много внимавам къде си давам парите,защото не си ги печатам,а ги избачквам!И защото,не съм чак толкоз зле,т.е.адаптирана съм,а знаеш,че болен на легло се дере,или нещо подобно!
   Нихилист съм,консерватор и само на мен си вярвам,или на любими хора!Т.е. такива,които аз съм решила ,че са върха!Благодаря ,че попита/цитат/
    Но отново ми изчезна преднонаписаното и вече не мога,аз едвам си улавям мислите,камо ли да си ги повторя два пъти!
  Отивам да ви чета,а и твоята книжка се задава конгестивно,конгитивна ли беше?Ще я открия
Въобще имам домашни за месец напред!
  На Т.Тодоров тенкс!
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #58 -: Юли 02, 2012, 03:02:21 »

А,не съм съгласна,искам Т.Тодоров да се намеси,защото тук,това философстване си е игра с огъня!
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #59 -: Юли 02, 2012, 03:03:06 »

В теорията черното си е черно, а бялото бяло. Там няма различни гледни точки, освен за нещата, които все още са неясни и има само твърдения и предположения, макар направени по различни експериментални способи.
Както в терапията гледната точка на терапевта не е от значение, така и тук мисля че не е и че е по-смислено да се придържам към обективната научна истина. Все пак там където има въпроси към мен, ако някой има нужда от моята гледна точка за нещо, бих отговорил.

" Но все пак е пречупено през личната призма на житейска и професионална  опитност, информация, нагласа и куп други неща."

Един път питахте, защо личната терапия на самият терапевт трае 5-6-7г. За да се минимизират из основи горните неща, които наистина влияят.
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА