evropea.com - форум за паническо разстройство
Октомври 26, 2021, 08:32:23 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 2 [3] 4 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Паническо разтройство.Моя проблем как да  (Прочетена 6453 пъти)
lotxen
Sr. Member

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 453

Профил
« Отговор #30 -: Юли 02, 2012, 10:20:48 »

Нямам нищо против психотерапията,но и Т.Тодоров си признава,че всичко е до материала,а като се прибави и мотивацията на изпълнителя на терапията,става хубавичко относително!
Активен
kasanena
Full Member

Рейтинг: 2
Неактивен Неактивен

Публикации: 123

Профил
« Отговор #31 -: Юли 02, 2012, 10:41:55 »

Нямам нищо против психотерапията,но и Т.Тодоров си признава,че всичко е до материала,а като се прибави и мотивацията на изпълнителя на терапията,става хубавичко относително!
lotxen, все пак трябва да се започне от някъде, нали?
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #32 -: Юли 02, 2012, 10:47:59 »

Нали,да!!!
     Но  ОТ КЪДЕ???
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #33 -: Юли 02, 2012, 11:00:05 »

Казанена,искам да ти отговаря по въпроса към г-н Тодоров!
При мен беше,толкова сериозно разстройството,че стигнах,приоритета да ми е,мен и моето здраве,нямаше мърдане,т.е. искам да кажа,че точно нещата с вълненията,уязвимост,споделяне,страх от загуба на авторитет,чувства на близки и други такива,усложняват нещата,поне при мен!
    И когато удариш дъното,и паднат тези мисли,освен себеспасяването,започва изтласкването нагоре!

Активен
kasanena
Full Member

Рейтинг: 2
Неактивен Неактивен

Публикации: 123

Профил
« Отговор #34 -: Юли 02, 2012, 11:05:25 »

Казанена,искам да ти отговаря по въпроса към г-н Тодоров!
При мен беше,толкова сериозно разстройството,че стигнах,приоритета да ми е,мен и моето здраве,нямаше мърдане,т.е. искам да кажа,че точно нещата с вълненията,уязвимост,споделяне,страх от загуба на авторитет,чувства на близки и други такива,усложняват нещата,поне при мен!
    И когато удариш дъното,и паднат тези мисли,освен себеспасяването,започва изтласкването нагоре!

lotxen, най се страхувам да не си загубя авторитета, ето това е и затова се чудя и въртя в омагьосан кръг няколко години вече. Но както казваш ти трябва да се оттласкваме от дъното.
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #35 -: Юли 02, 2012, 11:33:22 »

Действително, много е трудно човек да проумее, че симптомите му са запълнили някаква празнина в общуването с другите и себе си. Човек е неспособен да види защо му е да променя нещо, което вече усеща балансирано. Проблема е, че изявената проблематика, каквато и да е тя, е балансирала тази липса, за да може човек да си каже "при мен всичко си е ОК, само дето много страдам от симптомите". Терапията разбива този мит, а човек се озовава в истинските си проблеми. При някои обаче съпротивата е толкова сериозна, че не могат да приемат подобни интерпретации и търсят лек само срещу симптомите си, с желанието всичко останало да си е по старо му. Но ако симптомите са играли роля на балансьор в неговата ситуация, това начинание е обречено. Или защото, ако се махнат симптомите, ще се озове неподготвен в това да се адаптира към средата и пак ще се появят, или психиката ще "изработи" друг вид "адаптираща система", от която на дали ще страда по-малко, освен ако не е депресия. Но дори и в този случай има решение и това са симптомо-насочените терапии, като дори и в тях има елемент на заучаване на модели за адаптация, по различен начин и по-адекватен от симптома.
« Последна редакция: Юли 02, 2012, 11:42:19 от t.todorov » Активен

http://ttodorov.alle.bg
Ema
Hero Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 566

Профил Ел. поща
« Отговор #36 -: Юли 02, 2012, 11:44:45 »

За споделянето с терапевта, смятам, че трябва да се споделя.Иначе няма как да разбере добре ситуацията.
 Но всичко зависи и от доверието, което имаш в него, но ако нямаш доверие, какво правиш там?

Тодоров, дайте да уточним, че става въпрос за позитивна психотерапия.  Това е вашата теория.
 Но Литъл овненце ми напомни за книгата "когнитивна поведенческа терапия for dummies"  и там такова нещо не се говори. Там се казва това, за което толкова много спорихте с hpjon:"нащите чувства са производни на нашите мисли - променете мислите си и ще промените чувствата си"
Активен
Ema
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #37 -: Юли 02, 2012, 11:48:27 »

Когато пишете постовете си е добре да уточнявате, че говорите от позицията на позитивната психотерапия. Освен нея съществуват и други методи и школи, които имат различни  подходи от вашия.
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #38 -: Юли 02, 2012, 11:48:53 »

Не, не става въпрос за позитивна психотерапия. Става въпрос за основни психологични механизми, общовалидни за висчки без значение от метода. Теорията по психология е в науката "психология". Психотерапията се занимава с това, как на практика би могло да се използва вече валидното и достоверно познание по психология.
Активен

t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #39 -: Юли 02, 2012, 11:56:47 »

Давам ви последно един много прост за разбиране пример, защото като студент имаше доста мои колеги, които така и не можеха да разберат тези неща. По памет от един много добър преподавател.

Носите обувка, която ви стяга. На пук на всичко не я махате. Първо получавате пришка. Тя много боли нали? Но тя не се получава случайно - това е адаптивен отговор на организма.
След като заздравее и малко мъки, се появява мазол. Кракът спира да ви боли. На огранизма изобщо не му пука, че крака ви се е деформирал. Даже не му пука че, в стремежа си да направи по-хубав и дебел мазол, за да не ви боли е направил така, че обувката да не ви стане.
Нещата са устроени така, че с прости решения да се постигнат максимум резултати. Това в света на животните е чудесно решение. В света на хората  обаче точно тази природа на самопомощ на организма понякога пречи.
« Последна редакция: Юли 02, 2012, 11:59:45 от t.todorov » Активен

Ema
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #40 -: Юли 02, 2012, 12:02:26 »

Е  добре, аз не искам да споря с някой, който не иска да чуе какво му се казва. Когато Литъл овненце прочете книгата, ще я попитаме какво пише там.

А защо и вие не я прегледате?

Ако нямаше различни подходи към един и същи проблем, какъв е смисъла да има  толкова видове психотерапия?

Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #41 -: Юли 02, 2012, 12:12:38 »

Когнитивна психология, или психология на познанието ... как да ви кажа не е нито една, нито дори няколко книги. Дали мислите, че психолог не е държал поне няколко изпита по тази дисциплина, от всички възможни ъгли?
Прави се една грешка. Психологията е научна дисциплина. Съдържа много неща. Всяко съдържание е доказано главно експериментално. Няма значение, какво е мнението на един или друг.
Многото видове терапии идват от факта, че по различни начини може да се използва общовалидната за всички психологична теория. Както ако ви се счупи колата имате доста варианти - да смените счупената част, да смените колата с нова, да ходите пеш, да си купите колело .... и сигурно още десетки други варианти. И така, една школа се заема в това да разработи първият вариант до една работеща система, втората школа се заема с втория вариант и т.н. При всички има една валидна ситуация обаче - "счупена кола".
По тази причина в първичната консултация с психолог наречена "психологическо консултиране" се разкриват точно тези варианти, които човек има пред себе си. Ако в началото на човек му е трудно сам да вземе решение ситуацията се "разширява" до степен в която да е способен да вземе това решение.
« Последна редакция: Юли 02, 2012, 12:14:45 от t.todorov » Активен

lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #42 -: Юли 02, 2012, 12:24:44 »

Изморих се да пиша,и понеже и друг поства в същото време,се оказва,че си губя времето,да не говоря,че хабя и емоции!не може ли да се оправи този проблем
  АДМИН???
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #43 -: Юли 02, 2012, 12:32:41 »

Към Казанена
За авторитета!Аз имах късмет,и не се разбра от целия свят,т.е. не загубих авторитет,т.е. пари,но вътрешно,психически се бях отписала,т.е. вече не ми пукаше от тези неща,и така един вид се бях прежалила,в такъв момент,когато приемеш,че си победен от себе си,и някак хватката се поотпуска!
   Мислено,приех,че ако това е цената,ще я платя!
Но ти си още далеч,след като си задаваш въпрос,дали няма психотерапевта да ти навреди!Това е ужасно далеч от извора!
   От него ако криеш,то на кого да кажеш?
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #44 -: Юли 02, 2012, 12:43:21 »

За да взема отношение,по спора м/у Ема и Т.Тодоров,нека да си кажа мнението!
  Влизайки в този сайт,с удоволствие открих,Вас и споровете Ви!
  Впечатлих се от теоретичната подготовка на Хпджон,и исках той да вземе отношение по моя проблем,но след това се убедих,че той много едностранно гледа на нещата,така,че вече го четях за обща култура!
  Добре спорите и с удоволствие  ще продължа да ви чета,за обща култура!
  А в едни моменти съм съгласна с Т.Тодоров,в други съм склонна и Ема да приема!Що ли ви го споделям-???-
   За ЕМДР-то ли беше,но Т.Тодоров е прав,като изтриеш един симптом,може да се появи друг-по-лош!
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА