evropea.com - форум за паническо разстройство
Октомври 26, 2021, 10:02:23 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Паническо разтройство.Моя проблем как да  (Прочетена 6457 пъти)
lotxen
Sr. Member

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 453

Профил
« Отговор #15 -: Юни 29, 2012, 12:47:33 »

Иво,споко бе човек,тази дето те е завихрила е по-лоша от рака и от смърта!Рака се приключва до три,пет години,смърта,кво те боли,спиш!
Тук има хора с по 10,20 години страдания,от които не са умрели,а при половината,го има и рака и скенерите,и всякакви идиотщини!
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #16 -: Юни 29, 2012, 12:48:29 »

Ще поствам по малко,щото ми се трият и пиша като откачена!
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #17 -: Юни 29, 2012, 12:51:01 »

В общи линии въпроса с лечението седи така:
На всеки един,индивидуално,и само за него си си намира лек!
На едните,имат късмет,намират доктор и става
Други с лекарства,трети със сладки приказки с приятел
И основното трябва си и време,да покълне да узрее като за всяко нещо в живота
Панацея,т.е. универсално лекарство и лечение няма
Активен
ivo
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 9

Профил Ел. поща
« Отговор #18 -: Юни 29, 2012, 12:52:57 »

При мен е проблема че не бях такъв.А и с мисалта че това може да продалжи с години ме побърква
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #19 -: Юни 29, 2012, 12:55:02 »

Добре дошъл,тогава при хората с този проблем!
И ние не сме се родили така!
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #20 -: Юни 29, 2012, 12:56:20 »

Богат мъж и готина мацка,всеки го може,чалъма е с беден мъж и грозна мацка,най-общо казано!
Активен
anonymous
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 246

Профил
« Отговор #21 -: Юни 29, 2012, 12:59:59 »

При мен е проблема че не бях такъв.А и с мисалта че това може да продалжи с години ме побърква

Колко време ще продължи зависи единствено от вас.
Активен

„Делото по спасяване на давещите се е дело на самите давещи се”
                                                    Илф и Петров
ivo
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #22 -: Юни 29, 2012, 01:00:50 »

Ходих даже и на невролог.Даже при двама.На единия като му разказах моита история ми предписа пак антидепресант Тритико.Аз не го пих понеже като прочетох страничние ефекти се уплаших.Другия ми изписа Деанксит и хапчета за кравно защото вдигнах и кравното беше 160 на 100.Деанксита го пих 3 дни без никакав ефект.Просто си мисля че проблема доиде с треперенето от СЕРОПРАМА понеже преди тожа не треперех.
Активен
anonymous
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 246

Профил
« Отговор #23 -: Юни 29, 2012, 01:05:20 »

На 33 години съм.Проблем е психотерапията защото съм в чужбина.Заради случката даже се прибирах да бг.И друго незнам дали съм в депресия или имам ПР.Понеже четем че ПР са само времени атаки а при мен е постояно така.

Щом е постоянно така е възможно да е Генерализирано тревожно разстройство. Всъщност дали тревожността и вегетативните симптоми са концентрирани в малък отрязък от време с висока интезнизвонст или пък в дълъг период от време (почти непрестанен) със слаба интензивност, няма значение. И в двата случая се касае за невротично разстройство.
Лекарствата са само симптоматично ориентирани. Те могат да намалят страданието от симптомите, за да може човек да води долу горе нормален живот. За пълно излекуване е необходима псисхотерапия.
Активен

„Делото по спасяване на давещите се е дело на самите давещи се”
                                                    Илф и Петров
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: Юни 29, 2012, 01:09:06 »

Чудя се дали това ,че не се предоверяваш на лекарства и лекари ти помага или вреди!Интересното е ,че четеш листовки,разсъждаваш за състоянието си,и имаш мнение от къде  идва!В случая Серопрам,може и да си прав може и не!Истината е по средата!
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #25 -: Юни 29, 2012, 01:11:01 »

Би било хубаво,ако състоянието ти позволява да продължиш да си работиш,а новите беди върху главата ти,все някак ще се решат!
Активен
april_sheep
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 76

221942121
Профил
« Отговор #26 -: Юни 29, 2012, 06:15:51 »

А и друго като ме заболи нещо си мисля за наи лошото дали не е рак и се побарквам
Ааа не така с този рак, преди няколко години и аз си поставях диагнозите за рак, но моля те недей такива гадости да си мислиш. От толкова шашкане ще си докараш някоя беля. Не знам дали от АД или от ривотрила ти е това треперене, но според мен или трябва да изпишат нещо друго или по-добрия вариант - спри с химията, както ти казаха и другите по-горе, пробвай с терапия. Много успех ти желая
Активен

"Illegitimi non carborundum"
ivo
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #27 -: Юни 30, 2012, 01:01:54 »

Аз химията я пих само 5 дни после не сам пил нищо.Отначало треперенето бе само сутрин.После стана целедневно.Сега като стана сутрин треперя едвам се държа на краката след 1 час пооправя ама пак си трепкам.С треперенето по рацете и краката имам и чувството че имам иглички.Знам ли какво ми е.
Активен
ddiddi
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 203

Профил
« Отговор #28 -: Юли 02, 2012, 09:28:02 »

ivo, здравей!
Първо се успокой. Това, че си си направил всякакви изследвания и всичко е наред е добре, защото нямаш физическо заболяване. Така, че не мисли за рак и подобни такива болести. Треперенето е типичен симптон за Паническото разстройтво. Аз бях така - цялото тяло ми се стягаше и треперех много силно. Сърцебиене, страх, липса на апетит...- все симптоми на ПР. Написал си по напред, че ПР е временно явление...Не е точно така. ПР е нещо, което се лекува много бавно и изисква много търпение и воля. Аз например съм треперила месеци напред с различна сила  и в повечето случаи по 7, 8 пъти на ден. Имай в предвид, че симптомите ти най- вероятно ще се редуват. ПР  има хиляди измерения като симптоми- страх, че умираш, страх да излизаш на вън, сърцебиене, задух, все гадни работи. Но имай търпение. Казваш, че предини не си бил така, никой тук преди не е бил така. ПР не е вродено заболяване, то е придобива за голямо съжаление на всички, които го имаме...
И за хапчетата да ти кажа- с 5 хапчета няма да се оправиш. Просто ти сам реши на кой доктор ще се довериш и започни да пиеш хапчета, ча без тях серотонина, който ни е объркан трудно ще се балансира. Аз пия Ципралекс вече една година и 2 месеца всяка сутрин и ще го пия още дълго време. Защото пък мен ме измъчва един гаден задух. Ако не можеш да попаднеш на добър психиатър- психотерапевт бих ти препоръчала моята докторка! Успех ти желая!!!
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: Юли 02, 2012, 10:18:36 »

Толкова много ми се иска да има хапче,гълташ и преставаш да трепериш!Не съм чула да има!А по въпроса за продължителното им пиене,натрупване на количество серотонин ,и хоп минава,пак не ми се вярва,защото познавам хора с години,и не се повлияват!А на тези дето им минава,пък смятам че е от времето!Все пак живота се таралянка,а за мен той е доктора!
  Човека си пие,вярва си ,че му действа и времето го лекува!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА