evropea.com - форум за паническо разстройство
Октомври 26, 2021, 09:25:28 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 4
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 4

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Паническо разтройство.Моя проблем как да  (Прочетена 6455 пъти)
ivo
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 9

Профил Ел. поща
« -: Юни 28, 2012, 07:33:59 »

Здравейте.Моят проблем е следният.От 2 месеца сам с паническо разтройство.Но от 10 дни ми се появи треперене на цялото тяло и леки  боджи по рацете и краката.Сутрин като стана е най лошо,при ставането мисля че щте падна целия треперя.През деня сащто потрепвам и ми транят краката и рацете.Искам да разбера дали е вазможно да е от паническото  разтройство.Ходих на какви ли не изследжания,казаха ми че всичко е ок.притеснява ме че вече сам така 10 дни.
« Последна редакция: Юни 28, 2012, 07:58:46 от ivo » Активен
Мегатрон
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 166

Профил
« Отговор #1 -: Юни 28, 2012, 08:15:40 »

Консултирай се с психолог
Активен
april_sheep
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 76

221942121
Профил
« Отговор #2 -: Юни 28, 2012, 08:23:42 »

Консултирай се с психолог
Съгласна!!! Щом изследванията ти са наред...ако знаех какво ми е още след 1-та си ПА нямаше и 2 месеца да чакам за среща със специалист. Не го отлагай, важно е.
Активен

"Illegitimi non carborundum"
ivo
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: Юни 28, 2012, 09:38:02 »

Всъщност аз вече се консултирах с психолог.Мисля че от там ми доиде проблема защото тои ми изписа серопрам.На вечерта взех половинка и като станах на сутринта треперех .Веднага се обадих на докторката и ми каза да продължа да ги пия даже ми вдигна дозата.Пих ги 5 дни колкото ги пиех повече толкова повече треперех.И накрая реших да ги спра.Спрях ги но треперенето остана.Да ви кажа направо ме плаши това треперене.Само да не си остане така.От тогава съм обиколил сигорно 10 доктора кардиолог поне почна да имам сарцебиене.Гастреолог,невролог какви ли не изследвания правих и всичките добри.5 пъти кръв давах и всичките добри.И аз незнам какво ми е вече по едно време даже в устата усещах горчив вкус.Нямах апетит не че сега имам ама гледам да ям по нещо.Имам един куп лекарства ама не сам ги пил.
« Последна редакция: Юни 28, 2012, 09:48:52 от ivo » Активен
ivo
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: Юни 29, 2012, 12:01:01 »

Има ли някой да ми отговори
Активен
lotxen
Sr. Member

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 453

Профил
« Отговор #5 -: Юни 29, 2012, 12:03:25 »

Да,стой там,мисля
Активен
karindar
Full Member

Рейтинг: 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 161

Профил
« Отговор #6 -: Юни 29, 2012, 12:05:37 »

Иво, имах същия проблем. Моята лекарка ми предписа деанксит и Ривотрил и се оправих.

Антидепресантът, който са ти изписали е увеличил треперенето, защото в началото антидепресантът засилва симптомите и започва да действа едва след месец. Не се притеснявай, поискай по-лек антидепресант и ще се оправиш.
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Юни 29, 2012, 12:09:44 »

Ужас,изписах половин лист,но ми се изтри публикацията,почвам отначало!
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Юни 29, 2012, 12:15:16 »

Иво,всичко ти е от главата,но това не трябва да те успокоява,защото "болестите" в главата са най-неясните,неизучени,и хапче чудодейно няма!
   Убедила съм се ,че психиката е голям имитатор на симптоми!Каквото си иска може да изимитира!Едно от последните ми преживявания беше,силно куцане три месеца,умирах от коляно,наложи се да летя по работа,ужасих се ,че физически няма да се справя,а беше важно за мен,както и да е,но факт е,че щом кацнах болката изчезна,не можех да повярвам,чак пък дотам!Така че треперенето ще ти мине,само се самоуспокой,повтаряй си ,че ножа е дървен,и не си се питай докога и защо,не помага!Крачи напред!Питай?
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Юни 29, 2012, 12:22:28 »

Съгласна съм ,че може да пробва с Деанксит,против Ривотрила съм,предпочитам да се посъветвам с невролог,само за симптома треперене,но в общи линии,да се стегне,да си направи програма храна,спорт,работа,почивка и да я спазва!Но крушката си има опашка и тя е в ежедневието ти,което се досещам,че не е розово!
Активен
Ema
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 566

Профил Ел. поща
« Отговор #10 -: Юни 29, 2012, 12:29:45 »

Иво, моят съвет е да започнеш психотерапия. Ти си ходил на психиатър, който изписва лекарства. Има психолози и психиатри, които лекуват с психотерапия. Те са за теб. Лекарствата добре ще ги пиеш, но не знам на колко си години, защото едно от страничните ефекти на антидепресанта е проблем в секса при мъжете.

Така че аз съм за психотерапия, не за лекарства. Те ще намалят оплакванията, но няма да те променят като мислене, поглед върху нещата от живота  и т. н. и като ги спреш, пак ще станеш в изходна позиция.

ПП от друга страна си натрупал много малко опит в ПР, защото някои от нас  са минали през всички варианти, преди да им писне и започнат психотерапия. Просто всеки се убеждава сам, според опита си и насила няма как да стане.

Ти избираш какво ще правиш.
Активен
ivo
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #11 -: Юни 29, 2012, 12:30:33 »

НапражВо ме е страх дали че мине.Никога не сам бил така.Преживях 1 месец страшна депресия.Ни между живите жив ни между умелите умрял.Нещо страшно беше.От тогава какво ли не болести ми минаваха през главата да рак та какво ли не.Ако ми бе казал някои че ще ми се случи на мен бях даму се изсмея в лицето.Нали знаете какво казват хората не питаи старило а патило.С вразка с треперенето иска ми се да не пия хапчета.А и друго вазможн ли е да си мислиш че не си вече в депресия а всащност да си.Защото сега се чуствам по добре а треперенето остана
Активен
lotxen
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Юни 29, 2012, 12:39:25 »

Ще ти мине!Не си нито първия,нито последния!
Активен
ivo
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #13 -: Юни 29, 2012, 12:41:02 »

На 33 години съм.Проблем е психотерапията защото съм в чужбина.Заради случката даже се прибирах да бг.И друго незнам дали съм в депресия или имам ПР.Понеже четем че ПР са само времени атаки а при мен е постояно така.
Активен
ivo
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #14 -: Юни 29, 2012, 12:43:10 »

А и друго като ме заболи нещо си мисля за наи лошото дали не е рак и се побарквам
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА