evropea.com - форум за паническо разстройство
Август 17, 2022, 05:47:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1] 2 3
  Изпечатай  
Автор Тема: следване по време на пр  (Прочетена 3133 пъти)
bai hui
Full Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 196

Профил
« -: Юни 22, 2012, 05:54:42 »

-
« Последна редакция: Декември 01, 2012, 08:14:31 от podolski » Активен
lotxen
Sr. Member

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 453

Профил
« Отговор #1 -: Юни 22, 2012, 06:20:31 »

Подолски,знам,че няма да съм ти от практическа полза,защото аз когато учех бях здрава,но ще споделя,че спомена за моето студенство е желание за самоубийство преди всеки изпит,и невероятен кеф след взимането му!Никога не съм късана!За лекциите,дано не са задължителни,гадно си е да седиш и слушаш,когато умираш за сън или имаш паник атаки!Моите най-искрени съболезнования,и пожелания да устискаш,пожелания за сили да устискаш!
Активен
april_sheep
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 76

221942121
Профил
« Отговор #2 -: Юни 22, 2012, 10:18:01 »

Как учите по време на страхова невроза? Защото аз не мога...просто нямам желание , а в училище си учех доста. Сега не мога да ходя на лекции понеже от многото хора ми става зле.
Аз записах задочно точно за да не ходя постоянно в университета. И все пак има упражнения, които са задължителни и няма как да се измъкна. Налагам си го и ходя. Преди изпит също ми е много гадно, защото хем знам, че трябва да се явя, хем ме тресе агорафобията и едвам се измъквам от нас. И все пак с малко повечко усилия ми се получават някак си нещата.
Активен

"Illegitimi non carborundum"
hpjon
Гост
« Отговор #3 -: Юни 22, 2012, 10:45:43 »

Независимо за какво става въпрос - учене, работа, удоволствие, задължения или бездействие, то подхода към страха би следвало да е един и същ - да не се съобразявате с него.

Споделеното от април-шиип е типичен пример за бягство. С бягство няма как да се реши проблема, дори напротив - ще се задълбочи.

Свръхфиксацията в симптомите и оставането им на власт по отношение на активността в ежедневието е проблем, който може да бъде успешно решен с психотерапия.
Работещата терапия в случая е стратегическата терапия, тъй като в нея човек се учи да прави нещата в началото въпреки страха и паниката, а в последствие те отстъпват пред зрялата увереност и спокойствието.

Конкретно за ученето - то е един доста енергоемък психичен процес, в който ако няма изградена правилна програма за натоварване и релаксация се получават доста трудности при овладяване на стреса. Не случайно ПР се наблюдава често в студентски години, когато напрежението е огромно.

Така че без спорт, релакс и едно по-ведро виждане на нещата от живота въобще няма как да се постигне спокойствие по време на натоварване.

Наскоро ми се случи да се върна за малко в студентските си години - в едно доста натоварващо обучение приложих споменатото по-горе и се справих чудесно както с програмата, така и с изпита накрая.

За не знам кой път ще го кажа, но се изкушавам отново да споделя - борбата с ПР се печели с активност, не с бягство. То май и с всичко останало е така, хм?
Активен
vladimir
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 210

Профил
« Отговор #4 -: Юни 22, 2012, 11:12:01 »

Как учите по време на страхова невроза? Защото аз не мога...просто нямам желание , а в училище си учех доста. Сега не мога да ходя на лекции понеже от многото хора ми става зле.

И аз имам този проблем. Но си казвам че винаги мога да се измъкна под предтекст че отивам до тоалетна или някой ми звъни на телефона и това е мисъл която ме успокоява. И в интерес на и стината никога не съм го правил.
Активен
hpjon
Гост
« Отговор #5 -: Юни 22, 2012, 11:18:50 »

И аз имам този проблем. Но си казвам че винаги мога да се измъкна под предтекст че отивам до тоалетна или някой ми звъни на телефона и това е мисъл която ме успокоява. И в интерес на и стината никога не съм го правил.

Не е възможно да имаш този проблем след повече от 2 годишна терапия! Просто не е възможно!
Спокойното си седене сред много хора постигнах още на 2-рата седмица от терапията ми. Поговори с терапевта си или го сменяй.
Докато имаш такива мисли как може да се измъкнеш незабелязано ще имаш този проблем.
Пътя за стигане до целта е точно обратния.
Активен
vladimir
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Юни 23, 2012, 11:35:23 »

Не е възможно да имаш този проблем след повече от 2 годишна терапия! Просто не е възможно!
Спокойното си седене сред много хора постигнах още на 2-рата седмица от терапията ми. Поговори с терапевта си или го сменяй.
Докато имаш такива мисли как може да се измъкнеш незабелязано ще имаш този проблем.
Пътя за стигане до целта е точно обратния.

Ами аз поговорих и в интерес на истината се оказа че имам малко грешни представи за терапията си.
Всъщност нещата които съм писал по-рано за нея не я изчерпват. В днешно време нещата са по-електични-събира се от всички типове терапия най-доброто. Пак основата е аналитична но има нужда и от behaviour.
Активен
hpjon
Гост
« Отговор #7 -: Юни 23, 2012, 11:47:41 »

Ами аз поговорих и в интерес на истината се оказа че имам малко грешни представи за терапията си.
Всъщност нещата които съм писал по-рано за нея не я изчерпват. В днешно време нещата са по-електични-събира се от всички типове терапия най-доброто. Пак основата е аналитична но има нужда и от behaviour.

Ами още повече се замисли в чии ръце си - щом и еклектичен подход не може да ти помогне, значи този, който го е асемблирал и прилага нещо явно не му де отдава.

Въпросния "behaviour", за който говориш е нещо, което тряба да стане бързо. Методите на КПТ са сравнително бързи, но може би под този behaviour терапевта ти разбира нещо съвсем друго.

Съжалявам да чета това, което пишеш и дори ме е малко яд, защото знам, че на твоите години проблема ти е решим бързо. Една толкова дълга терапия в тази млада възраст според мен те фиксира в проблемите ти още повече.
При една по-бърза намеса, излизаш от терапията нов човек, справяш се с живота и забравяш, че си бил на терапия и си имал проблем

Аз макар и 10-ина години по-голям от теб вече почти забравих. Спомням си само защото пиша за това тук.
Всичко това ти го пиша най-приятелски, въобще не го смятай като реклама или агитация на моя терапевт. Има обаче и доста други терапевти в София, които могат да приключат терапевтичната ти одисея бързо и успешно.
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: Юни 23, 2012, 01:54:22 »

Времето за терапия зависи от много други предпоставки, освен използваният метод. Както за възрастни, така и за деца. Има случаи с КПТ, които продължават година и повече. Всичко, свързано с време, което да е шаблонно за всички е спекулация, без да се знае цялата история и биография на човек.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
vladimir
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Юни 23, 2012, 02:23:38 »

Ами още повече се замисли в чии ръце си - щом и еклектичен подход не може да ти помогне, значи този, който го е асемблирал и прилага нещо явно не му де отдава.

Въпросния "behaviour", за който говориш е нещо, което тряба да стане бързо. Методите на КПТ са сравнително бързи, но може би под този behaviour терапевта ти разбира нещо съвсем друго.

Съжалявам да чета това, което пишеш и дори ме е малко яд, защото знам, че на твоите години проблема ти е решим бързо. Една толкова дълга терапия в тази млада възраст според мен те фиксира в проблемите ти още повече.
При една по-бърза намеса, излизаш от терапията нов човек, справяш се с живота и забравяш, че си бил на терапия и си имал проблем

Аз макар и 10-ина години по-голям от теб вече почти забравих. Спомням си само защото пиша за това тук.
Всичко това ти го пиша най-приятелски, въобще не го смятай като реклама или агитация на моя терапевт. Има обаче и доста други терапевти в София, които могат да приключат терапевтичната ти одисея бързо и успешно.

hpjon, спокойно. За мен не бери грижа.
Точно заради въпросното неодуточнение не съм се справил досега-имах грешни представи че някои неща ще си станат сами без да вложа никакво усилие, а това не е така.
Но за щастие разбрах грешката си и сега съм на път към излекуване.
Активен
vladimir
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Юни 23, 2012, 02:36:10 »

При мен нещата се стекоха по следния начин.
Още в първите няколко сесии се откри причината за проблема но поради глупост, защитни механизми или нещо друго сам провлачих работата.
Започнах да чета относно теориите на психотерапията. И след като прочетох 2-3 от най-ранните теории приех че и днес те са актуални. И тъй като в тези теории не се споменаваше нищо за усилия от страна на пациента да промени собствения си живот (или поне аз не съм разбрал) се казах че то всичко ще си стане от само себе си-няма нужда да правя нищо, само ще си ходя всяка седмица, ще си приказвам и така един хубав ден ще се оправя внезапно.
Но истината е че освен да се приказва трябва и да се действа.
Съвременната психоанализа не е само интерпретация и дълбаене. Както казах иска се и активност от страна на пациента да промени себе си по такъв начин че да няма нужда от симптомите си.

Но след разговор с терапевта разбрах грешката си, арзбрах необходимостта от behaviour и сега съм на път да я поправя.

Така че, hpjon, не бих обвнинил терапевта си в некомпетентност. Истината е че даже тя ме подтикваше неведнъж да съм по-активен въпреки симптомите си, да не се изолирам и тн. но аз бивайки чел онези първите теории мислех че ме съветва това само за да не се депресирам ако се затворя вкъщи и че няма никакво касателство относно моето оправяне.
Активен
hpjon
Гост
« Отговор #11 -: Юни 23, 2012, 09:54:27 »

Времето за терапия зависи от много други предпоставки, освен използваният метод. Както за възрастни, така и за деца. Има случаи с КПТ, които продължават година и повече. Всичко, свързано с време, което да е шаблонно за всички е спекулация, без да се знае цялата история и биография на човек.

Е, това, което казваш за щастие е много далече от истината.

Аз знам за много много хора, които са се справили с ПР без и грам да е станало въпрос за биографията им, историята им или каквото и да е било.

Както се казва не е важно откъде идваш, а е важно къде искаш да отидеш. Психотерапевта и въобще терапията е гара разпределителна за човек в затруднение и за терапевта е важна история дотолкова, доколкото да структурира конкретно за всеки терапевтичния подход.

Такова нещо обаче като повече от 2 годишно терапевтиране и в крайна сметка да мислиш как да се избяга поради тревога си е спекулацията, тодоре, не друго.

Ето за това непрекъснато говоря - как кротко се пробутват тясно фирмените ви интереси и се учите взаимно как да задържите клиента възможно най-дълго в терапията. Явно терапевта на владимир е отличник в това отношение.
Активен
hpjon
Гост
« Отговор #12 -: Юни 23, 2012, 09:59:14 »

Още в първите няколко сесии се откри причината за проблема но поради глупост, защитни механизми или нещо друго сам провлачих работата.
Започнах да чета относно теориите на психотерапията. И след като прочетох 2-3 от най-ранните теории приех че и днес те са актуални. И тъй като в тези теории не се споменаваше нищо за усилия от страна на пациента да промени собствения си живот (или поне аз не съм разбрал) се казах че то всичко ще си стане от само себе си-няма нужда да правя нищо, само ще си ходя всяка седмица, ще си приказвам и така един хубав ден ще се оправя внезапно.
Съвременната психоанализа не е само интерпретация и дълбаене. Както казах иска се и активност от страна на пациента да промени себе си по такъв начин че да няма нужда от симптомите си.

Но след разговор с терапевта разбрах грешката си, арзбрах необходимостта от behaviour и сега съм на път да я поправя.

Така че, hpjon, не бих обвнинил терапевта си в некомпетентност. Истината е че даже тя ме подтикваше неведнъж да съм по-активен въпреки симптомите си, да не се изолирам и тн. но аз бивайки чел онези първите теории мислех че ме съветва това само за да не се депресирам ако се затворя вкъщи и че няма никакво касателство относно моето оправяне.

Отговорност на терапевта е да свърши тази работа, не ти. Но така или иначе това му е паснало на концепцията явно защото е забелязал склонността ти да плащаш дълго.

Цитат
Точно заради въпросното неодуточнение не съм се справил досега-имах грешни представи че някои неща ще си станат сами без да вложа никакво усилие, а това не е така.
Но за щастие разбрах грешката си и сега съм на път към излекуване

И сега новия ти път на излекуване ще го вървиш още 2 години ли? Докато разбереш друга своя грешка и не я поправиш? И в което време ще си продължил да си говориш с някого на цена, която по никакъв начин не отговаря на търсенето ти...

Жалка работа. Но повече няма какво да се направи за теб - ти си разумен човек, ще си прецениш сам. Може пък и да ти харесва така, де да знам...
Активен
vladimir
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: Юни 23, 2012, 10:55:07 »

Отговорност на терапевта е да свърши тази работа, не ти. Но така или иначе това му е паснало на концепцията явно защото е забелязал склонността ти да плащаш дълго.

Цитат
Но за щастие разбрах грешката си и сега съм на път към излекуване

И сега новия ти път на излекуване ще го вървиш още 2 години ли? Докато разбереш друга своя грешка и не я поправиш? И в което време ще си продължил да си говориш с някого на цена, която по никакъв начин не отговаря на търсенето ти...

Жалка работа. Но повече няма какво да се направи за теб - ти си разумен човек, ще си прецениш сам. Може пък и да ти харесва така, де да знам...

Спокойно. Всички знаем, че като Тодор Първанов втори няма. Отдавна го разбрахме. Всички останали са лъжци и измамници, перчаи на пари, съдържатели на финансови пирамиди и престъпни босове.
Активен
hpjon
Гост
« Отговор #14 -: Юни 23, 2012, 11:01:42 »

владимир,

ти си се изнервил нещо. Изненадва ме това ти поведение, при положение, че си преживял много инсайти и си се научил на много неща в предългата си терапия.

Върни се по-нагоре и прочети - говоря ли нещо за д-р Първанов? Даже изрично подчертах, че не става въпрос за него - не копирай поведението на тодоров и не се поддавай на махленския му подход за разговор във форума.
Освен доктора има още няколко специалисти, които се справят с ПР по начина, по който аз съм се справил. Въпроса е принципа, а не човека (макар, че и той има значение, но добре работещи, както се разбрахме има вече доста).

Ето: "Всичко това ти го пиша най-приятелски, въобще не го смятай като реклама или агитация на моя терапевт." - от по-рано днес.

Не си позволявай да изпускаш нишката - споделяш важни неща и водим разговор, който е от значение не само за теб, но и за мнозина други.
Запази спокойствие и помисли как ще процедираш в терапията си занапред - пак ти казвам, не споделяш нищо за това дали ти харесва и ти е приятно, така че може и да има друго.
Активен
Страници: [1] 2 3
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА