evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 08, 2021, 05:56:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 5
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 5

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Адреналинът и ПР  (Прочетена 5997 пъти)
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #15 -: Май 31, 2012, 04:19:09 »

Само че не тревожността определя здравето. Психичното здраве е компонент от много неща.
Самоубиецът-атентатор в Ирак, не изпитва и грам тревожност. Здрав ли е той според нашият критерий за здраве? Не е.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
Ema
Hero Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 566

Профил Ел. поща
« Отговор #16 -: Май 31, 2012, 04:21:12 »

Твоят терапевт драги мой. До сега не съм го коментирала, защото мисля,че не е редно,но подходът на този човечец е повече от непрофесионален.Отблъсна ме още с първото си включване.  

Искаш да кажеш, че си се срещала с него, говорила си и затова си недоволна? Така ли е?  Разкажи за срещите и разговорите. 

Ако  пък само  сте си писали, публикувай това, което  сте си писали.  Нека и ние се убедим в неговата непрофесионалност
Активен
hpjon
Гост
« Отговор #17 -: Май 31, 2012, 04:33:11 »

тошко е набрал нещо на НЛП-то Smiley

Той си намери ново 5 за "разбиване". Това със сектите, дъновистите и с Ериксон май му поомръзна.

Да го оставим да си вентилира напрежението във форума. Все пак изглежда той командва тука Smiley

Активен
Ema
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #18 -: Май 31, 2012, 04:40:47 »

Само че не тревожността определя здравето. Психичното здраве е компонент от много неща.
Самоубиецът-атентатор в Ирак, не изпитва и грам тревожност. Здрав ли е той според нашият критерий за здраве? Не е.

Това, което казвам, са факти. Нищо повече.

Не разбирам защо се опитваш да ни изкараш луди или психопати? Може би така ти е удобно?

Примера, който даваш, означава, че нещо започваш да се объркваш.
 И този ли човек е луд или с нарушено психично здраве?
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%8A%D1%80_%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8

За всеки атентатор, останалите са врагове. (Нима на теб не ти се иска да убиеш д-р Първанов, ако ти падне, дори самоубивайки се?) Wink
Активен
Ema
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #19 -: Май 31, 2012, 04:43:45 »

тошко е набрал нещо на НЛП-то Smiley

Той си намери ново 5 за "разбиване". Това със сектите, дъновистите и с Ериксон май му поомръзна.

Да го оставим да си вентилира напрежението във форума. Все пак изглежда той командва тука Smiley
[/quote

Прав си!
 Без наличие на други психотерапевти, от други школи, форума е постен откъмто избор. 
 Нека вентилира!
Активен
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 703

Профил
« Отговор #20 -: Май 31, 2012, 04:50:12 »

Никой никого не командва,вие сте тези,които завзехте форума и започнахте наред да поставяте диагнози на хората и да ги убеждавате да се доверят на човека "излекувал" вас. Но забравяте факта,че за да има ефект  даден метод,човек първо трябва да повярва или поне в човека,който го прилага. Как да повярвам на човек, който отказва да се види с мен лично, при положение,че съм помолила за това и ме кара да му описвам историята си подробно на емайл. Какъв терапевт е този човек, щом дори не иска да ме излуша?? След,което много ви моля ми казва така: напишете ми всичко от начало до край след което изкакайте един ден и ми се обадете на еди кой си номер..." Съжелявам наистина,за мен това е непрофесионално. За Орлин съм казвала как подходи пък той с мен. Аз на него съшо първо му писах. Той най учтиво отговори на писаниците ми. След което посочи телефон на който да се обадя за час. Забележете ,че ми настрочи час за след 10 дни,при положение,че аз "умирах". Вече бях на предела,тогава даже и не подозирах какво се случва с мен.Но се съгласих,без да мрънкам. Вътрешно обаче,не се чувствах добре,нещо ме глождеше. Някой го наричат 6-то чувство. И когато му се обадих ден преди срещата,просто за да потвърдим още веднъж и да няма грешка,той ми затвори телефона най брутално с изказването- не знам за такъв записан час и бам....Сигурно пак аз нещо съм объркала тук. А според вас абсолютно в реда на нещата ли е да взима по 60 лв на час,като първоначалната сесия е от 2 до 4 часа? Според вас сумата от средно 200 лева за първо посещение нормална ли е,при положение,че той около 1 час говори само за себе си и подвизите си,за които не можем даже да бъдем сигурни,че е постигнал?? Кажи ми Ема,кажи ми и ти Георги, споделяте ли това на хората,че ако нямат възможност да плащат по 60 лв за час,терапията може да се провежда по скайп,като тогава сумата е 50 лв за час? Кажете ми и ме поправете ако бъркам,но това метод на професионалист ли е???
И сега ако не сте разбрали защо не избрах вашия път,просто мисля,че аз се спасих,но вие......те първа има през какво да преминавате!!!
Активен
hpjon
Гост
« Отговор #21 -: Май 31, 2012, 05:01:15 »

Днеска явно е вентилационен ден...
Активен
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #22 -: Май 31, 2012, 05:11:12 »

Grin може и така да е  Grin
Това потвърждение на поста ми ли е? Или?
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #23 -: Май 31, 2012, 05:11:50 »

Това със заплащането е хубаво да го помисли още веднъж доктора, защото наистина е непосилно за доста хора да си дават цялата заплата за месеца наведнъж и то за нещо, за което не е сигурно, че ще помогне. Може би затова се обещава тази 100%-ова сигурност, за да са убедени хората, когато вадят парите, не знам. Не е много честно. За професионално и непрофесионално няма какво да говорим, защото той си е психиатър, не е психотерапевт и дори няма правото да се пише за такъв. Може да изпише медикамент, да следи медикаментозното лечение и дотам. Другото не би следвало да е в правомощията му.

Същото важи и за теб, hpjon. Съветите, които с готовност даваш из форума, дори се опитваш и да налагаш мнение, не са на мястото си. Гледай си работата - това, за което си учил и се разпростирай дотам. Най-вече не се дразни с хората във форума, още повече с г-н Тодоров. Да, интересно ми е да ви чета, защото ме разнообразяват скандалите понякога, но не всеки го приема така. Или поне се ограничи да не използваш обидни думи и да не се опитваш да иронизираш излишно.  Smiley
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: Май 31, 2012, 05:13:47 »

Ема, двамата с hpjon изобщо не давате вид на хора, лишени от тревожност. Дори напротив. Или поне това, което демонстрирате във форума  Smiley
Активен
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #25 -: Май 31, 2012, 05:20:08 »

Да и аз често се чудя,какво прави човек излекуван от ПР,без оплаквания вече 4 години постоянно тук?? Не ми изглежда много сериозно. Аз самата,когато бях добре,изчезнах от тук. Има хора,които ще го потвърдят. А и познавам куп други такива,които се оправиха и не стъпват повече тук. Не знам,всеки си знае за себе си явно. Но ако е така,тогава нека престанат тия спорове и дискусии.
Нека видим дали някой от тях ще потвърди това за заплащането. Защото много ми е интересно- никъде не го споменават....
Активен
dnil
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 101

Върнах си живота

Профил
« Отговор #26 -: Май 31, 2012, 05:22:21 »

Да и аз често се чудя,какво прави човек излекуван от ПР,без оплаквания вече 4 години постоянно тук?? Не ми изглежда много сериозно. Аз самата,когато бях добре,изчезнах от тук. Има хора,които ще го потвърдят. А и познавам куп други такива,които се оправиха и не стъпват повече тук. Не знам,всеки си знае за себе си явно. Но ако е така,тогава нека престанат тия спорове и дискусии.
Нека видим дали някой от тях ще потвърди това за заплащането. Защото много ми е интересно- никъде не го споменават....
Огромното ми желание по някакъв начин да помогна на някой, който е бил като мен ме държи тук.
Активен

Който търси - намира!
Който желае - постига!
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: Май 31, 2012, 05:41:46 »

Не визирм теб с този пост. Теб съм те чела и преценила  Grin Писали сме си. Поздравления за успеха ти и за желанието да помагаш. 
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: Май 31, 2012, 07:49:12 »

Ей, лешпери, къде избягахте. Скучно ми е  Sad Grin
Активен
Ema
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #29 -: Май 31, 2012, 09:59:50 »

Литъл овненце,
 По същия начин съм се свързала и аз със доктора – по имейл. Поиска ми ясно описание на проблема и цялото ми лечение  до момента. Прави това за да може да е наясно с проблема и възможно ли е той да помогне на човека със знанията си и уменията си. Като психиатър него го търсят често и хора с тежки психически заболявания, които  не подлежат на психотерапия. Има ли смисъл  човек да пътува от единия край на България до другия, за да се види с него при положение, че заболяването му не е подходящо за психотерапия? Илияна е пътувала от Бургас, например.  Доколкото си спомням сме си разменили 3 или 4 писма с него преди да се срещнем.

Другото, което беше важно при мен е каква е мотивацията ми за справяне. Ако не съм мотивирана, не би ме взел за терапия.

За цената:  ти говори ли с него за цената?
Аз съм се лекувала преди 4 години  Вече го казах, но накрая на първата среща той ме попита разбирам ли логиката на това, което ще правим и дали ще работим или не. Ако не- не плащаш. Аз наистина се убедих в логиката  на това, което щяхме да правим и приех.  Това, че ми е разказал за успехите на други пациенти на мен ми действаше много мотивиращо и зареждащо. Щом  друг човек може, защо и аз да не мога? От бялата книга най-дълго е лекуван  hpjon – 10 срещи  и ако това е цената , както ти казваш, за 4 месеца-  значи това е цената на лечението на  ПР с давност 10 години. Днил е имала 4 срещи, смятай и там колко е цената на ПР.А има и двама от форума, дори едната е тази, чиито пост ме стимулира да се обърна към доктора – Илияна, тя е имала една 4-часова среща и се е справила. А е била с паника 7 години. Ейнджъл пише за 4-5 срещи- смятай и там. Греен казва за  4 месеца – и там са около 8-9 срещи. Цените сме ги коментирали с Трак на лични, защото никой не ме е питал.

Питайте тодоров за броя на срещите и цената на среща и смятайте.

Ето, ти ходиш на терапия и плащаш. Можеш да съпоставиш сумата, която ти си дала до сега и резултата, който си постигнала до момента.

Ако има някой,  който  се е излекувал от ПР за по-малко пари и по-кратко време, нека да го сподели.

По-интересното е нещо друго – срещу цената не роптаят тези, които са се справили с ПР и са платили тази цена, а тези, които или не ходят на терапия, или ходят на доста по-ниска цена , но без особен ефект. Аз съм сигурна, че за този никакъв ефект много от тях са дали доста повече, отколкото аз, hpjon и другите.
 И понеже от толкова писане и четене на тодоров, вече мога дори да попитам в негов стил дали това несъгласие с цена и срокове не е несъзнавано отричане за справяне с ПР?  Не съм сигурна, че е така, но е възможен вариант. Зависи как ще се погледне.  Wink

За  скайпа- не съм работила и не знам. Ако те интересува, питай доктора..

Мога да говоря за паниката си, не се страхувам и не бягам от спомена за нея. Аз знам, че тя  няма да се върне. Пиша тук активно от февруари месец по повод негативното и категорично  отношение на тодоров към някои методи от психотерапията, които могат да помогнат и са помогнали на доста хора. Това е.
Колкото до паниката  - всеки има глава на раменете си, на никой не е опряно дуло в челото и да му каже „лекувай се“  Моят спор не е с никоя от вас. Всеки тук е пълнолетен и  сам взема решенията  за себе си. Изказвам  гледната си  точка по въпроса, който иска- да я приеме, който не иска- да не я приема. Това няма да  промени резултата от лечението ми.

И  понеже  съм убедена, че единственото лечение на ПР е психотерапията, смятам, че в този специализиран форум, трябва да участват  поне 3-4 ма терапевти от различни школи, за да бъде картината пълна.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА