evropea.com - форум за паническо разстройство
Октомври 26, 2021, 09:21:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 4
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 4

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Кой е метатрон?  (Прочетена 1775 пъти)
hpjon
Гост
« -: Май 21, 2012, 10:59:41 »

Специална тема за най-новия член на форума, който ни в клин, ни в ръкав влезна по зашеметяващ начин посред оживена дискусия.

Въпросът ми към теб метатрон е - кой си ти? и какво те докара насам във форума за ПР?
Терапевт ли си, клиент ли си? Фен на дълбинните терапии ли си или на краткосрочните?

Тази тема ти е welcomе партито тук. Добре дошъл!
Активен
Administrator
Full Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 152

Профил
« Отговор #1 -: Май 21, 2012, 11:03:04 »

hpjon, форумът е за паническо разстройство и никой не е длъжен да дава лични обяснения. Правя ти предупреждение! Тук е форум, а не място за разследване! Край с разследванията, който има да казва нещо във връзка с ПР, моля спокойно да сподели, който има да доказва свой лични тежнения, ще има санкции.
Активен
Ema
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 566

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: Май 21, 2012, 11:11:15 »

Голям купон тече тук!

Сега съвсем сериозно.

Админе, първия пост на заключената тема изкарва доктора и нас, неговите  пациенти за хора извън реалността.
 Разрешавате ли да  цитирам  откъси от книги и научни изследвания, в които се изследва ролята на мисълта върху живата и нежива материя?

Във вас е и ножа и сиренето, но всеки има право да се позове на научни изследвания, когато го изкарват луд, сектант, психопат и др. подобни.

Активен
hpjon
Гост
« Отговор #3 -: Май 21, 2012, 11:13:46 »

Цитат на:  link=topic=681.msg18195#msg18195 date=1337630584
hpjon, форумът е за паническо разстройство и никой не е длъжен да дава лични обяснения. Правя ти предупреждение! Тук е форум, а не място за разследване! Край с разследванията, който има да казва нещо във връзка с ПР, моля спокойно да сподели, който има да доказва свой лични тежнения, ще има санкции

Драги админ,

точно защото това е място за проблема ПР ми е интересно как така се появяват юзери, които наливат масло в огъня и които, видно е, нямат нищо общо с проблема ПР.

100 % от мненията на потребител метатрон са по повод спора. Същото е и с потребител Мая. Някой от тях дали даде и една десета от съветите и подкрепата, които аз съм дал на потребители с реални проблеми? Отговорът е самоналагащ се.

Очевидно, радостта ще е голяма, ако бъда баннат от форума. Вие показахте, че имате отношение към споровете, от вас зависи дали тази тъжна радост ще намери място тук във форума.

Така че, благодаря за предупреждението, но предвид факта, че не намирам начин да се свържа с вас смятам, че тук е удобно да го кажа. Единствения полезен ход е да изтриете тази тема, за да няма нагнетяване на напрежението и да видим как ще се развият нещата по-нататък.

В случай на БАН бих искал само да оставите координатите ми на потребителя Trrr, за който смятам, че с няколко разговора ще постигне напредък именно, защото пише във форума. Както впрочем са направили доста хора досега тук.

Приятна вечер!
« Последна редакция: Май 21, 2012, 11:15:21 от hpjon » Активен
Administrator
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 152

Профил
« Отговор #4 -: Май 21, 2012, 11:17:20 »

Голям купон тече тук!

Сега съвсем сериозно.

Админе, първия пост на заключената тема изкарва доктора и нас, неговите  пациенти за хора извън реалността.
 Разрешавате ли да  цитирам  откъси от книги и научни изследвания, в които се изследва ролята на мисълта върху живата и нежива материя?

Във вас е и ножа и сиренето, но всеки има право да се позове на научни изследвания, когато го изкарват луд, сектант, психопат и др. подобни.

Отворете друга тема. Но без нападки и обиди. Не намесвайте Т.Тодоров и д-р Първанов, защото се нажежава атмосферата. Вече ще бъдем принудени да налагаме санкции, защото по този начин се вреди на форума.
Затварям тази тема.
Активен
hpjon
Гост
« Отговор #5 -: Май 21, 2012, 11:26:49 »

Цитат
Отворете друга тема. Но без нападки и обиди. Не намесвайте Т.Тодоров и д-р Първанов, защото се нажежава атмосферата. Вече ще бъдем принудени да налагаме санкции, защото по този начин се вреди на форума.
Затварям тази тема.

E тодоров сам се намесва. Изживява се като спасител в една напълно нерегулирана сфера каквато е психотерапията и раздава правосъдие, което е в крайна сметка обидно за държавата ако щете.

Тодоров има сертификат от фирмата БАП, а Първанов е лекар с диплома от държавен медицински университет и 20 годишен стаж като психиатър.

Причината да има спорове е, че не се взима под внимание, че ние с Ема сме бивши клиенти, а тодоров е продавач на услуга.
С всеки пост си прави реклама на сайта, после ние биваме обвинени, че сме рекламни агенти.
В разговора ми с Trr например какво рекламно има? Помагам на човека спрямо това, което съм прочел в книгите и което съм изпитал аз в хода на един вид терапия.

Ето защо напрежение под една или друга форма ще има, особено, когато сме кръстени дъновистки сектантски психопати и се сипят нонстоп закани за разсипване.
« Последна редакция: Май 21, 2012, 11:34:27 от hpjon » Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: Май 21, 2012, 11:51:12 »

"Тодоров има сертификат от фирмата БАП, а Първанов е лекар с диплома от държавен медицински университет и 20 годишен стаж като психиатър.

Причината да има спорове е, че не се взима под внимание, че ние с Ема сме бивши клиенти, а тодоров е продавач на услуга.
С всеки пост си прави реклама на сайта, после ние биваме обвинени, че сме рекламни агенти."

Естествено, сте наясно, че когато нападате името ми имам право да се защитя, а вие сте просто форумни "сладкодумници" и изобщо нито ви интересува колко теми се заключиха от както сте тук, нито ви интересува, какво е насточщето или бъдещето тук. И понеже е видно че вие изпълнявате целта си - да съсипете един форум, за да блесне другия ще ви кажа някои неща:

Това, че Първанов е лекар никой не го подлага на съмнение. Да си гледа лекарската професия. Тя е много далече от тази на един психотерапевт, какъвто той по обективни критерии не е. Един специалист може да помага, дори и като лекар по психично здраве, след като е психиатър. Чудеса не може да направи обаче, имам предвид психотерапевтични чудеса.
Аз съм сложил реклама на моята страница, но там някой някъде да вижда обещания за "чудо", някой да вижда обещания за по-добър метод? Аз съм пратил много повече хора от този форум на други специалисти по две прости причини:
1. Повечето хора са от София /нормално/.
2. Имам си достатъчно работа.

Тук си почивам. Да се говори за психотерапия и да се провежда психотерапия е като да се говори за секс и да се прави секс. Казвам го малко грубо за да се разбере от всички логично мислещи, които не знаят че най-много грешки и парадокси има точно мисленето. Чувстването има много по-малко, защото е първично. Мисленето е вторично по отношение на емоциите. За това се чете първо Дарвин. А преди него, много, ама много философия, защото психологията и психотерапията са върха на айсберга, а основата му е философия и логика.

Активен

http://ttodorov.alle.bg
hpjon
Гост
« Отговор #7 -: Май 21, 2012, 11:58:05 »

Цитат
И понеже е видно че вие изпълнявате целта си - да съсипете един форум, за да блесне другия

Цитат
Чувстването има много по-малко, защото е първично. Мисленето е вторично по отношение на емоциите.

И аз ако бъда първия баннат от този форум това ще е повече от показателно.

Какви други форуми трябва да заблестяват тука не знам, наистина не знам... нещо в нечия глава явно блести толкова силно, че затруднява трезвата преценка на реалността.

А по отношение на втория цитат - думи нямам просто. Че намеси и Дарвин и оплете тотално чувства с инстинкти.
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: Май 22, 2012, 12:02:09 »

Давам ти много проста /всяка прилика с лица е случайна/ задача:

В екстремални условия, повечето хора не помнят, как са действали. Имаш ли идея защо? Имаш ли идея, защо в екстремни ситуации работи точно тази половина на мозъка, която не е натоварена с мислене и логика?
Активен

hpjon
Гост
« Отговор #9 -: Май 22, 2012, 12:03:25 »

Цитат
Чудеса не може да направи обаче, имам предвид психотерапевтични чудеса.

Сега се сещам откъде идва тоя филм с чудесата.

Ами ти като не можеш да помогнеш на нито един твой клиент е съвсем нормално да ти изглежда чудо това, което става с клиентите на доктора, а именно - те да се справят трайно, бързо и ефективно. При това до един, с изключение на тези, които по обективни или други причини не довършват терапията си.

Аз, Ема или който и да е било друг негов клиент тук във форума никога не сме употребили думата чудо или близка по звучене или смисъл на нея.
Ти се учудваш, че някой се справя. Няма нищо чудно обаче - препрочети темата за значението на диагнозата и за световния опит и в частност този на САЩ и ще видиш, че чудото, което толкова те тормози си е обичайна практика.
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Май 22, 2012, 12:16:18 »

Да, пак старата плоча ....
Не се учудвам, т.е. бих се учудил наистина. До тук ина и горката жена, на която цитирах мнението не са, аз познавам още две жени, с едната от които вече достигнахме сериозен напредък, без значение колко тежка биография има, трак сподели за четири други, които не са. Общо взето всички справили се са форумни бойци. Ако аз имам подобни клиенти които са се справили, по такъв начин като вас, и да говорят по такъв начин за мен, щях да си скъсам всичи видове дипломи. Щях да се уплаша от себе си, какво съм произвел. Но аз съм психотерапевт, и не "произвеждам" подобни карикатури. Карикатура не е обидна дума, това е изкривен, комичен образ на нашата същност. Уви тук вашата е  ... неадекватно ехо, вашият доктор. Което означава, че той не е разкрил пътя по който човек да намери себе си, а пътя по който човек да намери него самия. И вие така сте го намерили че не знаете къде свършва доктора и къде започвате вие. Което ме навежда на мисълта, че ПР в доста случаи е и нарушена адаптация към средата, такава каквато е /без да искаме да я променяме, това е психопатно/, и нарушени граници на взаимоотношения /например на терапевт да се говори на "тодоре"/  и наситена с трудни моменти биография и история на даден човек. И тука ще ни бутвате някакви вселенски закони, и че това един лекар вярва в тях? Ми сгрешили сте си лекарствата. Антипсихотици ви трябват. Това са най-трудните лекарства, защото никой, който трябва да ги пие няма нагласата че има нужда от тях. И понеже си много гъст с Манол, аз се уплаших за него, когато разбрах че той лекува и шизофрения ... Не си разбрал? Трансперсоналната психотерапия вече лекува и шизофрения. Разбираш ли ти каква е работата ... те не са болни, просто никой не разбира колко висши са са шизофрениците и до какви възвишени състояния достигат, когато общуват с гласовете. Няма да се учудя да се докаже, че въпросните гласове са от паралелни светове.
Пак намесвам Манол, защото знам къде се е отнесъл, знам че го познаваш, аз също, и знам, че никога няма да стане психотерапевт, подобно на другата ваша кандидатка.
На това се основава и поредното ви параноично поведение относно лекарствата - конспирации, финансови изгоди. Това е вярно, но донякъде. Това ви куца на вас - полутоновете за нещата, мярата.
Скорпи даже ви разказа личната си история, как лекарствата са и донесли нов живот, но вие сте безчувствени към това, защото просто противоречи на вашата схема. Тази безчувственост, и други прояви ясно ми показва, че може би доктора е трябвало да си влезе в ролята на психиатър, а не да се опитва да е психотерапевт.
Аз не слу1айно ви бутам към темата на серго ... там много истина има. Там се вижда кой трябва да си свърши работата преди Бог. Кой възлага мярата, кой съблюдава да се изпълни, кой изгражда сигурността у едно дете че мярата освен че ограничава и дава много. Как после липсващият на младини баща се замества с Бащата, такъв какъвто намерим, без значение дали това е Дънов или негово протеже .... Бащата знае как е редно! И колко много карикатури има вместо истински личности, заради няколко биографични грешки, повечето от които преодолими. Но аз мисля че най-обективният отговор е .... да завъртим плочата "бързо, лесно ... вкусно". Да ви е сладко.
« Последна редакция: Май 22, 2012, 12:41:54 от t.todorov » Активен

Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА