evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 09, 2021, 12:14:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Кои мисли причиняват прекаленото изливане на адреналин в тялото  (Прочетена 2837 пъти)
Lil
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 41

Профил
« -: Април 22, 2009, 08:35:24 »

Замислих се вчера върху този въпрос. Някой от форума обясняваше за това изливане и ме подтикна към размисъл. Така  като се замислих при мен  това се получава когато се почувствам несигурна и застрашена от нещо. Например ако нещо ме засяга пряко и не мога да се справя сама. Това може да засяга здравето ми или здравето на близките ми. Стоя си и си мисля, че с това виене на свят ако ми се случи да съм на изпит и  на всяка цена трябва да се справя, започва виенете на свят и всички онези симптоми, които са предизвикани от изливането на адреналин. Не зная дали го описах добре. Ще използвам друг пример - трябва да пътувам далеч от дома и си представям ,че това пътуване трябва да мине без тези симптоми и тутакси ми нахлува адреналин , като че ли ми подсказва, че това няма да стане и започват симптомите. Ето такива несигурности ме владеят и причиняват изливането на адреналин. Разкажете за вашите.
Активен
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 122

Профил
« Отговор #1 -: Април 22, 2009, 08:49:04 »

Здравей, Lil! Сега, като се замислих и аз, мисля, че си права. Значи при мен се получава подобно като при теб. Става въпрос за ситуации, в които ти трябва да реагираш на всяка цена или да присъстваш на всяка цена и мисля, че тук се включва подсъзнателно страха дали ще се справиш, ти приемаш това като заплаха и сигурно в този момент се излива въпросния адреналин. Не зная дали и аз го обясних добре, днес нещо нямам дар слово. Smiley И си много права за тази несигурност, неувереност и застрашеност. И при мен е така.
Активен
Lil
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Април 22, 2009, 10:51:53 »

Точно така,Ru! Приемаш го като заплаха, че не можеш да се справиш и това ще предизвика паника и се започва.Значи трябва да се пренастроят някак мислите. В смисъл, че като получи симптома след изливането на адреналина, да не се стряска от него т.е. знаеш си,че това си е само симптом от адреналина и той ще премине. Така трябва да е май, ти как мислиш?
Активен
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3 -: Април 22, 2009, 12:33:33 »

Значи според мен точно там е истината - да се пренастроят мислите. Някой беше казал, че човек се разстройва не от обстоятелствата, а от това как той гледа на тях. Много умна мисъл! Smiley Преди години и аз бях достигнала до извода, че просто не трябва да ми пука от ПА , защото тя ще си премине и наистина това донякъде  дава резултат. Лошото е, че само донякъде. Сега съм на мнение, че трябва да се промени мисленето, което предизвиква ПА. Нещо не мога да се изразя добре. Искам да кажа, че мислите могат да си останат същите, но да не носят този заряд на заплаха, защото да си го кажем направо - нас ни паникьосват мисли, които не предизвикват нищо особено при хората без ПР. Дано да успееш да ме разбереш, защото се усещам, че не мога да се изразя много ясно.
Активен
Lil
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Април 22, 2009, 01:11:10 »

Абсолютно те разбирам! И аз мисля така. Сега остава да питаме poopo дали това има нещо общо с нервно-лингвистичното препрограмиране? И дали сме на прав път?
Активен
poopo
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил
« Отговор #5 -: Април 22, 2009, 01:46:24 »

Smiley Smiley Smiley Много сте прави момичета. Ама моля ви се не ме приемайте като някакъв капацитет, и аз съм изстрадал човек като вас.Но никога не съм се примирявала със състоянието си.Човек когато търси - намира.Намерете време и останете със себе си, помислете добре и си спомнете първият път когато ви се случи - какво го предизвика, какво си помислихте тогава, и дали чувството страх, което ви е владяло, не ви е накарало всяка следваща мисъл да ви плаши.Извървете пътя назад, и тръгнете отново по него , но вече без страх и ще откриете колко абсурдно е всичко за което се тревожите.От тук нататък е по лесно да си пренастроиш и мисълта към по-добро. Има една книга "силатата на подсъзнанието" може някой да я е чел, тя също много помага в тази насока.
Картините, които рисуваме в съзнанието си са изключително мощен фактор за предизвикване на нашите чувства. Трябва да се отбележи, че не е важно дали нещата, които си говорим или представяме са истина или не. Мозъкът приема всичко, което си мислим за истина и променя физиологията  на тялото така, че ние усещаме емоции, съответни на мисленето си.
« Последна редакция: Април 22, 2009, 01:52:48 от poopo » Активен

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Април 22, 2009, 03:48:56 »

Poopo е изчерпателна както винаги. Lil, намерили сме пътя, сега какво следва? Smiley
Активен
Boyana
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 90

Профил
« Отговор #7 -: Април 22, 2009, 03:56:51 »

Момичета, много често и за съм се замисляла върху този начин на мислене.Не знаех обаче, че е свързан с НЛП, благодарности на poopo за идеята :)Сега остава с общи усилия да я доразвием! Smiley
Активен
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Април 22, 2009, 04:07:24 »

Боянка, радвам се да те видя при нас! Днес ние почти открихме топлата вода Smiley! Шегувам се, разбира се. Жалкото от всичко това е, че на такива като нас им се налага сами да търсят решение на проблема си, а това може да стане много лесно и бързо, ако всеки си вършеше работата. Примерно аз ( и не само аз) щях отдавна да съм забравила за ПР, ако някой от всичките специалисти ми беше подсказал това, до което съм се добрала сега, но ми е трябвало много време. А това време  е загубена част от живота ни, в повечето случаи най-хубавите години.
Активен
poopo
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Профил
« Отговор #9 -: Април 22, 2009, 05:01:57 »

Никога не е късно да започнеш отначало.Пък и живота е по-хубав като се обърнеш назад, и видиш  с какво си се справил. Нали знаете , че това което не ни убива, ни прави по-силни. Не съжалявайте за изминалото време, най-малкото защото не можете да го върнете.
Активен

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш - това значи да те е страх и въпреки това да имаш воля да продължиш.
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Април 22, 2009, 05:36:02 »

Браво, Poopo! Точно си мислех, че е добре някой да се включи с нещо позитивно, защото ми се стори, че почти развалих хубавата тема с писимистичния си пост. Smiley
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА