evropea.com - форум за паническо разстройство
Ноември 27, 2021, 02:09:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 45 46 [47] 48 49
  Изпечатай  
Автор Тема: Осъзнай "Себе си"  (Прочетена 68769 пъти)
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #690 -: Април 09, 2012, 10:41:18 »

" Кой е сайта, също не разбрах - горе има един запис, който те е шашнал до безумие, защото ще те остави без хляб тотално."

Минахме на ти? Защо така? Всеки сам си поема отговорност за името и личността си. Що се отнася до записа .... не съм го и слушал до край. На мен малко ми трябва за да преценя дали нещо има поне някакво "зрънце". Няма такова.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
hpjon
Гост
« Отговор #691 -: Април 09, 2012, 10:42:30 »

" Кой е сайта, също не разбрах - горе има един запис, който те е шашнал до безумие, защото ще те остави без хляб тотално."

Минахме на ти? Защо така? Всеки сам си поема отговорност за името и личността си. Що се отнася до записа .... не съм го и слушал до край. На мен малко ми трябва за да преценя дали нещо има поне някакво "зрънце". Няма такова.

НЕ не, не ми овъртай за записа. Той е малка част от Вселената, в която ти ще се загубиш тотално.

ИМЕНАТА НИ?

ИЛИ БЛЪФИРАШ?

ИЛИ ТЕ Е СТРАХ?
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #692 -: Април 09, 2012, 10:43:48 »

" НЕ не, не ми овъртай за записа. Той е малка част от Вселената, в която ти ще се загубиш тотално."

Мда. Ясна е работата. Лек ден.
Активен

Ema
Hero Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 566

Профил Ел. поща
« Отговор #693 -: Април 09, 2012, 10:44:49 »

Тодоров, минахте през реклама на "онзи" сайт, сега правите реклама на друг.
  По-кротко, моля!

Активен
hpjon
Гост
« Отговор #694 -: Април 09, 2012, 10:51:07 »

" НЕ не, не ми овъртай за записа. Той е малка част от Вселената, в която ти ще се загубиш тотално."

Мда. Ясна е работата. Лек ден.

Какво ти е ясно?

Страхливец!

Пет дена мисли, докато ти се изплъзне име, за което аз говорих с инициали, при това умишлено тука във форума.

Извъртя нещата тотално нагрешно! Тотално. Сам не знаеш в какво се оплете.

Оттук насетне всяко твое мнение ще е бълен балон, докато тук в тази тема не кажеш всичко докрай. Защото ще започнеш да овърташ в другите теми така мъгливо кой съм аз или Ема, ще заблуждаваш хората излишно.

Кажи сега тук имената!

Име, фамилия и линк за въпросния сайт.

КОИ СА? КОНКРЕТНО!

П.П. Моля админа за търпение - разговора е в ключова фаза, макар и извън темата.
Активен
Ema
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #695 -: Април 09, 2012, 10:55:23 »

Аз изчетох написаното за религията и искам  да споделя моите впечатления.
 Т. Тодоров казва:

Иначе за по-голяма яснота, какво мисли психологията за религията можете да прочетете "Тотем и табу" на Фройд. Косата ще ви настръхне  

Тодоров казва също и:
“Създателя на "Позитивна психодинамична психотерапия" Носрат Песешкиан е вярващ възпитан в Бахайска религия. Но има граница. Ей това е нещото, което е различното. Нещата не се събират за да се случи някаква кръстоска между терапия и религия, а напротив - разграничават се. Психотерапевта, докато работи не е нито вярващ, нито не-вярващ. Той е "огледало".

И в Уикипедия се чете:

Носрат Песешкиан (Nossrat Peseschkian; 1933-2010) е невролог, психиатър и психотерапевт, основател на позитивната психотерапия(1968), което се базира на подход, интегриращ две култури. Завършва средно образование в Техеран. От 1954 година живее в Германия. Следва медицина във Фрайбург, Майнц и Франкфурт на Майн. Специализира психотерапия във ФРГ, Швейцария и САЩ. От 1968 година д-р Песешкиан ръководи във Висбаден частен психотерапевтичен кабинет. Той е президент на Немското дружество за позитивна психотерапия и доцент към Академията за лекарска следдипломна квалификация при Лекарската камара - провинция Хесен   ......и т.н. и пследното изречение - Песешкиян е член Бахайството и свързва работата си с тази религия.

В миналото някои учени са наричали Бахайската вяра “секта” на исляма поради факта, че нейният Основател и ранните последователи са произлезли от ислямски общности.
Днес учените специалисти по религии признават, че горното твърдение би било равносилно на това да наречем християнството “секта” на юдаизма, а будизма “деноминация” на индуизма.

Основни принципи на бахайската вяра
•   Единство на човечеството
•   Равнопоставеност на жените и мъжете
•   Изкореняване на предразсъдъците
•   Отстраняване на крайностите на бедност и богатство
•   Независимо проучване на истината
•   Всеобщо образование
•   Религиозна търпимост
•   Хармония между наука и религия
•   Световна федерация на народите
•   Всеобщ допълнителен език

Бахаулла подчертаа важността на:
•   Честността
•   Благонадеждността
•   Целомъдрието
•   Службата на хората
•   Чистотата на мотивите
•   Щедростта
•   Делата пред думите
•   Единството
•   Работата като форма на богослужение

Бахаулла забранява:
•   Убийството
•   Кражбата
•   Лъжата
•   Изневярата и извънбрачните връзки
•   Хазарта
•   Алкохолните напитки
•   Наркоманията
•   Клюкарството и злословието

Това не ви ли прилича малко  на алгоритми?  Това не са ли неща, които един психотерапевт  спазва в живота си? Но неговия живот е свързан тясно с психотерапията. Доколкото видях, от спора в оня форум се опитахте да  уеднаквите резултата  от  религията с резултат от  психотерапията. Хайде кажете ми защо е нужна религия на един добър, известен и успешен психотерапевт, който задължително е минал сигурно достатъчно дълга лична терапия?

Осен правила,в тази религия има и прекрасни  храмове, и молитвени домове, и едни невероятни бахайски градини. Със сигурност средствата за тях не са държавни, а са събрани от членовете, последователи на религията, в частност и на д-р Песешкиян.

Всеки последовател на тази религия е задължен да казва  молитви.

Кратка задължителна молитва
Свидетелствам, о , Боже мой, че си ме създал, за да те позная и да Ти се прекланям. Признавам в този миг безсилието си и Твоето могъщество, бедността си  Твоето богатство. Няма друг Бог освен Теб, помощта в беда, Себесъщния.
                                              Бахаулла

Задължителните молитви са три, но има и цяла книга с молитви.
 Има много главни букви, нали?
 Не смятате ли, че са много – Ти, Твоето, Теб, Себесъщния, Боже.......?  
  Д-р Песешкиян е казвал в най-лошия случай  поне кратката молитва един път дневно. И се е обръщал към Бог с главна буква.

А вижте какво казва Т. Тодоров за молитвата:
” Иначе общо казано Бог е бащата, това е проекцията. Бащата който знае истината, бащата, който дава правилата, наказва /със страшна сила/ или "помилва", дава път който да се следва ....
Сама се сетете кои хора имат нужда от в вяра в Бог, в "У"чителя, в гуруто, в знаещият, в даващият алгоритъм .... и т.н”

Мислите ли, ще попитам във ваш стил, че д-р Песешкиян е имал липса на баща, който да го наказва и учи, след като е минал тази дълга лична терапия?  Нещо не се сещам защо му е нужна вярата в Бога!!!

Казвате, че сте се учил от д-р Песешкиян на позитивна психотерапия.
За съжаление имате много още да учите от него.
 Лично мнение.
Там е казано и той сигурно  ви го е казвал :” делата пред думите.”

Накрая искам да кажа, че един такъв човек, лекар, психотерапевт, който е подчинил живота си и работата си на такива алгоритми и принципи, дори когато  са обединени в  религия,  няма как да не бъде успешен. Не твърдя, че е пропагандирал бахайството при терапията си, но самия той свързва живота си  и  работата си с бахайската вяра  и приема принципите и, а това неизбежно влияе върху него като човек, като личност  И е успешен, защото той преди това е добър човек и   поради  това е добър професионалист.

Това, според мен е човек, осъзнал себе си.

ПП Само не казвайте, че  не изказвате собствено мнение, а научно становище.  Всяко нещо, което човек казва, мисли, пише,  се пречупва през собствения опит, мироглед и светоглед.  Затова приемам, че всичко, което казвате тук  е само и единствено ваше мнение. Науката говори с факти, цитати, публикации.

Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #696 -: Април 09, 2012, 10:56:34 »

" Вселената, в която ти ще се загубиш тотално"

Това някакъв алгоритъм трябва да е. Аз обикновено си стоя на земята. Който се разхожда из вселената, той да му мисли Smiley

Айде де, няма ли да се кръстите с имена най-накрая? Свалете картите и да се местим в темата "различия". Тогава поне ще има някакви гледни точки.
Активен

t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #697 -: Април 09, 2012, 11:01:28 »

Ема, това че е възпитан в някаква религия, няма касателство с психотерапията. Двете неща са различни. Той никога не ги е смесвал. Едното е наука, а другото вяра, вярване. И там е разликата - религиите дават алгоритни. Психотерапията не дава такива.
« Последна редакция: Април 09, 2012, 11:03:02 от t.todorov » Активен

hpjon
Гост
« Отговор #698 -: Април 09, 2012, 11:02:02 »

" Вселената, в която ти ще се загубиш тотално"

Това някакъв алгоритъм трябва да е. Аз обикновено си стоя на земята. Който се разхожда из вселената, той да му мисли Smiley

Айде де, няма ли да се кръстите с имена най-накрая? Свалете картите и да се местим в темата "различия". Тогава поне ще има някакви гледни точки.

Точно, понеже искам да се преместим там спокойно, те призовавам, пъзльо, да докараш нещата докрай, които ти сам започна.

Застани веднъж зад позицията си и не се дръж като шестокласник и да си правиш плоски шеги със вселената и прочее.

Хайде, защото с всеки пост, в който не ми кажеш моето и на Ема името губиш клиенти. Повярвай ми, ако не го направиш скоро ще загубиш много. Защото така ще ти разиграя картата с доверието, че ще плащаш някой ден да си върнеш състоянието отпреди този момент с имената.

Ти си наред!

Как се казвам аз?

Как се казва Ема?

Питам те, защото ти поде тази тема. Кажи, след което аз ще си застана зад себе си и ще си говорим отново!
Активен
Мая
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 242

Профил
« Отговор #699 -: Април 09, 2012, 11:05:55 »

В никоя книга  по духовност или религия или какъвто и да е друг вселенски въпрос, читателите не са тласкани   към война, агресия и злоба.....каквито се наблюдават тук.

Криворазбраната духовност?!

Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #700 -: Април 09, 2012, 11:07:03 »

" Хайде, защото с всеки пост, в който не ми кажеш моето и на Ема името губиш клиенти. Повярвай ми, ако не го направиш скоро ще загубиш много. Защото така ще ти разиграя картата с доверието, че ще плащаш някой ден да си върнеш състоянието отпреди този момент с имената."

Нищо не мога да разбера от написаното. Но, че имате нужда от специализирана помощ е сигурно.
Активен

Ema
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #701 -: Април 09, 2012, 11:10:26 »

Ема, това че е възпитан в някаква религия, няма касателство с психотерапията. Двете неща са различни. Той никога не ги е смесвал. Едното е наука, а другото вяра, вярване. И там е разликата - религиите дават алгоритни. Психотерапията не дава такива.

Това каза Тодоров.

Не разбрах защо само се е молил на Бог с главна буква вашия учител?
Психотерапията не е ли свързана с  живота? Или е нещо космическо, извън земния разум?

ПП И аз си чакам името, за да се посмея.
Активен
hpjon
Гост
« Отговор #702 -: Април 09, 2012, 11:10:50 »

Хахаааа Smiley

Хвана ли те шубето, а?

Хората казват, да бе мирно седяло, не би чудо видяло Smiley

Именцата ни? Иначе потъваш безславно Smiley

Хайде, нали изкаш разкрити карти, ясни позиции, честни спорове.

Дай, кажи имената ни, тодоре, защото иначе изглеждаш пълен провал отстрани.
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #703 -: Април 09, 2012, 11:13:54 »

" Психотерапията не е ли свързана с  живота?"
Да, с живота на клиента. Терапевта в терапията е на заден план. Колко пъти да го обяснявам. Клиента е "героят", в клиента са ресурсите, вярванията за нещата. Те се използват. Терапевта няма ресурс за справяне, който да даде на клиента. Той използва неговия. Ако той е вяра в Бог, това ще ползва. Ако е вяра в автомобила си това ще ползва. Разбирате ли разликите?
Активен

Мая
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 242

Профил
« Отговор #704 -: Април 09, 2012, 11:14:50 »

hpjon, ами ти сам си каза името бе приятел че се казваш Георги, написано е в бялата книга на терапевта.
Активен
Страници: 1 ... 45 46 [47] 48 49
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА