evropea.com - форум за паническо разстройство
Август 11, 2022, 02:46:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 49
  Изпечатай  
Автор Тема: Осъзнай "Себе си"  (Прочетена 70629 пъти)
vladimir
Full Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 210

Профил
« Отговор #60 -: Март 28, 2012, 09:58:58 »

Наистина няма защо да обяснявам нещо на дълго и широко, когато титаните в областта са го казали толкова ясно и простичко:

"...Истината е, че след всички тези години, през които даравях хората със самопознание и промяната не настъпваше, поуката беше, че самопознанието е велика идея, но просто не дава резултат. Комунизмът беше добра идея, но на практика не действаше.

Когато идеите не дават резултат, трябва да ги захвърлиш в задния двор при квадратните колела, защото когато нещо не действа, то просто не действа... Според мен истината е, че повечето проблеми са просто проява на лош навик, който се повтаря отново и отново..."

Ричард Бандлър

Ама значи вие си противоречите. Хем " аз се радвам че вие се оправяте чрез анализа" хем "ама то самопознанието е безполезно".

Не е безполезно. Даже може би е най-полезното нещо на света.
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #61 -: Март 28, 2012, 10:02:39 »

Да, Ема. Дебна го, защото ми трови терапевта  Evil

По неговата логика аз защитавам терапевта си. Все едно, че си нямам мнение, което да защитавам. Също ме учудва, че по едно време аз пиша, а той отговаря на мен, обръщайки се към г-н Тодоров  Roll Eyes

Аз обаче трябва да съм най-голямата мошеничка, защото доста от постовете ми са тотално изтрити  Grin

Най ми допада обръщението на hpjon "братко"  Roll Eyes
Активен
Мая
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 242

Профил
« Отговор #62 -: Март 28, 2012, 10:04:44 »

Наистина няма защо да обяснявам нещо на дълго и широко, когато титаните в областта са го казали толкова ясно и простичко:

"...Истината е, че след всички тези години, през които даравях хората със самопознание и промяната не настъпваше, поуката беше, че самопознанието е велика идея, но просто не дава резултат. Комунизмът беше добра идея, но на практика не действаше.

Когато идеите не дават резултат, трябва да ги захвърлиш в задния двор при квадратните колела, защото когато нещо не действа, то просто не действа... Според мен истината е, че повечето проблеми са просто проява на лош навик, който се повтаря отново и отново..."

Ричард Бандлър

Ама значи вие си противоречите.

И то доста редовно във почти всеки един пост!!!
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #63 -: Март 28, 2012, 10:05:08 »

Владимир, това отдавна е ясно. Поддържаме горенето просто Smiley
Закачките между психодинамични и когнитивни терапевти са отдавна известни, естествено в добрия смисъл. Непосилната задача тук е да се отрекат всички методи, освен онзи за справяне с ПР. Апропо днес приключих една психотерапия с жена, след 12 сесии, което е 3мес. Работата беше дълбинна. Какво правим с теориите? Да пиша ли нови книги "как да се справим за 3мес. с ПР" или да се въздържа? Защото за да се случи това вината е изцяло нейна, нито моя нито на метода. Тя се радва на себе си в момента, не на терапевта си.
« Последна редакция: Март 28, 2012, 10:07:07 от t.todorov » Активен

http://ttodorov.alle.bg
vladimir
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #64 -: Март 28, 2012, 10:06:39 »

"Освен това обвниняването на някого наистина нито би помогнало нито е задача на психоанализата."

Прав си, Владимире. И аз смятам така, но за някои видове психотерапии се говори за гняв към бащата или майката, гняв към обществото и т.н. и се смята, че тези потиснати емоции са в основата на тревожностт и всякакви други проблеми.

Аз мисля, че подсъзнанието може всичко, както се казва една книга. Важно е какво ще му зададеш да прави. Като му зададеш да се върне назад-ще се върне и ще търси там нещо. Като му зададеш нова задача, по която да работи, то ще започне разбота по нея. Всъщност важна е задачата,  посоката. То си знае работата. Единия път е по-бавен, именно защото се връщаш в миналото и трябва време. Другият е по-бърз, защото веднага започва да гради. Дори с един строеж е същото. На мястото на старата къща е по=лесно да изградиш нова, отколкото да реставрираш старара и да я направиш да прилича на нова.
 В това е  нашия спор.За мен дори не е спор, защото това съм го изпитала на гърба си и знам, че  работи, но има някои, които не го приемат и те спорят.

Сори, поправих си поста, за да е по- ясно.

Това за гнева наистина си е така. Но то просто си е в природата на човека да е агресивен дори към тези които обича така че не може да става дума да се обвнинява някой. Това не означава че човек трябва да овиква всекиго. Трябва да се въздържа в повечето случаи. Когато обаче дори не се знае за гнева се образуват симптоми.
Активен
hpjon
Гост
« Отговор #65 -: Март 28, 2012, 10:10:25 »

Цитат
Ама значи вие си противоречите. Хем " аз се радвам че вие се оправяте чрез анализа" хем "ама то самопознанието е безполезно".

Владимир - далече съм от идеята да се придържам сляпо към някакво мое виждане, когато съществува опасност да разколебая някого в терапията му. Въпреки че за мен дългите терапии и говорене за по 30-40 лв седмично без активна намеса отсреща са вятър работа, аз съм истински щастлив, че ти си намерил пътя да се справиш.

И вървиш уверено по него.

Разбираш ли - за мен това е важно - хората да се справят и да си продължават с живота, защото има хиляди неща за правене - и по-важни, и по-интересни. Не бих искал да те саботирам, затова те подкрепям. Така и ще направя със всеки, който е доволен, независимо по какъв начин постига справянето си с пр и страхове.

В останалото време споделям опита си и вижданията си.
« Последна редакция: Март 28, 2012, 10:12:48 от hpjon » Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #66 -: Март 28, 2012, 10:12:01 »

" Разбираш ли - за мен това е важно - хората да се справят и да си продължават с живота, защото има хиляди неща за правене - и по-важни, и по-интересни. "

Защо за вас е важно, хората да правят тези неща?
Активен

Мая
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #67 -: Март 28, 2012, 10:14:41 »

Цитат
................ Апропо днес приключих една психотерапия с жена, след 12 сесии, което е 3мес. Работата беше дълбинна. Какво правим с теориите? Да пиша ли нови книги "как да се справим за 3мес. с ПР" или да се въздържа? Защото за да се случи това вината е изцяло нейна, нито моя нито на метода. Тя се радва на себе си в момента, не на терапевта си.

На мен ще ми бъде интересна една друга книга със заглавие "настоящия психичен статус няма нищо общо с миналото". Може би hpjon е кандидат за писател на тази книга.
« Последна редакция: Март 28, 2012, 10:17:11 от Мая » Активен
vladimir
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #68 -: Март 28, 2012, 10:15:16 »

Цитат

Владимир - далече съм от идеята да се придържам сляпо към някакво мое виждане, когато съществува опасност да те разколебая в терапията. Въпреки че за мен дългите терапии и говорене за по 30-40 лв седмично без активна намеса отсреща са вятър работа, аз съм истински щастлив, че ти си намерил пътя да се справиш.

И вървиш уверено по него.

Разбираш ли - за мен това е важно - хората да се справят и да си продължават с живота, защото има хиляди неща за правене - и по-важни, и по-интересни. Не бих искал да те саботирам, затова те подкрепям. Така и ще направя със всеки, който е доволен.

Спокойно няма да ме саботираш. Ако моята терапия се основаваше на внушение тогава евентуалното съмнение в нея би било вредно. Но напротив. Даже сме говорили за това с терапевта-тя каза че "Вие имате право да се съмнявате."

И все пак не мислиш ли че усилията които хвърляш тука за да утвърждаваш използвания от теб метод е някаква проекция на нещо лично. Също така голяма част от утвържденията включват отричане на дълбинния метод.
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #69 -: Март 28, 2012, 10:18:54 »

Понеже hpjon изчислява в цифри, аз да допълня - за тези 3 месеца при г-н Тодоров жената си е платила точно толкова, колкото си си платил ти, hpjon, само за първия 4-часов сеанс при твоя "терапевт".  За какво говорим тогава  Roll Eyes Само къде си ме струва, че за 3 месеца човек може да направи много повече за себе си, отколкото за 4 часа  Kiss

И, да, hpjon, за съжаление от всички, с които съм говорила за въпросната ти терапия, твоят "терапевт" използва точно това, че хората с ПР са силно внушаеми и работи главно с внушения  Smiley

П.С Г-н Тодоров, не ми се сърдете, че издавам такива тайни  angel

Активен
hpjon
Гост
« Отговор #70 -: Март 28, 2012, 10:20:01 »

Ха ха Smiley
Както не веднъж казах - нямам нужда от повече терапия - спестете си въпросите Smiley
Разбирам, че искате да ме самозапознаете с мен, но благодаря, нямам нужда. Правя го по друг начин.

Май стана въпрос вече, че консултирането и въпрос на избор на клиент, а не на терапевт. Така че обърнете внимание на някого, който изпитва нужда да отговаря на такива въпроси.

Цитат
И все пак не мислиш ли че усилията които хвърляш тука за да утвърждаваш използвания от теб метод е някаква проекция на нещо лично. Също така голяма част от утвържденията включват отричане на дълбинния метод.

Да, в рамката на теорията за психоанализата вероятно е израз на нещо. Но както казах това е просто една рамка и аз нямам желание да се описвам в нея.

Важно е да отбележа, че моето присъствие тук е далече от усилие. Да го наречем по-скоро удоволствие.
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #71 -: Март 28, 2012, 10:20:20 »

А сега разбирате защо анализа се учи само през лична терапия. Това което Владимир казва може да се усети само от човек, преминал и осъзнал собствените си проекции. Книга няма за това.
Активен

t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #72 -: Март 28, 2012, 10:23:29 »

" П.С Г-н Тодоров, не ми се сърдете, че издавам такива тайни"

Качвам си тарифата  тогава  Smiley
Активен

vladimir
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #73 -: Март 28, 2012, 10:33:04 »

Ха ха Smiley
Както не веднъж казах - нямам нужда от повече терапия - спестете си въпросите Smiley
Разбирам, че искате да ме самозапознаете с мен, но благодаря, нямам нужда. Правя го по друг начин.

Май стана въпрос вече, че консултирането и въпрос на избор на клиент, а не на терапевт. Така че обърнете внимание на някого, който изпитва нужда да отговаря на такива въпроси.

Цитат

Да, в рамката на теорията за психоанализата вероятно е израз на нещо. Но както казах това е просто една рамка и аз нямам желание да се описвам в нея.

Важно е да отбележа, че моето присъствие тук е далече от усилие. Да го наречем по-скоро удоволствие.

Да сега разбирам защо терапевта каза че не можеш да помогнеш на някого насила ако той не иска. То всъщност подсъзнателно никой не иска. Аз трябва да призная че ако не бях принуден от симптомите надали щях да започна някога терапия.
Активен
Мая
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #74 -: Март 28, 2012, 10:38:04 »

hpjon, ти не ми отговаряш на взпросите може би защото и аз съм от провинция Варна.

Но има един въпрос на който не мога да си отговоря! След като настоящия психичен статус(навик)  не е резултат от миналото, .....НА КАКВО Е РЕЗУЛТАТ.

Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 49
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА