evropea.com - форум за паническо разстройство
Май 25, 2022, 12:46:12 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 1
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 1

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: ужаса в който живея  (Прочетена 1694 пъти)
vesinci
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 45

Профил Ел. поща
« -: Март 19, 2012, 12:39:12 »

Здравейте както вече съм споменавала в други мой теми аз съм с ПР от 7 месеца  пия ривотрил и дианксит с всички други симптоми на пр се справям горе долу но има един който немога да се справя който идва на приливи и отливи и ме измъчва най много а именно страха да изляза навън незвисимо дали има някой с мен умирам от страх да излчза навън пеша без да сме с колата защото с нея някак си се чувствам по сигорна но пеша дори и мажът ми или майка ми да са до мен не мога да ида по далече от три къщи по надолу а имам детенце на 2 години и 3 месеца и много искам да е разхождам в това хубаво време това е най-голямата ми мъка че немога да изляза с нея а имаме прекрасен парк с зоологическа градина но там пак е най ужасяващото ми място защото има много хора и ме е страх да не ми стане нещо и да се изложа как да се справя незнам мисля да започна терапия но дали има изход дали ще съм отново човека който бях преди обикалях с детето по цял ден целия град ;( много ми е мъка че немога да съм пълноценна за детенцето си а и на мъжа ми вече му идва в повече с мен 
Активен
hpjon
Гост
« Отговор #1 -: Март 19, 2012, 01:21:39 »

Здравей и тук, в твоята тема Smiley

Предполагам, че когато си тръгнала да пишеш си споделила всичко това с нас, за да получиш съвет, напътствие или работещо решение на проблема ти.

Много е вероятно тук да се изкушат да пишат хора с проблеми, подобни на твоите, в което, разбира се, няма нищо лошо, но според мен самото споделяне и оплакване не би довело до някаква промяна в положителен аспект.

Ето защо ще си позволя в допълнение на това, което ти казах в темата за бременност и ПР да спомена, че след консултация и евентуална терапия при психотерапевт ти не само ще си свободна от страховете си, но и ще получиш нов импулс и хъс за най-различни неща, включително и затова да си имате второ дете.

Накрая на споделеното от теб споменаваш, че на мъжът ти му идва в повече. Нека за момента това не те стряска допълнително. Нормално е, когато той познава жена си в една светлина, да не е свикнал през тези 7 месеца с особеностите, които изявяваш посредством страховете си.

Обсъдете двамата, че ти би желала да проведеш една психотерапия, която ще реши този проблем. Обсъдете го както във финансово, така и във времево отношение - сама ще си избереш дали ще се довериш на краткосрочен тип терапия или ще предпочетеш дългосрочната.
Моят опит с ПР вероятно вече го знаеш - справих се с проблемите, които бяха подобни на твоите в рамките на 3-4 месеца (а историята беше повече от 10 години).

Съветвам те да обсъдиш всичко това със съпруга ти по три причини - първо, при мен това беше от решаващо значение - факта, че съпругата ми ме подкрепи във всяко едно отношение изигра голяма роля при успеха на терапията. Второ - ако терапевта ти е добър специалист, то той би искал на първата сесия да се запознае и със съпруга ти. Това е много важно за него, за да прецени по какъв начин ще проведе терапията ти. И трето - при положение, че планирате още едно бебе с мъжа ти, то той би се почувствал много по-отговорен към това как ще подходите към решаването на проблема ти - все пак вече ще мисли за двама Smiley

Четейки всичко това може би не остава съмнение в теб, че изходът от тази ситуация е посредством психотерапия. ДА разчиташ на хапчетата е загуба на време, средства и доверие от страна на близките ти хора.

Пиши как се справяш. Аз, като имащ опит в тази област и наблюдавал няколко такива случая искам да те уверя, че е напълно постижимо да възвърнеш увереността си и спокойствието си и да се радваш пълноценно на живота и семейството си.
И, разбира се, да си имате още едно дете Smiley
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Март 19, 2012, 01:37:08 »

" Второ - ако терапевта ти е добър специалист, то той би искал на първата сесия да се запознае и със съпруга ти. "

Това разбира се не е вярно, освен ако терапията изисква работа със семейната система. Но това са по-скоро редки изключения. Индивидуалната психотерапия е индивидуална. Съпругът ви може да ви помага по всички фронтове, но не и във вашата лична терапия.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
vesinci
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: Март 19, 2012, 01:57:36 »

Благодаря ти много за отговора наистина искам да ида на терапия но засега ме спират само финансите но започвам да търся специалист и да вида как ще се справям за напред много ти благодаря  за дадения кураж уверена съм че ще се справя рано или късно само заради детенцето си  ще дам всичко от себе си
Активен
hpjon
Гост
« Отговор #4 -: Март 19, 2012, 02:44:03 »

Понеже си семейна и съм наясно какво означава да се формира бюджет за психотерапия те съветвам много внимателно да проучиш различните възможности - терапевти, вид терапия, продължителност.

Не са рядкост случаите, когато клиент дава значителни суми за никакъв ефект.

След такъв развой на нещата човек е обезсърчен и с изпразнен портфейл и често не се стига до смяна на терапевта, за да се потърси трайното решаване на проблема. А такова е напълно постижимо, затова те съветвам да си нащрек. За да платиш за реално постигнати цели (ако терапевта не те попита какви са целите ти и не обсъдите тяхната постижимост като качество и във времето направо напускай още на първата сесия).

Искрено ти желая успех!

П.П. Междувременно, почети малко за механизмите на страха и паниката в светлината на дейността на хормона адреналин, на мислите, които причиняват страха и на начините, по които можеш да го понамалиш. Писал съм почти през няколко поста на тази тема. Ако имаш време прелисти ги - поне ще знаеш какво се случва с теб. Ако нещо не разбираш - пиши, ще обясня Smiley
« Последна редакция: Март 19, 2012, 02:45:36 от hpjon » Активен
vesinci
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #5 -: Март 19, 2012, 03:58:01 »

mnogo blagodarq 6te se postaraq da pro4eta
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #6 -: Март 19, 2012, 11:32:27 »

---
« Последна редакция: Януари 16, 2013, 09:04:51 от DG » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
vesinci
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: Март 20, 2012, 08:36:22 »

Много благодаря за съветите аз също знам кога горе долу ще ми прилошее или как да се контролирам с храненето но честно казано си мисля че всичко ми се случва именно и от килограмите след раждането ме оперираха и ми махнаха жлъчката и от тогава започнах доста да пълнея независимо с какво се храня и колко движение имам аз си ъалнея а сега и с този страх да излизам още по зле защото качих още и не знам мисля че и това ме депресира още повече.А за страха за децата наистина много ме е страх когато съм сама с нея да не ми се случи нещо и тя да остане сама и да не знае какво става ида реве ей такива неща ми излизат в главата много ми е объркано в главата но  наистина си права трябва да започна да си контролирам по добре тялото и да се успокоя малко
Активен
hpjon
Гост
« Отговор #8 -: Март 20, 2012, 09:35:08 »

Цитат
много ми е объркано в главата

Няма по-добра отправна точка от хаоса, за да сложиш реда, който би желала.
Да пренареждаш съществуващ вече ред е доста по-сложно Smiley

Цитат
.А за страха за децата наистина много ме е страх когато съм сама с нея да не ми се случи нещо и тя да остане сама и да не знае какво става ида реве

Разбира се, че тревожността ти ще ти провокира такива мисли! Ти си майка, няма как. Приеми го просто като проява на майчинския ти инстинкт, пречупен през мисълта за това, че в момента си в по-лабилно състояние.
Разбери, че ти си добра майка и затова мислиш по този начин и те хваща страх. Даже много добра майка си ти - виждаш по телевизията - често дават безотговорните майки как се държат с децата си - изоставят ги понякога дори. Тях няма как да ги хване такъв страх.
Като премине всичко ще можеш да се наслаждаваш на истинския си майчински инстинкт. Той, доколкото знам е много, много хубаво чувство Smiley
« Последна редакция: Март 20, 2012, 09:38:26 от hpjon » Активен
vesinci
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #9 -: Март 20, 2012, 10:58:32 »

hpjon благодаря много за милите думи винаги ме окуражаваш много ти благодаря дано наистина успея да подредя мислите в главата си и да съм по спокойна и пълноценна за детето си
Активен
seskata
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4

Профил WWW
« Отговор #10 -: Март 30, 2012, 12:01:38 »

И аз имах такъв проблем и страхове, но намерих една книга, на човек които  е имал същият проблем и се е справил, помогна и на мен. И аз пих ривотрил, но състоянието ми се влоши повече.
Активен

Ако те връхлитат панически атаки характеризиращи се появата на внезапни мисли за срах пораждан поради някаква причина си казвай: macrofactor.com
hpjon
Гост
« Отговор #11 -: Март 30, 2012, 09:28:25 »

И аз имах такъв проблем и страхове, но намерих една книга, на човек които  е имал същият проблем и се е справил, помогна и на мен. И аз пих ривотрил, но състоянието ми се влоши повече.

Би ли споделил автора и заглавието?
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА