evropea.com - форум за паническо разстройство
Ноември 27, 2021, 02:46:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Моето паническо разстойство  (Прочетена 3949 пъти)
Chocho
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 7

Профил Ел. поща
« -: Януари 21, 2012, 10:03:16 »

Здравейте! Момче на 16 години съм.От близо месец и половина съм с паническо разстройство.Когато получих първата си паническа атака бях в училище.Тогава изобщо нямах представа какво е това и си мислех , че всеки момент ще умра.Отидох до бърза помощ , където ми направиха кардиограма и ми казаха , че всичко е наред.Разпитаха ме дали съм прекалил с кафета , коли , дали съм се изнервил нещо.Казах , че сутринта нито съм пил кафе , нито кола нито съм се ядосвал.Паническата атака всъщност продължи около 2 часа.След нея ме обзе някакъв страх , че отново ще ми се случи същото нещо , но този път със сигурност ще умра.Ходих по какви ли не лекари кардиолози , консултирах се с личния лекар и т.н.Странното беше , че абсолютно никой не знаеше какво се случва с мен и всички ми казваха , че е от нерви.Обаче аз в продължение на дни стоях вкъщи , без изобщо да се напрягам , лежах през повечето време , гледах да не се ядосвам за нищо.Още първия ден ми изписаха Дормиплант.Пиех ги редовно , но по никакъв начин не се чувствах по-добре.Така от ден на ден ми ставаше дори по-лошо и в продължение на 3 седмици само сменях лекарства.Изписаха ми Небробекс , но от него ми ставаше още по-лошо , задушавах се , понякога едва си поемах въздух.От тогава спрях да пия всякакви лекарства.Реших обаче , че нещо необичайно се случва с мен и реших да отида на психолог.Обясних какъв е проблема и ми поставиха диагнозата ПР.Това до известна степен ме успокои , защото вече знаех какво всъщност ми има и че не е смъртоносно.Общо взето това ми беше най-големия страх , че страдам от някаква неизлечеима болест , която лекарите не могат да отркият и утрешния ден ще бъде последен за мен.От както се виждам със психоложката си от 3 седмици не съм получавал паническа атака.Като цяло почти преодолях страха , че ще ми се случи нещо и спрях да се страхувам от самите симптоми.Обаче все още съм със този гаден задух , когато е топло едва си поемам въздух.Имам някаква замаяност , объркано ми е и в някои напълно обикновени ситуации всичко ми се струва супер сложно и не успявам да се концертрирам.Полагам доста усилия и се опитвам да водя напълно нормален живот , но доста често не ми се получава.Постоянно си мисля , че никога няма да се оправя , никога повече няма да бъда нормален.Искам да ви попитам дали това , че паническите атаки поотшумяха е добър признак  ,  че ще се справя бързо с проблема?
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 10:06:38 от Chocho » Активен
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #1 -: Януари 22, 2012, 12:19:40 »

---
« Последна редакция: Януари 22, 2013, 02:51:35 от DG » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
Chocho
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: Януари 22, 2012, 09:43:49 »

Благодаря ти за хубавия отговор!Ами всъщност още от първата среща с психоложката си се чувствам доста по-добре.Отначало бях доста зле , нямах желание за нищо , постоянно чаках нещо лошо да ми се случи.Като и казах последния път , че скоро не съм получавал панически атаки тя ми каза , че не може да повярва каква воля имам и колко бързо съм започнал да се справям.Доста често излизам с приятели да поотпусна , да не мисля само за проблема и т.н.Пожелавам успех на всички да изгонят този лош враг от живота си , защото от всичко , което съм преживял , не мисля , че ми се е случвало нещо по-лошо и мисля , че и при вас е така.ТОВА , КОЕТО НЕ НИ УБИВА , НИ ПРАВИ ПО–СИЛНИ!
Активен
vesinci
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 45

Профил Ел. поща
« Отговор #3 -: Януари 23, 2012, 02:51:41 »

Здравей ще се справиш не се плаши още си много млад иска само малко повече време но всичко ще мине само трябва сам да си даваш кураж и да не му обръщаш много внимание като усетиш че се задушаваш мисли за нещо друго и винаги си носи бонбони от  тези билковите лукчета на мен винаги са ми помагали много когато имам проблем с задуха
Активен
Chocho
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2012, 04:29:39 »

Здравейте отново!Като цяло се чувствам доста по-добре.От близо месец - месец и половина обаче главата непрекъснато ме боли , дори да пия някакво хапче ме отпуска за около час и пак започва.Днес ходих на невролог да ми направят изследвания.Няма ми нищо , казаха ми , че е от високата тревожност.Дадоха ми някакви лекарства Неуротоп Ретард 300 мг.Не знам дали са точно анти-депресанти.Сутринта пих 1/4 от тях (както ми казаха да ги пия) , но ми стана  зле.Пулса ми пак се ускори , устата ми пресъхваше , виеше ми се свят.Нещо подобно на ПА , но не беше чак толкова силно.Така в продължение на 20-30 минути.Казаха ми да ги пия сутрин и вечер по 1/4.Въпросът ми е нормално ли е да се чувствам така , дали това е защото не съм свикнал с тях.Чувал съм , че АД може да доведат до усложнение.Честно казано не изпитвам и желание да ги пия.Чувствам се добре и от психотерапията.Какво бихте ме посъветвали вие?
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2012, 11:23:48 »

-
« Последна редакция: Януари 22, 2013, 09:00:48 от DG » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
vanotty
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 43

Vanotty

Профил
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2012, 09:52:55 »

Здравейте отново!Като цяло се чувствам доста по-добре.От близо месец - месец и половина обаче главата непрекъснато ме боли , дори да пия някакво хапче ме отпуска за около час и пак започва.Днес ходих на невролог да ми направят изследвания.Няма ми нищо , казаха ми , че е от високата тревожност.Дадоха ми някакви лекарства Неуротоп Ретард 300 мг.Не знам дали са точно анти-депресанти.Сутринта пих 1/4 от тях (както ми казаха да ги пия) , но ми стана  зле.Пулса ми пак се ускори , устата ми пресъхваше , виеше ми се свят.Нещо подобно на ПА , но не беше чак толкова силно.Така в продължение на 20-30 минути.Казаха ми да ги пия сутрин и вечер по 1/4.Въпросът ми е нормално ли е да се чувствам така , дали това е защото не съм свикнал с тях.Чувал съм , че АД може да доведат до усложнение.Честно казано не изпитвам и желание да ги пия.Чувствам се добре и от психотерапията.Какво бихте ме посъветвали вие?
Здравей!Мене също ме болеше глава в продължение на 2-3 седмици. Пих какво ли не, но не помага. В последствие се оказа,че от напрежение,нервност и тревожност си стискам зъбите. Оттам се е появило главоболието. Отидох при психиатърката и тя ми предписа антидепресант и успокоителни. Вече не ме боли глава. А от лекарството щом получаваш такива симптоми веднага се обърни към невролога, който ти го е изписал. Може да имаш непоносимост към точно това лекарство. Съветвам те да се обръщаш към психиатър, а не към невролог.
Активен
Chocho
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2012, 12:48:32 »

Благодаря за съветите.Това за точките и аз съм го чувал.Ще пробвам
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Февруари 18, 2012, 03:13:32 »

--
« Последна редакция: Януари 22, 2013, 08:59:54 от DG » Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Chocho
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2012, 06:50:58 »

Ами аз ходя на Психолог ,  не на Психиатър.Хапчетата спрях да ги пия , явно не ми понасят.Предпочитам само с психотерапия  и така си се чувствам добре.Може да отнеме малко повече време , но не ми се рискува с тези АД.Благодаря все пак за съветите. Smiley
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2012, 07:32:45 »

-
« Последна редакция: Януари 22, 2013, 08:59:20 от DG » Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Chocho
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #11 -: Февруари 18, 2012, 08:11:17 »

Ами разсъждавали сме да...То от месец и нещо не съм получавал ПА.Само някои от симптомите си останаха - задуха , замаяност , понякога имам и много гадни усещания в сърдечната област , а сега и това главоболие.То лично при мен ПР стана след 1 глупост аз съм си виновен , вероятно се сещаш за какво говоря.Надявам се да успея да се върна към нормалния живот.Иначе преди като се пребера от училище , излизах докъм 5-6 вечерта и след това сядах да уча.А сега доста се промених.Станах по-затворен в себе си , даже в началото не говорех с никого , всичко ми беше криво.Знам , че така няма да стане да се предам и да се откажа от всичко.Точно обратното - трябва да правя всичко както си е било преди.Да не му обръщам много внимание.Разбирам го , че е така.И се опитвам.Опитвам да бъда себе си във всеки един момент и да се наслаждавам на всичко хубаво.Искам отново всичко да си бъде като по старому.Дано всички ние успеем да го постигнем.
« Последна редакция: Февруари 18, 2012, 08:46:42 от Chocho » Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Февруари 19, 2012, 10:38:06 »

-
« Последна редакция: Януари 22, 2013, 08:58:33 от DG » Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Chocho
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #13 -: Февруари 19, 2012, 01:00:14 »

Точно от това  е да...
Активен
мишо
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 28

Профил
« Отговор #14 -: Февруари 24, 2012, 06:27:08 »

споко чочо всичко ще се оправи само трябва да слушаш психолога или психиатъра
аз така бях през 2005 но един приятел много бързо ме стабилизира с медикаменти сероксат и ривотрил като в последствие спрах ривотрила и си останах само на сероксат но в един момент се почувствах толкова добре и така гледах с надсмешка надвсичко което ми се случи че спрях на собствена главалекарството и ужасанезакъсня
после пак се почна от 0 и така до новото оправяне и пак спиране на медикамента без да се съобразя с мнението на доктора
и какво преди няколко месеца пак се почна та така до днес добре че доктора ми е познат от преди това та ме търпи  Grin все още
и аз съм така отсутрин до вечер неспирам да се задушавам и да не ми стига вуздух
чувството при мен е постояно и непрекъснато като в моенти се усилва в други се норализира горе долу но постояно ми се вие свят шеметност в главата замаяност немога да се средоточа не се сещам елементарни работи абе не  езаприказка знам какъв е кошмар но ти казвам че в един момент всичко ще отшуми но само трябва да слушаш докрай хората които ти помагат почнешли да се чувстваш добре не пренебрегвай момента че ако вземеш решение на собствена глава пак ще се върне ужаса
два пъти правя тази грешка сега да е живот и здарве ще го карам докрай независимо колко време ще ми коства
пък и си едва на 16 казват че с времето всичко изчезвало
аз получих първата си ПА доста по голям от теб
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА