evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 09, 2021, 01:47:30 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Здравейте и от мен  (Прочетена 868 пъти)
xray
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Профил
« -: Декември 02, 2011, 06:53:00 »

Здравейте на всички от форума  ,най-накрая и аз се престраших да споделя проблемите си.На 27 години съм-момче с нормална работа и нормален живот до преди 6 месеца когато започна всичко.Та бях на фризьор и се бях отнесъл в мислите си докато ме подстригваха и внезапно получих рязко изтръпване на сърцето (после разбрах от този форум че това е кардиоспазъм) много се уплаших и пребледнях помислих си, че получавам инфаркт.След това отидох и при кардиолог-закачиха ми холтер и пуснаха изследвания за холестерол и триглицериди.Със холтера и холестерола всичко беше наред,само триглицеридите бяха малко над нормата и ми предписаха диета.До тука всичко беше добре спазвах диетата и нямах проблеми,докато една вечер след новините по БТВ даваха едно предаване за хората с тревожни и панически разтройства-обясняваха за симптомите.В този момент  изпитах същото чувство когато се подстригвах.Постепенно се престраших да търся информация за ПР от интернет получавах атаки  повечето от които траеха кратко най-големия ужас беше когато трябваше да се подстригвам Undecided Няколко пъти се престраших и отидох,но със всяко следващо отиване страхът ставаше все по не контролиран.Постепенно започнах да се изолирам от приятелите си след работа исках да се прибирам у дома и да спя или да стоя пред компютъра.Проблема с подстригването го реших купувайки си машинка и сега приятелката ми ме подстригва Grin обаче атаките не спряха. Има дни които нищо не ми се прави отношенията ми с приятелката се обтегнаха, понякога когато излезнем някъде на кафе получавам атаки и бързам да ставаме и това адски много я изнервя.Обясних и състоянието си,но май останах неразбран напоследък изпитвам някаква вина че не и отделям достатъчно време за проблемите и (а тя ги има в изобилие) и това още повече ме съсипва.Най накрая след като се престраших да споделя с вас мисля да посетя и психолог тези дни Undecided
Активен
kadife
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 577

Профил
« Отговор #1 -: Декември 02, 2011, 07:57:03 »

Привет от мен, искаше ми се да Ви кажа добре дошъл, но като се сетих за какво е форума и ме досмеша laugh

Изчетох историята Ви и мога да кажа, че всеки има свое "лобно" место, където за първи път е получил подобна атака и завинаги свързва това место с тревожност и очакване за нова атака.
  Решението  за посещение при психолог е чудесна стъпка, не я отлагайте и скоро много от симптомите ще започнат да се уталожват и да избледняват. Всичко ще се подреди някак, но първо подредете онова вътре във Вас. Не се страхувайте за малко  да кажа, но пак ми става смешно, защото  страхуването е любимо занимание на хората с неврози. Затова ще Ви кажа с усмивка - ще има мигове на обостряне и мигове на спадове на тревожността и симптоматиката, а след известно време работа с терапевт, ще се почувствате като преди кризите. Пожелавам Ви късмет, хубаво време и добър психотерапевт Smiley
Активен
xray
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Профил
« Отговор #2 -: Декември 02, 2011, 08:16:14 »

Благодаря за пожеланията!Хубаво е когато човек сподели проблемите си и го разбират, една идея повече ми олекна  laugh
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #3 -: Декември 02, 2011, 09:46:35 »

Smiley
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 07:26:26 от track » Активен
ddiddi
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 203

Профил
« Отговор #4 -: Декември 02, 2011, 10:30:15 »

Здравей и от мен ! Аз също получих първата си паническа атака, когато бях на фризьор през 2004г. Но при мен имаше и вирусно заболяване и като реших, че е минало отидох да си направя нова прическа, а едва се върнах- беше ми много лошо, целия ми свят се преобърна със страшна сила. Оттогава все се боря, няма начин. Ще има приливи и отливи. Пожелавам ти успех! Smiley
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА