evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 08, 2021, 05:24:16 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  
Автор Тема: Агорафобия  (Прочетена 8672 пъти)
skorpi
Hero Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #15 -: Октомври 31, 2011, 12:38:07 »

Цитат
Тогава защо ги пиеш? Депресията ти е "екстра", която се е задълбочила от емоционалното изтощение, свързано с паническото страдание, а то често върви и с агорафобията под ръка.

При мен не е точно така. Депресията ми е свързана със загубата на любимия ми човек и е по-скоро нормална реакция на случилото се. Дори би трябвало да съм по-зле, в смисъл на по-депресирана и безутешно страдаща, но вместо това аз заключих емоциите си и ги изтласках в агорафобия и ПР, за да спася другите около мен, които по-тежко преживяваха нещата, а трябваше да се разминем само с една жертва. Беше на живот и смърт. Така че това бяха конкретно причините при мен. Депресията ми не е необяснима, тя е естественото продължение на случилото се преди 2 години и на живота, който имам или по-скоро нямам в момента. НИЩО, освен лекарствата, не може да притъпи тези ми усещания, докато не мине достатъчно време, че почти да забравя, казвам почти, защото едва ли може изцяло да се забрави такова нещо. Както и нещо ново и хубаво да замени лошото, но и това Бог знае кога ще бъде. Може би тогава няма да имам и ПР. Сега запълвам празнотата от загубата с хапчета и ще продължа вероятно докато нещо друго не я запълни. Пия ги отскоро, още няма месец, в минимални дози, така че ще видим за по-нататък.
Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
gabriel000
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 8

Профил Ел. поща
« Отговор #16 -: Ноември 09, 2011, 10:43:32 »

Здразвейте пиша ви като се надяевам за съвет ... преди 2 години ми откриха агорофобия ...след панически пристъпи и страх от излизане и така на татък.почнах да ходя при психятър и тои ме излекува или поне така съм си мислил до този момент ..онзи ден излязох на кафе с приятели и получих пристъп на паника и се прибрах разбрах че се случва отново...типичното потене треперене мислих си че поолудявам ....и най странното което все още ме мъчи е чувството ми за нереалност...чак немога да го обясня сега като съм пред компютъра някак си го преживявам но доиде ли маика или татко да говорят с мен или трябва да отида да свърша нещо ме подлудява имам чувстжото че не съм аз имам чувстжото че всичко около мен не реално и незнам дали мога да се излекувам моля ви пишете и ми помогнете
Активен
Бамби
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 12

Профил Ел. поща
« Отговор #17 -: Ноември 10, 2011, 09:52:25 »

Здравей, gabriel! Аз искам да те попитам д-ра само с психотерапия ли те лекува или  и с медикаменти? Аз съм чела из много други форуми, че пристъпите на паника могат да се повторят след известно време, трябва да отидеш да поговориш с лекаря си:) Иначе и аз съм имала период на успокоение и след това БУМ и всичко отначало, също съм имала проблем с нереалността, но аз си го обяснявам с факта, че аз наистина не осъзнавам, че ми се случва това на мен и не мога още да повярвам/и аз го имам от 2г/.
Активен
Dimcho
Sr. Member

Рейтинг: 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 343

Профил
« Отговор #18 -: Ноември 10, 2011, 11:04:30 »

gabriel000,  това състояние, което сякаш не си ти , както казваш, се нарича деперсонализация. Това е нещо ,подобно на хипноза. Обикновено се получава при хора, които са били малтретирани като малки, или пък са преживели друг вид насилие. Така психиката предпазва човекът, които преживява  насилие да изглежда сякаш, не присъства там. В последствие забравяме за него и когато ,попадаме в ситуации, които ни плашат, деперсонализацията се появява. При мен с времето намаля и сега вече не чувствам толкова силни пристъпи на деперсонализация.
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #19 -: Ноември 10, 2011, 11:26:40 »

Дереализацията и деперсонализацията не са продиктувани от това. Етиологията им е по-различна.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
Dimcho
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #20 -: Ноември 10, 2011, 11:28:48 »

Бихте ли уточнили. Моят психиатър до момента ми обяснява точно това, което съм написал по-горе.
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #21 -: Ноември 10, 2011, 11:32:47 »

Не знам кое точно е истината, но за мен думите на Димчо важат. Деперсонализация и дереализация имам откакто се помня, само дето допреди 2 г не знаех, че така се наричат тези състояния.
Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #22 -: Ноември 10, 2011, 11:50:58 »

Много хора, които не са преживели насилие имат тези симптоми.  И обратно - хора, които са преживели насилие може и да нямат такива симптоми. Причините са доста по-комплексни.
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 11:56:21 от t.todorov » Активен

Dimcho
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #23 -: Ноември 10, 2011, 11:52:47 »

Ако четете английски, погледнете тук:http://www.mayoclinic.com/health/depersonalization/DS01149/DSECTION=causes
Възможно е и хора без да са имали физическо насилие да  имат деперсонализация, но за тях се говори, че причината е химически дисбаланс в мозъка.
Поне, що се отнася до мен и това, което съм прочел и чул в разговорите с психиатъра ми, деперсонализацията в повечето случаи засяга хора преживели насилие като малки, травми, катастрофи, природни бедствия, били са бити от родителите си като малки , изнасилвани. Четох някъде, че хора, преживели земетресението и цунамите в Япония са развили деперсонализация.
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 12:00:37 от Dimcho » Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #24 -: Ноември 10, 2011, 12:10:06 »

"ъзможно е и хора без да са имали физическо насилие да  имат деперсонализация, но за тях се говори, че причината е химически дисбаланс в мозъка."

А за причината за този дисбаланс? Той от къде се взема?
Причините са в особености при възприемане, интерпретиране и осмисляне, и ответна реакция в дадени ситуации, както и преживяванията които съпровождат това.

" ...но доиде ли маика или татко да говорят с мен или трябва да отида да свърша нещо ме подлудява ..."

Ето ви я и въпросната ситуация, за която говоря в този случай. Тук е лесно защото тя е ясна дори и за изпитващият тези симптоми. В повечето случаи обаче тя не и е нещо от рода: " ... и изведнъж, без причина ....", което разбира се, не е така и причина винаги има, както и определена ситуация.
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 02:14:37 от t.todorov » Активен

gabriel000
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #25 -: Ноември 10, 2011, 12:34:28 »

Ами моето лечение протече главно с медикаменти..и не не съм преживявал травми насилствени или някакви др...просто зн че е реалноста а мозъкът ми ме обеждава в обратното ...в петък ще ходя при моят психятър да почнем лечението с медикаменти и мисля да отида и при психолог...но е мн гадно не съм ял от 1 ден за нищо др не мога да мисля ужасно е . Мислите ли че е лечимо и ще се върна към стария си начин на живот?
Активен
gabriel000
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #26 -: Ноември 10, 2011, 03:06:42 »

Здравейте отново .... вечер става непоносимо ...и въобще стана ли от компютъра почва "нереалното" много е ковти четох в много сайтове иии мн научих и все пак немога да се обеда че нищо ми няма ии да се оправя немога да спя като хората дните ми минават неусетно нямам представа за времето нямам желание за нищо и най близките ми хора изглеждат нереално .. пълен ад имам среща с доктора в събота но първо зн че събота е много далеч второ нз дали ще може да ме излекува ...много ми е кофти някво стягане имам в гърдите пия xetanor по 1 4ко на ден ама не ми помага или ми помага до там да нямам ПА... нз нз мн е кофти мисля си 4е ще се събудя и тва е било некъв сън или че всички тея хора не съществуват...и това ме кара да се плаша наистина мн ..мн се радвам че има сайтове като този които да можеш да споделиш чувствата си и да видиш е не си сам....
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #27 -: Ноември 10, 2011, 03:44:42 »

Smiley
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 07:07:02 от track » Активен
Dimcho
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: Ноември 10, 2011, 03:48:27 »

Братле, не се страхувай. Забелязал съм, че като има пълнолуние или новолуние симптомите ми стават някак по-силни, днес е точно пълнолуние и ставаме по-чувствителни. Утре ще ти бъде по-леко. И знай, братле,че това състояние, където усещаш нереалност се лекува. Преди време и аз бях като теб. Но се пооправих, пих деанксит, ривотрил и лексотан съм пил. Ривотрила много ми е помагал срещу деперсонализацията, изчезваше на мига. Така че не го мисли за следващите дни, ще видиш, че утре ще се чувстваш по-добре от днес.
Активен
gabriel000
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #29 -: Ноември 10, 2011, 04:01:36 »

благодаря ви мн просто съм изплашен за пръв път ми е и нз се едно съм попаднал и аз нз как тък и дори майка и татко са ми някак чужди не искам ад говоря с никои не искам да правя нищо не съм ял от 2 дена ии нз немога да дочакам събота направо съм изморен ... искам всичко това да спре...мн ви благодаря че ме изслушвате и подкрепяте наистина ми давате надежда и светлинка в тунела...
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА