evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 08, 2021, 05:34:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 5
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 5

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 2 3 [4]
  Изпечатай  
Автор Тема: Щастливи, въпреки ПР  (Прочетена 6271 пъти)
lotxen
Sr. Member

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 453

Профил
« Отговор #45 -: Юни 28, 2012, 12:05:01 »

Април шип, незабавно почни работа!
Казвам го от собствен опит,и се надявам да те извлече на по -поносимо място!Без оправдания с ПА,и как не ти разбирам проблема!
Аз не вярвам на терапевти и медикаменти,а само на собствени сили и късмет/господ/!
  На мен само работата ми помогна,да отминат най-тежките моменти,ако тогава имах избор да не работя,щях да си легна и да мра!
  Докато си задължен да отидеш,да се преструваш пред другите да не разберат колко си зле,и така ден след ден изплувах!
Активен
april_sheep
Jr. Member
**

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 76

221942121
Профил
« Отговор #46 -: Юни 28, 2012, 12:06:41 »

Благодаря ти, че поемаш инициатива за намирането на терапевт в Бургас, ще чакам отговор. А колкото до литературата : просто явно съм попаднала на неправилните книги и това,че не ми помогнаха ме отказаха да продължавам да търся такова четиво. Но веднага започвам да издирвам книгата, за която ми спомена. Иначе в момента чета "Швейк" от Хашек  много смях има, помага за повдигане на настроението
Активен

"Illegitimi non carborundum"
april_sheep
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

221942121
Профил
« Отговор #47 -: Юни 28, 2012, 12:18:25 »

Април шип, незабавно почни работа!
Казвам го от собствен опит,и се надявам да те извлече на по -поносимо място!Без оправдания с ПА,и как не ти разбирам проблема!
Аз не вярвам на терапевти и медикаменти,а само на собствени сили и късмет/господ/!
  На мен само работата ми помогна,да отминат най-тежките моменти,ако тогава имах избор да не работя,щях да си легна и да мра!
  Докато си задължен да отидеш,да се преструваш пред другите да не разберат колко си зле,и така ден след ден изплувах!
В продължение на година и нещо се "лекувах" с работа, да съм сред хора, да не се затварям в нас. Близките ми много ми се радваха, че не съм 24/7 вкъщи. От  друга страна обаче ходенето на работа с такси и прибирането веднага след работа...пак с такси и 5-те ПА, които получавам по време на 10 минутното си пътуване, ме навеждат на мисълта, че работата не помага, даже стресира още повече. Сили да се справя САМА нямам, слаб характер, слаба психика, както искаш го наричай. За Господ няма да коментирам изобщо, не съм вярваща. Затова и се насочвам към терапия. Още преди ПР си бях леко нерешителна и ми е трябвало "побутване" за да вземам решения.
Активен

lotxen
Sr. Member

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 453

Профил
« Отговор #48 -: Юни 28, 2012, 12:39:14 »

Аз съм агностик,т.е. няма господ, няма буда,НО има вселенска хармония,и тя ако се почувства и проумее,половината път ще си минала,но и това е въпрос на късмет!Швейк не помага,много съм изчела,но точно в момента не знам от къде да те препоръчам!
    Помагайте и другите,все някое писание е по за нея!
  Действай и с психотерапия,дано помогне,аз пък на терапии хич им нямам вяра,но ако имам много пари,и свободно време може би от чист интерес и за разнообразие с удоволствие ще ида да си побъбря с някой умник!Дето и той е на тоя хал ,ама нейсе!
Активен
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 703

Профил
« Отговор #49 -: Юни 28, 2012, 01:28:49 »

Овенче,нали може така да те наричам,че по кратко ?
Намерих ти терапевт с отлични отзиви.
 Това е доктор Саян,психиатър е. Една консултация няма да навреди. Отиди при него,виж как ще мине разговора и какво ще назначи той,но без се подготви,че ще има лекарства. От което не бива в никакъв случай да се страхуваш. Ако не се почувстваш успокоена от разговора,ако между вас не чувстваш нещата,пак ми пиши,ще търсим други варианти. Но сега опитай при него и не губи никакво време.
Това с работата е ок,но сама виждаш,че нещата не се подобяват ,а се задълбочават. Не чакай,а действай.

Тел.номер на терапевта е: 056/823968 -там се звъни между 16 и 19 ч,защото само тогава той е там. Обаждаш се и той ще ти каже кога да се видите. Направи го,нужно е наистина.

lotxen не мога да не се съглася и с теб, но нека не объркваме хората. Аз също нямам ПР, нито депресия,нито някакво разстройство. На всички ни е ясно,че отговорите са в нас,че от нас зависи на 80 % да се оправим. Но терапевта,медикаментите дори,те те побутват към правилния път. Показват ти накъде да вървиш.Не случайно в чужбина хората си имат личен психотерапевт,това всичкото не е случайно,а в скандинавските страни децата започват да пият АД още от 15 годишни. Не подценявайте всичко това,живеем в свят с много напрежение и стрес....на всеки в един момент му се струпва много и дори физически здрав,човек може така да падне,че да се чудиш от къде му е дошло.

За това Овенче,действай....ако има нещо,пиши ми,насреща съм,а и скоро съм в Бургас. 
Активен
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #50 -: Юни 28, 2012, 01:30:36 »

Позволих си да оставя координатите на доктора тук,за да може и други хора от Бургас да потърсят неговата помощ ако се налага...Успех!
Активен
april_sheep
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

221942121
Профил
« Отговор #51 -: Юни 28, 2012, 01:50:32 »

Овенче е ок, а аз ще използвам овненце. И така, благодаря за бързата ти реакция. Д-р Саян е първият ми и засега единствен опит със специалист. Консултацията мина в рамките на 10 минути: Обясних му каква е ситуацията при мен. Попита ме дали нашите са си спретвали скандали или други батални сцени в мое присъствие, тъй като те са разведени. За щастие в семейството ми не е имало такива моменти. Попита ме дали съм взимала наркотици, след това спомена,че вероятно съм склонна към наркомании и алкохолизъм във връзка с проблем на моя роднина. И накрая каза, че имам тревожно разстройство, написа рецепта и чао!
В интерес на истината се смята, че д-р Саян е "бургаското светило" в областта на психиатрията, чувала съм,че е помогнал на много хора, включително и на моя позната с агорафобия. Направили са няколко сеанса и се оправи жената. Няма лъжа, няма измама. Но лично аз не бих се пробвала пак при него. В никакъв случай не искам да правя антиреклама на този лекар, просто споделям своя опит. Така че Овненце може да опитаме с някой друг.
Работа при всички положения трябва да започна, понеже нямам грам лев, а ми е омръзнало да вися на шията на някой. Хубаво, лошо това е положението, трябва да се работи. Това което исках да кажа е, че работата за мен не може да бъде отдушник.
Активен

Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #52 -: Юни 28, 2012, 02:08:13 »

Ооо,наистина много съжелявам за този неуспех,който си имала с този терапевт. Аз изобщо не знаех,че си се консултирала с него. Да наистина казват,че е светило, но по важно е ти как си го почувствала. Щом не си сигурна по добре да не пробваш пак при него. Ама много ме учудва следното,как така ти предписа лекарства и чао? В смисъл не говорихме ли да се чуете,да се видите пак? И какви лекарства ти изписа? Значи всичко,което те е питал иначе и предположенията ,които ти е дал, не бива да те тревожат. Терапевтите имат една такава игра ако мога така да се изразя,на предположенията и догадките.Същото го правеше и моя,докато не се опознахме. Така,че смятам,че въпростите му са съвсем ама абсолютно нормални. Истина е обаче,че много хора прибягват към алкохола и наркотиците в подобно състояние.
Ти кога последно беше при него? И от тогава до сега какво правиш със състоянието си?
За работата имах и аз точно това предвид,че не може без нея,но като средство за справяне не може да се използва.Да разбирам ли,че сега не работиш?

Добре,ще се заема за друг вариант за теб.Може би психолог,ще проверя и ще разпитам.
Smiley
Активен
april_sheep
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

221942121
Профил
« Отговор #53 -: Юни 28, 2012, 06:32:33 »

Изписа ми ривотрил и депрексит.Трябваше да ги пия по схема около 3 месеца. Като ривотрилът се спираше постепенно, после останах само на депрексит и после и него трябваше да спра. И на мен всичко ми изглеждаше много странно, защото ми каза да си направя схемата и че ще се оправя. За втора среща не е ставало въпрос. И така изпих си лекарствата, съответно нямаше никаква полза и толкова. Това беше преди няколко години. Повече със специалист не съм се срещала. От тогава досега състоянието ми се влоши точно, защото се опитвам сама да се справям. Само че всеки път когато успея да изляза навън, това е съпроводено от ПА. Идва момент, в който ми писва да ми е зле и решавам, че никъде няма да ходя, оставам вкъщи с дни и седмици. В момента не работя, нашите ме издържат  Embarrassed
Активен

Ema
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 566

Профил Ел. поща
« Отговор #54 -: Юни 28, 2012, 07:02:07 »

Аз също нямам ПР, нито депресия,нито някакво разстройство.

Huh?  Какво имаш всъщност? Huh?
Активен
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #55 -: Юни 28, 2012, 07:14:45 »

Ема, аз нямам поставена диагноза!! И когато виждам хората колко са зле, понякога чак ме е срам да се оплача. Никога не съм имала агорафобия,напротив,разходките сред хората ми действат перфектно. Никога не съм имала това замайване,което хората описват по време на ПА,ок понякога ми се е замъглявало пред очите,чувствала съм някакъв дискомфорт,но това,което всички описват....не. При мен има един необясним страх от смърт и от болест. Хипохондрия, която обаче също не е винаги,не е всеки ден. Също така страх от загуба на близък човек. След "Пътят на сълзите" обаче,доста ми просветна. Тази книга отвори за мен доста вратички,за които даже не съм подозирала,че съществуват. Не знам,но ми подейства успокояващо. Това са при мен нещата. И тези кофти мисли, предизвикваха при мен тревожност и се чувствах доста потисната. Като цяло това е при мен.....някой симптоми са били по силно изразени,миналата година бяха едни,сега са други . Доста е оплетено,но моя терапевт никога не ми постави диагноза. Говорили сме за това също. Обяснил ми е причината.
Това е.
Активен
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #56 -: Юни 28, 2012, 07:27:45 »

Овенче много ми е странно това при теб. Хмм.Как така лекарства,3 месеца,след това нищо? Направо ми е чудно. Но ще намерим начин,трябва да направиш истинска терапия. А вашите какво казват??Все пак това струва пари Sad
Активен
Страници: 1 2 3 [4]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА