evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 08, 2021, 04:44:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 1
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 1

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1] 2 3 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Щастливи, въпреки ПР  (Прочетена 6270 пъти)
innna
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 9

Профил
« -: Октомври 22, 2011, 12:19:25 »

Здравейте момичета,
« Последна редакция: Октомври 22, 2011, 12:33:04 от innna » Активен
queenmaya23
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 176

Профил
« Отговор #1 -: Октомври 22, 2011, 12:38:43 »

Здравей Инна!
Историята ти е доста трогателна и в същото време много вдъхновяваща. Това че не вземеш никакви лекарства, а се чувстваш добре е огромна стъпка, това те прави по- малко зависима от ПР. Браво! Това което ти е помогнало да се справиш в най- лошите моменти до колкото разбирам е била подкрепата от най-близките до теб хора. При мен също е така, аз преди съм го писала тук и пак ще го напиша- аз не бих се справила без подкрепата на съпругът ми. Той се застъпва за мен и ме подкрепя здраво с двете си ръце в случай, че се подхлъзна...Но работата е там, че борбата с ПР е много по- трудна за тези, които нямат силно рамо на което де се опрат. Не срещат разбиране и подкрепата е нулева, дори в някои случаи има неприязън от срана на партньора или родителите. Един вид- "нали доктора ти е казал че не си болна ,тогава кво лежиш я се стегни живота продължава" . Да ама не е така! Борбата е труда и продължителна.
За това и има места като този форум за да се подкрепяме един други, да обменяме информация и т.н Определено груповата терапия, била тя и задочна както в случая помага.
На хора като Инна и Кадифе шапка им свалям, че се справят без лекарства!
Активен
dolcetopolina
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 386

Профил
« Отговор #2 -: Октомври 23, 2011, 10:29:42 »

17 години карам без лекарства и съм добре...с кризи, но щатлива. Взимам положителното от ПА и продължавам напред.
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #3 -: Октомври 24, 2011, 07:06:37 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 04:29:30 от track » Активен
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #4 -: Октомври 25, 2011, 12:21:01 »

-
« Последна редакция: Януари 15, 2013, 05:43:18 от DG » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Октомври 25, 2011, 05:03:09 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 04:29:19 от track » Активен
Alice
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 404

Weirdo ;)

Профил
« Отговор #6 -: Октомври 25, 2011, 08:45:48 »

Дааааааам, цигарка и кафенце сутрин, цигарка след хапване, цигарка след с**с - само хубави неща. Но искам да ти откажа, защото много ме тровят. Има ли смисъл да си съсипвам съществото с отровни вещества. Айде, алкохола ще го преживея, но цигарите - 10 годинки ми стига  Smiley

И да, слабохарактерна съм. Понякога съм много зле. Поне си го признавам  Grin

Сетих се един виц по повода : "Двама пияници си говорят :
- Стига с тия цигари,ще ти почернее дроба!
- Ааа,нека,после с два черни дроба знайш к'во пиене ще пада! ''  Grin

Иначе и аз спирам цигарите и за сега се справям добре.Мога да не пуша 2 седмици,обаче запаля ли... отива една кутия  laugh
Познавам хора,които са ги спрели и при всички е отведнъж - решава и ги спира.
Активен

Сред жълтите дюни цъфти невиждана пясъчна лилия... Отдавна я търсеше ти, отново те питам: Откри ли я ?
dolcetopolina
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 386

Профил
« Отговор #7 -: Октомври 26, 2011, 10:43:47 »

Това също ми помага много...намерих го в един сайт и ще хо споделя с вас, но важното е да вярвате в тези неща :
Релакс
Отпусни тялото си. Затвори очи, вдишай и издишай няколко пъти дълбоко и се отпусни напълно. Сега стегни цялото тяло, изведнъж и силно и задръж няколко секунди. Отпусни напълно и почини няколко мига. Отново стегни и задръж няколко секунди и отпусни. Още веднъж. Сега релаксирай напълно, всичко. Разходи мисълта си свободно по тялото си. Остави я да се движи свободно от място на място, от мускул на мускул, като задържаш за мъничко вниманието си на местата, през които преминаваш и отпускаш съзнателно заедно с това ментално сканиране. Сега може би осъзнаваш как някои части от тялото ти продължават да бъдат стегнати. Осъзнай отпускането в останалата част от тялото и контраста със стягането в напрегнатите части. Леко и нежно погали с вниманието си и напрегнатите зони и осъзнай как спокойствието на релаксацията се разлива по тях. Можеш да почувстваш как с отпускането си тялото ти е в състояние на безусловно приемане, на доверие и разтворена радостна свързаност с онези нишки на живота, които осмислят всеки дъх и мотивация. Наблюдавай как умът започва да скача насам натам като хиперактивен малчуган. Кой наблюдава в този момент? Кой си ти? Остани в релаксацията, с емоционалната настройка на приемане и пълна разтвореност. Продължавай да релаксираш всяко микромускулче на тялото и менталността си. Специално отпусни диафрагмата. Още малко, напълно. Сега и раменния пояс. Лицевите мускули, очите, клепачите, които така приятно могат да натежат. Можеш още да отпуснеш диафрагмата или да се потопиш в онова все по-блажено състояние на любопитство, отвъд опита на всякакви рамки и условности. Сигурно така отпускайки се усещаш как тялото с всяко издишване натежава все повече. Все повече. Става толкова приятно тежко и неподвижно, сякаш мястото, където си седнал, го всмуква нежно и магически и разтваря. Интересно, съзнанието ти така странно просветлява, изпълва се с неизразимо вътрешно спокойствие и олеква, сякаш е все по-независимо от тялото. Разреши на тялото да изчезне, да се разтвори приказно в онова магическо чувство на разливащо се блаженство. Възможно е да осъзнаеш как тревожността ти иска да мърдаш, да станеш и дишаш силно, да контролираш. Осъзнай къде в тялото ти се намира тревожността. Какъв цвят е, какъв звук и мирис има? Кажи и вътрешно: приемам те! Обичам те! Прегърни я с отношението си на разтворено обгръщане на сърцето си. Издръж я както родител издържа тревогата на детето си. Внимателно и кажи: обичам те, мила моя тревожност. Напълно разтворен съм за теб, винаги си добре дошла. Осъзнай емоционалната настройка зад тези думи, почувствай я, слей се с нея! Нека дишането бъде меко, естествено и непринудено, почти спряло. Когато ти се прииска, можеш да поемеш въздух по-дълбоко. Издишай! А сега отново се потопи в онова все по-блажено състояние отвъд времето и всякакви рамки, дълбоко, все по-дълбоко още по-дълбоко, навътре... към Себе си! Така прегръщайки я, сприятели се с нея. Усети как тревожността, изразена в телесно напрягане, започва все повече и повече да се отпуска, да се отпуска, да се отпуска и успокоява, превръщайки се в чиста радостна енергия и спокойна сила за живот. Ето, цветът и естествено се превръща в светъл и лъчезарен, отвътре може да започне да просветва, сякаш някой е дръпнал завеса от вътрешния ти взор. С това се променя и ароматът – сякаш най-блажените и омайващи парфюми заживяват като магическа феерия от вължебни миризми в цялото ти същество – дълбоко, естествено и екстатично! А мелодията на душата ти резонира с радостта в сърцето ти и блаженството в тялото ти! Отпусни се! Приеми тревожността – в нея е твоята енергия. Прегърни я, погали я с любовта си. Нека цялото послание на тялото ти към страха бъде на приемане, на приятелско сливане. Така поглеждайки го смело и директно в очите, можеш да осъзнаеш с всяка дълбоко релаксирана клетка на тялото си приятелството между теб и страха ти и да се слееш с него. Тогава той се превръща в най-добрият ти приятел, трансформира се до спокойната ти смелост! Отпусни се! Когато решиш или след 15-30мин. бавно насочи вниманието си към вдишването, поемо няколко вс епо-дълбоки вдипшвания, леко ипавно осъзнай тялото си, баааавничко се раздвижи и се върни в този светъл и радостен, силен живот!
Молитви
Господи, аз знам, че Ти си великият, а аз малка, затова научи ме, че имам право да греша-защото това е моят земен път, защото само така мога да се уча!

Господи, Ти си рекъл да не се борим против злото-затова моля Те научи ме да приемам моя страх с любов и търпение–само така той се превръща в смелоста на постижението!

Господи, моля Те научи ме да възлюбя страха си!

Господи, аз знам, че Ти винаги си с мен! Нека с Твоята любов се науча от ден на ден да поемам все по-големи и трудни рискове!

Мили Боже, моля Те научи ме да извличам силата от своя страх!

Господи, моля Те научи ме да се обикна безусловно, да се приемам и да си вярвам-защото знам, че съм част от Теб!

Господи, бидейки неотделима част от Теб, аз знам, че моите избори и решения са важни-затова аз знам, че имам право да заявявам желанията си, мненията си и ако е нужно смело да заявявам НЕ!

Господи, моля Те научи ме да не се оправдавам и обяснявам пред другите, защото си вярвам-вярвам в Божественото в себе си!

Мили Боже, учейки се в това земно училище, нека да бъда адекватна на неговата вибрация-моля Те научи ме на права мисъл, логика и здрав разум и нормална здрава агресия!

Боже, моля Те нека успявам да рафинирам своя любим страх до воля и мотивация за постижения, да го приемам и трансформирам неговата сила в действена смелост!

Господи, аз знам, че за да са щастливи другите около мен, е нужно аз да бъда щастлива-затова, моля Те научи ме да постигам и отстоявам своето щастие!

Господи, моля Те научи ме да виждам доброто в себе си, другите и самия живот!

Нека Твоето щастие и радост заживеят в мен все повече от ден на ден!

Господи, нека Твоята вяра и любов станат моя същност!

Господи, моля Те научи ме да си вярвам!

Боже, моля Те заживей в мен и нека горивото на моя страх се трансформира в Твоята любов и светлина!

Научи ме на това!

Да бъде твоята воля, Отче!
Активен
Student_21
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 199

Профил Ел. поща
« Отговор #8 -: Октомври 27, 2011, 12:03:38 »

Историята на Ина въобще не може да бъде прочетена към настоящия момент поне от мен.
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Октомври 27, 2011, 04:47:08 »

Сега, тези молитви искам да кажа, че по абсолютно, натъртвам "абсолютно" никакъв начин не помагат, нито действат на хората с ПР. Това е един вид зарибявка, в учението на Петър Дънов, какъвто последовател е и "психотерапевта" Орлин Баев, за който говорихме в една съседна тема. Та, нека тези неща минават покрай вас, без дори да ви докосват по един, или друг начин. Това е форум за реална подкрепа, не за сектански залитания.
Надявам се администраторите  да погледнат сериозно на този вид пропаганда. В това няма нищо помагащо, а само поредният "рейд" на така, уж незначителната секта - бяло братство, или с други думи на дъновистите. Та, избягвайте "специалисти" които лекуват чрез:
 - хипноза
 - транспероснална психотерапия
 - други "сили" и методи извън научното поле на психотерапията

Паническо разстройство е най-лесно лечимата психологична проблематика! Няма човек който се е подложил на психотерапия, който да не се е оправил. Това трябва да ви е достатъчно.
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 05:00:07 от t.todorov » Активен

http://ttodorov.alle.bg
kadife
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 577

Профил
« Отговор #10 -: Октомври 27, 2011, 07:00:45 »

Анатема!    laugh

Г-н Тодоров, чета, наблюдавам, слушам и във всяко нещо се опитвам да открия и по нещо хубаво, защото малцина са хората само с негативни дела.

А какво мислите за невролингвистичното програмиране? Струвате ми се традиционалист, в психотерапията има широк набор от школи. Не мислите ли, че един пенецелин, макар и широкоспектърен не е достачен за да излекува от банална инфекции до алопеция.

Защо се държите като търговски представител, който признава само своят продукт?
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 07:07:11 от kadife » Активен
kadife
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 577

Профил
« Отговор #11 -: Октомври 27, 2011, 07:08:10 »

Историята на Ина въобще не може да бъде прочетена към настоящия момент поне от мен.

Вероятно е самоизтрила историята си, което е акт на себеусъвършенстване или дълбока размисъл Smiley
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Октомври 27, 2011, 11:40:44 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 04:29:06 от track » Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: Октомври 27, 2011, 11:53:45 »

Smiley

« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 04:28:55 от track » Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Октомври 27, 2011, 12:52:21 »

НЛП е наука. Всеки научен метод е работещ. Онези които съм изброил по-горе не са научни методи, освен хипнозата но тя отдавна не се използва като психотерапевтичен инструмент, а с други цели. НЛП е познатия и поокрасен условен рефлекс на Павлов. Работи в различни насоки. Това не е психотерапевтичен метод, а система за учене на широка гама, да кажем способности. Това е и поведенческата терапия - учене. Изобщо в процеса на терапия има доста етапи и последния е учене. Няма как да се почне с него, а тези преди това някак да не се случат.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
Страници: [1] 2 3 4
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА