evropea.com - форум за паническо разстройство
Януари 18, 2022, 09:09:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Началото е доста трудно!  (Прочетена 1000 пъти)
Alice
Sr. Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 404

Weirdo ;)

Профил
« -: Октомври 08, 2011, 03:02:35 »

Здравейте Smiley

Имам симптоми на паническо разтройство от година. Не знаех какво става с мен до скоро... Бях и съм доста изплашена, но информацията в сайта доста ми помогна.

Когато отидох при личният лекар, тъй като имам и други симптоми и искам да отхвърля други заболявания, срещнах една незаинтересованост и апатия, които ме смачкват тотално...
Консултирах се с друг лекар и той каза,че трябва да се направят доста изследвания, които явно ще се наложи да си платя (!), защото просто вече нямам сили и нерви да вися пред кабинета на личния !
Чувствам се като откачалка дето се чуди пред чий кабинет да виси и от какво да се оплаква, а истината е, че просто не се чувствам добре и искам да знам какво става с мен ... Лошото е, че отскоро живея сама и имам контакти с роднини само по телефона, нямам "гадже" и общо взето за подкрепа и съвет разчитам на приятели, но те няма как да ми помогнат така или иначе, а и те са кото мен -всеки сам се оправя с живота си и си има своите проблеми...

Има моменти от два месеца насам, в които изпадам в нещо като мъгла - плача с часаве и се чувствам в безисходица, а най-страшното е, че самоубийството ми изглежда като единственото решение! Знам, че не е така, не искам да се самоубивам, нито да се наранявам, но в тези моменти сякаш съм заслепена и не виждам друг изход, а това още повече ме плаши, дори факта, че имам тази мисъл в главата си - страшно е ! Дори в момента докато пиша плача...

Личният каза че съм хубаво момиче, но ако нещата не вървят ще се наложи да ходя на психиатър, а той не искал да пия такива лекарства... Аз нямам против, ще отида, ще пия лекарства, щом трябва, искам просто да бъда такава каквато бях преди - жизнена, позитивно настроена, очакваща следващият ден с нетърпение, а не със страх.

Искам да се лекувам и да си върна живота, които сякаш изгубих ...
Знам, че ще трябва да се справя сама, а това много ми тежи, тъй като, както вече споменах, личният никакво внимание не обръща и началото се очертава доста трудно !  Undecided
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 08:39:35 от Alice » Активен

Сред жълтите дюни цъфти невиждана пясъчна лилия... Отдавна я търсеше ти, отново те питам: Откри ли я ?
Cristo
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

Victory

Профил
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2011, 04:23:30 »

"Личният каза че съм хубаво момиче,но ако нещата не вървят ще се наложи да ходя на психиатър,а той не искал да пия такива лекарства... Аз нямам против,ще отида,ще пия лекарства щом трябва,искам просто да бъда такава каквато бях преди-жизнена,позитивно настроена,да очаквам следващия ден с нетърпение,а не със страх.Искам да се лекувам и да взема живота си в ръце-да уча,да работя,да се забавлявам и знам,че ще трябва да се справя сама,а това много ми тежи,тъй като както вече споменах и личния никакво внимание не обръща и началото се очертава доста трудно!"
Скъпа, Медея в началото винаги е така!
Непознати симптоми, непознато състояние...Боя се че освен паническо разстройство имате и малко депресия - състоянието в което изпадате, суицидните мисли..
Не отлагайте, идете при психиатър - психотерапевт и ще се оправите.
Няма нищо страшно, по-вечето хора тук са минали през този период и състоянието Ви е доста познато на доста от тях.
Но не отлагайте!!!!!
Активен
Stareternity
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 332

Профил
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2011, 09:07:20 »

Медеа, не бива да те тревожат мислите ти. И аз съм като тебе - вярно, могат да бъдат доста гадни, да ме карат да се боя, но това са просто едни мисли. И нищо повече. Не смятай, че те те командват, че те могат да те накарат да отидеш да обираш банка например - даже и да си мислиш за това. Просто се заблуждаваш в това отношение - не се връзвай на филми и книги по окултизъм, телепатии и други шашмалогии - те просто лъжат - никакви мисли и въздействия няма там. Така че спокойно. Вероятно ти е зле, тук ние също не сме цъфнали - иначе щяхме ли да сме тука?  Wink Един кадърен специалист ще ти помофне да си изясниш причините за състоянието ти и какви крачки да извървиш, за да го преодолееш. Добре е, хем да е лекар, хем и да има подготовка на психотерапевт. Прави разлика между психиатър и психотерапевт!
Нали си гледала по филмите, чела по книгите - главните герои винаги преодоляват трудности... Е, сега и ние сме главни герои - за да преодолеем това изпитание! За да сме герои! И да продължим напред и нагоре по-силни и по-мъдри!
Активен
kadife
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 577

Профил
« Отговор #3 -: Октомври 08, 2011, 11:46:15 »

"Личният каза че съм хубаво момиче,но ако нещата не вървят ще се наложи да ходя на психиатър,а той не искал да пия такива лекарства... "

Направо не мога да помисля какво правят грозните, вероятно директно ги самоубиват като едни уморени коне, а? От друга страна какво ли вършат при психиатрите хубавите момичета, сигурно погрозняват или... О, не, там правят опити с тях и с непознати лекарства, психотерапии, хипнози, Акашови записи и подписи... какъв ужас!

Активен
Alice
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 404

Weirdo ;)

Профил
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2011, 11:57:17 »

"Личният каза че съм хубаво момиче,но ако нещата не вървят ще се наложи да ходя на психиатър,а той не искал да пия такива лекарства... "

Направо не мога да помисля какво правят грозните, вероятно директно ги самоубиват като едни уморени коне, а? От друга страна какво ли вършат при психиатрите хубавите момичета, сигурно погрозняват или... О, не, там правят опити с тях и с непознати лекарства, психотерапии, хипнози, Акашови записи и подписи... какъв ужас!

Споменах думите му,защото от тях си личи отношението му към проблема ми,което ме потресе!Спомена да се усмихвам повече...
Активен

Сред жълтите дюни цъфти невиждана пясъчна лилия... Отдавна я търсеше ти, отново те питам: Откри ли я ?
kadife
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 577

Профил
« Отговор #5 -: Октомври 08, 2011, 11:59:19 »

ето повод да се усмихнеш  Smiley

Освен това, онова, което чувстваш в момента е нещо, което ще те кара да се усмихваш победоносно всеки път, когато го победиш. Докато остане усмивката, не дежурна.
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #6 -: Октомври 09, 2011, 08:56:19 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 04:24:30 от track » Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА