evropea.com - форум за паническо разстройство
Януари 18, 2022, 09:06:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 2 [3]
  Изпечатай  
Автор Тема: Помощ  (Прочетена 3570 пъти)
Пловдивчанин
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 12

Профил Ел. поща
« Отговор #30 -: Януари 25, 2012, 11:08:20 »

Здравейте искам само да споделя че пия Ципралекс от 4 месеца някъде и се чувствам много много много по-добре , и по специално панически атаки вече не получавам изключително рядко някои бегли наченки на симптомите но абсолютно нищо фрапиращо на места които преди получавах ПА постоянно когато отида вече при посещаването им няма нищо такова,и съм много по щастлив и много по способен да вършя каквито и да е неща сега ,сигурен съм че ме разбирате какво имам впредвид.Много скептично бях настроен към тези лекарства почни никои не ми каза положителна дума за тях,значи не знам дали е временно на какво се дължи и дали след спирането им ще продължа да се чувствам така добре,но дори и да не е определено си заслужава употребата им , та дори и недай си боже да се възвърне скапаното заболяване..Smiley След 2 месеца ще спирам да пия хапчетата надявам се от все сърце да не се появи пак..но Божа работа Smiley Желая успех на всички ви всеки сам за себе си да успее да намери изхода от това нещастие
Активен
ddiddi
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 203

Профил
« Отговор #31 -: Януари 26, 2012, 11:45:46 »

Здравей Пловдивчанин. И аз пия Ципралекс от 9 месеца. Това, което казваш се случва и с мен. Чувствам се много по- добре от него. Аз започнах да го пия, защото имах много силен постоянен задух. Преди това се справих някак си с другите симптоми на ПР, но с ужасния задух неуспявах. Още на петия ден от както започнах да го пия усетих едно облекчение и подобряване. Сега имам смущения от време на  време по малко. Дано подобряването ни продължи. В крайна сметка нищо не ни пречи да си пием по едно малко хапченце веднъж на ден, което ни помага!
Активен
vanotty
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 43

Vanotty

Профил
« Отговор #32 -: Февруари 16, 2012, 11:23:06 »

Здравейте!
И аз имам ПР,но го разбрах твърде късно. Аз съм нервна натура и тези състояния ги отдавах на стреса. Като се върна назад във времето си давам сметка, че съм имала предвестващи ПР симптоми на които не съм обръщала внимание. Например много пъти ми се е случвало да са ми студени крайниците или да ме облива топла вълна, сърцебиене, свиване на стомаха, стискане на зъби, замаяност и чувство на несигурност и страх. Всичко това съм отдавала на стреса и натоварения начин на живот. Докато един ден в края на октомври на 2007 г. не получих ПА в работата. Отидох в тоалетната и си наплисках лицето с вода,но това не помагаше. Седнах на един стол и зачаках да видя какво ще стане. Получих сърцебиене, световъртеж, топли вълни и омекване на крайниците, както и чувство на несигурност,страх и безпомощност. Не знам колко време мина, но нещата утихнаха. Определено се изплаших и не знаех какво става. През ум не ми минаваше,че това може да е някакво психическо състояние или недай боже болест. Така започна всичко. През следващите дни взех да пия валериан,глог и мента, но усещах,че те нямат никакво въздействие. В автобуса с който пътувах за работа започна да ми става лошо т.е. не ми стигаше въздух и се паникьосвах от затвореното пространство. През всичкото това време аз продължавах да се чудя какво ми става. Докато една събота излезнах на пазар в квартала и не можах да стигна до магазина. Хвана ме страх да ходя сама и се върнах обратно в къщи. Чак тогава си дадох сметка,че трябва да потърся лекарска помощ. Изчаках понеделника и веднага отидох на невролог. Той естествено не ме изслуша кой знае колко и ми предписа деанксит и симпатил. Пих тези лекарства 10 дни, но нямаше съществено подобрение. Отидох втори път при същия невролог и той само ми увеличи дозата на предписаните лекарства. Така се мъкнах ни жива, ни умряла и през 2008 г. Като видях,че нещата не се оправят взех да разпитвам приятели и познати за друг невролог. Една приятелка ме прати при нейна позната невроложка в частна клиника и жената беше така любезна поне да ме изслуша. Като чу какво и разказвам ме насочи към психиатър. В последните дни на 2008 г. аз отидох при психиатър. Тя установи че имам ПР с 2 фобии: клаустрофобия и агорафобия. Изпрати ме на изследване на щитовидната жлеза и други изследвания.Предписа ми Сероксат в комбинация с деанксит. Започнах да пия тези лекарства по схема, но не се чувствах въобще добре. Не можех да се концентрирам върху нищо. Вниманието ми беше насочено единствено към състоянието ми. Наложи се да си взема болнични, отпуска и неплатен отпуск. В началото ми беше много трудно. Живеех сама и трябваше да преодолея всичко това сама. Не криех от приятели и познати какво ми е, но те само ми съчувстваха и толкова. Никой не можеше да остави ангажиментите си и да се превърне в моя бавачка. Така 5 месеца си седях в къщи, но си наложих да излизам по малко и да се возя в градския транспорт. Беше трудно. От лекаствата постоянно ми беше лошо. Фобиите се лкуваха бавно. Бях съвсем сама. Всички ме гледаха физически добре и не можеха да повярват какво ми е. Даже шефът ми се усъмни и дойде в нас да провери дали не симулирам. Много ми беше обидно. За 5 месеца успях да се стабилизирам сравнително, но фобията от затворени пространства не изчезна толкова лесно. Тръгнах отново на работа и сутрин едвам изтрайвах в автобуса,но нямаше как. Така пих антидепересанти 1 г. и 4 м. После ме оставиха на деанскит и атаракс. Тях ги пих 1 г. и всичко беше добре. През май 2011 г. започнах пак да пия сероксат,но само за 20 дни,защото не знам дали знаете,но тези състояния се обострят през пролетта и есента. После пак на деанксит и атаракс и ми включиха тегратол. Пак така до януари 2012 г. започнах да усещам сутрин в автобуса сърцебине, потене, свиване на стомаха,но все още не бяха кризи. Веднага отидох при психиатъра и тя заключи,че това са мини кризи. Предписа ми Бифлокс в комбинация с атаракс и тегратол. През всичкото това време изпитвах нервност,подтиснатост и напрежение. Психиатърката каза,че ми трябват развлчения. Какви развлечения като аз не пуша,не пия, спрях кафетата и колите. Тръгнах на фитнес. Ходих 1 месец възпали ми се мускулът на ръката от натоварване и се отказах. Всичко това ви го разказвам,за да видите какви усилия изисква ПР. Това е като порочен кръг. Когато си мислиш,че си се оправил то започва на ново. Човек трябва да има силна воля и подкрепа на близки хора,за да се оправи напълно. Аз имам воля,но това не стига. Нямам подкрепа от никой. Всеки смята,че това са глупости и като се наспя и изпия едно успокоително ще се оправя. Сега съм горе-долу. Лошото е, че ПР при мене повлия и на рабатата ми. Просто не можех да се справям вече,намалиха ми заплатата и аз напуснах. Сега съм на друга работа пък да видим. Лекарствата само подтискат симптомите.
Активен
spider
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 112

Профил
« Отговор #33 -: Февруари 19, 2012, 12:34:06 »

Не съм съгласен, че лекарствата само подтискат симптомите. Това не е лечение на грип, че да си сваляш температурата докато имунната ти система се пребори с вируса. Антидепресантите като Ципралекс, който е с обратно захващане на серотонин помага за връщане на нормалните нива на серотонин в мозъка, тъй като серотонина намалява зареди паническите атаки. Освен това статистиката сочи че над 50% от паническите разстроиства се лекуват напълно само с лекарства.
Активен
Страници: 1 2 [3]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА