evropea.com - форум за паническо разстройство
Януари 18, 2022, 10:05:38 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1] 2 3
  Изпечатай  
Автор Тема: Помощ  (Прочетена 3572 пъти)
Пловдивчанин
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 12

Профил Ел. поща
« -: Септември 14, 2011, 01:29:03 »

Здравейте на всички нов съм във форума изключително ми е приятно да видя че има форум за тази "болест?".Дълго време получавам призлявания започване на потене сърцебиене постоянна болка в главата от изведнъж и абсолютно никаква причина,веднъж дори до такава степен че помислих че получавам инфаркт и веднага отидох на доктор като мислих че ще пукна докато влезна при него,когато седнах не можех дори да говоря това ми беше най-голямата паническа атака и то без да има за какво ужасно е..Изписаха ми някакви хапчета изпих ги но състоянието си оставаше като аз просто не можех да разбера какво би дори могло да ми е,минах през всякакви ограничения като спиране на цигари алкохоли съобразяване с храни спортуване абсолютно всякакъв вид излседвания от кардиограми през проверяване на кръвното налягане до пълна кръвна картина и т.н. и т.н. , но така и никъде не излизаше проблем ,а на мен продължаваше да ми "призлява".И така до ден вчерашен когато посетих една невроложка в моя град и за първи път просто само при всяко мое обяснение тя буквално ми довършваше изриченията ,отделно ми каза и много други неща без да съм давал подсказки и без сбъкра нито веднъж.След което ми постваи диагнозата "Паническо разстройство" и следвайки от предното изричение се водя до мисълта че е доста трудно да е объркала и за първи път съм обнадежден че наистина от тук ще е правилния път с тези т.нар. "призлявания" от мен и състояния.От днес съм на Ципралекс като ми ги изписаха за 6 месеца придружени с някакви Неолексан за сън.Кажете всичко това как ви се струва и няма ли оправия след тези хапчета,защото прочетох доста негативни мнения и някак си настроението като цяло е доста минорно.. а лерарката ми каза че всичко това ще изчезне ? Благодаря на всеки който е прочел това , и предварително за отговорите! Smiley
Активен
Stareternity
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 332

Профил
« Отговор #1 -: Септември 14, 2011, 03:57:08 »

Нека г-н Тодоров ти отговори, че да не заръся разни...
Сигурно вече си прочел, ако ли не - не си болен от нищо! Само че тялото реагира на това, което става в душата; за наше съжаление по-най гадния начин. Не винаги сме наясно какво става в душата - тогава този, който е в състояние да ни помогне, се явява психотерапевтът. Само трябва да се поинтересуваме сериозно и да се обърнем към подходящ.
Активен
Cristo
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

Victory

Профил
« Отговор #2 -: Септември 15, 2011, 08:51:14 »

Лекарствата са ти подходящи, колега, не се притеснявай! Но трябва да знаеш нещо: Щом ти е за първи път, то и мъките ти ще бъдат  "остри", защото до като подействува антидепресанта, ще трябва да преминеш през "Ада". Ще се обострят симптомите ти, ще започне тялото да се съпротивлява на лекарствата, но това ще премине и тогава ще започне истинското лечение. Бъди сигурен, че ще успееш! Не знам невроложката как ти е изписала лекарствата, но те се пият по схема. Ако не е така и до 1 месец не ти подействуват, иди на психиатър - психотерапевт, за да ти помогне. Невролог НЕ ЛЕКУВА Паническо разстройство, но има и изключения. Пиши от време на време как си.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #3 -: Септември 15, 2011, 09:21:57 »

Of,kirilicata mi e zle...Ne e zaduljitelno da se chyvstvash otvratitelno.ima izkliuchenia. Smiley
Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
Пловдивчанин
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: Септември 15, 2011, 10:01:21 »

Докато четох отговора на Кристо получих атака хах..Smiley Ами ще видим стига да знам че ще се оправя от хапчетата бих изтърпял 1 месец и по-големи мъки,само да знам че ще се оправи всичко,а относно схемата незнам какво имаш предвид точно,но пия първата седмица по половинка сутрин(зависи кога успея да заспя и се събудя) а след това по едно цяло на ден и така 6 месеца без да спирам това ми каза тя и каза че след 1 месец ще усетя разликата.Поздрави и благодаря страшно много за вниманието и отговорите
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Септември 16, 2011, 12:04:21 »

--
« Последна редакция: Декември 23, 2012, 05:05:18 от DG » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Stareternity
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Септември 16, 2011, 10:08:20 »

Кадърният психолог ще ти помогне да разбереш каква промяна е необходима конкретно за тебе и в какво може да се изразява конкретно при тебе; нужна ли е такава или са необходими съществени настройки в сегашната ти "програма". Някои самички се "усещат", други искат помощ. Това ти състояние е израз на някакъв конфликт в душата - според психологията; май има и по-различни становища, но не знам дали са меродавни. Ако се интересуваш, ще направя справка. Гадно е, да, много е гадно, мене ли питаш? Шубе, ама голямо!!! Да те успокоя все пак - четох, че йогите с дишане сами си предизвиквали това - демек е нещо хубаво. ТУШ, а? Значи сме в крак с авангарда.
Активен
Пловдивчанин
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: Септември 17, 2011, 12:52:36 »

Хахах...Благодаря ви много за искрените отговори оценявам ги много !! Това с непукиството съм съгласен ,но то не става просто ей така според мен си е заложено в човека относно психиатри,психолози грам не искам някой да ми ровичка в мозъка и да ми търси дупки кофти че не виждам човек оправил състоянието си без тяхна намеса.Въпреки добитата информация от всички вас и изчетеното навсякъде все пак мисля да се придържам към хапчетата повече позитивно мислене някакви занимавки и осъзнаването на факта че всъщност сме здрави а това което получавам като сиптом е някаква временна тъга или проблем който явно не го осъзнавам на ясно,а е дълбоко вътре и трябва да изчезне след време,грешно ли е според вас и мислители че на 100 % е нужен психолог,а не може и сам човек не се мисля за някакъв женчо в никакъв случай ,но и незнам колко сили ще са нужни .Поздрави и благодарности
Активен
queenmaya23
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 176

Профил
« Отговор #8 -: Септември 17, 2011, 09:18:34 »

Аз за две години съм ходила на психо само един път- когато ме диагнозтицира. Изписа ми антидепресант и ме изпрати по живо по здраво. Лекарствата ги пих точно 4 дни, изпитах цялата палитра странични ефекти и си казах- какво се тровя и тия ла*на, хвърлих ги в коша и това беше. Аз си пия Ривотрилче в сравнително ниски дози и мога да кажа, че през повечето време се спрвям добре. Аз си знам, че не съм като другите хора, но никой друг не го разбира по никакъв начин. Честно казано от както идвам да чета тука се замислям  дали да се подложа на психотерапия, но в крайна сметка аз си знам какви са ми били негативните преживявания и не искам никой да ми ги припомня и да дълбае на дълбоко...
Ако човек е силен характер и не страда от най- закоравелите форми на ПР, фобия или някакъв друг вид разтройство, аз смятам че може да се справи и сам. Естествено с помощта на медикамент, било то бензодеазепин, билкови или хомеопатични, сила на духа, целенасоченост и постоянство, пълно излекуване не мисля , но ако през по- голямата част от времето човек се чувства нормален, това е предостатъчно...
Активен
Stareternity
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Септември 17, 2011, 09:43:46 »

Мисля,че всеки трябва да открие "лекарството" за себе си; евентуално да потърси помощ в откриването. Вероятно за един са достатъчни само хапчета, за друг - особено ако е попаднал на инфо, че хапчетата това-и-това... - различен подход. И при психотерапията има различни школи, така например на мене т.н. трансперсонална психология въобще не ми "пасва". Мисля, че е много важно човек да попадне в морето от информация на коректна такава и евентуално да получи помощ от специалист с достатъчно опит в тази сфера. Възможен път за справяне е комбинирането на горните фактори с приемане на билкови чайове (за нашето състояние), диета (не в смисъл "неядене"), релаксиращи упражнения, витамини, подбор на това какво гледа по телевизията (става дума за негативни новини, филми с агресия и прочее). При тези които се "мъчат" от т.н. вътрешни диалози (като мене) - да се опитат да ги "тушират" - има литература по въпроса. Ако пък на други са им необходими да обмислят разни неща и не им пречат - явно това за тях не е необходимо. Затова и казвам, че при всеки се налага индивидуален подход.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Септември 18, 2011, 01:03:42 »

-
« Последна редакция: Декември 23, 2012, 05:01:40 от DG » Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
dragon
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 45

Профил
« Отговор #11 -: Септември 18, 2011, 01:27:56 »

DG, това за конфликта не е съвсем така. Не можем да имаме всичко което поискаме но това да искаме нещо а да не го получим по принцип не причинява проблем. Проблем е когато дори не знем че го искаме-изтлакваме го. Така ако някой с който си 100% откровен те пита: "Абе ти искаш ли еди какво си?" ти му отговаряш: "А не за какво ми е" или "Луд ли си абсурд да искам такова нещо."
Активен
Stareternity
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Септември 18, 2011, 01:57:46 »

Не знам дали всеки конфликт е на сексуална почва - отиваме към Фройд. Още повече, че е възможно да се касае за конфликт на подсъзнателно ниво. И ето ти - психотерапевт. Само че конфликтът си тлее -> страх -> ПА -> страх. Поне при мене мисля, че е така. Само да не се окаже, че дълбоко в себе си много искам да стана космонавт на Луната, пък на практика обстоятелствата потискат това желание и следователно, за да се отърва от ПР трябва да се запътя към НАСА  Cheesy Cheesy Cheesy По-скоро ми се струва, че от чисто психическа гледна точка се касае за "болест" прекомерна фантазия, т.е. без наличие на конкретна физическа заплаха се продуцират всевъзможни вътрешни картинки, диалогчета - в негативна окраска; добавяме съответната доза емоционалност и впечатлителност - бам - страх - бам - ПА... Естествено трябва да се държи сметка и за "облагородената" почва от филми като "Смешно отделение", от "новини" като "Взрив в ... разпръсна ..." Един вид страхът не е враг, той е приятел, пръв приятел даже, но той иска да съществува, да продължава даз бъде приятел - той се нуждае от "храна". Значи - трябва любезно да му се заяви, че е спечелил ваканция - на някой прелестен остров в океана - и че би бил повикан оттам с приятелси зов само и единствено при нужда; на този етап да не се "хаби" толкова, тъй като не е необходимо. А за глада му - на острова растат чудни плодове...
Активен
delicacy
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 454

Профил
« Отговор #13 -: Септември 18, 2011, 02:36:37 »

В един по-късен етап на ПР, симптомите са това, от което се предизвиква ПА. Тогава говорим за хронично ПР. При първата ПА може  първопричина да е вътрешен конфликт, да речем желание да се харесваме на другите от една страна, а от друга един независим характер, който не търпи подобно угодно поведение, но е бил възпитан така да получава хорското внимание. Да речем, че това угодно поведение е предизвикало първата ПА, но впоследствие невинаги е нужно да има подобна психологическа картина, за да започне ПА, а паническата атака може да избие от едно обикновено сърцебиене, предизвикано от вълнение. След което да се прехвърли на главоболие, после на трудно преглъщане, след което на деперсонализация, после на болка в корема вдясно, а после на натрапливата мисъл, че може да нарани детето си, по-късно на обрив по-тялото и т.н. до безкрайност. Затова първо трябва да се пребори човек със симптомите, да се успокои от тях, и след това да търси в миналото си първопричината. Защото колкото и да търси първопричината, докато са налице симптомите, той няма да може да нарави връзка между детето, което е изяло шамар на 5 годинки и деперсонализация, която изпитва на 30 години. Защо симптомите ще покриват всичко и ще продължават да мимикрират, докато човек не ги преработи в психиката и не ги приеме като ирационални.
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #14 -: Септември 18, 2011, 03:35:54 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 04:04:28 от track » Активен
Страници: [1] 2 3
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА