evropea.com - форум за паническо разстройство
Август 15, 2022, 04:00:39 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 4
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 4

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 227 228 [229] 230 231 ... 316
  Изпечатай  
Автор Тема: СПОДЕЛЯМ, ЧЕ...  (Прочетена 332828 пъти)
skorpi
Hero Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #3420 -: Май 06, 2012, 07:39:43 »

http://s12.rimg.info/c1c295184dfc6264a042505e0f87f88a.gif

Админ, може ли да добавиш това? Понякога много ми се иска да се тръшкам точно така   Мерси предварително
« Последна редакция: Май 06, 2012, 10:42:13 от skorpi » Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 703

Профил
« Отговор #3421 -: Май 06, 2012, 10:04:12 »

И аз бързам да споделя:)
Току що се прибирам от Пловдив,нагушкахме се с Кадифенце,милата ми,добрата ми,красивата и умната ми Кадифе. Толкова съм щастлива,че познавам такъв човек като нея. Хора,не трябва да се крием зад некакви си Ник неймове по някакви си луди форуми,ние трябва да се срещаме,очи я очи,да споделяме,да плачем и да се смеем заедно. Аз имах един страхотен ден в Пловдив,но няма да изпадам тук в подробности. На най близките ще разказвам на лични.

Кадифе не преиграваш ли относно външния ми вид??
Добре де,аз защо се чувствам ужасно??? Обясни ми го?
Днес на отиване към Пловдив да ви кажа ми стана много страшно. Оле направо викам си ще слизам. Sad Много зле. През цялото време имах страшно напрежение и тревожност,може би заради причинита заради,ковто пътувах към Пловдив. На връщане по малко,но вътрешно щях да се пръсна. Сега съм си в къщи,олекна ми,смачкана съм от емоции и вече не ми е зле,но ми е напрегнато Sad

Скорпи много е яко това 

Споделям също ,че Ддидди е едно много красиво,младо,нежно момиче,но защо така слабо??? Храниш ли се редвоно??Започни да спортуваш. И повече тестени неща да,макар,че те пък не са много здравословни.

Мимче,ще ти разкажа всичко,макар,че то не е много за разказване. Сърцето ми се къса. Sad

Кадифенце,обичам те много и скоро пак ще се видим,ще видиш Smiley

Целувки на всички
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #3422 -: Май 07, 2012, 11:02:06 »

Кадифе, след 20-ти мога свободно да пътувам вече. Засега чакам да получа всички поръчки за баловете и чак тогава. Да ми е спокойно. Стискайте палци всичко да е ок.  Kiss

Мус, ще ми разкажеш във фейса. Гложди ме много  Smiley Стига си го късала това сърце, подкрепям Кадифе - много си хубава  Kiss

Аз да споделя, че лИбовните ми мъки преминаха   Ред е на наказателния отряд да се включи. Сега вече ще разбере от'де изгрява слънцето  Evil
« Последна редакция: Май 07, 2012, 11:07:33 от track » Активен
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3423 -: Май 07, 2012, 02:02:57 »

Споделям,че ми е зле,много зле. По скоро бих го нарекла депресия,отколкото ПР.Страховете и тревожността ми са толкова силни ,че ще експлодирам. Вместо да се радвам от факта,че скоро ще прегърна моето овненце,аз умирам от страх,как ще стигна до там,дали няма да ми стане лошо по път. Нещо се смесват нещата. Започвам да си мисля,че ще ми трябват медикаменти,колкото и да съм против. Мисля,че тук става въпрос все пак за недостиг на биологични вещества,които не знам как бих могла да набавя,освен по химичен път.
Моля доктор Тодоров ако може да се включи.

Обадих се на моя терапевт и му дадох задача да мисли. Ще се видим скоро и ще обсъдим. Но аз определено не се харесвам,въпреки че според Кадифе на външен вид изглеждам чудесно. Но аз знам на какво се дължи това Кадифе,далеч не е любов,защото любовта ми е далеч от мен,дължи се на моята дерматоложка,тя направи просто чудо с кожата ми.

Сега започвам да се обвинявам разбира се,да се тръшкам и вайкам  да точно така.....защо спрях хапчетата така рано. Ако ги бях пила до ден днешен,може би и по леко щях да премина и през раздялата с овнето. Искам да се гръмна!!
НЕ,всъщност не искам,обичам живота толкова много ,за това и този страх все пак от смърт и ала бала Sad
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #3424 -: Май 07, 2012, 02:10:22 »

"Мисля,че тук става въпрос все пак за недостиг на биологични вещества,които не знам как бих могла да набавя,освен по химичен път."

Без доктор Smiley
При един телесно здрав човек и биологичните вещества са наред Smiley Само че те са динамични, зависят от събитията, начина по който ги преживяваме, и начина по който интерпретираме тези преживявания. Ясно е че нещо в тази среща ви притеснява и обезпокоява. Дали това което на повърхността ви радва, всъщност не ви безпокои? Може би трябва да преразгледате вашите взаимоотношения, мотивация и динамика във вашите отношения, за да решите съвсем на рационално ниво аспектите които всъщност ви обезпокояват. А иначе, може би всеки на ваше място би реагирал с подобен "биологичен" отговор на безпокойството.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3425 -: Май 07, 2012, 03:28:07 »

Благодаря за светкавичната намеса:)
Само не разбрах "без доктор" ще се оправя или вас да не наричам доктор? Smiley
Нещо се обърках.
Иначе, какво искате да ми кажете- че се страхувам повече от това,което ме очаква там и може би за това тялото ми реагира по този начин? Да истина е. Поставена съм на кръстопът. Очаквам тази среща да ми даде няколко много важно за моето бъдеще отговори и най вече да ми покаже пътя ,който трябва да избера. Това е така наистина,но дали това е и причината да се чувствам толкова слаба,без настроение,много изнервена,страхлива и какво ли още не? Sad( Дали все пак няма някакъв вариант за медикаментозна намеса седмица преди отпътуването и след като се завърна да ги спра? Нещо от рода на някакви повдигащи настроението хапченца или такива,които поне успокояват? И аз вече не знам,толкова ми е объркано в главата Sad
Четах сега блогът на д-р Герев. Нещо някой да ми каже за това? Аз лично се разпознах  на няколко пъти Sad
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #3426 -: Май 07, 2012, 03:40:10 »

Исках да кажа, че аз не съм доктор Smiley

Всички тези преживявания са нормални, когато човек е на такъв важен кръстопът. Те вместо да тласкат към активност по посока да се премахнат, трябва да се използват в техният истински смисъл - човек да си даде сметка наистина, колко е сериозна ситуацията за него и да го тласне към вземане на някакво решение относно .... в случая вашият кръстопът. Тревожете се, точно това ви е необходимо в момента, за да решите сложната за вас ситуация. Ако притъпите с медикаменти тези ваши усещания, няма да има какво да ви "застави", да въведете яснота, по отношение на проблемите си. Тревогата, в случая изразена с някакви симптоми, ви е помощника Smiley
Ако пък нещата са твърде трудни, извън вашите възможности за решение, медикамента винаги е помощник, но само моментен.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3427 -: Май 07, 2012, 05:42:10 »

Да значи точно искам някакво претъпяване на тази тревожност и притеснение.Моя терапевт и той точно това май се опита да ми каже днес по телефона,че всичко това иска да ми каже нещо и че е нормално така да се чувствам. Но този страхм,да не ми прилошее и да проваля цялата екскурзия ме изяжда. Sad
Сега даже си викам,ами ако съм тежко болна и там болестта ми се развие до краен предел и трябва и в болница да вляза? Оле много лошо, не искам да го мисля Sad Против съм хапчетата да,казвам го и стоя зад думите си,но как да се успокоя ? Искам да се наслаждавам,на това което идва,защото то е хубаво и толкова много го исках и мечтах Sad
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3428 -: Май 07, 2012, 06:24:10 »

Цитат
Ако притъпите с медикаменти тези ваши усещания, няма да има какво да ви "застави", да въведете яснота, по отношение на проблемите си.

Не съм съгласна. Точно благодарение на успокоението, което дойде от хапчетата, прогледнах за нещата, които трябва да променя, за да оправя живота си и започнах едно по едно да си правя необходимото, за да се случи, докато преди това само залягах по леглата, ревях и се самосъжалявах. Сега действам и животът ми се промени коренно за половин година във всяко отношение. Не че няма още какво да се желае. Не че междувременно не се появиха други проблеми, извън ПР, но не мисля, че щях изобщо да започна да променям живота си, ако не бях взела решението за хапчетата. Сега правя неща, които преди бяха абсолютно немислими за мен и ми се струват дотолкова нормални, колкото ако никога не съм имала ПР. И да, част от причините най-вероятно са в хапчетата, но другата, не по-малко съществена част, отдавам на следствието от употребата им, а именно активизацията ми към действие в посока промяна на обстоятелствата в живота ми, вместо тяхното пасивно оплакване.
 Wink   Единственото, за което малко ме е яд е, че отлагах толкова дълго и вярвах на този и онзи. И при положение, че се развиват разностранни и противоречиви теории за ПР, но всеки си знае какво му е и се почват спорове от сорта на това кое е дошло първо - кокошката или яйцето, най-добре всеки да си реши по кой път да тръгне и да провери дали за него е успешен.   Не ме интересуват теориите, а резултатите. Животът си тече, нямам време за губене, за тоя живот се настрадах, стига ми толкова
« Последна редакция: Май 07, 2012, 06:36:31 от skorpi » Активен

Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3429 -: Май 07, 2012, 06:48:13 »

Да ми се обясни моля,какво е клинична форма на депресия?Huh?  Cry
И защо господин Тодоров казва,че не е доктор?
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3430 -: Май 07, 2012, 07:44:40 »

Цитат
Да ми се обясни моля,какво е клинична форма на депресия?

Клиничната депресия е тежка, дълбока форма на депресия, при която се налага хоспитализиране и лекарско наблюдение, защото качеството на живот е нарушено значително и има риск за здравето и живота на пациента.

Цитат
И защо господин Тодоров казва,че не е доктор?

Защото психолозите не са доктори, за разлика от психиатрите. Стига, разбира се, да не е доктор на науките, но явно не е.   
Активен

kadife
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 577

Профил
« Отговор #3431 -: Май 07, 2012, 08:35:27 »

Да, и защо г-н Тодоров не е доктор, защото е психотерапевт - а това не го прави със сигурност две неща, не го прави лекар и не го прави мъж ( в кабинета, имам предвид:)))

Така, сега стисвам устни и никакви приказки за терапевти, че положението е критично!

Иначе... някакво ми е хубаво такова, красиво, чувствено, чак щастливо... не знам защо, тоест знам, но е безпочвено - тоест е само в моятаг главица.

Литъл Овненце, изглеждаш прекрасно, лицето ти ясно - очите ти като звездички и един такъв трепет усетих... онзи, който потушиха силом у мен - завидях ти с обич, на трепета, да знаеш:) Мисля, че винаги ще изпитваме леко напрежение при важни решения, това не е ПР вече, това е житейската несигурност в решенията ни, в постъпките, в хората около нас и техните намерения. При теб нещата се нареждат, чувствам го и го виждам,  и много се гордея с успеха ти!

Трак, тези балове ме умориха вече, а сега и персоналът пратих на Марс, писна ми от всички - хем не работят, хем претенции... не може така, аз съм перфекционист, давам голяма заплата, но искам онова, което искам да стане. Така, че хайда дано са ти плодотворни баловете, при мен май само умора ще ми донесат, но така или иначе чакам и теб в Пловдив! Smiley Може и г-н Тодоров да вземеш, шегувам сеее... не мога иначе, така съм устроена, има ли мъж, трябва да го закача и не за чест, не за слава... не зная защо, просто така, за да е засмяно, пък и е очарователно да смущаваш мъжете - тоооолкова са симпатични, когато се опитват да не направят нещата лични laugh

Диддди е много талантлива и шарена, творец, поздрави специални от мен и не забравяй, че творческите личности сме доста предразположени към психологични страдания, да не кажа по-силна дума laugh

Скорпито, ааах любовта те е попила вълшебно и да идваш тук съвсем не ти е потребно, нали Smiley Наша гордост такава!

И сега какво остава, да пожелая спокойна нощ на всички, обувам мойте цвички и отивам да спортувам!
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #3432 -: Май 07, 2012, 09:33:55 »

Мус, знам че ще се справиш. Ти си невероятно силна жена. Вярвам, че ще си изкараш много хубаво и след това ще се похвалиш за всичко, което ти се е случило. Искам картичка оттам  Kiss

Кадифе, след 20-ти обещавам, че ще дойда. То хубаво да го взема г-н Тодоров, ама трябва да взема и жена му... едва ли ще го пусне сам. А вече като чуя за чужди жени и ми настръхват косите  Grin

Скорпи, любовчийке, всичко наред ли е при теб 

Аз съм зле! Не от ПР, ами от синузит ... не беше се обаждал някъде около три годинки, от два дни съм аут  Sad Носът ми е червен, тиквата дебелата ме боли постоянно. Искам гуш, а мъжът ми го няма. Какво ми остава  Grin

Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3433 -: Май 07, 2012, 11:12:43 »

Цитат
Скорпито, ааах любовта те е попила вълшебно и да идваш тук съвсем не ти е потребно, нали  Наша гордост такава!

Цитат
Скорпи, любовчийке, всичко нарeд ли е при теб

С любовта  - да, с ПР - доста по-добре, с всичко останало - не бих казала,ама... ще видим. Като цяло се чувствам значително по-спокойна и уверена.  Wink
Активен

raspberry230
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 50

Профил
« Отговор #3434 -: Май 08, 2012, 07:09:10 »

Добро утро!
Споделям, че моята терапия завърши в рамките на 14 сесии (4 месеца).Бях кълбо от нерви, сдържани чувства, страхове, нерешителност. Сега съм  различна.
Ако има хора от Варна и близките населени места, които четат тук и все още се колебаят какво да предприемат, от все сърце препоръчвам психиатър- психотерапевт Петър Николов, приема в медицински център "Брегалница".
Потърсете информация в интернет!
Успех!
« Последна редакция: Май 08, 2012, 08:05:11 от raspberry230 » Активен
Страници: 1 ... 227 228 [229] 230 231 ... 316
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА