evropea.com - форум за паническо разстройство
Юни 30, 2022, 06:32:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 1
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 1

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 316
  Изпечатай  
Автор Тема: СПОДЕЛЯМ, ЧЕ...  (Прочетена 331845 пъти)
skorpi
Hero Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #840 -: Ноември 21, 2011, 01:41:03 »

Цитат
Скорпи какво имаш в предвид под самонавиване? Обяснете ми.Вие като странични наблюдатели виждате повече отколкото аз. Къде обърках?

Маруся, прочети си само последния пост и ще видиш какво е самонавиване! Отделно, същото ти казах и за въпросното овненце и терзанията ти спрямо него - наистина ли не виждаш кога ти се появяват тревогите? И как така не е ПА -
Цитат
Но за първи път снощи след съня си имах усещането ,че ще превъртя,че на някого нещо мога да направя.

какво е това, ако не ПР?
Не забелязваш ли, че болежките ти се появяват винаги, когато допуснеш страха, че ще изгубиш любимия човек, да те превземе? Изследвай се за каквато болест искаш, но ако ти кажат, че си здрава, приеми, че е така, защото не може само да се тестваш за всички болести - страшно много са!!! Днеска ще е рак, утре друго...
Не искам да си мислиш, че те нападам или че не те разбирам. Знаеш, че не е така. Просто се ядосвам, когато сами си вгорчаваме живота и искам да те накарам да се спреш и да си добре.  

Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 703

Профил
« Отговор #841 -: Ноември 21, 2011, 02:17:23 »

Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Скорпи,изобщо не си мисля,че ме нападаш,може би точно от това имам нужда,от ритник ,за да се съвзема и да престана с всичко. Да наистина,колкото и да ми е хубаво с този човек,колкото и да ми беше полезен по време на критичния период,сега страхът от неговата загуба наистина предизвиква усещания в мен,които ме стресират. Защо се чувствам зле,щом не съм болна? Ходя като ударен самолет днес цял ден,залитам,нямам сили, лошо ми е,храня се поне,но мъничко,нещо в корема ми е свито.

Веси знам,грозно е да се говори за такива болести,аз никога не съм изпитвала такъв страх от тях.Винаги съм вярвала,че ако ми се случи ще се преборя,колкото и смешно да звучи,защото такава болест не се преборва. Всичко започна от смъртта на тази близка на семейството жена,тя почина от рак на панкреаса.И странно,но факт,аз точно за такъв рак си мисля. Защо не мисля примерно за рак на белия дроб,все пак пуша,но си мисля,как бе,глупости,дроба ми е здрав и чист. Но при всяко ходене до тоалетна наблюдавам стомаха си,дали ме боли ,дали има кръв някъде/понеже една година преди смъртта си тази жена имаше кръв,когато ходеше до тоалетната/. Дали наистина не съм се изплашила много след този случай?И сега започвам да си въобразявам,че вехна и се състарявам и умирам едва ли не. Допълнително факта ,че овнето е по млад от мен, в главата ми е постоиянната мисъл,че съм стара,че до него съм като някоя леличка  Cry Cry Cry
И защо по дяволите ако ще умирам,не умра най накрая и да се приключи с тази мъка,защо трябва да се мъча,да изживявам и да страдам така? Другите също имат страхове и притеснениа,защо тях нищо не ги лови? Как мога да имам пълноценен живот и връзка изобщо в подобно състояние?
Днес бях твърдо решена да му се обадя и да му кажа,че искам да поговорим.Дето вика Скорпи,поне да съм наясно и да ми олекне.Толкова ми беше зле,че за миг си помислих,защо си го причинявам,защо не сложа картите на масата и да се свърши? Но след известно време започна пак да нахлува страхът и започнах да се разколебавам. И сега не знам накъде....
Веси викаш по леко се чувства човек след прочетена молитва за здраве? Дано.Аз също чувам само хубави неща,още повече,че не съм и кръщавана в църква и сега съм щяла да се причистя. Оф вярвам или не,правя всичко,което е нужно,тези неща наистина не случайно ги има. Дано да съм жива до събота де:(
Активен
Stareternity
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 332

Профил
« Отговор #842 -: Ноември 21, 2011, 02:28:52 »

Маруся, Бързам да те успокоя. В момента чета една много, ама много тежка и сериозна книга - J. M. Schwarz - The Mind and the Brain. Пълно е с терминология. В интерес на истината се касае за проучванията и проблемите, свързани с обсесивно-компулсивното разстройство. Авторът разглежда и своя път на специалист в тази насока - разни институти, модели, пациенти и т.н. и т.н. Цялата работа е "в главата" - да го кажем по-простичко, един вид свръхчувствителност. Как се третира, "лекува" това, тепърва ще прочета. Т.е. Скорпи е права за самонавиването - просто си чувствителна и такива "самонавивки" у тебе хващат "дикиш". Не се самообвинявай - все едно да обвиняваш Толстой, че е чувствителен  Wink Та наблюденията на автора са, че е нужно при ОКР да се прилага метод от 4 стъпки. При първата на пациента му се обяснява, че нищо свръхестествено не се случва, просто има свръхчувствителност в някакви чаркове в главата и оттам някакви погрешни връзки. Сега ще чета за останалите стъпки. Та мисълта ми е, че може би нещо подобно е и при ПР - все са са неврози. Може и да не е точно така, ама досега на книга с експерименти за ПР не съм попадал. Може би добра ще е Panic Away.
Пиши дали се поуспокои малко!  
Активен
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #843 -: Ноември 21, 2011, 02:50:20 »

Благодаря ти Цанко,
не не съм спокойна.Добре ,че съм поне на работа и съм сред хората,че ако бях сама в къщи сигурно вече щях и бърза помощ да извикам. Имаме адски много работа и аз не мога ама грам не мога да се концентрирам,нали така и така ще умирам!!!! Да,доктора ми вчера също спомена нещо за тази чувствителност,но така и не разбрах какво точно искаше да каже. Дали наистина съм толкова чувствителна и изживявам всичко така на дълбоко? Хората около мен ме имат за дебил ...и аз си мислех,че съм. Знам ,че всичко е в главата.Никой от вас не се позаинтересува за онази книга,която исках да ви я пратя ,за световната конспирация срещу здравето,но там също много добре всичко е описано. Цанко чакам следващите стъпки.
Активен
Stareternity
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #844 -: Ноември 21, 2011, 03:27:10 »

Маруся, знам за тези книги, свързани с конспирации. Попадал съм на такива, но не искам да ги чета. Само два простички въпроса: защо авторите им ги пишат? и ако всичко е много тайно, конспиративно, те откъде знаят за тези неща?  Wink
Продължавам да чета книгата, ама тя е на английски, с много термини, сега съм на към страница 100, а има още 350  Huh? Има много забавни примери с пациенти с ОКР. Първа и втора стъпка са relabeling и reattributing - т.е. да бъде осъзнато, че всичко е на мисловна основа - никакви мистически шарлатании няма. Всъщност книгата май не е много-много за широката общественост, а за колеги на автора. Той също в професионалното си израстване се е питал какво де факто става, какви са причините - говори и за хапчетата и за психотерапията.
Та нейсе, трета стъпка е refocusing. Значи, след като доколкото схванах, става дума за един вид погрешно "зацикляне" в мозъка, все едно да се мъчи да "решава квадратурата на кръга"  Wink, просто този цикъл трябва да бъде прекъснат. Един вид мозъкът трябва да бъде "научен". И тук идва третата стъпка. Значи, иска човекът много да си мие ръцете - демек мръсен, ще се зарази... Знае, че е глупост, ама напира, иначе - тревога. Пише за едно правило 15 минути - да се опита първоначално да устиска за 15 минути и тогава... А после е рефокусингът - вместо да се мие - да почне да прави друго - да играе на компютърна игра, да плете, плеви... За това е нужно много воля, но точно тя постепенно ще разкъса оная лоша "схема" и ще бъде изградена друга на нейно място.
Между другото, аз си мислех, че на психотерапията разни подобни неща стават - разни модели, упражнения, водене на дневници, знам ли какво - пък то един дълъг разпит... Huh? Wink
Е, може и тоя автор да не е последна инстанция, ама написаното от него, ми звущи логично. Жалко, че не е проучвал въпроса с ПР  Embarrassed
А и какво ли е ПР?!
Активен
Stareternity
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #845 -: Ноември 21, 2011, 03:43:01 »

А, и да споделя, че авторът не е против психотерапията. На едно място казва, че например при депресия когнитивно-поведенческата терапия била много полезна, ама при ОКР на част от пациентите не "им стиска".
Днес ми е трвожно, още като ставах. Всъщност много добре си давам сметка, че не е тревога, а по-скоро вълнение. И много добре знам от какво. Все едно на човек да му предстои среща с известен музикант и няколко часа преди това се вълнува. Това е нормално усещане. Бих казал - хубаво. Някой психолог беше споменал, че няма добро и лошо вълнение - важно е какъв етикет ще му залепиш. Тъй че ще се старая да лепвам положителни етикети, а не отрицателни - демек "трвожно ми е" - и оттам да зациклям... в тревожност  Wink
А, има и друг модел - "тревожно" ти е, безпокоиш се? - направи 50 лицеви опори!  Wink Защо ли - малко здрав разум - и ето ти отговора  Wink

« Последна редакция: Ноември 21, 2011, 03:44:55 от Stareternity » Активен
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #846 -: Ноември 21, 2011, 04:14:19 »

Да Цанко,мисля,че разбирам и аз вечв какво иска да ни каже автора с тази книга. Това ми напомня за лекциите на Джон Кехое,които аз съвесем безотговорно изоставих.Защо? Защото просто бях добре. Да ама не.Такива половинчати работи не бива да се допускат,или се хващаш и караш до край или изобщо не започваш. Та там става въпрос точно за това,да научиш мозъка да мисли в определена насока,той например наричаше подсъзнанието - мошенник,който те кара да мислиш какво ли не,но подсъзнанието и съзнанието било различно нещо. И ние трябва да се научим именно да не се поддаваме на това,което ни казва подсъзнанието.Некви ей такива на пръв поглед засукани и завъртяни понятия,но съм сигурна,че ако бях работила до край,щях да имам много по добри резултати.Както и с медикаментите,почувстваме ли се добре и хайде,мятаме ги в ъгъла и ги забравяме.ГРЕШКА!
Та долу горе ми ясно в каква насока трябва да работя,но наистина ,трудно е,ужасно трудно.
Когато бях зле,се научих да медитирам,дори имах период в който успявах да напусна тялото си.Но да,тогава бях завладяна от болестта и всичко като че ли ставаше от само себе си. Сега,когато се почувствах по добре,зарязах всичко,даже и не спортувам.Какъв срам. Иска ми се сама да се набия. Но на мен най големия ми недостатък е липсата на търпение.Искам да има резултат и то веднага,видя ли някакъв захвърлям всичко   и ето какво се получава.А човек трябва да е постоянен в това,което върши....
Изпих около литър и половина вода и леко ми просветна.Чувствах се обезводнена от няколко дни. Сега има леко подобрение.
Сега ще си поръчам пак и водораслите и от др седмица започвам активен спорт пак.Аеробиката,която толкова обичам.  Моля се наистина с 2 ръце на Господ,да нямам някаква лоша болест . Cry
Активен
Cristo
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

Victory

Профил
« Отговор #847 -: Ноември 21, 2011, 04:29:35 »

Маруся, това, което описваш е типична Паническа Атака! Но защо не си взима Ривотрил 1/2 или цяла таблетка? Защо се измъчваш? Трябва да се успокоиш, ще отмине ПА..
Никакво заболяване нямаш, просто много ти е "опъната" нервната система..
За това са лекарствата - да те стабилизират, да не се мъчиш и да се върнеш към нормален живот
Активен
Cristo
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

Victory

Профил
« Отговор #848 -: Ноември 21, 2011, 04:33:26 »

А, има и друг модел - "тревожно" ти е, безпокоиш се? - направи 50 лицеви опори!  Wink Защо ли - малко здрав разум - и ето ти отговора  Wink

Ето един от начините - правилно, колега - спортът му е майката! Wink
Активен
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #849 -: Ноември 21, 2011, 04:38:01 »

Кристо на мен такова нещо не ми беше предписано. Аз бях само на Ципралекс и от 2 седмици съм ги спряла Sad
Наистина ли смяташ,че това е паническа атака? Посред нощ? След кошмар?
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #850 -: Ноември 21, 2011, 05:19:30 »

Хора, моля ви се въздържайте се от съвети за конкретни лекарства и дози - ше вземе някой да ги нагълта и да направи беля. Кристо, с най-добро чувство го казвам!!! Четат много външни - лекарства не се почват и спират току-така, особено пък Ривотрила, който е най-кошмарното от всички... Знам, че намеренията ти са добри, но може да направиш лоша услуга на някого.  
Не случайно за тях си има специални рецепти...
« Последна редакция: Ноември 21, 2011, 05:22:11 от skorpi » Активен

Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #851 -: Ноември 21, 2011, 05:33:24 »

Скорпи споко бе. Не вярвам някой да хукне да пие такива лекарства без да знае за какво иде реч. Плюс това нали са с рецепта? Как ще си ги набави? Стига,големи хора сме.Аз няма да тръгна да пия нещо различно от това,което ми е предписал лекаря. Тези външните дето четат нека си правят каквото искат,отговорността си е тяхна Wink
Активен
Stareternity
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #852 -: Ноември 21, 2011, 06:05:00 »

Четвърта стъпка е revaluing - демек - да се осъзнае, че това е един вид "шум в мозъка", един вид глупотевини. Ей, някой четящ невротик да не се стресне - няма шум, касае се за метафора (май произходът на този модел идва от кибернетиката - за "шума").
Намерих и това (който се интересува от ОКР): http://hope4ocd.com/foursteps.php
Интересно какво ли пише на останалите 350 страници от книгата  Huh?
Хрумна ми една идейка. Май подтекстът на тия неща е, че се касае за нещо като навик. Значи целта е този гаден навик да бъде "отвикнат" и заместен с нещо позитивно. Правя алюзия със страха - човек се уплашва от нещо или методично се плаши и един вид се получава подобно на навик - "зацикля" - няма конкретна причина за страх, тъй че да се произведе реакция на борба или бягство от заплахата, обаче тая верига си съществува - т.е. като няма заплаха, невротикът си я "фантазира" - с което още повече зацикля и поддържа веригата. Следователно целта е тази верига да се разбие. Как? Не знам. Ако има психолог, нека се намеси. Възможно е да пиша глупости. Просто така ми се струва, в резултат на "самоанализирай това"  Wink
И като споменах "методично се плаши" имам предвид нуждата от лична душевна хигиена. Уж човек е много еволюирал, ала струва ми се, че "вътре" не кой знае колко далеч от страховете на първобитния дивак - при едно подмолно и последователно напластяване в негативен аспект, се стига до методично въздействие върху т.н. чувствителни точки на човешката психика - това професионално се използва от създателите на реклами. За да съм по-ясен: филми с насилие, жълта преса, новини, политически боричкания, мистика и окултизъм, псевдонаука, книги, писани от графомани, агресивна музика...
Аз не мисля, че винаги има умисъл - просто живеем в доста либерален свят. И лично дело на всеки е да умее да отсява зърното от плявата. За това и сме ходили на училище, някои от нас имат и висше образование, учили сме физика и химия, математика и география. Който не е, или си е спестил тия знания, "дупе да му е яко" - не един или двама остап-бендеровци ще се опитат да се подсладят, измъквайки му паричките  Wink
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #853 -: Ноември 21, 2011, 07:57:26 »

Маруся, посвещавам го на теб

Защо сърцето ми не стане цяло в лед,
защо все още има място там за теб,
защо ти колкото и пъти силно да раняваш,
каквото и да правиш, в него си оставаш?

Защо в душата ми не станеш черен мрак,
защо безпомощна ме правиш пак и пак,
защо не мога просто да те мразя,
защо ли ми е спомени за теб да пазя...

Защо не си отидеш, сякаш не си бил,
не сме се виждали, не си ме наранил,
и никога за мене нищо не си дал,
не сме се имали и ти не си живял...

...

Измислица си бил, родена в самота,
пародия на истина, фалшива красота,
не съм била за миг в сърцето ти дори,
не сме се искали, и заедно не сме били...

Защо тогава толкова боли?
...
Активен

Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #854 -: Ноември 21, 2011, 08:02:26 »

Цанко,душа,всичко е ясно,ама някъде не пише ли как бре боже да станат тези фокуси? С прости думички,цак цак. Аз се захващам много сериозно с Кехое,то се е видяло ,че трябва да край да се докарват нещата. Майка ми тя до сега ми филосостваше по телефона,как сама всичко съм си причинявала,как съм се притеснявала за неща,които още не са се случили и съм си въобразявала ,че съм болна. Ще я видя аз нея ако наистина съм!! Пфууу тва начи майките,колкото ида ги обичаме понякога могат да те изкарат извън равновесие. Ама не мога да се откажа от нея Sad
Иначе да ви кажа малко се поуспокоих сега в къщи съм,хапнах.Леко ми олекна. Ама се страхувам сега като заспя пак да не иска някой да ме трепе насън.Аз това сънувам. Веднъж бях с пробита глава,кървях,снощи една вещица искаше да влезе през прозореца и да ме наръга и познайте,беше лелята на овнето. Нямам думи какви простотии сънувам и се плаша и се побърквам.
Дано тази нощ да е по спокойна боже дано.
Активен
Страници: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 316
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА