evropea.com - форум за паническо разстройство
Юни 30, 2022, 06:28:09 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 1
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 1

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 316
  Изпечатай  
Автор Тема: СПОДЕЛЯМ, ЧЕ...  (Прочетена 331843 пъти)
Little Овненце
Hero Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 703

Профил
« Отговор #825 -: Ноември 20, 2011, 08:35:01 »

Веси няма какво да се плашиш. Кой ти установи нарушенията във вестибуларния апарат?Аз нали ти казах при мен какво беше? Това не минава никога и си остава за цял живот,но не е никак страшно,не се умира и се преодолява. Според мен щом сама заключваш,че симптомите на ПР са по честите,значи АД му е майката или терапия просто. Но наистина дай си време да подейства Бетасерка,иска си време за това. Това е много добро лекарство.

Скорпи,ама направо много точно се изказа с тръшкането като за световно.Няма да ти казвам колко си права. На сега и аз се тръшкам като луда,все едно света се свършва. Страхувам се,че никога няма да бъда доволна от живота ,който водя и все нещо ще има,коетп да драматизирам и да му се вживявам.Защо сега вместо да съм щастлива,аз се тормозя и ме наляга огромна депресия? Какъв съм такъв екземпляр не мога да се понасям.Дали защото имам толкова голяма нужда от него,дали защото искам да е до мен,защото така се чувствам най сигурна и защитена,дали си го въобразявам това всичкото,реално ли е? Полудявам бе хора не разбите ли?Не съм наред. И не знам какво трябва да се случи,за да се почувстам жива.

Много съм отчаяна.Неделя в,дали заради това ми е толкова смотано и тъжно.? От едно време мразя неделите.

Миме благодаря ти за хубавите думи,но явно не съм достатъчно красива,умна и прочие,щом като не мога да се справя с една такава ситуация. Дори на комплиментите му не мога да реагирам адекватно,все не вярвам,че наистина го мисли,а го казва просто ей така. Ужасна съм и се мразя.
Не се чувствам добре,зле ми е,уморена и изнемощяла се чувствам, болна ли съм?Депресията и тя е налице.
Да най вероятно ще се опитам да ми загатна за нещата,които стават вътре в мен,но много ми е трудно да говоря..хич не ме бива в това да се обяснавам на някого....Но ще се опитам...трябва,защото загивам,предавам се.
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #826 -: Ноември 20, 2011, 08:49:41 »

Цитат
Много съм отчаяна.Неделя в,дали заради това ми е толкова смотано и тъжно.? От едно време мразя неделите.

И аз съм се разкиснала днеска и точно това си мислех, че обичам петъците и ненавиждам неделите - е, честно, няма по-тъп ден от седмицата
Маруся, бях в подобно положение до неотдавна, когато ми напираше отвътре да викам как се чувствам, а мълчах и се самоизтезавах... по много сходен начин. В моя случай се сбъднаха твоите страхове. Получих отговора, от който и аз се страхувах. Но пък изпитах огромно облекчение. Най-после бях честна и нямаше тайни... така че не знам кое е по-добре. Съвети няма да давам. За себе си не съжалявам - така е трябвало, така е станало. Господ знае какво ще стане после. Може пък някой ден да тръпнеш за друг, знам, че сега не ти се вярва... но животът е много странен и непредвидим. Поднася какво ли не... ако преди 2 години някой ми беше казал, че ще преживея всичко, което се случи, щях да му кажа.... че гледа много филми и че не ме познава. А то се оказа, че аз не се познавам
Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #827 -: Ноември 20, 2011, 09:03:51 »

Много си права Скорпи.Човек е създаден ,за да оцелява и наистина не знае на какво е способен,докато не му се наложи да го преживее...
Аз също съм наясно,че всичко отминава,че може наистина някой ден ще тръпна по друг и че всичко,което се случва сега,тогава ще ми е смешно може би,или най малкото което е,няма да се сещам с болка за това.
Но въпросът не е в това,че знам какво ще бъде,а как да се справя със сегашната ситуация? Какво,да привикам и да му кажа,че обичам с цялото си същество,че искам да е до мен и ,че полудявам от мисълта за евентуалната загуба?Не мога ,убий ме не мога да му кажа.Само при мислъта ми се обръща корема.А той е толкова спокоен в нашата връзка.Имам чувство,че е толкова сигурен в мен. Знае по всяко време на деня къде съм,какво правя,че вечер съм си в къщи,никъде не ходя.Изобщо няма никакви притеснения той като мен. Живот си живее,мисли си неговите неща там,занимава си се със спорт,хич не му и идва на ум аз през какво мога да минавам в момента. Сега по телефона също ми каза,за какво се притесняваш,всичко ти е наред,всичко е страхотно,отпусни се,почивай и не мисли за глупости. Колко му е лесно не е истина. А аз седя и се измъчвам и най лошото е че не мога да спра.
Главоболие ме мъчи от 2 дни насам,зверско,и наистина може да се дължи на факта,че съм изморена просто. И това вътрешно напрежение и страх не знам как да ги изтръгна от себе си. Cry
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #828 -: Ноември 20, 2011, 09:15:47 »

Маруся, 1 към 1 се чувствах и аз. В представите на мъжете ние сами си правим драмите, а те ни лук яли, ни лук мирисали. Милион пъти съм си представяла какво и как ще кажа, накрая стана съвсем друго... но така или иначе настъпва този ден на истината и... ами обикновено е, когато се изпокарате. Тогава нямаш какво да губиш, вече си го прежалила и просто излиза. Всичко, което си трупала толкова време! То е като ПА. Просто избухва. Знам какво е да се пръскаш вътрешно, а външно да се опитваш да си спокоен. Не е ли същото, като да имаш ПР?
В крайна сметка да обичаш нито е най-голямото престъпление, нито е толкова ужасно някой да ти признае, че за него си целият свят... кой би се засегнал от това? Какво ще загубиш, ако му кажеш и той не те обича? Ако е така, значи и сега не сте заедно, а само в твоите представи е така. А от тази измама, Маруся, най-много боли. Не лъжи себе си. Не си губи времето с мъж, който не е готов да ти отвърне. Това ще те съсипе повече, отколкото ако го преживееш и потърсиш взаимност другаде.
Активен

track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #829 -: Ноември 20, 2011, 11:13:35 »

Smiley
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 06:44:55 от track » Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #830 -: Ноември 20, 2011, 11:33:39 »

Цитат
Ииии вече няма накъде да спа 

Аз повече се притеснявам по въпроса с кого да спя.  Така де, да си дойдем на темата.
Активен

track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #831 -: Ноември 20, 2011, 11:47:51 »

Smiley
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 06:44:59 от track » Активен
Cristo
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

Victory

Профил
« Отговор #832 -: Ноември 21, 2011, 07:51:19 »

Доктор Кристо само влиза, казва колко му е хубав денят и си излиза  Grin

Ето ме, Миме!
И аз като Маруся мразя неделите. Особено неделя вечер. Това е приготовление за тежкия понеделник, краят на хубавите дни през седмицата, с една дума - неприятен ден. Събота и неделя отсъствам от града, ходя сред природата, играя футбол - нали знаеш, че съм привърженик на футбола Smiley
Радвам се, че с Мима сме спали в едно и също легло Grin Но в различно време Grin
Скорпи, как си - оздравя ли?
Приятен слънчев ден на всички
Активен
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #833 -: Ноември 21, 2011, 09:48:15 »

Хора,всичко пак започва отначало.
Снощи,по скоро вечерта когато ви писах последно ме обхвана онази така позната тревожност и страх от нещо ,което ще се случи,нещо лошо.Не знам какво е то,просто ме е страх. Повръшах,защото стомаха ми се сви,не мога да се храня,сухо ми е в устата. Познато е на всички ви предполагам. Пих едно хапче за главолболието и към 9 и 30 съм заспала. Събудих се към 11 и 30 от неверятен кошмар,имах чувство,.че превъртам. Говорех страшни и несвързани неща Sad Умирах от страх и имах чувство,че наистина ама наистина полудявам.
Когато опитах да заспя,все едно някъде потъвах,не цялата треперих,беше много страшно :(И казах,че имам неизлечима болест и скоро ще умра. Защо го мисля това.Тъкмо се бях стабилизирала и всичко беше наред. Какво стана изведнъж,защо са тези кошмари и мисли и усещания?
В събота ще отида да ме кръстят в църква,вече не знам на кой господ да се моля и знам че всичко е вътре в мен и бях започнала да го преборвам,защо пак се връхлита? Нямам ПА, няма нищо общо с онези симптоми,само страх,ужас, и безпокойство. И това главоболие......;(
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #834 -: Ноември 21, 2011, 11:36:09 »

Цитат
Скорпи, как си - оздравя ли?

Май,май. 

Цитат
защо пак се връхлита?

Мисля, че знаеш, Маруся. Видя ли докъде води самонавиването??  Kiss
Активен

vesi2003
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 313

Профил
« Отговор #835 -: Ноември 21, 2011, 12:13:25 »

Миличка,съчувствам ти.Ужасно е.Ето  в тези моменти трябва да сме подготвени,как да ги посрещнем.Пием лекарства,спираме ги и всичко се връща,бъди по силна от това нещо.Колко пъти сме си повтаря  ли една на друга,че нищо няма да ни стане,просто си имала един кошмар,който не си мисли и навивай,че пак ще стане.Ако мислиш за това,то ние го предизвикваме.Само мога да ти кажа спокойно.Ето и на мен сега ми е лошо,но отивам да си пребера детето от у-ще.Нищо няма да ти стане,нито с главата,нито с нищо. Нямаш ли нещо подръчно лекарство за успокоение  в такива моменти?
« Последна редакция: Ноември 21, 2011, 12:15:45 от vesi2003 » Активен
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #836 -: Ноември 21, 2011, 12:32:52 »

Скорпи какво имаш в предвид под самонавиване? Обяснете ми.Вие като странични наблюдатели виждате повече отколкото аз. Къде обърках? Sad

Веси,по принцип ПА са появяват за един период от време и ако има връщане,то не може да е след 2 седмици след спирането на лекаствата. Проблема или се задълбочава или изчезва и се появява след години,а може и никога повече да не се появи. Толкова знам аз по отношение на това,което съм слушала и чела. За това реших,че имам неизличима болест. Обаче идва и следващия момент,ако наистина съм болна от рак,защото на мен това ми е зора,не ме е страх от инфаркт или от спин даже не ме е страх,но вижте като чуя само думата рак,дори и в друг контекст,изтръпвам,пребледнявам,изпотявам се. Става ми моментално зле и се виждам мътрва в ковчег. Не е ли това УЖАС? Но ако наистина съм болна,не би ли било нормално постоияно да ми е зле и да се влошавам,а да не е само на периоди? Не би ли трябвало да изглеждам зле,да съм бледа и да чувствам поне някаква минимална болка някъде по тялото? Нито съм бледа,нито изглеждам зле,хората около мен даже казват,че изглеждам все по добре. Нищо не ме боли,никъде. Чувствам само стомаха си като изкопан,но това съм го усещала и преди при силно притеснение примерно преди състезание или важен изпит докато бях студентка. Не е нещо ново. Главоболието да,но аз страдам от мигрена, и в Германия поне веднъж в месеца бях по цял ден или дори през ноща напълно неадекватна,със силни боли и повръщане ,не можех да се храня даже. Така,че и това усещане за болка не ми е ново. Но пък също знам,че ракът в началото не боли....и започва едно мислене и едно страхуване даже и на лекар да отида. Първо ме е страх,че няма да намерят нищо,а то със сигурност има,второ,че ако наистина съм здрава ще ми се изсмеят и няма да поискат да ми направят нужните изследвания.

В събота ще отида до един манастир да ме кръстят и да ми прочетат една молитва. От доста време насам ми е в главата това,но все не успявам да се организирам. Но днес твърдо решена се обадих и си запазих час. Чувала съм чудеса за това как въздейства на психиката, не случайно се е прилага. Но човек наистина трябва да повярва. Само това не съм опитвала.

Иначе да ви кажа,наистина не мисля,че това е ПА,има нещо свързано с нея,но е е това,което беше.Или може би сега го разпознавам и не се страхувам толкова. Но за първи път снощи след съня си имах усещането ,че ще превъртя,че на някого нещо мога да направя. Беше за кратко,но го усетих. Казват,че кошмарите понякога са свързани с някакво физическо заболяване,да взема да ида да я видя тази щитовидна жлеза ли ? Не знам вече. Ама колко хора по света имат кошмари без да са болни.....пълна лудница в главата ми  Sad
Активен
vesi2003
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 313

Профил
« Отговор #837 -: Ноември 21, 2011, 12:47:29 »

Да не съм те чула да споменаваш това заболяване рак,защото в твоя случай не се каса за това.Я се погледни,наистина изглеждаш перфектно.Така ли ще изглежда болен човек.Уплашила си се много.Аз също съх ходила няколко пъти да ми четат молитва за здраве,после човек се чувства по леко.Ако трябва отиди и виж тая щитовидна жлеза.Също съм изпитвала състояние на полуда,ама още не съм,не е късно Cheesy.
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #838 -: Ноември 21, 2011, 01:37:24 »

Цитат
Скорпи какво имаш в предвид под самонавиване? Обяснете ми.Вие като странични наблюдатели виждате повече отколкото аз. Къде обърках?

Маруся, прочети си само последния пост и ще видиш какво е самонавиване! Отделно, същото ти казах и за въпросното овненце и терзанията ти спрямо него - наистина ли не виждаш кога ти се появяват тревогите? И как така не е ПА -
Цитат
- какво е това, ако не ПР?
Не забелязваш ли, че болежките ти се появяват винаги, когато допуснеш страха, че ще изгубиш любимия човек, да те превземе? Изследвай се за каквато болест искаш, но ако ти кажат, че си здрава, приеми, че е така, защото не може само да се тестваш за всички болести - страшно много са!!! Днеска ще е рак, утре друго...
Не искам да си мислиш, че те нападам или че не те разбирам. Знаеш, че не е така. Просто се ядосвам, когато сами си вгорчаваме живота и искам да те накарам да се спреш и да си добре. 
Активен

skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #839 -: Ноември 21, 2011, 01:38:47 »

Цитат
Скорпи какво имаш в предвид под самонавиване? Обяснете ми.Вие като странични наблюдатели виждате повече отколкото аз. Къде обърках?

Маруся, прочети си само последния пост и ще видиш какво е самонавиване! Отделно, същото ти казах и за въпросното овненце и терзанията ти спрямо него - наистина ли не виждаш кога ти се появяват тревогите? И как така не е ПА -
Цитат
Но за първи път снощи след съня си имах усещането ,че ще превъртя,че на някого нещо мога да направя.

какво е това, ако не ПР?
Не забелязваш ли, че болежките ти се появяват винаги, когато допуснеш страха, че ще изгубиш любимия човек, да те превземе? Изследвай се за каквато болест искаш, но ако ти кажат, че си здрава, приеми, че е така, защото не може само да се тестваш за всички болести - страшно много са!!! Днеска ще е рак, утре друго...
Не искам да си мислиш, че те нападам или че не те разбирам. Знаеш, че не е така. Просто се ядосвам, когато сами си вгорчаваме живота и искам да те накарам да се спреш и да си добре. 
Активен

Страници: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 316
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА