evropea.com - форум за паническо разстройство
Юни 30, 2022, 08:01:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 316
  Изпечатай  
Автор Тема: СПОДЕЛЯМ, ЧЕ...  (Прочетена 331864 пъти)
track
Hero Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #225 -: Октомври 02, 2011, 07:41:07 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 04:35:32 от track » Активен
Little Овненце
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 703

Профил
« Отговор #226 -: Октомври 03, 2011, 09:58:54 »

Споделям,че изкарах страхотен уикенд и бях на седмото небе от щастие.
Споделям,че снощи преди да заспя ме заля така познатата вълна на ужаса и не знам пак от къде се взе.
Споделям,че много се страхувам пак и че нямам сили да се боря,ако това има намерение пак да ме завзема:(
Споделям, че се справих с тревожността, но изпитах онзи огромен страх от смъртта пак и пак.
Споделям,че ако това стане по често,вече няма да искам да живея  Cry
Активен
dolcetopolina
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 386

Профил
« Отговор #227 -: Октомври 03, 2011, 01:59:43 »

Споделям, че имах незабравима седмица с приятели в БГ.
Споделям, че не ми се тръгваше, но детето ми ме тегли да се прибирам в чужбината.
Споделям, че леко ви завиждам, че сте в родината, защото при мен паниките в БГ не съществуват...не знам защо Huh? Там съм спокойна и не мисля за смърт, инфаркти и т.н.
Споделям, че имах страшни приключения със самолета и в магазин Била...но не изпаднах в ПА, което ми дава надежда, че оправия има.
Активен
Stareternity
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 332

Профил
« Отговор #228 -: Октомври 03, 2011, 02:01:16 »

Споделям, че вчера цял ден бях на крак - разглеждах пътуваща изложба от замноводни и влечуги - слаба работа... Прекарах неприятна нощ - имах чувството, че ще се пръсна отвътре, всеки момент - аха-аха ПА; в мозъка ми се въртяха всевъзможни вътрешни диалози, лица - постоянно отговарях, "затапвах", част от тях бяха свързани с недоволство към взаимоотношенията на работа. Мъчех се да не мисля за нищо, за други неща - всичко пак нахлуваше. Ужасявах се - как ще я карам така, и утре ли? Събудих се - потънал в неприязън, по-скоро отчаян. И на психотерапия ходя, колкото времето минава, вместо да се подобрявам, то... Като се замисля, и да си сменям терапевта, дали ще има полза - сигурно и там ще са само приказки, даване на съвети.  
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #229 -: Октомври 03, 2011, 02:02:47 »

В психoтерапията съвети не се дават.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
Cristo
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

Victory

Профил
« Отговор #230 -: Октомври 03, 2011, 08:37:20 »

"Споделям,че ако това стане по често,вече няма да искам да живея "
Ало, Маруся, нещо си тръгнала по наклонената плоскост?
Много дами ме обвиняват в черногледство, но явно бъркат...
КЪДЕ ОСТАНА ВЯРАТА ТИ? КЪДЕ Е НАДЕЖДАТА ЗА ЖИВОТ ? Къде е Любовта ти?
Трудно е, но ще мине.....
Ти имаш за какво да живееш!! И да се радваш на живота..
Не забравяй това! Smiley
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #231 -: Октомври 03, 2011, 08:40:59 »

Ще мине акo пoлoжи усилия. Рoзoвият пoглед за нещата самo oтдалечава, кактo и чернoгледия. И двата типа мислене имат една и съща цел - да oтдалечат oт същинскoтo справяне.
Активен

kadife
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 577

Профил
« Отговор #232 -: Октомври 03, 2011, 08:50:40 »

Споделям, че граф Монте Cristo упорито настоява, че ВСЕ ПАК сред нас може и да има панически разстроени личности със суицидни помисли.

Споделям, че не съм пила кафе с Маруся ни в събота, ни в неделя.

... и да - споделям, че съм какво? Щастлива Smiley

Споделям, че Трак ми липсва! И Скорпиля, тоже!
« Последна редакция: Октомври 03, 2011, 08:53:51 от kadife » Активен
vesi2003
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 313

Профил
« Отговор #233 -: Октомври 03, 2011, 08:59:08 »

Споделям,че днес адси силно ми се зави свят на едно сръстовище,а държах здраво детето ми за ръката и го стисках силно.Пресякох на два светофара на червено,докато седна в една градинка,добър пример дадох на детето.Споделям,че ми е гадно цял ден.Споделям,че не искам да пия АД.Сега имам и температура.От известно време плача много,тормозя се от живота,който водя,не го искам такъв.Никога ПР.няма да ми стане приятел и да го обикна,както казват някои. Sad                                                       
Активен
kadife
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #234 -: Октомври 03, 2011, 09:04:40 »

Споделям,че днес адси силно ми се зави свят на едно сръстовище,а държах здраво детето ми за ръката и го стисках силно.Пресякох на два светофара на червено,докато седна в една градинка,добър пример дадох на детето.Споделям,че ми е гадно цял ден.Споделям,че не искам да пия АД.Сега имам и температура.От известно време плача много,тормозя се от живота,който водя,не го искам такъв.Никога ПР.няма да ми стане приятел и да го обикна,както казват някои. Sad                                                       

Споделям да не отлагаш срещата с психотерапевта. Когато и ако попаднеш на човек, комуто да се довериш, нещата приемат друга форма. Никой няма вместо теб да постави нещата на своето место, нещо повече, никой освен теб не знае така добре техните места. Често решенията са пред нас, да не говорим, че знаем и отговорите, но просто нещо ни пречи да ги видим. Решение на проблемите си няма да получиш от терапевта, но ще получиш възможността да се успокоиш, за да ги видиш със спокойни ум и разум. Аз имам богат набор от соматични страдания, но откакто ходя при психотерапевта си, доста от тях отпаднаха. И най-важното е че зная, че има един човек, който знае какво ми е, който ми вярва, че не се преструвам. Който видя, че отвъд симптомите ми има жена, която е на ръба на силите си и не се уплаши от това. Когато и ако усетиш това, ще усетиш  живителен прилив на вяра сама в себе си.. понякога е нужно и някой друг да повярва в нас, без това да е дело на любовта му към нас или някакво задължение. Започването ми на психотерапия е едно от малкото смислени неща, които ми се случиха напоследък Smiley
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #235 -: Октомври 03, 2011, 09:04:57 »

ПР ви "пoбутва" за тoва, че живеете кoфти живoт и ще ви бута все пo-силнo, кoгатo се "усети" че не си давате сметка за тoва. Как тoгава да не ви е приятел - тласка ви към прoмяна на живoта ви, кoйтo преживявате катo гаден с идеята да стане пo-дoбър.
Активен

Cristo
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Victory

Профил
« Отговор #236 -: Октомври 03, 2011, 09:09:28 »

Споделям, че днес е хубав ден!!
Не бива да има суицидни мисли, Кадифе, Веси!!
Споделям, че е трудна борбата с Пр, но най-хубавото нещо е, да имаш близък човек до себе си, да споделиш, което те измъчва или тревожи, да те подкрепя!
Споделям, че всички тук искат да имат по-добър живот, да се преборят с ПА и ПР и те го заслужават !!
Знам, че е трудно, не трябва да се гледа само в "розово" или "черно", както казва Г-н Тодоров, но трябва да се гледа РЕАЛНО.
Животът е труден, но е за предпочитане.....
Активен
kadife
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #237 -: Октомври 03, 2011, 09:12:45 »

Споделям, че днес е хубав ден!!
Не бива да има суицидни мисли, Кадифе, Веси!!
Животът е труден, но е за предпочитане.....

Каква е възможността да си био-робот, внедрен във форума да суицира клетите му потребители?! laugh
Активен
Cristo
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Victory

Профил
« Отговор #238 -: Октомври 03, 2011, 09:19:03 »

Не, Кадифенце, не си права!! Smiley
 Винаги съм вдъхвал ВЯРА и кураж на себеподобните!
Винаги съм насърчавал хората да се борят, да не се предават!
Има хубави мигове, не ги изпускайте, приятели!
Търсете и ще намерите...
Активен
Stareternity
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 332

Профил
« Отговор #239 -: Октомври 03, 2011, 09:25:55 »

В психoтерапията съвети не се дават.
Споделям, че в основата на книгите по популярна психология и самоусъвършенстване са именно съветите  -"мисли позитивно", "казвай си еди какво си, а не еди що си"...
Не съм имал напредвид, че моят терапевт ми казва "ще правиш тъй и тъй"; по-скоро постоянно ми задава въпроси. На които аз се мъча да намеря отговор, дори когато съм извън кабинета му; може би подтекстът е какво ме кара да я "карам" по този начин. Не знам каква трябва да е тая промяна - хубаво, ще си сменя работата, ще отида да живея под наем, ще се "заженя" - и каква е гаранцията, че няма да се оплета в още по-големи кълчища. Макар че там където работя, наистина става все по-непоносимо - пълен стрес.
Та мисълта ми е, ако това е психотерапията... Аз мислех, че те карат да вършиш разни работи, ако те е страх от жени примерно, терапевтът идва с тебе на нещо като "изпитание" (както във филма "Психаротерапия" Джак Никълсън придружаваше Адам Сандлър).
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 316
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА