evropea.com - форум за паническо разстройство
Януари 29, 2022, 03:52:03 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 4
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 4

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 306 307 [308] 309 310 ... 316
  Изпечатай  
Автор Тема: СПОДЕЛЯМ, ЧЕ...  (Прочетена 329849 пъти)
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #4605 -: Март 05, 2013, 09:33:54 »

Хора,гледам новините от време на време, да не кажа всеки ден. Много хора в БГ взеха да изтрещяват прекалено. Аз също, ама още ми се живее. Искам и вие така. Винаги има заради какво да живее човек. Ще ви пиша как е минало при психито.  Grin
И никакви черни мисли, положението в БГ ще се оправи.  Tongue
Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
lotxen
Sr. Member

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 453

Профил
« Отговор #4606 -: Март 05, 2013, 10:07:09 »

Към бай Хуй!
    Дано да си прибързал с изявлението,че това е последния ти пост!Ще се радвам да те чета след 10 години,горд татко на две чавета,изпълняващ редовно съпружеските задължения!
 Но и аз си омръзвам да пиша и да се чета тук,и от време на време, и аз като Кадифе ,ми идва тръпка да се сбогувам ,НО пост като твоя и този на Петрова все ме задържат тук!
 И не мога да отмина с безразличие,протегнатата ръка за помощ!Донесе ми радост,че ако закъсам има приятел да помогне!И мъка,че коремчето ми е пълно с пасти,и не мога да поема още една!Макар,че един мислител от форума беше казал,че женското сърце винаги ще намери място за още един!
  Чао,засега,мили ми бай Хуй,и все така,че да не съжаляваш за онази куцата,като се явиш горе!
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4607 -: Март 05, 2013, 08:49:54 »

Бай ти ху, не се стърпя и е във форума. Аз също. Това си е пристрастеност...или малко или много всеки го е грижа за другия? Ще ви кажа, че абсолютно всичко е илюзия освен да си гледаш кефа, да живееш ден за ден и само от време на време да се замисляш за близкото и по - далечно бъдеще. Дали съществува или не възможността човек да предвижда бъдещето е относително нещо. Аз ставам по - скоро скептик по отношение на Бог, по - ми харесва да кажа, че Бог е в мен или е самата интелигентна природа. Никой не може да отрече, че природата като цяло е уникална.  Tongue
Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
lotxen
Sr. Member

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 453

Профил
« Отговор #4608 -: Март 06, 2013, 12:32:15 »

Е те точно тук,си в десятката!За природата и бог,а може и всички маниакални да стигат до този извод!
  Аз до първата си криза,бях най-надутото и егоистично,и просто същество,а бог ми е бил през онази работа!
Активен
EvaRAngel
Jr. Member
**

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 68

Профил Ел. поща
« Отговор #4609 -: Март 06, 2013, 02:44:55 »

Хей ! Вие ме разсмяхте , въпреки че хич не ми е до смях . Последните дни съм в страхотни кризи . Назначиха ми вчера изследване на щитовидната жлеза . Дайте съвет как да се успокоявам , като и най дребните неща ме изваждат извън контрол .
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4610 -: Март 07, 2013, 05:48:16 »

В какво се състои изваждането извън контрол при теб? Медитацията е много хубаво средство за успокоение, стига да имаш време. Също така, хубаво е да разбереш за какво се появяват натрапливите мисли. Статията на Баев не ти ли даде някаква яснота по въпроса?В какво се състоят твоите кризи?
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
EvaRAngel
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #4611 -: Март 09, 2013, 09:07:19 »

Както си седя нещо се случва . Може да започне без причина и  без значение по кое време . Вчера бях в предучилищната на сина ми . Обсъждахме къде да продължи да учи . Имаше няколко души , очакващи от мен да говоря адекватно . И тогава се почна . Загубих представа за момент къде съм , като ми стана ужасно лошо . Цялата ми глава се залуля и имах чувството че някой ме изрита в груб ! Имам чувството че съм пребледняла , защото всички се вторачиха в мен . Трябваше да говоря , а не си чувах гласа . Случва се почти всеки ден . Страх ме е да излезна , немога да отида на зъболекар . А в останалото време съм изпълнена с тревожни мисли , като световъртежа почти не спира . Мислите са от различно естество . Натрапчиви , обсебващи цялото ми същество . Немога да ги спра . Параноична ревност , ужас от всичко ...И тогава идва желанието да избягам , но немога да намеря изход ! Толкова много мечтая да си бъда като преди ! Да съм силна и активна . В това състояние и работа немога да започна . Чувствам непрекъснат глад и слабост . Ако излезна си нося запас от бисквити . Преди не съм яла по цял ден и нищо не ми е ставало . Моля ако някой е изживял същото да сподели .
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4612 -: Март 09, 2013, 10:11:36 »

1. В пубертета имах такова тревожно очакване, което обаче беше свързано с това, че майка ми може би е разбрала, че пак съм кривнала от пътя  Grin Тъй като много се тревожех, на моменти бях тревожна без реално да има защо.
2. Тревожността беше свързана също и с усещане, че нещо лошо или хубаво ще се случи. Сега вече имам "знаци"  Cheesy.
В крайна сметка се научих, че и да усещам нещо, и да предвиждам нещо, това не ми помага по никакъв начин. Може и ставащото в Бг да усетих по време на моята криза, ама какво от това, все пак от мен нищо не зависи, аз не мога да променя света.
3. Нали като бебета се научаваме на всичко чрез повторение. Дългото повторение на тревожността я превръща в част от характера, навик. Същото е и с натрапливите мисли. Ако е някоя по - страшна, пищисваш се, преповтаряш я и още повече се пищисваш.
4. Опитай като дойде натраплива мисъл, да я наблюдаваш без да чувстваш тревожност, страх,вина и подобни. На мен статията на Баев ми помогна за разбирането на натрапливите мисли.
5. Опитай да медитираш. Медитациите и упражненията на Елена Шахънска в нета са много хубави. Дори само упражненията да правиш, пак освежават много.
6.Според мен, когато е трябвало да говориш пред хората за синаси адекватно... Абе имаш ниско самочувствие, ниска себеоценка и те е страх да поемеш отговорността за разговора, за сина си открито? Мисля, че това се нарича деперсонализация?
7. Опитай да разбереш от какво ти се вие свят - ниско кръвно или друго. На мене тези дни ми се вие свят, ама се оказа, че карам някакъв вирус. И по принцип съм с ниско кръвно. Помага кисело мляко със сол.
8. Опитай се да ядеш редовно, и то полезни храни. 
9.Ако натрапливите мисли включват тревога дали си заключила, дали си изгасила всичко преди да излезеш, направи си навик да оглеждаш всяка стая, всеки уред всеки контакт. Когато излизаш от вратата съсредоточи се върху заключването й, за да може ако се усъмниш да се присетиш, че съвсем съзнателно си заключила вратата.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4613 -: Март 09, 2013, 10:14:05 »

Какви са твоите натрапливи мисли всъщност? Може и на ЛС да ми пишеш, ако се притесняваш да пишеш във форума.  Smiley
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
EvaRAngel
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #4614 -: Март 09, 2013, 01:24:45 »

Не , не , съвсем не се притеснявам . За ниското самочувствие си много права . Незнам на какво се дължи . Навсякъде , където и да отида , всички ме смятат за красива и умна . Но нещо все не е достатъчно при мен . Невероятно чувство за перфекционизъм , което ме побърква . Изтъкана съм от страхове и тревоги . Като започнеш със страх за детето ми , след това страх за самата мен , страх от неизвестното ...Страх ! Страх и пак страх ! Мразя се за това ! Натрапчивостта идва от силното ми желание да си втълпя че всичко е наред , но уви повтарянето не помага . За проверяването на къщата преди да излезна не ми се говори !Нужно е да проверя печката поне десет пъти !
 Преди десетина години бях припаднала и сега това е един от основните страхове . За световъртежа незнам на какво се дължи , Вероятно е на нервна почва и съпътства паническата атака .
 Имам и мания за чистене . Ръцете ми кървят от прекомерното търкане . Тази прекомерна чистота и блясък в дома , които не е дори мои дом , вероятно създават илузия за сигурност .
 Други натрапчиви мисли за за страх че ще ми изневерят . Аз разбирам че това е първо страх от изоставяне и второ страх че ще бъда непризната и моят прфекционизум ще се разбие на парчета .
 Много е трудно да бъдеш мен , Понякога се мразя , което също не помага .
 Понякога мисля че се наблъсках с толкова много информация , което вероятно съвсем ме обърка . Отново заради този перфекционизъм , Чувството че трябваше винаги да съм "най " , но сами виждате , това накрая ми донесе само страдание !
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4615 -: Март 10, 2013, 10:32:33 »

Всички други мании може да имам, ама тази за свръхчистенето не  Grin Ама съм заобиколена от такива хора. Не знам какво друго да ти кажа освен да смъкнеш критерия. Опитвала ли си да медитираш?
« Последна редакция: Март 15, 2013, 03:38:40 от Фатмагюл:) » Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
EvaRAngel
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #4616 -: Март 10, 2013, 10:51:55 »

И аз все си повтарям , че най - добре да смъкна критерия , които и без друго е без покритие . Несъм опитвала медитация . Мен от всичко ме е страх , та дори от това . Цяла сутрин чета някакви методи за релаксация  . Четох дори че било много популярно леенето на восък  , но и това ме е страх да опитам . От всичко ме е страх ! Направо съм изпълнена с презрение към себе си или по скоро към това в което съм се превърнала !
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4617 -: Март 10, 2013, 12:10:47 »

http://raiatzadstraha.blogspot.com/

Ето това е линка към книгата на Елена, отстрани има упражнения и медитации. Ако толкова те е страх от медитацията, опитай с упражненията. Действат наистина зареждащо и освежават.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4618 -: Март 12, 2013, 06:37:17 »

- http://vbox7.com/play:03902109

-
« Последна редакция: Март 15, 2013, 03:38:26 от Фатмагюл:) » Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Метатрон
Jr. Member
**

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 96

Профил
« Отговор #4619 -: Март 14, 2013, 12:17:10 »

Всеки човек в собствените си страхове и мисли е в състояние да бъде себе си. От време на време се появява някой или по' скоро нещо, което да го извади от равновесие. Но това нещо може да има само едно определение, нарича се "Инат". Мили хора, бъдете разумни, мислете трезво. Няма нищо по-добро от бързата доза реалност!
Активен

През цялата история на човешкия род, страхът и секса са главната мотировка и контролни характеристики на всички форми на социална организация.
Страници: 1 ... 306 307 [308] 309 310 ... 316
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА