evropea.com - форум за паническо разстройство
Май 25, 2024, 11:45:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 4
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 4

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Wanted to apprehend what your conception is on this point
[Паническо разстройство]
Vjiupstom
Май 16, 2024, 11:11:57

Спонсорирани връзки

Страници: [1] 2 3 ... 12
  Изпечатай  
Автор Тема: Психотерапия  (Прочетена 15844 пъти)
track
Hero Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« -: Август 13, 2011, 12:29:04 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 03:49:56 от track » Активен
kadife
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 577

Профил
« Отговор #1 -: Август 13, 2011, 08:29:15 »

В мен има един страх, който за моменти преодолявам, но все по-често и по-често ме обзема. Страх, че някой ден пристъпите ми ще отминат и ще настъпи привидно уравновесяване в съзнанието и несъзнанието ми. Дали ще се постигне благодарение на реални терапевтични резултати или може би просто ще се притъпят симптомите чрез приема на медикаменти и един ден отново ще се събудя, обзета от паника. Ако това се случи, ще е истински крах за мен, защото ще загубя надеждата да се боря и съвсем ще се отчая от положението, а не искам това да се случи. Ще бъде пагубно за мен. Искам някой да ми даде надежда, че наистина ще се справя с положението в момента и ще успея наистина да се преборя със страховете си, както и със себе си, и то необратимо.  Roll Eyes

Такъв момент ще дойде неминуемо, най-голямата ремисия, за която съм чувала е 9 години и после пак. Но после, както съм аз сега, няма как да те излъжат да приемеш отново лекарства. Както и няма психотерапия, която да не те накара да се прозееш деликатно и да те отегчи до смърт. Smiley

Новото е само едно - че си хитра и помъдряла в страданието си.
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Август 13, 2011, 08:48:56 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 03:50:09 от track » Активен
vesi2003
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 313

Профил
« Отговор #3 -: Август 13, 2011, 09:02:32 »

Моя психотерапевт,ме подготви,че може човек да е излекуван,но след време симптомите пак да се прояват,може човек цял живот да страда от ПР.,но след време да знае как да ги посрещне,не да изпада в паника,не да страда,а да ги овладява,да не се стига до лекарства.За това техниката на овладяване е важна.За 12 години и аз съм се връщала в първоначална позиция,но това е няма да се предаваме,много е мъчително,знам,но трябва да мислим за бъдещето си.Има дете,което има нужда във всеки един момент,за хубаво или лошо,ако се отпусна,какво става.Има хора,които имат нужда от мен и аз трябва  да се боря.В момента също не ми е много бобре,но няма да се предавам,казала съм си,с цената на всичко.
Активен
kadife
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 577

Профил
« Отговор #4 -: Август 13, 2011, 09:10:54 »

Трак, не е до кураж, мило момиче, а до факти. Мога само да ти кажа, че всичко ще е наред... че само ще си мислиш, че ставаш по-зле на моменти и после пак ще изгрява слънчице и ще стопля душата ти и мечтите. Ще видиш, всичко ще е наред - с или без лекарства и терапия, но само трябва да се научим да намираме извор на силата си не извън нас, а в самите себе си.

Всичко ще е наред, аз ти обещавам!  Smiley
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Август 13, 2011, 09:22:50 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 03:50:19 от track » Активен
vesi2003
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 313

Профил
« Отговор #6 -: Август 13, 2011, 09:43:23 »

Ще имаш и семейство и деца,не го мисли,и аз като тебе расъждавах.Когато отивах да раждам,вместо да си мисля,как всичко ще мине добре и ще родя едно прекрасно слънчице,аз постоянно си повтарях,е тук ако не умра няма кога да е.Всичко минава.До вчера играехме,но сега не мога,не ми е добре,ще мине молко време пак ще играем и така.Много се тормозех за тези работи,че понякога не му обръщам достатъчно внимание,но сега гледам да мисля по трезво,е терзая се.Майчинския инстинкт е по силен от всичко.
Активен
hpjon
Гост
« Отговор #7 -: Август 13, 2011, 11:13:26 »

Здравейте!

С повечето от вас вече сме говорили в други теми и знаете, че аз преминах успешна психотерапия и резултатът е повече от удовлетворяващ.
Ето ме - нов човек - нямам кризи, нямам онова натоварващо вътрешно безпокойство, напрежение, напълно съм променен. Това е крайния резултат. Не само се надявам, но и вярвам, че този резултат ще се запази още няколко десетилетия, толкова, колкото ми е отредено да бъда тук на тази Земя.

Всъщност, онова, което е важно да знаете, че преминавайки през една промяна, която ще ви даде терапията, вие няма да се излекувате. Нито ще се върнете и бъдете онези стари `себе си`, които не са се страхували, не са познавали тревожността. Вие просто ще се превърнете в нови хора - по-мъдри, по-оправни във всякакви ситуации и най-важното - ще сте в състояние да сте в такъв синхрон със себе си, че да не допускате мислене, което да генерира тревожното вътрешно напрежение.

Онези, които са предупредени от терапевтите си, че може да има рецидиви - какво от това? Вие ще сте се научили принципно как да се справяте, така че едва ли ще отнеме повече от ден, два или пет, при някаква стресова ситуация да си върнете равновесието. Това е била идеята, не го приемайте като обреченост. Това ще бъде и предизвикателство - някои от вас дори могат умишлено да го търсят.

Сещам се за един клиент на един психотерапевт, който дълги години страдал от агорафобия - буквално не излизал от дома си. След терапията не само започнал да излиза и да пътува, но станал и кондуктор в железницата - той търсел адреналина, провокирал се е, търсил е приключението, но... нито грам оттревожността. И до ден днешен проверява билетите и радостно пътува хиляди километри.

За дамите специално - моя психотерапевт дълги години е работил като консултант в репродуктивна клиника - има голям опит с жени, страдащи от ПР, които се опитват да забременеят. Знам за много случаи, при които не се е стигало до ин витро дори. Който е заинтересуван мога да му дам координатите.

Поздрави на всички и не се поддавайте на колебания. Защото всичко се случва както е казал свети апостол и евангелист Матей: Нека бъде според вярата ви!
Активен
Ema
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 566

Профил Ел. поща
« Отговор #8 -: Август 13, 2011, 11:17:46 »

Здравейте,
   Отдавна не съм чела, но сега тази тема ми харесва, защото е насочена към практическо решаване на проблема, наречен  ПР. При това знаете, че винаги съм твърдяла, че психотерапията ми е помогнала. Моя психотерапевт ме убеди, че пр не се лекува, защото не е болест. От работата с него разбрах, че всичко е в мислите ми и наистина ги промених. Съгласна съм с Веси, че техниката на овладяването е важна, но тя беше само в началото и подпомогна промяната в мисленето. Сега за да се върна отново в страха и паниката би трябвало да върна старото мислене, а защо, по дяволите да го правя? да не съм мазохистка? И да ви кажа, че и да опитам да го върна, няма да се справя. Така че, Трак, спокойно, ще имаш семейство и деца и ще живееш без страхове и излишни тревоги.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #9 -: Август 13, 2011, 11:29:36 »

-
« Последна редакция: Декември 23, 2012, 05:00:30 от DG » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Август 14, 2011, 06:57:35 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 03:50:31 от track » Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: Август 14, 2011, 08:21:05 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 03:50:44 от track » Активен
hpjon
Гост
« Отговор #12 -: Август 14, 2011, 02:52:18 »

Цитат
hpjon, толкова самоуверено говориш, че чак ми се иска да ти вярвам. Това, което ти обясняваше в предишната тема и това, за което говориш сега тук, много ми напомня на хипнотерапията. Всъщност с какви методи работи твоя психотерапевт. Тези бързи резултати в толкова много различни области, как успява да го постигне?

track, ВЯРВАЙ!

Да, моят терапевт използва и хипнотерапия, но не единствено. Имаше моменти от когнитиво-поведенческата терапия и вероятно други, които не знам, защото не съм специалист. Всъщност всеки по-опитен терапевт надскача рамките на дадена школа и работи еклектично.

Що се отнася до бързината. Доктора ми разказваше, че в справянето с тревожността работата трябва да е бърза - просто мозъкът ни е устроен така, че да се учи бързо. И дава пример с един обикновен филм - ако гледам филма в продължение на 8 месеца ден след ден кадър по кадър едва ли ще разбера за какво става въпрос във филма. Ако го изгледам 2 часа наведнъж обаче всичко ще е ясно, нали.

Но виж, аз не искам да заемам крайна позиция и да ставам причина за дискусии относно ефекта от различните терапии. Това си е работа на специалистите. Това, което направих бе да намеря хора, разрешили трайно проблемите си с ПР. Оказа се, че повечето (да не кажа всичките), които са доволни от терапията си са именно тези, преминали през това, което впоследствие преминах и аз. Дали при същия терапевт, дали не, това оставям на по-заинтересованите да проверят.

Поздрави!
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: Август 14, 2011, 05:10:26 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 03:50:52 от track » Активен
hpjon
Гост
« Отговор #14 -: Август 14, 2011, 05:31:59 »

Цитат
В какво точно се изразяваше тази хипнотерапия?  Завърти очи На мен ми настръхват космите само като си помисля.

Не е изненадващо това ти твърдение. Впрочем почти всички хора, включително и аз до преди няколко месеца не сме си давали сметка какво точно е хипноза (и оттам за хипнотерапията).

Виж, хипнозата просто е състояние на свръхсъсредоточаване на съзнанието върху дадено нещо. Това нещо може да е проблем, спомен, мечта, филм, книга, хоби, работа, ПР, ПА, тревожност, писане във форуми като този. Т.е. всички, които пишем тук сме в една или друга степен хипнотизирани. Тези, които все още имат симптоми са хипнотизирани от тях - тяхното внимание изцяло е насочено към тях. Това е хипноза.
Хипнозата, когато е инициирана от хипнотизатор е по-лесна, защото може да помогне за въпросното свръхсъсредоточаване. Който е бил студент неминуемо е прекарвал няколко месеца годишно в хипноза.

Какво прави хипнотерапията? Нищо повече от разхипнотизиране. Просто те вади от този цикъл на мислите за ПР-а, за атаките, за симптомите и прочее (или друг проблем, който се дължи на такова особено обгрижване от страна на съзнанието, т.е. погълнало всецяло вниманието). След това когнитивно-поведенческите техники пък ти дават знание за това как пак да не се вкараш в същото хипнотизирано състояние.

Затова и много хора имат спонтанни ремисии - просто по някакъв начин успяват да се саморазхипнотизират. Тези, които не могат могат да ползват услугите на терапевт.

Това е, хипнозата е далече от представите ни от филмите за транс, тресене, връщане в миналото, поглеждането в бъдещето и прочее. И нещо повече - има различни видове хипнотерапия. Всеки, ама всеки, който се нарича психотерапевт и предлага услугата психотерапия в някаква степен използва тези приоми. В повечето случаи без да го упоменава изрично, и разбира се, остава неразбрано от клиента. НО какво от това ако върши работа.

Надявам се да съм разсеял веднъж завинаги заблудата ти относно хипнозата - не си мисли страшни неща за нея Smiley

Цитат
Като имаш да казваш нещо, казвай го директно. Без значение дали ще прозвучи като реклама или нещо друго.

Ако искам аз мога да правя реклама единствено на себе си или мой продукт. Не мога да поема отговорността да рекламирам някого другиго (още повече, че не ми е заръчана или вменена такава роля). Затова и няма какво да казвам направо.

Всъщност по отношение на рекламата съм много скептичен - почне ли някой да ми рекламира нещо просто ме губи - винаги имам усещането, че нещо щом има нужда от реклама значи не му е читава работата. Може би затова и аз така старателно се въздържам от всякакъв вид пряка реклама и предлагане.

Факта обаче, че съм доволен от дадена услуга ме задължава да го спомена тук - не заради друго, а защото именно тук намерих пътя към разрешаването на проблемите си.

Хубава неделна вечер на всички Smiley
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 12
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА