evropea.com - форум за паническо разстройство
Ноември 30, 2021, 02:15:40 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 4
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 4

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 23
  Изпечатай  
Автор Тема: тревожността е най-голямата ми "любов" или как стоя без гадже  (Прочетена 41988 пъти)
kadife
Hero Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 577

Профил
« Отговор #240 -: Август 18, 2011, 09:38:04 »

хахах.... разхилих се с глас, Трааак - знаеш ли, права си за всичко и  за г-н Тодоров също си права. Последните няколко пъти, , когато вляза и погледна вляво кой е заедно с мен във форума, виждам,  че г-н Тодоров също е на линия, но след няколко секунди изчезва Cheesy

Ой, дано не се засегне от изказа ми, ама бяга по-бързо и от атлет!

А пък за това дали съм добре, не съм - но ще се оправя, хахах. Като цяло не ми е добре, но и обичам да се шегувам. ПР ми взе всичко, само до чувството ми за хумор не се докопа, странно защо ли?

Иначе... най-много ми се иска да започна да живея с пълна гръд, без да  я силиконирам с лекарства... Не мога да се примиря, че всички изглеждат нормални и  не пият лекарства.
  Питам  - Аз имам ли депресия? Той - Не. Аз - Тогава защо трябва да пия антидепресант, порфавор?! Той - поглажда дълбокомислено косата си и  се усмихва загадъчно. Демек, отвъд лекарствата има свят, който е пълен с карамел, шоколад и ванилов крем! Ако е така, всички да бяха в "сладкарницата" преди мен:(

И Трак, какво да чакам 2-3 седмици, не съм добре, само така изглеждам Smiley - но като цяло отлагам от януари пиенето отново на лекарства. Толкова ми е примиренческо това... да посегна отново към тях, та аз не им вярвам вече! Нима преди като ги пих ме излекуваха, не ме - а и ми омръзна да слушам, че не съм болна. Е, как не съм, аджеба, като трябва да пия лекарства и като получих рецедив, баш съм си болна. Освен това изпитвам срам да пия лекарства пред други хора, все едно признавам, че съм повредена, несъвършена... Има човек, който така упорито се опитва да влезе в живота ми и казва, ще направим каквото е нужно, за да си добре, аз ще бъда до теб. Но пък на него не вярвам даже повече и от на лекарствата. И не, че не вярвам на любовта му или привличането, което изпитва към мен, а не вярвам на това, че след като се налудуват хормоните - моите евентуални неразположения няма да бъдат изтълкувани като "На тебе все нещо не ти е добре, аман!"

Щурците свирят, обаче Smiley
« Последна редакция: Декември 05, 2011, 09:34:59 от kadife » Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #241 -: Август 18, 2011, 10:04:55 »

Без да ви прекъсвам да вметна, че съм с мoбилен интернет, а страницата ми е перманентнo oтвoрена. За фантазиите ... те са частичнo решение на прoблема, тъй катo тoй е във фантазията и е нoрмалнo пoнякoга да се решава чрез нея.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
kadife
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #242 -: Август 18, 2011, 10:07:21 »

Без да ви прекъсвам да вметна, че съм с мoбилен интернет, а страницата ми е перманентнo oтвoрена. За фантазиите ... те са частичнo решение на прoблема, тъй катo тoй е във фантазията и е нoрмалнo пoнякoга да се решава чрез нея.

А чувате ли как... свирят щурците Cheesy (препратка към "Мълчанието на агнетата)

Кой е във фантазията, не разбрах?
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #243 -: Август 18, 2011, 10:20:45 »

Цитат
Сега сериозно - в този форум има или няма мъже?!

Абе едно време имаше и то готини, ама като им се нахвърлихме и те се ометоха яко дим. Grin Мъжете малко ги е страх от такива настъпателни дами, искат да се съпротивляваме и да ни гонят.. дали да не се престорим, че бягаме?  Cheesy
Макар че на мене вече малко ми е минал мерака да се занимавам с мъж с ПР. Снижила съм критериите до "МЪЖ"  Grin Grin

П. С. Оставете го Тодоров, бе, ей, той да не живее, за да ни слуша и чете наште глупости, пак че и той още не си е бил камшика!
« Последна редакция: Август 18, 2011, 10:24:24 от skorpi » Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #244 -: Август 18, 2011, 10:24:15 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 03:32:48 от track » Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #245 -: Август 18, 2011, 10:28:51 »

Цитат
Скорпи, не се измъквай. То под определението "мъж" се крият и много други неща 

Аз не случайно го написах с главни букви Smiley
Активен

track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #246 -: Август 18, 2011, 10:36:30 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 03:32:57 от track » Активен
kadife
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #247 -: Август 18, 2011, 10:41:43 »

Кадифе, имах впредвид да изчакаш не с лекарствата 2-3 седмици, а със сексито - може и да улегне това чувство и да си се самозаблуждавала. Ама предвид, че и предният ти терапевт ти е бил секси, едва ли 

Не вярваш на този човек, в чийто чувства си убедена, а на сексито си готова да се довериш на 100%. 

Кадифе, г-н Тодоров тъкмо се оправда като вметна, че не се е покрил и ти бързаш да го доизплашиш Tongue

Ама, Трак, то това със сексуалното привличане при мен е особено нещо, чувам мъжете добре само, ако има нещо, което да ме концентрира върху тях. Сексуалното напрежение върши добра работа при мен и ако това е начин да го чуя, да го послушам и да му се доверя - така да бъде. А на 100% няма начин да се доверя никой път, в крайна сметка аз му плащам... хах, ако ме разбираш какво казвам, точно и по тази причина сексуалните ми усещания са само като босилека върху доматите с моцарела, нищо повече!

Колкото за г-н Тодоров... мии, просто и аз като теб не разбрах кой или какво е във фантазиите ми и дали изобщо бе към мен обърнат поста му, всъщност. Той толкова коректно спазва дистанция, че чак на моменти не го виждам като участник в движението Smiley В крайна сметка току-що разгледах страницата, която указа, че е винаги он-лайн. Там има и негова снимка и си слагам лепенка на устата, за да не направя коментар, разбрахте ли!!! Cheesy
Активен
kadife
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #248 -: Август 18, 2011, 10:53:11 »

Абе едно време имаше и то готини, ама като им се нахвърлихме и те се ометоха яко дим. Grin Мъжете малко ги е страх от такива настъпателни дами, искат да се съпротивляваме и да ни гонят.. дали да не се престорим, че бягаме?  Cheesy
Макар че на мене вече малко ми е минал мерака да се занимавам с мъж с ПР. Снижила съм критериите до "МЪЖ"  Grin Grin

П. С. Оставете го Тодоров, бе, ей, той да не живее, за да ни слуша и чете наште глупости, пак че и той още не си е бил камшика!

Скорпи, не зная какво си снижила, но аз така съм вдигнала, че всичките мъже вече без проблем минават под летвата ми Grin

Колкото до пишещият все още сред нас г-н Тодоров, той определено не живее с мисълта, че е роден, за да ни чете закачките или пък тъгите, но със сигурност е тук, защото е открил още един начин за професионално израстване. Smiley
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #249 -: Август 18, 2011, 10:54:05 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 03:33:08 от track » Активен
kadife
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #250 -: Август 18, 2011, 11:02:07 »

хахахах.... ужас, нее, нямам слабост към терапевти, а  имам слабост към всички хора, които демонстрират добронамереност и чувство за хумор Smiley

А всичко останало, не зная защо точно го правя, за да разсея напрежението, защото иначе ще се взривя. Преди много години, когато за първи път си купихме микровълнова печка и сега голямо вълнение, ще готвя в нея. Какво ли не опитах, накрая мушнах едно сурово яйце с черупката, за да видя за колко време ще се свари. В един момент се чу баааам-плоооп и цялото стъкло на фурната отвътре се омаза в жълтък и невисш белтък. Почистих я аз, а после чета в книжката - Почему  яйца често взрываются? Еми, потому то потому - същото е и с мен, аз съм яйце и ще се взривя, ако предварително не махна черупката си, която ме пази от това хората да разберат колко съм наплашена и неуверена в себе си. Един от начините е  да се пошегувам, да закача някого не е израз на сексуален глад или хищническо поведение, а просто опита ми показва, че сексуалността на хората най-лесно може да бъде докосната, за да се получи по-бърз контакт и по-лежерен, това е:)
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #251 -: Август 18, 2011, 11:08:49 »

В психоанализата има едно понятие - пренос. Доказано е че след установяване на някаква свързаност с терапевта, всеки клиент проектира чувства към терапевта, които е изтласкал някога, към някой значим друг.  Така основно преносът е два вида - позитивен и негативен. Негативният е когато клиента проектира агресия, която не е провокирана дефакто от контакта с терапевта, но се изразява там. Позитивния пренос е либидозния или сексуалния. Той също не е провокиран от актуалната ситуация между терапевт-клиент, а е предишен изтлакан импулс към някой към който има несъзнавана забрана да се осъществи. Така терапевта става подходящата мишена и за единия вид пренос и за другия. Това откритие е направено от аналитик, който бил много грозен /по своему/ но въпреки всичко клиентките му споделяли в хода на терапията че изпитват някакви чувства и сексуални влечения. Сторило му се странно и задълбал в теориите на Фройд и се оказал прав. Стигнал още и до така нареченият контрапренос, или с други думи ситуация в която терапевта не е успял да овладее преноса и на свой ред и влязъл в контрапренос - той е пренесъл върху клиентката си несъзнавани и отдавна потиснати желания, които също може да са агресивни или либидозни. С две думи някой да се влюби в терапевта е просто поредният материал, който може да доближи човек до истинската му проблематика в хода на терапията. И то много полезен материал. Ако терапевта се влюби обаче .... имаме проблем. Терапия вече няма Smiley
Не забравяйте, че терапевта е като едно платно. Той трябва да дава възможност за всичко, което можете да проектирате на него. Едно от най-важните и работещи неща в терапията е съдържанието на връзката между терапевт-клиент. Там няма нито срамни, нито грешни неща, стига да идват от вас, а не от терапевта, и да се дискутират в психотерапевтичният контекст, а не да се осъществяват. Терапията е сложен процес.
« Последна редакция: Август 18, 2011, 11:15:16 от t.todorov » Активен

http://ttodorov.alle.bg
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #252 -: Август 18, 2011, 11:32:14 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 03:33:19 от track » Активен
kadife
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #253 -: Август 18, 2011, 11:33:21 »

Много достъпно обяснено, г-н Тодоров, благодаря за което.
Вероятно сте прав, че терапевтите са като платна, на които ние рисуваме с цветове и краски, които сами избираме. Но все пак мисля, че човек е "табула раза" само веднъж в живота си, когато е дете. Никога след този период не би било възможно да станем безпристрастно платно за когото и да било, дори и бидейки специално подготвени за това.
Върху платното на психотерапевта ще нарисувам онова, което подсъзнанието ми ме влече и провокира да сторя и дали зад това ще клечи и ще се крие в храстите паническото ми разстройство, едва ли някога ще се разбере. Затова и няма излекувани до край, затова се борите просто за една достатъчно дълга ремисия за пациента, за да съумее той поне малко от малко да подреди живота си. До новият срив, разбира се.
Ако човекът срещу мен на стола, бидейки терапевт, печели моето уважение и респект, то не е защото е достатъчно висок, добре облечен и привлекателен или просто възпитан. А защото виждам, че иска да ми помогне, защото имаме договор, в който аз му възлагам да ми помогне да преодолея страданието си, а в замяна да му плащам определената в договора сума. Това върши много голяма работа като стопер на чисто човешкото увличане. Когато срещу теб стои човек, който те разбира, съчувства ти и ти предлага помощ, сякаш си постоянно на тънката, възбуждаща червена линийка да го пожелаеш чисто физически и ментално, дори. А когато двата пола са различни, още повече. Затова и нямам желанието да комуникирам с жени-терапевти, те ще са ми скучни, няма да забележат зелените ми очи и няма да се почувстват неудобно, когато закрача в сферата на собствената си сексуалност, защото просто няма да я усетят. Разбира се, тук нещата опират и до това колко интелигентен е човек, за да не злоупотребява с търпението на терапевта си, с неговото професионално възпитание и чисто човешки такт.
Вие сте прав за това, което написахте и дори върху  този пренос и контрапренос, почива не един холивудски сценарий, но откакто свят светува - мъж и жена са първо мъж и жена. Сякаш природата ни е дала сетива, които автоматично да ни карат да разсъбличаме не просто телата си, а душите, които в крайна сметка са предмет на всяка психотерапия. Smiley
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #254 -: Август 18, 2011, 11:33:44 »

А този пренос може ли да се направи и при хора, които не са ти терапевти, но по някакъв начин са ти помогнали по отношение на проблема ти и ги чувстваш като терапевти, макар и не в стандартна терапия и с неспециалисти... да речем при някакъв вид взаимопомощ? И това означава ли, че ако се появят чувства, те са нереални и измамни? Абе всъщност и аз какви въпроси задавам, кой може да каже кое чувство е реално и кое не е, след като го изпитваш.  Undecided

Както и да е... а за мъжете да кажа, те не пишат вече тука, защото са се пренесли в скайп, фейс, други канали за комуникация и т. н. - просто по-готините вече са ги придърпали, изключвам терапевтите, разбира се.  Wink И другите, които не ги познавам...
А Тодоров ми напомня на гвардейците пред Президентството - докато са на смяна, можеш да ги дърпаш, гъделичкаш, закачаш, да им говориш глупости, ама те са професионалисти и не гъкват... ама кой ги знае как те псуват на ум, така че не прекалявайте.
Активен

Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 23
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА