evropea.com - форум за паническо разстройство
Май 21, 2022, 04:57:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 1
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 1

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 162
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси към г-н Тодоров!  (Прочетена 219958 пъти)
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #2160 -: Септември 18, 2014, 03:04:36 »

Тодоров, аз като гледам на Роската симптомите, явно.... трябва да съм доста ядосана на близки, роднини, приятели и енергийни психолози, психиатри, шамани за ОКР-то ми, а също и на тримата си предишни психиатри затова, че не са си дали труда да разграничат ПР с ОКР и са ми напляскали "перфектни диагнози"?!
И евентуално да прибягам до Варна, за да те нацелувам едно хубаво? Или да направя позитивен пренос спрямо Димо  Tongue, че у мене нещо напоследък се пробужда художественото око, а то възраст не побира?!
 Grin

Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2161 -: Септември 18, 2014, 03:08:11 »

Апропо, Квесторчо дано да чете... Този Димо Станчев има външни черти на типичен българин.
 Grin
Дали обаче ти, Тодоров, ще разбереш метафората, която е изключително позитивна и е свързана с едни несъзнавани мои процеси, които напоследък започнах да осъзнавам доста, че чак ми се схванаха пръстите от писане?

Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Rossi
Jr. Member
**

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

Профил
« Отговор #2162 -: Септември 18, 2014, 03:32:21 »

Започнах да чета първо тук въпросите към Тодоров и още на 2 лист попаднах на отговор на мой въпрос-дали хората с ПР искат действително да се отърват от него и как ще се наместят в живота след това? копирам ти отговора на г-н Тодоров. Не че ти трябва в момента това, но просто ми стана интересно, че все едно е до мен писано. Не се притеснявай няма да ти копирам всяко откритие за мен, защото май ще ти копирам отговорите от начало, а ти можеш да си ги четеш когато решиш.
Просто въудушевлено споделям:

"Не, не желаят, но това е несъзнавано. Дали ще използваме "излекуване от ПР" или "промяна в ежедневието, общуването, в биването в реалността" няма разлика. Тези хора просто избягват да направят промените в живота си, които са необходими за да функционират нормално. Така ПР им остава единственият шанс да се впишат в същата тая реалност, легитимира ги - "имам ПА" и хората започват да ги възприемат през тяхната ПА, без значение дали ги упрекват, или им обръщат извънредно внимание. Ако някой им го отнеме, ще се разпаднат в своето съществуване. Така те ревниво си го пазят, дори ходейки на терапия с години."
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2163 -: Септември 22, 2014, 11:45:22 »

Grin Тодоров, според мен трябва да паднеш на колене и да ми се извиниш за нанесената обида "психично болна" и същевременно да изпаднеш в нарцизъм как може да си толкова голям професионалист!
Ако направим една равносметка, че коефициентът на интелигентност ми се увеличи от нормално ниво до това на тези, преди гениите... плюс това, че всяка нова информация, която ми постъпи в главицата спомага за това да си направя теорийка за всяка една шарлатанска история, която се носи като суеверия, поверия, притчи и т.н. от едно време, плюс това, че голяма част от асоциациите, които правя по време на кризи, като нищо може да се окажат истини... поне някои от тях...
то... можеш да се възгордееш с пълно право, въпреки че религиозните отричат гордостта, но пък същевременно казват, че рилските езера били само за здрави хора, което ги прави моментално дискриминиращи всеки, който по стечение на обстоятелствата например е изгубил крак, тоест... те се чувстват горди, богопомазани, а всъщност са психично болни, безчувствени хора... Мисля, че напълно оправдан повод за гордост е, когато измъкнеш някого от пълна лудост и го доведеш до момент да разсъждава трезво.
 Smiley 
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2164 -: Септември 22, 2014, 03:05:31 »

Приятел ми е моят психиатър,
когато е от мъжки род!
Не бих, не бих нарекла го предател,
защото има най - невероятния подход...

а още по – голям той ще ми стане,
ако вместо спринцовка с остър край,
досети се за друго средство – регулатор!

Приятел ми е моят психиатър.
Но защо?! Защото той е следвал не къде да е,
Морено, Фройд, Пешкениян ги е опаткал,
и знае кой бръмбар във главата откъде ми е!

но не защото рецептурна книжка би ми дал.
Подкрепа трябва да е той, защото...няма как да не знае,
че всеки втори пенсионер е отявлен комплексар,
насилник, психопат!

... иначе по принцип се чудя, с вродената си свенливост как ще се появя после на терапия, обаче не ме свъртя да не го постна.  Grin Grin Grin

Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2165 -: Септември 23, 2014, 08:04:35 »

http://strahove.evropea.com/index.php?topic=127.0

Ето ти я точната ми диагноза. И няма сила на земята, която да ме убеди, че точната ми диагноза не е Посттравматичен стрес, който се лекува, когато състоянието е много сериозно с хапчета, за седмица, две... После се провежда психоанализа... Ти сам каза, че при някои самото осъзнаване на травматичната ситуация води до преодоляване на симптомите в някои случаи. Е, аз съм от точно тези супер случаи.  Smiley
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Rossi
Jr. Member
**

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

Профил
« Отговор #2166 -: Септември 23, 2014, 12:59:38 »

Здравейте, г-н Тодоров, от всичко четено тук, в мен се оформи само един въпрос. Към  каква психотерапия да се насоча в момента? Все още съм на лекарства, но и психиатъра е на мнение, че мога да проведа психотерапия, че ще имам полза в момента. Посочете ми варианти за консултации в Пловдив.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2167 -: Септември 23, 2014, 08:35:38 »

Та, Тоше, душо, всеки един екземпляр от психозите ми си има реално място сред причините за развитието им.
Факт, сестра ми се присети, че осиновеният ни братовчед и при нея е пробвал да попипва тук - там, но тя го е срязала. Обаче аз не съм споделяла доста време с майка си нищо, защото веднъж съм издънила виновник, разправях затова в пулс, за единственият бой, който съм яла от майка ми и майка ми ме е натупарила, защото е смятала, че се инатя, а то си беше огромен страх от учителката ми. Явно и заради това по някое време вече сами не ходехме с него никъде...
Да си полудееш четири години за глупости, не е шега работа.

Аре... стига толкова, какво ще кажете?
 Grin
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2168 -: Септември 23, 2014, 11:30:13 »

Ама толкова се гордея със себе си, че успях да си наредя пъзела, че си нямаш ама, си нямаш никаква идея!
Добре, че съм се закърмила с философия, а не с религия, че в обратния случай, нямаше човек сигурно на земята, който да ме приземи и регулаторите и инжекциите щяха да са факт.
Най - интересното в случая е, че вече дори не ми пречи да вярвам, че има нещо, някъде си там горе. Без да го назовавам, нещо като Дао.  Grin Grin Grin Хич да не е, конгнитивния дисонанс дали ще вярвам в бог или Тодоров даде стопроцентов резултат, а ти сигурно подскачаш от яд, че те изкарах стопроцентов.
Адаша ти, ама първанов, чудя се какво ли се крие зад неговото "родителите трябва да се почитат".  Smiley Smiley
Много се радвам, че намерих цели двама човека, на които да имам пълно доверие.

Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2169 -: Септември 24, 2014, 12:03:26 »

Здравейте, г-н Тодоров, от всичко четено тук, в мен се оформи само един въпрос. Към  каква психотерапия да се насоча в момента? Все още съм на лекарства, но и психиатъра е на мнение, че мога да проведа психотерапия, че ще имам полза в момента. Посочете ми варианти за консултации в Пловдив.

Да не пропуснете случайно покрай моите словоизлияния, г-н Тодоров...

И сега... след като си дойдох на себе си, в мен най - неочаквано се появиха няколко въпроса:
- Къде мога да изчета целият текст на проектозакона за психотерапията на БАП?
- Ще има ли точки, в които изрично ще се споменава, че леещи куршум, развалящи магия, последователи на баба ти Гинка, сочеща себе си за проводник на светлината и прочие, ще бъдат изключвани от организацията и ще им се отнема правото да носят титлата " психолог", "психотерапевт?
- Как аз като един винаги потенциален пациент на психотерапевт, ще се чувствам защитена от този бъдещ закон срещу бездействие от страна на психотерапевта си? Ще има ли основни критерии, за които да следя по време на психотерапия, сочещи, че психотерапевтът нарочно удължава срокът на стабилизиране/излекуване, примерно поради факта, че е влязъл в неестествен позитивен любовен пренос?
Казах ти аз, казах, че съм злопаметна, особено, когато ей такива черти  у един човек се нарекат болест.
 Grin Grin Grin
И още, прочитайки и преразглеждайки определението, което стои зад диагнозата "посттравматичен стрес", аз за себе си заключих, че има една единствена диагноза "посттравматичен стрес", а БАР, шизорфения, ПР, ОКР и т.н. характеризират различни симптоми, които с правилна психотерапия отшумяват. Също така, зад успешното преодоляване на този посттравматичен стрес стоят два основни фактора:
- образование
- в какво се състои травматичното събитие. Предполагам, че хората с хронична шизофрения просто нямат до себе си близък, който да ги подкрепи, докато трае психотерапията.
Тъй като моите състояния се оприличават все на "хубави" диагнози, произчитащи от все "хубави" събития, изключително много се възхищавам на Димо Станчев за думите му някъде из интервюта, че психично болните страдат изключително много и... към тях трябва да се отнася човек със състрадание. Което си е самата истина. И е жалко, че всъщност много възрастни огорчени родители казват, че децата са най - големите врагове на родителите си, а всъщност... всеки, който стигне до момент да посети форум като този, е жертва на родителите си/освен, когато става въпрос за преждевременна загуба на единия/. Оглеждайки обаче историята на страната, всички сме жертви на едновремешните войни и порядки, липса на свободен избор на партньор и хиляди неуредици. Ей на това му се вика карма сред поизтрещелите психолози, най - вероятно.
 Smiley
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2170 -: Септември 24, 2014, 12:25:57 »

И точно, защото при шизофрениците става въпрос за доста сериозно насилие, дошло независимо от кого, но е било мащабно и дългосрочно, някои от тях са силно привързани към психотерапевта си, защото за първи път срещат топло отношение, или пък за първи път от много време насам...
А тези, които се радват на смъртта на някой психиатър, всъщност са изтласкали агресията си спрямо първоизточниците на болестта към лекаря, който по принцип е безпомощен, ако близките на шизофреника са някакво малко по - леко подобие на болния и тъй като няма толкова голяма база четвърти километър, насиленият остава под запрещение, а насилниците - негови настойници.
Което е трагедия.
Това е истинската трагедия, Тодоров. Ако не бяха се развили събитията така, че мъжа ми да замине за чужбина, да види друг модел семейство, в който всички се разбират и си говорят тихо, ако не беше имал време да преосмисли грешките си, сега аз щях да съм на хапчета... или вече щях да съм ги изпила всичките на куп, или щях да съм избягала - което уж щеше да е поредният симптом на болестта.
Итс ъ шейм.

Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2171 -: Септември 24, 2014, 12:50:45 »

Във втория абзац към "А тези" трябва да се добави и шизофреници.

Та... във всички случаи, когато някой ревнува друг прекомерно, не му остава един вид "въздух" във връзката, си е симптом на болезнена шизфофренна привързаност, която трябва да се лекува.

В този ред на мисли, моята обич към теб Ромуалдо Тодоров  Grin,  е достойна да бъде удостоена с романтичен филм по телевизията, чийто край ще е приемане на проектозакона на БАП заедно с моите точици там, а ти по незнайни причини развиваш болезнена привързаност към мен, завършваща с поставяне на примка от моя страна, наречена венчален пръстен.
 Grin
В крайна сметка, като ще е филм, поне да не е със забавен завършек неейде по Карибите. Може и в Бали.  Grin Grin
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2172 -: Септември 24, 2014, 12:52:59 »

да е със забавен завършек, първоначално смятах да напиша да не е със скучен, тривиален завършек и не съм коригирала правилно, а някак по - гръмко, по - пищно да завърши тоя филм, бе Тодоров.  Grin Grin Grin
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2173 -: Септември 24, 2014, 02:42:52 »

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uFkN6S56HL4
Изпълних най - голямата си мечта.
Вече съм дете на науката, тоест учен.
С последните си постове в пулс.бг... завърших епопеята на бар, шизофрения и прочие.
 Smiley Smiley Smiley
Посттравматичен стрес!

Не мога да повярвам, че това е точно моята си история.
Чувствам се абсолютен  баровец в момента, не бар-овец.
 Grin
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2174 -: Септември 24, 2014, 02:46:12 »

А мелодийката отразява абсолютно баровското ми настроение, че ви сложих абсолютно всичките - и теб, и БАП, и хпджон с тяхната лудостна гилдия в малкия си джоб.
Понеже съм жена...
Така е...
Капацитетът ми е в повече.

Grin
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Страници: 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 162
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА