evropea.com - форум за паническо разстройство
Август 15, 2022, 03:20:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 98 99 [100] 101 102 ... 162
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси към г-н Тодоров!  (Прочетена 222539 пъти)
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1485 -: Юни 10, 2013, 11:13:27 »

" Г-н Тодоров как съвременното общество разпределя ролите на мъжа и жената в една връзка или всеки се договаря и прави каквото му скимне. "

Обществото не вменява роли. Все пак в различните времена се спазват някакви порядки и модели на оведение, които са характерни за единият и другия пол. Това е динамично обаче, променя си. Сега има една равнопоставеност, която времената налагат, т.е. започват да се изравняват моделите. Това както своите добри страни си има и своите лоши страни. В крайна сметка обаче, ролевите модели се възприемат от родителите, т.е. едно дете се научава какво е да си мъж и жена в семейството, наблюдавайки майка си и баща си и взаимоотношенията помежду им. Разбира се това в последствие търпи някакви промени, не в своята основа примера-образец е решаващ.
В една връзка се сблъскват две различни култури, две различни истории и два различни "правилни" модела. Много често от този сблъсък се ражда един трети, които е уникален за двойката. Така че няма правила, че жената е в кухнята, а мъжа на дивана. Все пак ролите се разпередлят така, че да има хармония.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
Dimcho
Sr. Member

Рейтинг: 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 343

Профил
« Отговор #1486 -: Юни 11, 2013, 10:08:13 »

Благодаря за отговора. Може ли обаче да се говори за мъжка и женска работа в съвременните условия? Мисля, че оттук произлизат много недоразумения в семействата и връзките. Как психологията разглежда този въпрос? Не е ли това пирчината много хора да не сключват бракове, за да избягат от отговорности - хем да имат връзки, хем пък те да не са обвързващи с договори?
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #1487 -: Юни 11, 2013, 11:18:58 »

Всичко е индивидуално, бе Димчо Smiley)))))))))) Не си ли гледал клипа, който бях качила на Ошо, в който той казва, че ако се премахнат браковете и моногамността, ще се решат проблемите, свързани с психични заболявания на 99% ! Аз съм на това мнение също Smiley Бракът сдухва. Отговорностите сдухват. Монотонността на всеки един ден сдухва.
Много съм се сдухала. Не мога да премахна едно усещане в главата си за безтегловност, дори не мога да го обясня като хората - положение на някакво притискане в главата, преди да те заболи. Така съм от поне седмица и нямам никакво обяснение на това. Когато изляза навън се чувствам малко по - добре... Като разконцентрирана съм и съм неспособна да навляза в разговор по - надълбоко, както преди.
Г-н Тодоров, какво е вашето мнение затова?
Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1488 -: Юни 11, 2013, 05:55:28 »

" ... ако се премахнат браковете и моногамността, ще се решат проблемите, свързани с психични заболявания на 99% ..."

Интересно е 1%, каква проблематика ще покрие Smiley Както и да е, демокрация е и всеки може да изказва предположения. Това което Ошо предлага, е много стар етап от човешката социална еволюция, т.е. това е остаряла форма за създаване на общества.
Що се отнася до ролите ... това си е личен избор и договорка. Представете си двама души с различни "светове", да създават трети съвсем различен свят който се нарича "ние". Няма предвиждания в тази работа.
Иначе като общо наблюдение, ролята на бащината инстанция, все повече избледнява, изчезва .... стапя се. От това не закъснява и силно изразената проблематика в детска възраст. И то такава която преди е била характерна за по-горна възраст, в момента се появява много по-рано. Изравняването на полови роли не се изразява само в домакинството, а в начина на преработка и преживяване на реалността. Колкото и Ошо да прокламира, отдавна са изведени, изследвани, "начертани", с множество изследвания важността на ранният опит у детето и нещата които пряко му влияят. В това няма загадки. Но именно все по-голямото размиване на ролите, възпрепядства трупането на адекватен опит у децата. Но за сметка на това, човек е адаптивно същество, човешката природа е много гъвкава, и ако има лимони си прави "лимонада", без дори да се допитва до самият "съзнателен човек", който е една миниатюрна част, в сравнение със своята несънателна и инстинктивна природа Smiley В някои случай това не е толкова в полза на самата съзнателна личност, но винаги може да последва нова адаптация, стига да не е прекрачена определена граница, което е по-скоро рядко.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1489 -: Юни 11, 2013, 06:24:29 »

Г-н Тодоров, всеки гледа от собствената си камбанария  Grin Ошо ме очарова, защото честно ви казвам, бих искала да се завра в някоя къщурка някъде, без ангажименти и с прислуга за поне един месец! Grin
Отговорих си на въпроса що ми е сдухано, що ме притиска главата, що ми причернява. Имам ниско кръвно, сега четох, че трябва да го лекувам. Някой с предложения затова?
Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
delicacy
Sr. Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 454

Профил
« Отговор #1490 -: Юни 11, 2013, 06:33:53 »

Фатмагюл:)  и аз имам ниско кръвно и го отдавама на промените във времето. Ще се нормализира, споко. Пий повече течности, изпий едно кафе, но не се наблъсквай с лекарства повишаващи кръвното, защото те могат да ти докарат допълнително напрежение.
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1491 -: Юни 11, 2013, 07:24:13 »

Е да, ама цял ден се "нося" във въздуха.  Grin Това ми остана като проблем след нервната криза. А като се замисля, винаги ми е било леко замотано, независимо дали съм била тревожна или спокойна. И винаги при мерене на кръвно е било ниско. Четох за някакви хомеопатични капки. Ако с тия хапки имам тонус, отпадат лекарствата, които пиех доскоро. Да се похваля на г-н Тодоров, че не ги пия и макар да нарекохте това безотговорно отношение към здравето, се чувствам по - добре без тях.  Tongue Единствено това остана виенето на свят, страха да оставам сама с децата нощно време, за да не би Турбалан да дойде  Grin и една социална фобия, която ако оправя кръвното налягане не знам дали ще продължи да се появява, защото при разговори, които ме притесняват, със сигурност благодарение на притеснението и кръвното пада още повече. Даже не знам дали ниското кръвно налягане не благоприятства тези състояния?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh??
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
непоколебима
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Профил
« Отговор #1492 -: Юни 17, 2013, 01:18:13 »

Здравейте отново!Отдавна не бях влизала в сайта,защото паническите атаки при моя приятел бяха намалели НО сега съм аз в паника.От два дни нещата се усложниха.Нищо не помага...нито ривотрила,нито разговорите.Не спи по цели нощи и въпреки това отказва да взима нещо за сън.Осъзнава състоянието си и само чувам думите "Как да заспя като после ще е същото".Лошото е,че всеки ден е на работа и оттам се връща още по зле.Затваря се в себе си и само мълчи.Боря се с него психически,но и аз се чувствам вече уморена.МОЛЯ ВИ дайте ми съвет! Cry
Активен
kasanena
Full Member

Рейтинг: 2
Неактивен Неактивен

Публикации: 123

Профил
« Отговор #1493 -: Юни 17, 2013, 01:35:52 »

Непоколебима, явно че твоя приятел преживява тежък период и успокоителните сами не могат да помагат, затова посетете психиатър и нека му изпише антидепресант. Антидепресантът ще отнеме тревожността, защото успокоителните като страничен ефект засилват депресията и това усложнява нещата. В моменти на криза съвети към човека със ПА не помагат , а и не бива да му бъдат давани, защото това допълнително го натоварва, защото той иска, но психиката не му позволява да се справи с проблема. Може би би могла да му помогнеш, ако го попиташ какво би искал да направиш за него. Успех ти желая. И знай, че при хората с ПР, промяната на времето влияе много силно върху тревожността и паническите атаки.
Активен
непоколебима
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Профил
« Отговор #1494 -: Юни 17, 2013, 07:31:46 »

Лошото е,че той отказва консулт със специалист.Благодаря ти за съветите. Smiley
Активен
kasanena
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1495 -: Юни 18, 2013, 09:30:40 »

Ако не иска да ходи в кабинета на доктора, може да го повикате вкъщи, много психиатри, когато им се обясни че става дума за паническо разстройство, ходят по домовете на посещение, защото знаят, че пациентите  им може да са в период на кризи и да напускат трудно домовете си.
Активен
kendy
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 22

Профил
« Отговор #1496 -: Юни 18, 2013, 10:21:22 »

Трябват му лекарства на момчето, друг начин няма, за да се справи с кризите.
Активен
anonymous
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 246

Профил
« Отговор #1497 -: Юни 18, 2013, 01:55:25 »

Лошото е,че той отказва консулт със специалист.Благодаря ти за съветите. Smiley

Много е важно според мен да го убедите именно в това - че трябва да работи със специалист. В противен случай добруването му ще зависи от лекарствата може би доживот.

Няма нищо срамно в това да посетиш психолог, доста млади хора (за съжаление) ходят (и момчета и момичета), но никой няма да излезе и да каже "да аз ходя" поради страх от стигма и така се създава илюзията, че почти никой не ходи. По същия начин, по който човек ходи на лекар когато е болен, така и когато има някаква психологична проблематика трябва да ходи на психолог.
Активен

„Делото по спасяване на давещите се е дело на самите давещи се”
                                                    Илф и Петров
kasanena
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1498 -: Юни 19, 2013, 04:14:32 »

anonymous, може би не го е срам, а просто го е страх да посети психиатър. Може би трудно напуска дома си и си има строг режим на живот, за да не предизвиква появата на ПА и затова го е страх да отиде на лекар.
Активен
anonymous
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 246

Профил
« Отговор #1499 -: Юни 19, 2013, 09:41:01 »

anonymous, може би не го е срам, а просто го е страх да посети психиатър. Може би трудно напуска дома си и си има строг режим на живот, за да не предизвиква появата на ПА и затова го е страх да отиде на лекар.

Разбирам, но в такива моменти идва мястото и на проявата на воля и изобретателност, за да може да се достигне до необходимото място по възможно най-лесен начин.
Другия вариант е затворник вкъщи доживот. Кое е по-добре?
Активен

„Делото по спасяване на давещите се е дело на самите давещи се”
                                                    Илф и Петров
Страници: 1 ... 98 99 [100] 101 102 ... 162
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА