evropea.com - форум за паническо разстройство
Август 15, 2022, 04:51:57 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 162
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси към г-н Тодоров!  (Прочетена 222546 пъти)
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #1470 -: Юни 09, 2013, 01:20:36 »

Нищо чудно твоята приятелка да е като мен преди. Едва ли не, трябва да си магьосник и винаги да усещаш, когато я нараняваш.  Grin Кажи й, че не винаги може да прецениш добре дали не я наряняваш с дадено държание. И че това да скрие, че се е обидила е по - скоро вредно за нея, защото го таи, наслагва и накрая избухва под формата на отмъщение. Аз бях такава. За ревността - по - добре да ревнува, означава, че си й скъп.
Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
anonymous
Full Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 246

Профил
« Отговор #1471 -: Юни 09, 2013, 01:25:31 »

Нищо чудно твоята приятелка да е като мен преди. Едва ли не, трябва да си магьосник и винаги да усещаш, когато я нараняваш.  Grin Кажи й, че не винаги може да прецениш добре дали не я наряняваш с дадено държание. И че това да скрие, че се е обидила е по - скоро вредно за нея, защото го таи, наслагва и накрая избухва под формата на отмъщение. Аз бях такава. За ревността - по - добре да ревнува, означава, че си й скъп.

Мхм... най-лошото е, че понякога казвам някои неща на шега, а тя ги приема за истина.

Иначе има една друга много неприятна ситуация, при която тя ми разглеждаше телефона ( с мое повзволение). Имам един приятел, който прави оригами (форми от хартийки) и като бяхме на кафе беше направил сърца от едни флаери, които раздават с реклами. Аз бях снимал сърцата. И после тя видя снимката на телефона и като ме пита от кого са, аз и обясних всичко това, но тя не вярва та не вярва.

Признавам, че звучи неправдоподобно  Grin ама е истина и мнеого кофти да не ти вярват, а да казваш истината.
Активен

„Делото по спасяване на давещите се е дело на самите давещи се”
                                                    Илф и Петров
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1472 -: Юни 09, 2013, 02:26:40 »

Аз мога да й направя профил  Grin. С ниско самочувствие е и се връзва на всяка шега. Аз така не можех да понасям шеги. И сега, де.
В същото време, човек като се шегува, нерядко казва истини.
Единствения изход е да се шегуваш с нея повече като сте сами. Най - вероятно ти се връзва, когато сте в компания, защото така я злепоставяш пред останалите, най - вероятно го чувства като признак на неуважение и все едни такива интересни чувства. Ние жените много анализираме явно, всяка дума е знак за нещо  Grin
Аз не обичам да ми се ровят в телефона, пощата.Искам си лично пространство. Друг вариант е да ми се ровят колкото искат но без да задават въпроси.
Освен да я запознаеш с приятеля си и да го накараш да ги направи тези оригами.  Grin
Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1473 -: Юни 09, 2013, 02:35:25 »

" Как да я накарам да ми споделя когато нещо я обиди? И как да я убедя, че няма друга?"

Добър вариант за първата част на въпроса е, когато вие самият и споделяте неща които са ви обидили или подразнили. По този начин можете да създадете пространство, в което и тя да сподели своите дразнения.
За втората част, няма формула, но добре действа, ако периодично създавате идеи за бъдещето си. Така виждайки се в него, предполагам ще е по-спокойна Smiley
Но както няма идеални хора, няма как да има идеална връзка. Много често задаваният въпрос "какво да направя за да ..." е грешен. Това предполага, че трябва да се направи нещо, еднократно, след което нещата да се оправят. Всъщност в една връзка тези "неща" /за каквото и да иде реч/, не спират да се правят. Връзката е динамична, и се гради ежедневно, докато я има.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
anonymous
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1474 -: Юни 09, 2013, 05:35:25 »

Аз мога да й направя профил  Grin. С ниско самочувствие е и се връзва на всяка шега. Аз така не можех да понасям шеги. И сега, де.
В същото време, човек като се шегува, нерядко казва истини.
Единствения изход е да се шегуваш с нея повече като сте сами. Най - вероятно ти се връзва, когато сте в компания, защото така я злепоставяш пред останалите, най - вероятно го чувства като признак на неуважение и все едни такива интересни чувства. Ние жените много анализираме явно, всяка дума е знак за нещо  Grin
Аз не обичам да ми се ровят в телефона, пощата.Искам си лично пространство. Друг вариант е да ми се ровят колкото искат но без да задават въпроси.
Освен да я запознаеш с приятеля си и да го накараш да ги направи тези оригами.  Grin

Друго, което ми е споделяла е, че не може да се почувства "нужна" в тази връзка. Но тя няма основания за това - ние се чуваме всеки ден, когато излизаме заедно разговаряме, интересувам се от нея, показвам чувствата си. Тя казва, че по принцип все се чувства ненужна за околните... Huh?
Активен

Илф и Петров
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1475 -: Юни 09, 2013, 05:38:31 »

Явно, и тя потенциално е за групата тук  Grin Има ниско самочувствие, затова.
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
anonymous
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1476 -: Юни 09, 2013, 05:42:57 »

Явно, и тя потенциално е за групата тук  Grin Има ниско самочувствие, затова.

Аз не мисля така. Всеки има своите компелкси в някаква степен - аз също не съм идеален и се засягам особено на някои теми. Но ако тези компелкси не вземат някакъв връх, ако не избият в някакъв вид невротично разстройство не виждам смисъл човек да се опитва да се справя с тях - това е много труден, бавен и сложен процес, при който ако го няма ежедневното страдание от симптоми няма и толкова силна мотивация за промяна.

Решението, което виждам е да я приема такава каквато е с нейните положителни страни и с нейните недостатъци както и тя ме приема и да бъда по-съобразителен с чувстителните за нея аспекти от живота.
Активен

Илф и Петров
anonymous
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1477 -: Юни 09, 2013, 05:44:30 »

И все пак ще се радвам ако успея да я накарам да се чувства нужна...  Smiley
Дамите от форума имат ли идеи?  Smiley
Активен

Илф и Петров
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1478 -: Юни 09, 2013, 05:59:52 »

Тя ще се чувства нужна, де да знам, ако се грижи за някого - дете, мъж  Grin. Ако не се лъжа, тогава жените се чувстват най - нужни. Не съм изпитвала такова чувство, когато съм била с момче. Ти се нуждаеш от нея, то се знае - ласки, секс, взаимоотношения..... Може ли да ти го казва ей така?
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1479 -: Юни 09, 2013, 06:02:37 »

А това за, че е потенциално за групата, повече се шегувах.. На мене някак не ми е малко ясно, как ще се чувстваш ненужен. Обикновено самотните хора се чувстват така. Но тя си има теб.  :)Защо се чувства самотна?
Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
anonymous
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1480 -: Юни 09, 2013, 06:07:55 »

А това за, че е потенциално за групата, повече се шегувах.. На мене някак не ми е малко ясно, как ще се чувстваш ненужен. Обикновено самотните хора се чувстват така. Но тя си има теб.  :)Защо се чувства самотна?

Ми нямам представа.  Huh? Искам да измисля нещо оригинално, с което да и покажа, че не е така.
Активен

Илф и Петров
Шашмагюл
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1481 -: Юни 09, 2013, 06:23:02 »

Ти на колко си години? Вариантите са от това да й кажеш, че я обичаш до това да й предложиш да живее при тебе... Grin Аз не съм много веща в това отношение, нищо оригинално не ми идва наум. Може би по - късно, ако нещо ми хрумне, ще пиша.
« Последна редакция: Юни 09, 2013, 07:11:17 от Фатмагюл:) » Активен

Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
delicacy
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 454

Профил
« Отговор #1482 -: Юни 09, 2013, 07:56:43 »

Кажи й, че тя е важна за теб, че те стимулира в работата, че с нея се чувстваш, сигурен,значим, реализиран мъж. Кажи й, че те допълва и че я обичаш, заради това, което е всъщност. Кажи й, че е умна интелигентна и че би искал винаги да е до теб. Кажи й, че тя е второто ти аз. Кажи й, че е добър професионалист. Кажи й, че съветите й винаги ти помагат. В зависимост от това, дали е професионално ориентирана, или семейно, заложи на добър професионалист и на прекрасна жена и чудесна майка. Осъществи една нейна съкровена мечта. Да речем иска да пътува до Варна, примерно, или пък мечтае да има собствена фирма, хей такива неща. Това са примери, разбира се.
Осъществи една нейна мечта и се допитвай до нея за решаване на някои проблем. Казвай й, че тя е идеал за жена за теб, похвали я като професионалист. Предложи и да направите нещо заедно, като наблегни на факта, че я цениш като интелект и искаш да се довериш на качествата й. Правете нещо заедно, може да рисувате заедно, да летите с делта планер, но е важно да изпълниш една нейна мечта / разбира се, тя трябва да е по-силите ти/. Така тя ще се почувства значима и важна за теб. И се допитвай до нея. Това също ще и даде допълнително самочувствие.
« Последна редакция: Юни 09, 2013, 08:06:28 от delicacy » Активен
anonymous
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1483 -: Юни 09, 2013, 08:31:45 »

Кажи й, че тя е важна за теб, че те стимулира в работата, че с нея се чувстваш, сигурен,значим, реализиран мъж. Кажи й, че те допълва и че я обичаш, заради това, което е всъщност. Кажи й, че е умна интелигентна и че би искал винаги да е до теб. Кажи й, че тя е второто ти аз. Кажи й, че е добър професионалист. Кажи й, че съветите й винаги ти помагат. В зависимост от това, дали е професионално ориентирана, или семейно, заложи на добър професионалист и на прекрасна жена и чудесна майка. Осъществи една нейна съкровена мечта. Да речем иска да пътува до Варна, примерно, или пък мечтае да има собствена фирма, хей такива неща. Това са примери, разбира се.
Осъществи една нейна мечта и се допитвай до нея за решаване на някои проблем. Казвай й, че тя е идеал за жена за теб, похвали я като професионалист. Предложи и да направите нещо заедно, като наблегни на факта, че я цениш като интелект и искаш да се довериш на качествата й. Правете нещо заедно, може да рисувате заедно, да летите с делта планер, но е важно да изпълниш една нейна мечта / разбира се, тя трябва да е по-силите ти/. Така тя ще се почувства значима и важна за теб. И се допитвай до нея. Това също ще и даде допълнително самочувствие.

Да все добри идеи.  Smiley Ще измисля нещо.
Активен

Илф и Петров
Dimcho
Sr. Member

Рейтинг: 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 343

Профил
« Отговор #1484 -: Юни 10, 2013, 10:03:54 »

Г-н Тодоров, извинете ме но пак ще ви попитам, че този въпрос живо ме вълнува:
 Г-н Тодоров как съвременното общество разпределя ролите на мъжа и жената в една връзка или всеки се договаря и прави каквото му скимне. Май като става дума за някаква връзка мъжете повече си мислим за секс и после ни се появяват някакви  други идеи?  Има ли роли в общуването между един мъж и една жена, по -точно роли в съжителството. Например, мъжете е добре да правят това в един брак, а жените, друго. Или двамата се разбират в двойката, кой за какво е отговорен?
Активен
Страници: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 162
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА