evropea.com - форум за паническо разстройство
Август 15, 2022, 04:31:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 5
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 5

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 162
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси към г-н Тодоров!  (Прочетена 222542 пъти)
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1245 -: Декември 04, 2012, 07:10:05 »

Зависи кой провежда КПТ, в какво състояние точно е човекът и каква е причината за ОКР. Подобно становище може да се даде ако се проучи ситуацията в детайли. Няма общи положения.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
bai hui
Full Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 196

Профил
« Отговор #1246 -: Декември 05, 2012, 02:55:07 »

Причината за ОКР ли? Причините за ОКР са две - от инфекция - стрептокока и от травматичен стрес в миналото. При мен е от второто...всъщност аз щял живот откакто се помня съм имал ОКР симптоми , но не съм знаел какво значат. Като играех като малък с децата и се прибера и се страхувах да не съм направил на някое нещо или да не съм им откраднал нещо. Всъщност това се зароди между 2 и 4 клас. Докторите казват , че ОКР появило се в рано се лекувало най-лесно. И второ нямам компулсии...спрях да си меря , проверявам , броя стъпки те , да увеличавам звука когато има числен индикатор на телевизора или радиото в колата на нечетна дата. Махнах компулсите, които се махат страшно трудно знам. От онзи ден се занимавам с една курсова работа и нито една обсесия и натрапливост не ми е минала през главата.  Smiley
Активен
black_swan
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 27

Профил
« Отговор #1247 -: Декември 05, 2012, 05:54:42 »

podolski

И аз съм така с натрапливости от много ранна възраст, откакто имам съзнателни спомени. Не съм чувала обаче те да се лекуват по-лесно от другите, които са се появили в по-късна възраст. При мен няма компулсивни действия, компулсиите ми се случват в главата ми. На английски това се нарича Pure-O и се води най-трудно за лечение. Натрапливите мисли не спират. Имам чувството, че се въртят автоматично и нямам никакъв контрол над тях. Много е страшно. Освен това имам и други проблеми.
Активен
bai hui
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1248 -: Декември 05, 2012, 09:30:03 »

Да чисто ОКР. Пробвал съм да ги спра , но пак се завръщат. В детска вързаст не помня да съм имал постоянни натрапливости. Те се появиха 2005 година , когато бях в много скапан клас. Но не бяха проблем. Дори ме стимулираха да уча...бяха приятни. Сега обаче са подобни от 2 месеца след като се махна депресията , но не са ми приятни , тъй като ме натоварват и изморяват.

Pure-O , или чисто ОКР. Ми казаха ми , че с компулсите било трудно да се справиш отколкото с обсесите. И то не един , а двама доктора.
Активен
black_swan
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1249 -: Декември 06, 2012, 11:13:56 »

Ами ти как се лекуваш от тези неща?
Активен
bai hui
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1250 -: Декември 06, 2012, 11:44:26 »

Ами с психотерапия. Лекарствата не действат въобще. Пил съм доста антидепресанти и антипсихотици. Един от докторите ми предложи да ги пия докато не подействат. Каза, че можели след година-две, до три. Искаше дори на максимална доза , пих така 3 месеца и ги спрях. Няма смисъл просто. Бях и на транскраниална магнитна стимулация. Това дори май ми увеличи тревогата. Като ходех да ми я правят в ВМА направо се насирах. Sad

Ти как я лекуваш?

Btw black swan ... никът ти да не е свързан с онзи филм с Натали Портман? Бил доста откачен чух , от типа на Красив Ум...
Активен
black_swan
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1251 -: Декември 06, 2012, 12:31:16 »

Да, от там е никът ми
Ти на каква психотерапия ходиш?

Аз имам освен ОКР, също и депресия, генерализирана тревожност, ПР и социална фобия. Имам и нестабилни настроения и изпадам в разни състояния на силна фрустрация, безпомощност, гняв. Психиатърът ми има съмнение за скрито биполярно разстройство, въпреки че не съм имала разгърната мания до сега. За това сега ще опитам да пия тимостабилизатори. Искам да опитам и Лирика, тя е антиепилептичен препарат, но е показана за силна тревожност. Трудно е да установим кое е дошло първо и кое влошава другите ми проблеми. Само знам, че социалната фобия е следствие от всичко това, че се чувствам крайно ненормално и не ми е спокойно да излизам навън и да общувам с другите хора.

Аз пробвах да посещавам психолог, само че няма полза, защото състоянието ми е абсолютно неконтролируемо и не мога да участвам в терапевтичен процес. Аз съм в някаква постоянна криза, то няма какво да ми се терапира, неадекватна съм. Само се фрустрирам още повече от някакви опити за външна намеса като съм в такова кризисно положение.
Активен
bai hui
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1252 -: Декември 06, 2012, 01:03:53 »

Black Swan
Ооо , гледах сега трейлъра. Тая главната героиня има Психоза така като гледам. Някаква я преследва... По-добре да не правят такива филми. Аз такова не гледам.
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 01:14:16 от podolski » Активен
black_swan
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1253 -: Декември 06, 2012, 01:40:02 »

Всички филми на Дарън Аранофски са много хубави, няма слаб филм той. Филмите му не е за психиатрични диагнози, но във всички става дума за сложна  психологическа проблематика. Но да не спамим темата.
Активен
bai hui
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1254 -: Декември 06, 2012, 01:42:04 »

Добре...имаш съобщение.  Smiley
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1255 -: Декември 06, 2012, 11:47:27 »

Споделете, че... Smiley
Активен

bai hui
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1256 -: Декември 06, 2012, 11:55:07 »

Г-н Тодоров , май съм Ви питал и преди , ама не ми се търси. Когато присъстват чувства на гняв и завист , както и на регресия. Дали това може да е част от някакво психично разтройство или не винаги е така?

регресия - когато човек не е в състояние да избухва и таи всичко в себе си...
т.е. не съм агресивен. Никога не бих си позволил да ударя човек без причина и дори да ударя човек. Физическата саморазправа е крайна мярка на действие за мен. Много крайна. По-скоро съм раздразнителен и се карам , но ми минава бързо.
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1257 -: Декември 07, 2012, 10:47:04 »

Регресия не означава точно това. Регресия е връщане към по-стари модели на функциониране. Например едно дете, което вече е проговорило, може да спре да говори, или да започне да говори бебешки. В психологията, това е психичен защитен механизъм, а не заболяване.
Що се отнася до агресията, има наистина много писано. Все пак социалната и приемлива агресия се различава от насилието. Агресията има във всяко едно човешко постижение, агресията е пробивност, активност задвижение напред. В общуването агресията е силата, която ни помага да се съхраним, борейки се с нещо, или някой. Не винаги тази борба тррябва да става с "юмруци". Човешката агресия освен телесна може да е вербална, активна или реактивна, агресивно недоверие и т.н.  Обикновено "вината след агресия" и "страха от последствията" играят като фактор тя да не се използва предозирано и да премине в насилие.

" - когато човек не е в състояние да избухва и таи всичко в себе си..."

Това е по-скоро автоагресия, агресия насочена към себе си. Обикновено агресията се превръща в автоагресия, когато по-горните конструкти "вина след агресия" и "страх от последствия" са силно развити в личността. Така човек става по-скоро учтив "навън" към другите и нападателен "навътре" към себе си. В психотерапията това се нарича ключов конфликт на личността. Ключов, защото от това какво е съдържанието му, зависи как личността интерпретира и реагира в различни ситуации. Той е пусков за психосоматичната реакция, или телесният симптом. Играе важна роля в създаването на тревожни разстройства, депресия и т.н.
« Последна редакция: Декември 07, 2012, 10:49:50 от t.todorov » Активен

black_swan
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1258 -: Декември 07, 2012, 12:41:54 »

Бих добавила непрофесионално мнене /от мой личен опит и наблюдения/, че учтивите, любезни и послушни "навън" хора често са агресивни не само към себе си, но и към близките си /семейство, приятели/.
« Последна редакция: Декември 07, 2012, 12:55:01 от black_swan » Активен
bai hui
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #1259 -: Декември 07, 2012, 02:38:37 »

А да и това го има. Но какво пречи да се държиш супре с тях и със себе си?  Smiley

black_swan сори , че така те наспамих , ама имаш същите симптоми като моите.

И много важно нещо...при БАР няма обесесии , а има афект. Т.е. няма мисловна дейност. До специалист се допитах. Бях на контролен преглед.
Активен
Страници: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 162
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА