evropea.com - форум за паническо разстройство
Август 15, 2022, 04:05:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 6
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 6

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 162
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси към г-н Тодоров!  (Прочетена 222540 пъти)
black_swan
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 27

Профил
« Отговор #1230 -: Декември 01, 2012, 09:59:32 »

Viktoria

http://nasilie.eu/?p=4884

Тук можеш да получиш информация за инициативата "психотерапия на ниски цени". В нея могат да се включат хора от следните групи:

безработни; студенти или ученици; хора с призната група инвалидност във връзка със заболяване; бременни жени и жени в майчинство; хора,преживели домашно насилие-физическо ,сексуално ,емоционално.

Друго, което можеш да направиш за себе си, е да си купиш книжка по когнитивно-поведенческа терапия. Например тази: http://www.book.store.bg/p27245/kognitivna-povedencheska-terapia-for-dummies-rob-uilsyn-rijna-brench.html

Отделно, в интернет има много материали, особено ако говориш английски или друг език, как да си помогнем при тревожност и паника.

Успех ти желая

П.С. Сега видях, че питаш за гр. Пловдив. В "бялата книга за терапевта" във форума имаше отзиви от доволни хора, които са се лекували в Пловдив. Прегледай какво са писали, ако прецениш им пиши лично съобщение, за да получиш допълнителна информация.
« Последна редакция: Декември 01, 2012, 10:11:48 от black_swan » Активен
kned17
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 36

Профил
« Отговор #1231 -: Декември 01, 2012, 10:49:23 »

Г-н Тодоров, имам въпрос към вас, на който ми е много интересно да получа отговор. Въпросът е следния. Може ли човек, който е на 100% себе си в отношенията си с останалите и по принцип да развие ПР, ОКР и т.н.?
Активен
Владко
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Профил Ел. поща
« Отговор #1232 -: Декември 02, 2012, 07:21:47 »

Г-н Тодоров,там е проблема,че няма причина,всичко ми е ок.Имам си добра работа,сериозна приятелка с която нямаме проблеми.Семейство с което нямам проблеми.Абсолютно без причина ми се появи.Възможно ли е ,отново да е П.Р,което лекувах и сега се чувствам по същия начин,както когато го получих за първи път с разликата тоя път е ,че усещам силно притеснение или просто много си внушавам.Притеснено ми е,че ако отида при Психолога ми,отново ще се налага да пия май година и половина хапчета... как мислите?
Активен
Enigma_3
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 16

Профил
« Отговор #1233 -: Декември 02, 2012, 12:56:44 »

Г-н Тодоров много хора страдат от ПР и други тревожни разстройства с години, лечението им е доста продължително. Искам да ви попитам дали е възможно човек с ПР да се оправи в по кратък срок, примерно за няколко месеца ?
« Последна редакция: Декември 02, 2012, 12:58:54 от Enigma_3 » Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1234 -: Декември 02, 2012, 02:33:05 »

" Г-н Тодоров, имам въпрос към вас, на който ми е много интересно да получа отговор. Въпросът е следния. Може ли човек, който е на 100% себе си в отношенията си с останалите и по принцип да развие ПР, ОКР и т.н.?"

Възможно е. Ако човек е 100% себе си /което е утопия и такова нещо не съществува/ означава, че не може да изгради баланса между индивидуалното и социалното.

Активен

http://ttodorov.alle.bg
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1235 -: Декември 02, 2012, 02:41:25 »

Към Вадко:

Причини винаги има. Това, че на повърхността всичко е ОК, не означава, че те липсват, а че не се забелязват с "невъоръжено око". Много често човек не си дава сметка на каква цена подържа равновесието в живота си за да може да каже "при мен всичко е наред". Както се казва, където има огън има и пушек. Само че при вас пушекът излиза по други форми.
Щосе отнася до посещението ви при психолог - психологът не работи с медикаменти. С тях работи психиатърът. Ако актуалната ви ситуация е прекалено тежка като преживявания и симптоми, не е фатално пак да започнетенякакъв медикамент временно. Но би било добре да работите и психотерапевтично успоредно с това, за да откриете причините за вашата тревожност. Не за всяка тревога има логична ситуация на опасност, както сме свъкнали да разглеждаме нещата.
Активен

t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1236 -: Декември 02, 2012, 02:49:15 »

" Г-н Тодоров много хора страдат от ПР и други тревожни разстройства с години, лечението им е доста продължително. Искам да ви попитам дали е възможно човек с ПР да се оправи в по кратък срок, примерно за няколко месеца ?"

Зависи от случая. Не забравяйте че ПР е просто сигнал за друг проблем. Психотерапията работи с него. В зависимост от това, какъв е той и какво е необходимо на човек да го разреши, зависи и продължителността в терапията. Най-дълга е, когато става въпрос за личностни особености, които са трудно променяеми, а най-лесно, когато някакво значително стресиращо събитие е довело до ПР. Много е важно и колко време ПР /което е вид адаптация към средата/ е било използвано. Изобщо има много неизвестни и те зависят от конкретният случай. Ще се изненадате колко различно при всички хора протича психотерапията като процес, въпреки че всички са със симптоми на ПР.
Активен

Владко
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #1237 -: Декември 04, 2012, 09:32:14 »

Добре а мога ли да запитам един въпрос,Може ли хапчетата,които се предписват за лечението на проблема(тези от тип селективните) да навредят ако ги пие здрав човек,примерно човек със силно внушение а всъщност да е здрав?
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1238 -: Декември 04, 2012, 10:34:26 »

Обикновено хапчета не се изпизсват безпричинно. Лекарствата намаляват следствията на тревожността, телесните симптоми, които са нормалният телесен отговор на тревожността.
Тук е важна дефинцията за здраве. Отдавна за здраве не се смята само отсъствието на болест. Определението е по-обширно.
Ако с лесна внушаемост искате да кажете, че изпитвате страхове от някакви болести например и си внушавате, че "може би" и при вас има нещо, и това засилва вашата тревожност, се касае за невротична тревожност. Обикновено тревожността, без обект е много по-тежка, за това психиката винаги намира нещо от реалността, за да "закрепи" тази тревожност към "нещо". Страха от болести е много използван вариат. Но истината е, че действителният обект на тревога остава загадка, няма го "като че ли", проекциите не работят, защото човек не открива никаква болест у себе си и така психиката търси нова проекция. За това често се случва човек да се страхува от една болест, като я отхвърли - от друга, като откхвърли и нея започва да се страхува от новв "симптом" и т.н. до безкрай.
За действителният и скрит обеккт на тревожност може да се съди само по "косвени доказателства". Много често за да се стигне до него първо се преминава през актуалните страхове, които са съзнателни и имат символична връзка със скритият обект на тревожност. Но това се случва в психотерапевтичен процес. Какво имам предвид. Ако човек се чувства "притиснат" от изискванията на живота, до степен да не може да промени тази ситуация, много вероятно е да изтласка тази тревожност и много услужливо на себе си да развие една клаустрофобия например. Така избягвайки тесни пространства, ще избягва всъщност неспособността си да противодейства на "изискванията на живота" и тревожността от този факт. Така човек се чувства добре в кожата си, стига да избягва тесните пространства.
« Последна редакция: Декември 04, 2012, 10:37:59 от t.todorov » Активен

Владко
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #1239 -: Декември 04, 2012, 10:41:27 »

Демек не могат да ми навредят а евентуално да оправят проблем ,ако има такъв?
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1240 -: Декември 04, 2012, 10:47:09 »

Нито могат да навредят, нито да оправят проблема. Единственото, което могат да направят е да понасяте по-леко вашата тревожност, като притъпят нейната сила и съответно телесният отговор, демек симптомите. Нещо като Аулин при зъбобол. Не ви оправя проблема със зъба, но не ви и боли. Само че проблема идва от това, колко дълго може да стои еидн "нелекуван зъб", макар и да сме се справили с болката от него и дали няма да има по-сериозни последици от това после.
« Последна редакция: Декември 04, 2012, 10:49:59 от t.todorov » Активен

Владко
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #1241 -: Декември 04, 2012, 01:45:27 »

Бе ми предписано хапче,което твърдеше лекаря,че лекувало проблема-пие се на схема от 12 или 16 месеца и ми бе научно обяснено как става,но не разбрах.. много термини бяха и 5 6 вида страхове... Доктора е Рали Димитров от това,което знам е един от най-добрите в решаването на тея проблеми и с доста години практика и контактувах с хора,които са излекувани от него и са много доволни,той твърди,че без хапчета много по трудно може да се реши проблема и има шанс пак да се появи,а с тези хапчета се лекували засегнатите места( не помня какво беше, той ми обясни къде е грешката и така.)
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1242 -: Декември 04, 2012, 03:28:26 »

В литературата 30% от случаите, след лекарствена терапия се оправят, 70% само след психотерапия и 90% след комбинирано от двете лечение. Но това е една суха статистика, без да се има предвид нито "маниера" на психиатъра,нито на психотерапевта, нито личната особеност на клиента.
Активен

Владко
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #1243 -: Декември 04, 2012, 04:47:58 »

Ясно,благодаря за мненията и помощта  г-н Тодоров
Активен
bai hui
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 196

Профил
« Отговор #1244 -: Декември 04, 2012, 06:25:27 »

Г-н Тодоров , смятате ли , че човек "болен" от ОКР може да се оправи без намесата на медикаменти , а само и единствено с КПТ и много много активно участие от своя страна , което трябва да бъде целият ден и да продължи в по-голям период от време - 1 година до 1 година и половина?
Активен
Страници: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 162
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА