evropea.com - форум за паническо разстройство
Август 15, 2022, 02:56:28 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 162
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси към г-н Тодоров!  (Прочетена 222535 пъти)
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1215 -: Ноември 29, 2012, 07:31:37 »

Личният ви лекар само може да ви предложи психотерапия, но не и както може би имате предвид да ви даде направление за нея. Психотерапията за съжаление не влиза в услугите покрити от здравна каса. В много страни се поема от здравна каса пълно, или частично, но тук тази услуга може да се получи само в частна практика. Друг вариант, който ми хрумва е при различни НПО-та, които работят по различни проекти и предлагат на клиентите си безплатни услуги. Във Варна например функционира студентска служба за психологическо консултиране и психотерапия при студенти, SOS които работят с жени претърпели насилие, общински център за работа с деца и т.н.Предполагам, че и в други градове особено в столицата има подобни активности.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
Viktoria
Jr. Member
**

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 58

Профил Ел. поща
« Отговор #1216 -: Ноември 30, 2012, 09:02:40 »

Първо благодаря,че ми отговаряте и сега моля да не приемате лично думите и гневът ми и да не се засягате.Доколкото схващам нямам избор ако нямам пари за терапевт и ми остава да си гълтам разните хапове,изписвани от невролози и психиатри.Разберете бясна съм-как ,когато всички сме наясно с въпросния проблем и начинът за преодоляване,а именно не и без терапия(ясно,че медикаментите са помощни колела и то за малко)как по дяволите да се справя аз.След като е толкова разпространено в нашето ежедневие защо проклетата система не работи както би трябвало.Аз в случая се чувствам с вързани ръце и повярвайте  на този етап посмъртно не бих могла да си позволя услугите на терапевт.Хайде кажете ми ,дайте ми вие съвет като човек навътре в областта-какво правя от тук нататък,НЕ ЖЕЛАЯ ДА ЖИВЕЯ НА ХАПЧЕТА оставащото ми време,било година,две или сто.Искам адекватно поведение и лечение,не всеки да ми замазва очите с хапченца и да ме отмята като поредната невротичка със слаба психика.Направо не мога да повярвам!!!!!!!!!!!!!!!
Активен

Най-важното - има лудост, която ни прави по-богати, и за съжаление, лудост, която ни ограбва.
Каква ли е моята? Не знам!
lotxen
Sr. Member

Рейтинг: 7
Неактивен Неактивен

Публикации: 453

Профил
« Отговор #1217 -: Ноември 30, 2012, 09:11:53 »

Извинавам се,ама искам да взема отношение!
 Това е проблем на всички тук,дисбаланса между трябва-искам,!
 Има мисъл"Не можеш да промениш света,само себе си!" и още една"Не се наказвай заради чужди грешки като беснееш!"
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1218 -: Ноември 30, 2012, 09:18:25 »

Такава е ситуацията. България е бедна страна. При зъболекарите, макар че има частично покритие нима нещата са по-различни?
Все пак закона се подготвя, но не мислете, че някой друг ще плати за вашите нужди. Това в България няма да се случи скоро. Дори и да бъде приет, предполагам ползвателите на тази услуга трябва да правят допълнителни здравноосигурителни клаузи, или по-високи осигуровки.

Финансовата гъвкавост в случая е в две неща:
- работа в терапевтична група, която излиза около 60-80лв. на месец
- работа индивидуално в разредени сесии, за сметка на качественият процес - около 60-80лв. месечно, или два терапевтични часа

Ако наистина сте решила да проведете психотерапия, трябва да я планирате във финанси и време. Обикновено кратките терапии със задоволителни ползи са от порядъка на 20 сесии, или около 6мес., което все пак е ориентировъчно. Цената на тези 20 сесии е около 600-800лв. колкото един нескъп диван или телевизор и малко по евтина от бюджета на един пушач за 6 месеца.
Активен

Viktoria
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #1219 -: Ноември 30, 2012, 09:36:16 »

Значи да се "спасявам" или по-скоро да се гръмна.И моля ВИ -много неуместно сравнение-без диван,телевизор и цигари мога,мога без всичко друго,но не и без себе си.И пак ви моля,щом 600-800лв не са кой знае каква болка за умиране бихте ли ми ги пратили?Нямах намерение да навлизам в битовизми,но ....дано стане ясно-разведена съм,с малко дете,за което се грижа сама и което често боледува,едва смогвам с нейните прегледи и лечения,аааа и да вметната малката подробност останах и без работа love1Какъв купон нали???!!!!!Айде пак да сега да видим какво се получи.И още веднъж ви моля да не ми се обиждате,нищо оттова,което говоря не е упрек към вас.Наясно съм,че не вие създавате системата и  механизма.
Активен

Най-важното - има лудост, която ни прави по-богати, и за съжаление, лудост, която ни ограбва.
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1220 -: Ноември 30, 2012, 09:44:48 »

Както ви казах и по-горе има много НПО-та,които работят с деца, самотни родители и т.н. безплатно. Колко усилия вложихте за да ги проучите, да съберете информация? Да "тропате с юмруци по масата" едва ли е поведението насочено към някакво решение, но поне е емоционален израз, на гняв. Това е вид агресия. Тази агресия в социален контекст се нарича социална пробивност, адаптивност и е много важно качество, което виждам вие притежаввате. Може би ако впрегнете в тази посока агресивната си енергия ще успеете. Когато приемете,че нещата са такива, каквито са, това ще ви активира в правилна посока. Ако мога да съм ви полезен с нещо, съм насреща.
Активен

Viktoria
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #1221 -: Ноември 30, 2012, 10:08:14 »

Нямам за цел да тропам по масата.Съвсем в началото съм на целия процес,едва от 20 тина дни съм с поставената диагноза и от 10 пия ксанакс.Регистрацията ми тук е началото на моето търсене и част от усилията.Затова и се обърнах към вас за осветление,търся мнението и съвета на човек,който смятам за компетентен в дадената област.Истината е,че все още се лутам  из многобройната информация в нета,защото докторите ми драскат само рецепти.От неколкодневните ми усилия да намеря истината,разбрах че ми е нужна терапия,не защото няма как да си уплътня времето,а просто е необходимо.
Да попитам друго тогава-из нета сайтове и коментари за терапевти колкото щеш,на кого да се доверя.Да речем,че някак набавя нужните средства,бих искала да са използвани правилно и резултатно.Към кого в моя мил Пловдив бихте ме посъветвали да се обърна.Някъде мисля срещнах препоръките ви за Радка Цонкова или греша?
Активен

t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1222 -: Ноември 30, 2012, 11:56:01 »

Ще ви е необходимо известно време да отсеете информацията. Това също е процес и не става изведнъж, но ето, че посоката ви на мислене и действия е малко по-различна вече. Важното е човек да каже "А", после е по-лесно да каже и останалите букви от азбуката.
Това което мога да ви дам е линк към БАП - Българската асоциация по психотерапия. Там има много информация за психотерапевти, за школи, за психотерапията по принцип, като процес и т.н.

http://www.psychotherapy-bg.org/
Активен

Viktoria
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #1223 -: Ноември 30, 2012, 12:00:56 »

Благодаря и със сигурност ще имам още куп въпроси.Направо се чувствам адски невежа в случая,извинете за всички идиотщини,които ще питам и занапред.
Активен

t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1224 -: Ноември 30, 2012, 12:06:06 »

Форума е все пак за това. Мисля, че е добре да се осведомите, какво всъщност е психотерапията и какво да очаквате от нея, от вашият терапевт и вас самата. Голяма грешка е да се мисли, че в психоерапията моделът на подпомагане следва медицинският модел, който е ... отиваме на лекар и изцяло му предоставяме отговорността за страданието си, а той си върши работата, докато се излекуваме. В психотерапията в по-голяма и част вие ще работите със себе си.
Активен

Viktoria
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Профил Ел. поща
« Отговор #1225 -: Ноември 30, 2012, 12:18:50 »

Като начало си представям някаква дискусия,може би очаквам чрез нея да се стигне до извора на проблема.Предполагам,че едва след  това уточнение би могло да се прилага някакъв терапевтичен метод.Разбира се вероятно ще трябва аз да свърша нещо,но какво и как нямам идея-за насоки разчитам на терапевта,но мисля че не включва подхода -пий това 1 месец,ще ми кажеш как си тогава и ще видим.
Активен

t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1226 -: Ноември 30, 2012, 12:39:50 »

Струва ми се, че това е една адекватна първоначална представа. Успех.
Активен

Владко
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Профил Ел. поща
« Отговор #1227 -: Декември 01, 2012, 08:01:34 »

Така,нека споделя и моя проблем и ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен....Аз съм Владко на 23 години.Година и 4 месеца,лекувах П.Р.с медикаменти-до като ги пиех се чувствах добре.4 месеца след спирането им,нямах никакви проблеми до днес.Получих (не знам дали да го нарека атака защото от инфото на симптомите и атаките на П.Р. са различни) ето какво изпитах аз: Легнах си.Обвзе ме силно чувство за тревожност,ледена пот,втрисане,гъделичкане в гърдите,корема и крайниците и не можах да заспя и за минутка-Ужасно е....гадене също и не на пристъпи а постоянни вълни и така до сутринта включително и сега.Дали отново е П.Р. ако не,дайте някакви идеи.Просто е ужасно чувството и постоянно.
Активен
delicacy
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 454

Профил
« Отговор #1228 -: Декември 01, 2012, 12:46:51 »

Владко, това са симптоми на тревожност. ПР има свойството да променя симптомите си. Не е задължително човек винаги да изпитва "традиционната" ПА, за да се приеме, че има  вътрешен конфликт. Често тревогите и притесненията дават израз с физически симптом като гадене, да речем. Вземи си душ, посъветвай се с твоя лекар, какво лекарство да вземаш при нужда, когато имаш подобни дискомфорти и най-вече опитай се да разбереш,какво е нещото, което те е притеснило тези дни.
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #1229 -: Декември 01, 2012, 01:06:50 »

Владко, вие много добре описвате телесният израз на тревожността. Тя винаги е свързана с подобни телесни усещания. Трябва да е ясно, че тревогата, каквато и да е тя създава телесна промяна, а това само по себе си не е тревожен факт. Така е устроено човешкото тяло - да се мобилизира при опасност. Така че всички телесни усещания, които описвате могат да се нарекат по-простичко, като телесна мобилизация. Сега би било да разкажете и какво ви тревожи, или кои ситуации в ежедневието си възприемате за опасни, т.е. реагирате им с тревога, която пък активира и тялото ви?
Активен

Страници: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 162
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА