evropea.com - форум за паническо разстройство
Юни 30, 2022, 07:17:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 1
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 1

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 162
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси към г-н Тодоров!  (Прочетена 220798 пъти)
track
Hero Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #555 -: Януари 11, 2012, 09:25:20 »

Smiley
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 06:59:46 от track » Активен
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #556 -: Януари 11, 2012, 10:54:05 »

-
« Последна редакция: Януари 22, 2013, 12:38:34 от DG » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #557 -: Януари 12, 2012, 12:09:00 »

Smiley
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 06:59:50 от track » Активен
alabala
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 18

Профил
« Отговор #558 -: Януари 13, 2012, 01:36:24 »

Здравейте Г-н Тодоров,

От няколко месеца насам се чувствам изключително зле. Всичко започна след нерви, свързани с крайни срокове в работата и т.н. Имаше някои "спънки" в издаването на един проект, но всичко се оправи.  В същия ден, в който приключих с работата си и се успокоих, че всичко е минало ок( беше към 18:00) за пръв път от седмица и нещо си поех въздух спокойно, почувствах се добре, без напрежение и даже в лека еуфория от добре свършената работа. Влязох в магазина (от големите вериги) и изведнъж усетих, че примялявам. Започна да ми се вие свят и да ми се повръща. Реших, че ми е паднало кръвното. Прибрах се. Започнах да пия айрян със сол и т.н, хапнах. Измерих си кръвното -то играеше - беше ту високо ту ниско. След това започнаха да ми изтръпват леко ръцете и т.н. - ясните на всички симптоми. (Интересното беше, че докато работех усилено в продължение на месеци върху това, което трябва да свърша не ми прлошаваше. Стана ми лошо едва когато приключих с работата). Накрая изпих един успокоителен чай и си легнах. На следващия ден се чувствах като прегазена от трамвай - страшно силна умора и леко гадене отново. Отидох на работа. Постоях там 1 час и след като усетих, че пак ми става лошо побнегнах към болницата. Личната ми лекарка реши, че прилошаването е на псих основа и ми предписа деанксит. Пих го няколко седмици и се чувствах горе долу добре - не ми ставаше лошо , но изпитвах страшна умора.
Седмица след като спрях да го пия отново се чувствах като пребита. Последва отпуск, през който основно спях. След отпуската и отиването ми на работа,  отново ми прилоша - пак бягане до болницата. Лекарката ме прати на ендокринолог и психиатър (каквато е и практиката ) когато си с подобни оплаквания. Тъй като през всичкото това време ( 2 месеца) нито за миг не се чувствах добре започнах да си мисля, че съм болна от редица различни болести (задължително страшни и неизлечими) - като диабет, рак на белите дробове( заради тъпата болка в бърдите, която постоянно усещах)

Психиатърът ми предписа ксанакс и неолексан. Нямах намерение да ги пия, но още на следващия ден отново рязко ми пролоша и си ги закупих. След като пих  ксанакс около седмица получих и най-силната атака - с изтръпване на двете ръце до лактите, краката до коленете, неспособност да си поема въздух, силно прималяване. Най- непоносимо от всичко ми беше прималяването, имах чувството, че потъвам и ще изчезна от този свят. Отново в спешния. Жената там беше много мила и ми обясни , че това било описано в учебниците под "хистерия".

След като пих ксанакс (много малки дози) около 3 седмици, неразположенията леко се редуцираха но се появи задух. Беше ми трудно да си поемам въздух и постоянно се прозявах ( поради липсата на кислород).
Не можеш да си обнясня защо силното изкуствено осветление ме дразни изключително много (изнервях се ) и винаги ми ставаше леко лошо малко преди да ми се приходи до тоалетна. Псих ми каза, че в това състояние (така и не каза какво е състоянието) сетивата са силно изострени. След като попрочетох малко форум разбрах, че постоянно съм нащрек и се "вслушвам" във всяка и най-малка промяна в телесното ми състояние ми от страх да не ми прилошее отново.

Сега би трябвало да пия валдоксан ( ад), но все още не съм си го закупила. Надявам се и да не го направя. Опитвам се да анализирам защо ми се случва това.

Спях да пия кафе. Започнах да се храня редовно, да спя повече. След като прочетох, че подобно състояние ни помага да овладеем реалността си съставих списък с всички неща, които стоят нерешени и ме карат да се чувствам не добре. Изкарах и доста подтиснати емоции ( върху листта) към хора, които ме дразнят, са ме обидили и т.н и се опитах да им простя. Представих си как би изглеждал заобикалящият ме свят, за да се чувствам по-спокойно в него и започнах да променям това,  над което имам власт.
Записах се и на спорт - по 2 часа седничмо интензивно. След втория ден тренировка обаче отново усетих прималяване. та въпросът ми е -  възможно ли е да е от натоварването? Да спра ли със спорта.

И малко предистория:

Винаги съм се чувствала "тревожна", но не знаех , че се нарича така. Мислех си , че просто съм такъв чешит.  Като малка (тинейджърсак възраст) си миех често ръцете. По късно започнах и да извършвам ритуалчета, за да не се случи нещо "лошо". Знам , че повечето деца са го правили, но при мен този механизъм за освобождаване от напрежението се запази доста по-дълго. Имам го и сега и се напрягам да го подтискам , за да не се изложа пред хората, в работата и т.н. Бях си въобразила, че имам свръхестествени способности и мога да управлявам енергии за да се предпазвам от разни лоши неща.

След като почти се уверих, че физически ми няма нищо, остана само силният страх да не би да полудея. Страшно много ме е страх от това. Възможно ли е хората, предразопложение към тревожност в един момент да развият и по-сериозни псих болести и тотално да откачат?

Благодаря за отговора.
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #559 -: Януари 13, 2012, 02:12:58 »

" Възможно ли е хората, предразопложение към тревожност в един момент да развият и по-сериозни псих болести и тотално да откачат?"

Възможно е по същият начин по който и нормални хора могат да откачат. Това че сте тревожна личност не влияе на това дали може да откачите или не. След като така добре сте започнала да анализирате себе си, защо не започнете да го правите със специалист? Това е по-добрият вариант. Когато човек сам мисли за това много често пропуска важни и съществени неща.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
alabala
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #560 -: Януари 13, 2012, 03:20:36 »

След като така добре сте започнала да анализирате себе си, защо не започнете да го правите със специалист? Това е по-добрият вариант. Когато човек сам мисли за това много често пропуска важни и съществени неща.
[/quote]

С удоволствие бих. Може ли да ми препоръчате няколко имена във Варна?

Относно ритуалите - трябва ли да се мъча да се отървавам от тях защото такова поведение е крайно неприемливо - ясно е , че ми пречат. Но ако ги няма няма ли напрежението да стане още по-голямо?

Лечимо ли е това и колко време е терапия е необходимо?

и какво всъщност ще е излекуването? Има ли въможност тази тревожност да избие някъде другаде , т.е да се пренасочи от ритуали и ПА към някоя друга болест(чисто физическа например) доакто си милим, че сме ок?
Активен
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #561 -: Януари 13, 2012, 03:52:27 »

Smiley
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 08:59:31 от DG » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #562 -: Януари 13, 2012, 04:07:27 »

"Относно ритуалите - трябва ли да се мъча да се отървавам от тях защото такова поведение е крайно неприемливо - ясно е , че ми пречат. Но ако ги няма няма ли напрежението да стане още по-голямо?

Лечимо ли е това и колко време е терапия е необходимо?

и какво всъщност ще е излекуването? Има ли въможност тази тревожност да избие някъде другаде , т.е да се пренасочи от ритуали и ПА към някоя друга болест(чисто физическа например) доакто си милим, че сме ок?"

Не трябва да се мъчите да се отървавате, поне на този етап, ако не ви бъргат толкова много нормалното протичане на ежедневието.
Това е абсолютно преодолимо, а не лечимо, защото не е болест, макар и да е наречено като ОКР - онсесивно-компулсивно разстройство.
Относно това как ще го преодолеете няма как да се опише. Това става с разбиране на това каква функция играят тези ритуали за вас, да се изследва тяхната полза и т.н.
За Варна можете да намерите доста специалисти, дори ако ползвате гугъл за тази работа.
Активен

t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #563 -: Януари 13, 2012, 04:18:04 »

" А г-н Тодоров, има ли хора, които някога в миналото не са си мислели, че са със свръхестествени способности?Тоест, не е ли нормално това, особено като осъзнаеш, че всъщност нямаш нищо такова?
А от друга страна, да си внушиш, че имаш достатъчно сили, за да се предпазиш от вредното влияние на другите, не е ли по - скоро хубаво?Защото наистина се предпазваш от тях на подсъзнателно ниво и не могат да ти действат?"

Нямам идея за какви въздействия ме питате. Не познавам "други" с вредно влияние. Безсъзнаваното си работи без значение дали някой го иска или не.
Активен

alabala
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #564 -: Януари 13, 2012, 04:30:42 »

За Варна можете да намерите доста специалисти, дори ако ползвате гугъл за тази работа.

Едва ли всички са еднакво добри.
А при кого бихте отишли Вие?
Активен
Alice
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 404

Weirdo ;)

Профил
« Отговор #565 -: Януари 13, 2012, 04:56:25 »

А при кого бихте отишли Вие?

Grin

Относно способностите, не ми се струва наивно човек да мисли, че има такива.

А относно ритуалите - и аз като малка имах ритуали, които спазвах и съм убедена, че е било няква лека форма на ОКР, ако въобще може да бъде определено така. Понеже не исках да ги спазвам, но се чувствах длъжна, сякаш щеше да се случи нещо(?), ако не ги изпълня... Но това е в миналото. Та, в този ред на мисли не е ли странно, че тогава съм имала ОКР, с което съм се справила някак си(?) сама, а сега имам ПР? Тези факти могат ли да имат нещо общо помежду си? Знам ли, нещо като трансформация, едното да е предистория на другото или най-малкото факта, че отдавна с мен нещо не е наред... 
Активен

Сред жълтите дюни цъфти невиждана пясъчна лилия... Отдавна я търсеше ти, отново те питам: Откри ли я ?
alabala
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #566 -: Януари 13, 2012, 05:38:20 »

Относно способностите, не ми се струва наивно човек да мисли, че има такива.

А относно ритуалите - и аз като малка имах ритуали, които спазвах и съм убедена, че е било няква лека форма на ОКР, ако въобще може да бъде определено така. Понеже не исках да ги спазвам, но се чувствах длъжна, сякаш щеше да се случи нещо(?), ако не ги изпълня... Но това е в миналото. Та, в този ред на мисли не е ли странно, че тогава съм имала ОКР, с което съм се справила някак си(?) сама, а сега имам ПР? Тези факти могат ли да имат нещо общо помежду си? Знам ли, нещо като трансформация, едното да е предистория на другото или най-малкото факта, че отдавна с мен нещо не е наред... 
[/quote]
Тук специалистът трябва да се изкаже. Според мен общото е, че и двете са свързани с тревожност.
А когато тя е много силна, колкото и пъти да си правиш ритуалите, не се получава чувството за облекчение и тогава идва ПА.

Въпрос към Т. Тодоров:

Какви са най-често функциите на тези ритуали?
Спасяват малко дете от несигурния свят? Карат го да си мисли-  щом си направих домашното (чукнах на дърво наприемер) значи това лошото дето си го мсиля няма да ми се случи.
Защо въпреки, че осъзнавам, че това е глупаво не мога да се спра?
Вярвате ли в това, че мозъка на "болните" от ОКР функционира по по-различен начин (както съм чела наляво и надясно и че има генетична предразположенист към това?
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #567 -: Януари 13, 2012, 06:07:43 »

" Вярвате ли в това, че мозъка на "болните" от ОКР функционира по по-различен начин (както съм чела наляво и надясно и че има генетична предразположенист към това?"

Няма как да има наследствено ОКР, или нещо друго. Това биографично основани проблематики - единствено зависят от нашият преживелищен опит от детството до днес. Мозъка, както и психиката функционира съвсем нормално, само че от "нейна си" гледна точка, а ние интерпретираме тази нормалност като "странна". За пътя който е извървяла вашата психика в своето формиране, всичко което се случва е логично и нормално.
Активен

t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #568 -: Януари 14, 2012, 09:21:56 »

" Какви са най-често функциите на тези ритуали? "

Различни за всяка личност. Техният смисъл и функция се открива когато се направят определени биографични връзки, когато се разбере начина на мислене на личността, т.е. как биографията е оставила отпечатък в неговото развитие.
Ще ви дам пример - мъж на 37г. с натрапливо миене на ръце, както и натрапливо търкане на ръцете поради усещането че има нож в ръцете си и иска да го махне, знаейки че такъв няма и ядосвайки се сам на себе си че прави тези неща, както и последвала социална изолация. Функцията при него на симптомите беше да се справи с ежедневието си когато неговата по-голяма сестра напуска мястото където живеят, омъжва се. Тя му е давала много сигурност в семейството където никой е нямал топло отношение към него. Така той остава сам срещу родителите си, които са твърде деспотични и притискащи го за различни неща. Основният му проблем е че не е успял да извоюва собствената си свобода и да последва нуждите си поради страх, дълг и друг подобен вътрешен и социален натиск на съвестта. Така сестра му е била оазиса, спасението от всичко това и го е разбирала, даже  на моменти е "воювала" вместо него. Когато тя излиза от сем. система нещата се обострят, а агресивните му импулси към родителите които са изтласкани се преживяват чрез симптоми - да хвърля "оръжието" от ръцете си защото ме е страх да не го използвам, да измия "мръсотията" която изпитвам към родителите си. За тези интерпретации, до които той стигна бяха необходими 6 мес. терапия.
Терапевтичната цел беше как да се научи да отстоява себе си и собствените си нужди. Тази цел отне още година.
Активен

alabala
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #569 -: Януари 19, 2012, 12:21:42 »

Благодаря много за отговорите.

Според Вас трябва ли да пия валдоксан, защото съм тревожна?

Активен
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 162
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА