evropea.com - форум за паническо разстройство
Октомври 07, 2022, 03:59:04 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Дневникът на психопата
[Биполярно разстройство]
dulo681
Октомври 03, 2022, 01:18:31

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 162
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпроси към г-н Тодоров!  (Прочетена 223608 пъти)
Dimcho
Sr. Member

Рейтинг: 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 343

Профил
« Отговор #720 -: Април 11, 2012, 02:58:42 »

Преди време бях споменал,че по време на секс изпитвам някои от симптомите на ПР. Сега се засилиха и малко съм притеснен. Абе то въобще не ми се говори много много, ама кво да правя, изпитвам някаква несигурност,  че не мога да се владея и ей сега съм получил симптомите на ПА и хоп, ето ги, появяват се, зле е работата,както се казва.Питам, кво правим сега? Какво да правя, да спра да правя секс, да пия успокоителни, докато се освестя или? Иначе, да чукна на дърво нямам много много ПА, извън секса.
Активен
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #721 -: Април 11, 2012, 03:11:44 »

Здравейте, какви симптоми изпитвате да ми припомните? Всеки път по време на секс, или само понякога? Темата е малко лична ми се струва, а тук все пак всичко е на показ. Ако това не ви притеснява, разказвайте.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
Dimcho
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #722 -: Април 11, 2012, 03:18:09 »

Кофти работа. Ами точно по време на акта имам натраплива мисъл че трябва да спра, за да не получа ПА или по-точно, нещо като да се измъкна от  ситуацията, за да не получа ПА. Абе май не го обяснявам точно, ама по-добре не мога. Искам да кажа,че не всеки път ми се случва, а когато съм напрегнат от работа. Има моменти, когато всичко си е ОК.
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #723 -: Април 11, 2012, 03:22:14 »

" Искам да кажа,че не всеки път ми се случва, а когато съм напрегнат от работа. "

А на теб обикновено, когато си напрегнат от работа, прави ли ти се секс? Заради себе си ли го правиш, или заради партньорката, или заради двамата, или защото ... така се е случило ? Ако на лични ще ти е по-лесно давай там Smiley
« Последна редакция: Април 11, 2012, 03:25:40 от t.todorov » Активен

Dimcho
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #724 -: Април 11, 2012, 03:27:02 »

Не съм мислил. Възможно е комбинация и от трите. Честно казано, понякога така се опитвам да релаксирам но не мога да определя  от каква първична мисъл съм воден. Мога да кажа че го правя заради партньорката ми, защото тя предпочита вечер, пък аз не толкова, но все пак това не е обобщение.
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #725 -: Април 11, 2012, 03:31:54 »

Ами можеш да проследиш това за известно време. Когато усетиш симптомите да опиташ да определиш в каква степен ти се правело секс, ама на теб, в скала от 1-10.

1- никак не ти е до това
10 -  .... ти си знаеш

Също можеш да наблюдаваш в такива моменти, кой поема активността, ти, или тя. Изобщо да описваш по-подробно ситуацията около случките. Може да откриеш някои неща които се повтарят си мисля.
Тя разбира ли по някакъв начин какво се случва с теб? Прекъсвате ли или си няма идея?
« Последна редакция: Април 11, 2012, 03:34:23 от t.todorov » Активен

Dimcho
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #726 -: Април 11, 2012, 03:36:52 »

Не,не аз се мъча и се владея. Досега не съм й показвал, че има проблем.  Ще се самонаблюдавам известно време, да видим какво ще излезе. Тези дни съм много натоварен с ангажименти в работата и нямам време за почивка, станал съм доста раздразнителен и единственото нещо което искам май е да си почивам. Искам  почивка и нищо друго май 
Активен
nnnnn
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

Профил
« Отговор #727 -: Април 18, 2012, 12:10:14 »

Здравейте, г-н Тодоров! Не съм сигурна дали имам ПР, но голяма част от симптомите  отговарят с изключение на един. Получавам нещо като червени петна по врата и деколтето по време на такъв пристъп. Задържат се между 10 мин. и 1 час. Останалите ми симптоми са рязко обилно изпотяване, силно притеснение, сърцебиене, мисля само за това как изглеждам отстрани и дали си личи неудобството, което изпитвам докато говоря с даден човек. Хората често ме питат защо треперя...от това изпадам в още по-голям ужас. Неочаквано преминават горещи вълни една след друга. На 23 години съм. Въпросът ми е дали наистина имам ПР и дали трябва да потърся помощ от психолог. Благодаря предварително!
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #728 -: Април 18, 2012, 07:49:38 »

От това, което изпитвате на това ми прилича. Но диагноза може да постави само лекар, така че първо трябва да посетите психиатър, за да уточни той какво ви е. Ако нещата в момента са много трудни за вас, той може да ви изпише и някакъв медикамент. Той би смекчил силата и честотата на симптомите, но рядко ще ви "изкара" от това състояние. Работата му е да ви облекчи, докато започнете процес на психотерапия при психотерапевт.
Ако се обърквате от наименованията на специалистите психолог, психиатър и психотерапевт, ви копирам една статия, където е обяснено кой какъв е и с какво би могъл да ви помогне.

http://ttodorov.alle.bg/articles/difference/
Активен

Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #729 -: Април 18, 2012, 02:10:32 »

-
« Последна редакция: Декември 23, 2012, 04:20:42 от DG » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #730 -: Април 18, 2012, 03:47:16 »

Понякога има и други причини за подобни симптоми, които приличат на ПР, наистина много рядко, но ги има. За да се работи психотерапевтично първо трябва да се изясни телесното здраве. По тази причина при лекар се ходи първо, не толкова заради медикамента.
Активен

Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #731 -: Април 18, 2012, 04:51:44 »

-
« Последна редакция: Декември 23, 2012, 04:19:53 от DG » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #732 -: Април 18, 2012, 05:02:07 »

Дали ще има лекарства или не, е между преценката и уговорката на психиатъра и пациента. Понякога без лекарства е лошо, друг път с лекарства е лошо. Всичко зависи от случая, от силата на симптомите, от проблемите, които създават в ежедневието, от възможностите за терапия, или невъзможностите, както и от фиксираността към симптомите, която доста често е голяма. Всичко зависи от случая.
Активен

hpjon
Гост
« Отговор #733 -: Април 18, 2012, 05:19:19 »

Алгоритъмът за действие в случая е следния:

1. Общ медицински преглед, изключващ подлежащо физиологично заболяване;
При установяване, както най-вероятно ще се случи, на клинично здрав случай се пристъпва към
2. Консултация с психиатър за уточняване на типа разстройство. Много по-вероятно е да е социална фобия, отколкото ПР, но малко е написано, така че не може да се твърди със сигурност. ПР и социална фобия са различни неща, съответно подхода към справянето е различен; Без точното наименование на разстройството почти никой психолог не може да помогне адекватно;
3. лекарства (с изключение на транквилант най-много за 3 седмици по определена схема) НЕ се приемат - става въпрос за антидепресанти);
4. По възможност се провежда психотерапия.
Активен
t.todorov
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #734 -: Април 18, 2012, 10:13:56 »

Да не наводняваме темата.
Като цяло съм напълно съгласен с горният алгоритъм, но понеже знам как се чувства човек, като някой му заговори за психиатър и диагнози искам да внеса някои допълнения.
Диагнозата в случая е по-необходима на лекаря. Лекарите са стриктни, там нещата, няма как да излизат извън коловоза и в подобен случай трябва да поставят диагноза. Това е една от диагнозите, които като цяло се поставя на здрав човек. Здрав, защото всъщност ПР не е болест, даже от определена гледна точка не е и проблем, а моментно затруднение. То е като да четете книга и някой от време на време да ви гаси лампата, за да ви покаже, че четете грешна книга.
Симптомите, като че ли напомнят на човек нещо, по много "арогантен" начин.
Психолозите не се нуждаят от диагноза, освен да се потвърди, че е на лице психично здраве, т.е. отсъствие на шизофрения, или друа психична болест. При диагноза ПР, социална фобия и подобни има на лице психично здраве. Така че не се стряскайте, че тук има думи, като "диагноза" и "психиатър". Лекарите, макар и много рядко имат касателство и със здрави хора. Така че, следвайте алгоритъма който е описан по-горе без притеснения и с ясния отговор на въпроса "Аз на ред ли съм, побърквам ли се?" - наред сте и не се побърквате.
Активен

Страници: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 162
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА