evropea.com - форум за паническо разстройство
Декември 04, 2021, 07:51:05 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Светкавици в очите, светещи петна в очите  (Прочетена 18809 пъти)
kendy
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 22

Профил
« -: Април 17, 2009, 09:14:19 »

Привети. Искам да попитам следното. Имам паническо разсторйство от около половин година. Получавам и следните симптоми изтръпване и иглички по ръцете и краката, усещане за схващане на някой мускул - доста болезнено, болки в гърдите, задушаване и сърцебиене. Получавам и някакви светкавици и присветвания в очите,  които ме притесняват, това дали е симптом на паническо разстройство?  Ако друг има подобен симптом, нека сподели Undecided
Активен
fen 1
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 40

Профил
« Отговор #1 -: Април 17, 2009, 09:22:17 »

да това са част от многото разнообразни симптоми на ПР.разгледай сайта на Evropea,изброени са всички симтоми.http://www.evropea.com/panic_symptoms.html
Активен
ru
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 122

Профил
« Отговор #2 -: Април 18, 2009, 11:52:13 »

Здравей, kendy! Симптомите на ПР могат да бъдат различни при различните хора. Има общи неща, които се повтарят при всички, както и строго индивидуални при различните болни. Моят съвет към теб е да посетиш очен лекар, защото майка ми имаше същите оплаквания за светкавици в очите и се оказа ,че се е получило отлепване на някакво стъкловидно тяло в окото, което аз лично чувах за първи път. Добре е да се види, защото е нещо свързано с ретината. Не изключвам, разбира се и възможността, оплакванията ти да са свързани с ПР. Просто трябва да се провери. Ако е проблем в очите и е същото като при моята майка, не се налага оперативно лечение, а се изписват капки за известно време. Успех!
Активен
localhost
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Профил
« Отговор #3 -: Юни 03, 2009, 12:03:46 »

Здравей, kendy!
Аз съм страдал преди години от ПР.
Сега отново се появиха разни ПА. Един от симптомите ми в момента е че и аз имам смущения в зрението и виждам нещо като петна със светкавички и светлината върху тези петна е още по-непрриятно усещане. Казаха ми, че вероятно е от спазъм на кръвоносни съдове. Т.е. не е увреждане на очите. Получавам ги рядко за около 30 мин отминават но усещането е изключително неприятно. Аз лично мисля, че е звързано с ПР.
Активен
kendy
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Юни 03, 2009, 01:23:43 »

Здравейте и благодаря на всички, коит оми отговориха!
localhost, каква е причината за тези спазми? Знаеш ли аз усещам нещо като пронизване в мозъка, преди да се появят тези петна. Не точно пронизване, ами сепване, не зная как да го обясня.
За тези светкавички дето разказваш, четох тук някъде в сайта, че това е очна мигрена.
Активен
stela77
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 41

Профил Ел. поща
« Отговор #5 -: Юни 03, 2009, 01:30:30 »

Здравейте нова съм в този форум и имам такива така наречени светкавички но при мен се получава вечер котато съм чела и угася лампата за секунди е дори като си затворя очите е така наистина е неприутно Undecided
Активен

преди всичко бъди себе си
kendy
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Юни 03, 2009, 01:35:25 »

Здравей,stela77! И аз имам светкавици вечер. Като  поглеждам встрани, в ъгълчетата на очите,виждам някакви светкавици-полусфери, тях ги виждам само, когато е тъмно.
Активен
stela77
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 41

Профил Ел. поща
« Отговор #7 -: Юни 03, 2009, 02:33:55 »

здравейте отново говорих с моята лекуваща лекарка и тя ми обясни че това е нормално когато цял ден са напрегнати очите е нормално вечер да хвъркат искри не само жълти а също червени и черни на цвят така че мисля не е опасно
Активен

преди всичко бъди себе си
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА