evropea.com - форум за паническо разстройство
Януари 29, 2022, 03:13:16 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 5
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 5

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: ДЕРЕАЛИЗАЦИЯ И ПАНИКА  (Прочетена 2515 пъти)
panicatthedisco
Newbie
*

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Профил
« -: Септември 07, 2010, 10:20:20 »

.. имам проблем .. през определено време (няколко часа) получавам нещо като мини паник атаки .. изведнъж всичко ми се променя и се стряскам сякаш всичко става нереално .. едновременно с това за по 1, 2 секунди се връщам в реалноста и това се повтаря отново и отново .. когато усетя чувството сякаш движенията и звука ми се забавят и това ме кара да си мисля че съм под въздействие на някой или нещо .. най-вече се плаша от наркотици - някой да не ми е пуснал нещо в чашата с кафе или някой да не е сложил нещо в храната ми .. страх ме е че всичко около мен въздейства на психиката ми .. скоро бях на купон и когато пийнах малко започнах да получавам атаки защото си втълпявах че алкохола ми влияе на психиката и аз не съм на себе си. От време на време  за няколко минути сякаш разделям себе си на две части които спорят и се карат по между си като имам силни вътрешни гласове. Помогнете ми мисля че съм психично болен .. дори съм сигурен и това ме кара да се страхувам още повече .. получавал съм 5 или 6 панически атаки от 10 степен .. останалите са просто това гадно чувство .. как да си избия от главата всичко това .. Често мисля и затова че мога да изляза извън контрол и че съм способен на странни неща .. примерно да убия човек и дори да се самонараня .. Често виждам разни звездички и спирали в ъгъла на окото си, както и ми се струва че предметите погледнати встрани се движат. Физически симптоми нямам освен, че ако нещо ме заболи си мисля че ще умра. Според мен това не е паническо разстройство а някаква друга странна форма на психоза, за която не съм чувал никога. Доста симптоми на паническото ми липсват, но сякаш има и такива които не са сред основните ?!? Добавям и че съм с параноя. .. вече и депресия .. КАКВО МИ ИМА НА МОЗЪКА ?!? това че незнам какво ми има ме плаши още повече .. :x:x:x:x психолог скоро ще посетя но дайте предложения .. има ли някой изрод като мен ?!?
Активен
delicacy
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 454

Профил
« Отговор #1 -: Септември 08, 2010, 09:54:34 »

panicatthedisco, здравей! Вероятно ти страдаш от деперсонализация без да имаш паническо разстройство, при мен освен деперсонализация има и ПР. С времето се научавам да я управлявам и сега не предизвиква в мен страх. Казват, че деперсонализацията и дереализацията се получават, когато човек преживее нещо силно травмиращо. В момента на силната травма  мозъкът освобождава това състояние, за да облекчи усещанията на човека. Разбира се, когато това състояние се изживява в нормалния живот е силно стресиращо, но то не уврежда организма. Затова не се стряскай, отиди на лекар-психиатър, за да тиназначи лекарство, което е строго насочено срещу деперсонализацията, срещатат ти с психолого също е важа, защото може съвместно с него да достигнеш до травмиращото, отклъчващо събитие за деперсонализацията. Стискам ти палци!
Активен
dnil
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 101

Върнах си живота

Профил
« Отговор #2 -: Септември 08, 2010, 10:17:22 »

Със сигурност не си психично болен. Психично болните НЕ осъзнават какво се случва с тях и Не ги е страх, че могат да наранят себе си или някой друг. Но задължително трябва да отидеш на психиатър. Това не са просто ПА, при теб има и натрапливи мисли, които няма как да си отидат без лекарска помощ. моят искрен съвет е да посетиш психиатър.
Активен

Който търси - намира!
Който желае - постига!
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #3 -: Септември 08, 2010, 02:30:30 »

Цитат
Според мен това не е паническо разстройство а някаква друга странна форма на психоза, за която не съм чувал никога.

И на мен не ми прилича на ПР описаното, по-скоро звучи като натрапливости... но това е друг вид тревожно разстройство. Възможно е и да е друго, но това вече можеш да разбереш след консултация с психиатър
Каквото и да ти има, не си изрод Wink
Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
t.todorov
Hero Member

Рейтинг: 25
Неактивен Неактивен

Публикации: 2258

Профил WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Септември 08, 2010, 08:40:36 »

Траява да си обърнете внимание. Тези натрапливости, които имате, имат някакваа роля и вие трябва да разберете каква е тя. Задължително трябва да посетите и психиатър първо, ако решите да работите с проблема си с психотерапевт.
Активен

http://ttodorov.alle.bg
Шашмагюл
Hero Member

Рейтинг: -16
Неактивен Неактивен

Публикации: 2962

Профил
« Отговор #5 -: Септември 08, 2010, 09:58:25 »

-
-
« Последна редакция: Декември 23, 2012, 04:24:09 от DG » Активен

Гледам на карти,кафе,виждам аурата,летя през простраството и времето,хвърям боб,лея куршум,ТЕС-ам.
Нека Силата бъде с нас!
Cheesy
Бъди оптимист! Дори в психиатрията!
"г-жа DG" АПРОПО, ПО - ДОБРЕ ДЯВОЛИТА ЖЕНА, ОТКОЛКОТО БОЖЕСТВЕНО ЛУДА! Cheesy
delicacy
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 454

Профил
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2011, 01:21:50 »

Деперсонализацията и дереализацията се явяват при хора, които са претърпели някак вид стрес като насилие, нападение,катастрофи, някакви военни действия, инциденти като   терористични атаки,например. При тези хора автоматично се е появила деперсонализацията, за да ги спаси от силата на изживяването. След това,този симптом се появва като вид хипноза, когато се съсредоточим върху нещо. Получаването на деперсонализация и дереализация не е заплаващо тялото ни, но самото усещане може да предизвиква ПА.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА