evropea.com - форум за паническо разстройство
Април 04, 2020, 01:57:15 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 2
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 2

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

Спонсорирани връзки

Страници: [1] 2 3 ... 7
  Изпечатай  
Автор Тема: Агорафобия (страх от излизане от вкъщи)  (Прочетена 17234 пъти)
skorpi
Hero Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« -: Януари 10, 2011, 10:00:29 »

Малко ми е трудно да отсея агорафобиците от общите случаи на ПР и пак се чувствам в небрано лозе - хем сме с общ проблем, хем не. Искам да говоря с някой, който е точно като мен, затова моля да се включат в темата страхуващите се да излизат и да не припаднат, за да обменим опит още веднъж.
Кажете откога сте така, как живеете в момента, излизате ли от вкъщи - мн искам да се включат и такива, които изобщо не излизат, както и излизащите, въпреки страха си - аз съм била и продължавам да бъда и от двете страни на барикадата, но няма смисъл да обяснявам - не вярвам да е останал някой да не знае за моя случай Grin
Интересува ме още какво правите и сте правили по въпроса, за да се справите с положението и онези от вас, които все още са затворени в домовете си как прекарват времето си, изгубихте ли всичко, което имахте, сами ли сте, помага ли ви някой, кой, в какво намирате смисъл, вярвате ли, че ще има край някога и всякакви такива неща ми се иска да обсъдим - не се сърдете другите, не искам да се делим, а само да се ориентирам колко са тези като мен и как вървят нещата при тях. Благодаря на всички, които ще се включат предварително!
« Последна редакция: Януари 10, 2011, 10:25:14 от skorpi » Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
Mari
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 464

" Усмихвай се.Това е безплатна терапия.

Профил
« Отговор #1 -: Януари 10, 2011, 11:02:36 »

Скорпи,агорафобията е позната на повечето от нас! Това ,че сме я преодолели не означава не сме я изпитали. При мен се прояви 2 пъти .
Какво правиш ? И за това няма универсална рецепта! Казваш мечка страх ,мен не и излизаш ! Не мога да кажа ,че лесно се излиза от това състояние ,но не е невъзможно! От теб зависи! Същата работа е и с лекарствата на един помага едно ,на друг друго.Може да сме 5000 човека тук ,но точно като теб няма да намериш,макар симптомите да са едни и същи!  Аз се измъкнах буквално с махозизъм -лошо не лошо съм на вън! То ако чаках и до сега щях да си стоя само в нас Wink! Ти нямаш ПР(поне така пишеш) какво я моташ тая фобия? Излизай ,нищо няма да ти стане,колкото и да ме уверяваш в обратното Wink.
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Януари 10, 2011, 11:26:28 »

Мари, знам за твоя случай, възхищавам ти се за това, че си се измъкнала, и аз успях един път, втория път също тръгнах на добре и остана малко, но все още ми се опъва...  Не си ме разбрала правилно, не търся някой точно като мен, по-скоро имах предвид, че в момента живее както аз, т.е. в изолация, с малък брой излизания или никакви (защото на няколко пъти прочетох постинги на хора, които изобщо не излизат от дома си!!), искам да чуя те как прекарват живота и ежедневието си и как се борят да променят ситуацията, в която се намират...

Цитат
,нищо няма да ти стане,колкото и да ме уверяваш в обратното .
То вече ми е станало още при мисълта, че ще се излиза. Сигурна съм, че има и други. Ако наистина не излизат, ще имат време и да пишат тук... моля ви, разкажете ми за вас и вашето ежедневие. Това е, което искам.

Активен

Mari
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3 -: Януари 11, 2011, 08:05:01 »

Не съм за възхищение! Борих се много упорито и не се отказвах и имаше резултат.Това може да послужи за пример на някой! Мисля си ,че за теб е по полезно да четеш постове на хора преодолели фобията ,защото тези които стоят в къщи нямат много за разказване! Прекарах 2г. и 1-2 месеца в доброволен затвор+Пр,при мен беше по сложно защото едно,че не можех да излизам и второ не можех да стоя сама ,това означава ,че трябваше да има някой при мен по 24 ч. Кризите бяха денонощни,страхът от умиране ,полудяване ,припадане неописуем. Денят ми минаваше в гълтане на хапчета ,мерене на кръвно,търсене на информация за състоянието ми,и посещение в болницата за поредното изследване. Домашните си задължения изпълнявах влачейки се като парцал,добре ,че родителите  ми помагаха в отглеждането на детето за което и до ден днешен съм им много благодарна.Това е в общи линии,не вярвам някой да ти напише нещо по различно. А ти си в много по добра позиция ;)остава ти само една крачка да се престрашиш и да излезеш... Wink
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Януари 11, 2011, 12:28:31 »

Много ти благодаря, Мари, но все пак тази последна крачка най-много ми се опъва. И понеже не знам още колко ще продължи, а почвам да издивявам от това еднообразие, исках да си "сверя часовника" с другите като мен... иначе съм благодарна, че все пак не е съвсем да не мога да мръдна, особено пък както описваш ти, направо съм загинала, ако трябва вечно да си търся "бавачка" да не оставам сама - че аз съм си перманентно сама, дори хора без ПР ме питат не ме ли е страх да си стоя вкъщи сама вечер, да не дойдел крадец, и разни такива, но на мен само за това ми липсва да се тревожа. Какъв ти крадец, мен от реални опасности не ме е страх сякаш, колкото от предполагаемите такива...  Grin
Активен

Mari
Sr. Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Януари 11, 2011, 01:08:49 »

Така беше при мен ,но успях да се справя.Точно затова ти писах,че при теб е много по лесно! Не исках да се връщам години назад и да си спомням този период от живота си ,но това е самата истина! Сега има и много информация има и интернет ,докторите са запознати с това състояние ,а тогава......всички се чудеха каква е тази страхова невроза Smiley.
Един съвет от мен Wink,стига си се чудела какви теми да измисляш във форума ,че вече станаха прекалено много и хората се чудят къде какво да пишат ,а се обличай и излизай колкото повече си на вън толкова по добре за теб  Smiley! Ти ако беше на мое място не ми се мисли какво щеше да правиш Grin,но се радвам ,че не си Smiley,и очаквам в най скоро време да пишеш ,че вече си преодоляла фобията и се радваш на живота!
Активен
Milenski
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3

Профил
« Отговор #6 -: Януари 11, 2011, 06:06:57 »

Аз също съм в това положение,страх ме е да излезна на едно кафе,че ще ми прилошее в кафето и ще се изложа,изпитвам ужас от много хора на едно място,панирвам се още повече.
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Януари 11, 2011, 06:16:19 »

Milenski, мерси, че се включи. Би ли разказала по-подробно от кога си така, как започна всичко, какво си правила до момента като терапия, как протича ежедневието ти, на каква възраст си, как се чувстваш вкъщи? Изобщо, това, което прецениш, че е важно, ще се радвам да го обсъдим, за да видим кой накъде е...

Към останалите: вижте, не ви питам дали ви става зле, как се чувствате и какви симптоми имате, не питам - защото ми е ясно, че не ви е добре и че ви е ужасно трудно, особено ако сте си затворени по цял ден вкъщи. Питам ви какво правите с това, че не сте ОК? И междувременно, докато се опитвате да се измъкнете, с какво се занимавате и си запълвате времето? Как живеете с ограниченията? Има ли минута, в която не мислите за проблема си? Какво друго има в живота ви, освен ПР или агорафобия? Какво смятате да правите, ако продължите да страдате от този проблем, ще се примирите ли или ще търсите нови и нови решения? Позволявате ли си да мислите за бъдещето?
« Последна редакция: Януари 11, 2011, 06:41:10 от skorpi » Активен

butterfly
Jr. Member
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 64

Профил Ел. поща
« Отговор #8 -: Януари 11, 2011, 09:42:05 »

Какво смятате да правите, ако продължите да страдате от този проблем, ще се примирите ли или ще търсите нови и нови решения? Позволявате ли си да мислите за бъдещето?
[/quote]

Здравей Скорпи !
напълно ми е ясно за какво пишеш !
Моят живот е толкова безсмислен аз имам паническо разтройство и агорафобия което е доста кофти... но след постещение с психолога ми имам възможност да си задавам такива въпроси и да се мъда да намеря отговор но той е някяде далеч в миналото ни в детските години... трудно е ... аз за това и предложих среща на хора с па пр или агорафобия макар че мен всеки ден ме менава в нас и ми е лошо как ще се видим но е малка крачка напред а ние сме в един град Smiley
Активен
didi
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 144

Профил
« Отговор #9 -: Януари 11, 2011, 11:30:39 »

Аз нямам агорафобия като придружаващо ПР заболяване,но около пет месеца моят свят се състоеше от 100квадратни метра които заължително вкючваха и един член от семейството ми,защото не само че неможех да излизам,но неможех и да оставам сама .Стах ме беше,че ще колабирам или даже още по-лошо че ще умра и няма да има никой до мен да ми помогне или поне да ми държи ръката Embarrassed.Когато ПА се разредиха започнах да излизам навън до пейката после до магазина/ който е в съседния вход Wink/задължително с придружител....От там на татък не съм си поставяла за цел да следя  хронологията: кога съм останала за пръв път сама в къщи,кога и до къде съм отишла за пръв път сама....кога съм се престрашила да карам колата....защото го приемах за нормално/щом съм го правила преди Huh?/
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Януари 12, 2011, 12:41:23 »

Цитат
аз за това и предложих среща на хора с па пр или агорафобия макар че мен всеки ден ме менава в нас и ми е лошо как ще се видим но е малка крачка напред а ние сме в един град

Среща на агорафобиците от форума ще си е истинско приключение, предлагам да ни придружават хора с ПР на лекарства, които не получават атаки за кураж Grin

didi, говориш в минало време... кое ти помогна да се отървеш от агорафобията и сега имаш ли такава?
Активен

didi
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: Януари 12, 2011, 01:51:16 »

Скорпи,от май месец .....горе-долу хвърлих  ривотрила,който и без това го държах повече за смелост.Ноември спряхи антидепресанта.Вмомента не вземам никакви лекарства 8)и се чувствам превъзходно....къде ми е дървото чук,чук,чук Grin
Активен
didi
Full Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Януари 12, 2011, 02:28:46 »

Не писах кое ми помогна Roll Eyes ,може би антидепресанта ме подкрепи малко,но мисля че повече ми помогна внучката/тя и дъщеря ми  бяха най-честия ми конвой Smiley/Не можех да си позволя да разбере че изпитвам ужас когато съм навън,не можех да си позволя дори да си помисля за припадък когато тя е наоколо,а тя искаше да играе с децата пред блока-така започнах да излизамс тях ,първо пред входа,после до люлките,до детския кът в търговския център,на цирк........и в един момент ми светна лампичката,че прекарвам почти по цял ден в обикаляне като нормален човек и когато бейби тръгна отново на градина,прецених че вече не се нуждая от"патерица"за да бъда навън Wink
Активен
reni1506
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 162

Профил Ел. поща
« Отговор #13 -: Януари 12, 2011, 10:52:45 »

Здравейте и от мен.Моето състояние е такова-без лекарства,без ПА,мога да стоя в нас без проблеми.Проблемът ми е огромния страх,който изпитвам когато съм навън сама или извънградския транспорт(но там не съм се и опитвала да се кача).Страхът е да не би да ми стане зле и да не мога да се прибера,а в автобуса се чувствам като в капан.Като го пиша,ми се струва толкова нелепо,но...Сега имам предложение за почивка със семейството ми,но с автобус!Няма да се съглася за нищо на света-знам,че ще се треса от нерви в автобуса и няма да видя никаква почивка.Това е голяма грешка,но нямам смелост да го направя.
Иначе така съм си организирала живота,че е максимално защитен от страхове.Излизам,но на близки разстояния и гледам набързо да си свърша работата.Излизам и на кафета,и вечер,но винаги си имам едно наум и избягвам да пия алкохол,защото може да се наложи да пия успокоително Roll Eyes.Като цяло вече не обръщам толкова внимание на състоянието си,очаквам да ми мине от самосебе си..хихихи.Имам си хоби вкъщи и с него запълвам всяко свободно време.Гледам да съм спокойна и да се радвам на малките неща.Въпреки всичко,което написах като свои проблеми,смятам че вървя напред и знам,че някой ден ще преодолея страховете си.Ако бях по упорита,вече щях да съм добре,но...човек от главата си пати.
Активен
reni1506
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 162

Профил Ел. поща
« Отговор #14 -: Януари 12, 2011, 10:56:59 »

Забравих да допълня,че в началото(преди почти 3 год.) бях доброволен затворник у дома с постоянен надзирател  Grin
Гледах през прозореца и се чудех:"тия нормални ли са,да се разхождат,без да им става зле...?"
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 7
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА