evropea.com - форум за паническо разстройство
Май 19, 2022, 08:39:00 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Картички за Нова година

Начало   Forum   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
* Посетители
Dot Online Guests : 3
Dot Online Users : 0
Dot Hidden Users : 0
Dot Total Users : 3

Рекламите

* НОВИНИ ЗА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КАК РОДИТЕЛИТЕ ДА ПРЕДПАЗЯТ ДЕЦАТА СИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА СТРАХОВЕ
//-->

* АРТТЕРАПИЯ НА ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

* КОИ ХОРА СА ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНИ КЪМ ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО

Спонсорирана връзка

Реклама

* Последно  мнение от форума
xx Re:Умора в слънчевия сплит
[Паническо разстройство]
Ari
Февруари 23, 2021, 06:26:18

Спонсорирани връзки

Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за лекарствата при ПР  (Прочетена 68893 пъти)
Dimcho
Sr. Member

Рейтинг: 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 343

Профил
« Отговор #180 -: Октомври 24, 2011, 11:00:13 »

skorpi, колко време пиеш антидепресанта? Транквиланта трябва да потушава страха и да нямаш ПА.Ако е минало повече от месец и имаш ПА, смени антидепресанта.
Активен
skorpi
Hero Member

Рейтинг: 0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1629

Профил
« Отговор #181 -: Октомври 24, 2011, 11:28:08 »

Димчо, не е минал още месец, а и съм на минимална доза. Транквилантът намали треперенето и физическите симптоми, но страхът се засили даже, както казах. В смисъл плашещите ситуации в момента ми се виждат плашещи дори само като идея -примерно ако чуя, че трябва да прекарам някъде много време и да не мога да си тръгна или да имам важен ангажимент, ме обзема ужас, дори и ако гледам как други ходят по площади, сред тълпи, направо им се чудя на акъла и им "съчувствам"... но знам, че в началото лекарствата влошават положението, затова пия и чакам, даже не знам дали няма да ми увеличат дозата. Лекарката каза след 10-15 дни ще я коригира, ако няма промяна. С транквиланта май свикнах, него го пия преди АД, май стана месец вече и няма чудотворния ефект, който беше в началото... въпреки това макар и минимално, се насилвам да излизам и изобщо да не си остана в леглото, а да върша всичко обичайно, но е голяма мъка. 
Все искам 
Активен

Животът не е чакане бурята да отмине, той е да се научиш да танцуваш под дъжда!
Cristo
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

Victory

Профил
« Отговор #182 -: Октомври 25, 2011, 08:34:55 »

Димчо, не е минал още месец, а и съм на минимална доза. Транквилантът намали треперенето и физическите симптоми, но страхът се засили даже, както казах. Лекарката каза след 10-15 дни ще я коригира, ако няма промяна. С транквиланта май свикнах, него го пия преди АД, май стана месец вече и няма чудотворния ефект, който беше в началото...
Трябва просто да продължиш да чакаш, Скорпи..Друг изход няма - ако спреш антидепресанта рязко, става още по-лошо, ако рязко спреш транквиланта - получава се абстиненция. Така, че вярвай на лекарката си, тя има много по-голям опит от нас, ще ти вдига постепенно дозата, докато се получи терапевтичния ефект.
По-рано ти казах за лечението, което прилича на изкачване на планина - в началото изкачването е трудно, после вървиш малко по билото и най-накрая слизаш надолу до равнината..Равнината е излекуваният организъм, който не се нуждае от лекарства..
Активен
track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 1892

Профил
« Отговор #183 -: Октомври 27, 2011, 12:01:48 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 04:27:00 от track » Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #184 -: Октомври 27, 2011, 01:52:09 »

Първият път, когато ми "мина", повярвах, че съм "излекувана", макар и без намесата на лекарства. Сега също не очаквам да се излекувам с тях - в момента не се боря за това, а за един "чист" период, достатъчно дълъг, за да пренаредя нещата в живота си така, че да нямам рецидиви, доколкото е възможно, т. е. да получа шанс да изградя отново настоящето си, но не на базата на миналото, нито дори на бъдещето. Тук и сега. Така че лично от лекарствата моите очаквания са такива - да ми дадат ремисия, за да започна отначало живота си, оттам нататък съм си аз.
Активен

Cristo
Sr. Member

Рейтинг: 1
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

Victory

Профил
« Отговор #185 -: Октомври 27, 2011, 06:36:59 »

Да, прави сте и двете..
Може би аз не продължих мисълта си - никъде няма само равнина..Целия релеф е низ от планини, равнини и низини, дори и падини..Имах впредвид старанието, да вървим по равнината.. Smiley
Тук има мното волеви личности - Радостина, DG и други, които се справят с огромни усилия и воля в борбата със страховата невроза..
Макар, че понякога ПР връхлита ненадейно, без видима причина, трябва винаги да сме нащрек и да го очакваме ..
Всеки сам избира начина и борбата с ПР.. Smiley
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #186 -: Октомври 27, 2011, 11:48:41 »

Офф, искам да попитам ЖЕНИТЕ във форума, които имат опит с пиенето на антидепресанти нещо. Опитайте се да се абстрахирате от желанието да се смеете и бъзикате и ми отговорете сериозно възможно ли е от тях да ми станат по-чувствителни гърдите, в смисъл неприятно чувствителни, болезнени, не знам точно как да обясня, може би като преди цикъл, или по-скоро като парене, нямам идея с какво друго да го сравня, но е неприятно. Искам поне да знам дали е от това или от нещо др. Huh? Undecided Моля ви, бъдете честни и не се ебавайте с ***** ми  Grin
Активен

track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #187 -: Октомври 28, 2011, 09:29:24 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 04:27:09 от track » Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #188 -: Октомври 28, 2011, 09:56:16 »

Тракче, такова парене ми се е получавало само от лекарства - от едни противозачатъчни, затова питам. Иначе в листовката пишеше за увеличаване на пролактина и лактация, такова слава богу нямам, че иначе ще трябва да кърмя  Grin
Иначе защо реши, че ми липсват сексуални контакти? Верно е, че са намалели, ама май по-скоро проблемът е, че все се мени ритъма ту към едната, ту към другата крайност и няма баланс. Както и при всяко друго нещо в живота ми в момента. Това засега просто нямам как да го променя.  Undecided

П. С. В момента някой ако ги барне, имам чувството, че ще го изям с парцалите 
« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 10:16:52 от skorpi » Активен

track
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #189 -: Октомври 28, 2011, 12:05:50 »

Smiley
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 04:27:19 от track » Активен
queenmaya23
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 176

Профил
« Отговор #190 -: Октомври 28, 2011, 12:34:19 »

Скорпи,
аз няма да се ебавам с твойте ц-ц-   
Ей сега погледнах в един друг сайт в който съм регистрирана и прочетох, че и други жени са изпитали като сраничен ефект от други АД - твърди, напрегнати гърди, болезнени при допир. Също прочетох че и може да се появи извън меснтруално кървене...

На мен последно като ми бяха твърди и напрегнати се оказах бременна, като родих се оправих tease1
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #191 -: Октомври 28, 2011, 02:04:50 »

Абе,Трак, ти наистина се шегуваш май... какво ти мачкане? Аз ти казвам, че ме болят ей така от нищото, неприятно ми е дори при случаен допир. Не искам и да си мисля да ме докосват. Пуууу, начи Grin Дано поне си струва жертвата

Цитат
Ей сега погледнах в един друг сайт в който съм регистрирана и прочетох, че и други жени са изпитали като сраничен ефект от други АД - твърди, напрегнати гърди, болезнени при допир. Също прочетох че и може да се появи извън меснтруално кървене...

Мерси за инфото, а дали можеш да попиташ дали този страничен ефект отшумява, защото при мен се появи от скоро, от няколко дни някъде, като минах на половин хапче. И чувството е по-скоро парене, отколкото болка.

Цитат
На мен последно като ми бяха твърди и напрегнати се оказах бременна, като родих се оправих

Не са твърди и напрегнати и определено НЕ мисля, че съм бременна

П. С. Много мерси, че не се ебавате Grin Grin
« Последна редакция: Октомври 28, 2011, 02:07:01 от skorpi » Активен

queenmaya23
Full Member

Неактивен Неактивен

Публикации: 176

Профил
« Отговор #192 -: Октомври 28, 2011, 08:06:03 »

Пак заповядай! 

От написаното стана ясно, че тия странични ефекти са на приливи и отливи, вероятно зависят от хормоналният баланс. Следователно имаш някакъв шанс та потушиш огъня дет гори в твойта гръд млада Grin
Активен
skorpi
Hero Member

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #193 -: Октомври 28, 2011, 09:31:51 »

Цитат
Пак заповядай! 

От написаното стана ясно, че тия странични ефекти са на приливи и отливи, вероятно зависят от хормоналният баланс. Следователно имаш някакъв шанс та потушиш огъня дет гори в твойта гръд млада

Гръдта вече е намаляла с едно килце, откакто е на Золофт. Да се надяваме, че като се насити в организма, ще има баланс и болките ще отшумят, че така не се издържа - посред зима без сутиен си е трудна работа  laugh
Активен

Бамби
Newbie
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 12

Профил Ел. поща
« Отговор #194 -: Октомври 29, 2011, 12:53:23 »

Здравейте на всички! От почти 2 години, след като получих първата ПА чета из форумите и чак сега най-накрая се реших и аз да попиша и да споделя:)
Преди година и половина започнах да пия хапчета, предписани от психиатър и те бяха Ривотрил 0,5; Оропрам и Тиоридазин -  пих ги 6 мес. като нямаше никакъв резултат, нито докато ги пиех нито после:) После около година не съм пила нищо пробвах сама да превъзмогна проблема с ПР, обаче той се задълбочи в агорофобия.
Преди седмица посетих друг специалист и от 2 дена съм на Ксанакс 0,5 и Сероксат 20мг. Незнам дали ще има ефект, в очакване съм...
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19
  Изпечатай  

Отиди на:  

Реклами

* EU Directive

* Сподели във Facebook
Споделете

* ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО 2017

* Следвайте ни във Фейсбук

* МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА
    hyperlink МАГНИТНИТЕ БУРИ СЕГА
МАГНИТНИ БУРИ В МОМЕНТА

* ХОРОСКОПИ 2017
    hyperlink
ХОРОСКОПИ НА ВСИЧКИ ЗОДИИ ЗА 2017

* КОГА ЛЕКАРЯТ ЩЕ ВИ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА "ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО"?

* ЗАЩО ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА НЯМА ДА ПОЛУЧИТЕ ИНФАРКТ?

* КАК ДА РАЗБЕРА КАКВА Е ПРИЧИНАТА ЗА ПАНИЧЕСКОТО МИ РАЗСТРОЙСТВО?

ЛАБИРИНТИТЪТ Е ВИНОВНИК ЗА ПАНИЧЕСКОТО РАЗСТРОЙСТВО

КАКВО Е СОЦИАЛНА ФОБИЯ?

* ХИПОГЛИКЕМИЯ ПО ВРЕМЕ НА ПАНИЧЕСКА АТАКА